vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

359 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, dkostas, KORG N364, dvelev, Xxristos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος xarisioa

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9555 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 23:29 »
ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Αρχικα το τσιγαρο το εχω τερματισει εδω και 6 μηνες. Μεχρι τωρα ειχα εναν eleaf gs air m ατμοποιητη αλλα πριν απο μερικες μερες μου χαλασαν οι βολτες και δεν κουμπωνε στο μοντακι. Κατα τυχη αγορασα μερικα πραγματα απο ebay και βρηκα σε προσφορα τον εν λογω ατμοποιητη και τον παρηγγειλα. Ειδα καποια review πριν το παρω με κερδισε πχ το πορτακι π ανοιγει για να βαζεις υγρο μιας κ αυτον που ειχα ηθελε ολοκληρη διαδικασια να γεμισει. Λεω θα γλιτωσω απο τον κοπο διοτι ο gs air m για να γεμισει σου βγαζει το λαδι. Στην αρχη χρησιμοποιουσα αντιστασεις 1.5 και υγρο 12αρι μετα αρχισα να κατεβαινω σε υγρο στο 6αρι και λεω να κανω μια δοκιμη να το κανω 3αρι και να κατεβαινω σε αντισταση ωστε να δυναμωσει απο τα watt το χτυπημα. Έτσι κατεληξα απο 1.2 σε 0.75 καθως και σε Νι200 αντιστασεις. Αλλα παντα ελεγα γιατι να μη υποστηριζει ο ατμοποιητης αυτος εστω μια 0.5 αντισταση κλπ κλπ. Δεν ειχα ψαχτει οσο θα επρεπε και βλεποντας τον εν λογω ατμοποιητη και οπτικα αλλα και σε θεμα αντιστασης με κερδισε (παιρνει μονο 0.25). Τελος παντων να μη τα πολυλογώ τον ειχε προσφορα 7 ευρω μαζι με την επισκευασιμη αντισταση και αλλες 2 και λεω τον παιρνω και να μη μ αρεσει μονο τις 2 αντιστασεις να δοκιμασω τον κανω αποσβεση και τον πεταω. Ελα ομως που τυχαια ειδα καποια αρθρα για τις μπαταριες (και καταλαβα την αξια απο τα μοντακια με 2 μπαταριες και αναρωτιωνουν για ποιο λογο να τα παρει κανεις). Με την μπαταρια που εχω ειδα δοκιμες οτι αντεχει καλα μεχρι 30-35watt μετα ανεβαζει τρελες θερμοκρασιες και ειναι θεμα ασφαλειας. H lg HG2 που έχω βγαζει στα χαρτια max 20A ενω σε καποιες δοκιμες που διαβασα βγαζει σε συνεχη πιεση 18-19Α ενω η εργοστασικακη αντισταση που φοραει o Eleaf Lyche 0.25 θελει κατα μ.ο. 50watt για να δουλεψει που σημαινει οτι θα ζητησει 14.1 περιπου Α με βαση υπολογισμους που εκανα και αν σκεφτω οτι η μπαταρια ειναι σε χρηση 6 με 7 μηνες και σιγουρα θα εχει πεσει εστω και 5-10% πιστευω με την 0.25 αντισταση πανω θα γινει το μπαμ αργα η γρηγορα! :D Σκεφτηκα μεχρι να παω σε μια δυνατη μπαταρια με 30Α ειδα καποιες lg και Sony αλλα μιλαμε για αστεια χωρετικοτητα 1500 -1800. Οποτε λεω αν μεινω με αυτον τον ατμοποιητη η μονη λυση για να μην τον πεταξω ακομα δεν τον πηρα να καταφυγω στη λυση με επισκευασιμες μεχρι 0.5Ohm ειναι μια χαρα για την μπαταρια μ πιστευω και 0.4 τις σηκωνει σχετικα ανετα. Στη συνεχεια αφου μπηκα σε ολες αυτες τις σκεψεις και επειδη το μπατζετ για αλλες αγορες ειναι πολυ μικρο και περιορισμενο ειναι μονοδρομος. Στη συνεχεια καπως ψήθηκα με τις επισκευασημες μου αρεσε η διαδικασια απλα οι περισσοτεροι εχουν μετρητες και τις μετρανε αν ειναι σωστες κλπ εγω δεν θελω αν ανοιχτω τοσο σε κοστος οποτε θεωρησα οτι θα αγοραζω πχ ετοιμα συρματακια και θα προσθετω πχ cotton μονο και θα τις κουμπωνω. Επισης αν δεν καταφυγω "μελλοντικα" σε εναν σοβαρο επισκευασημο ατμοποιητη το να φτιαξεις μια τοσο μικρη αντισταση ειναι πολυ ζορισμα. Πιστευω οι μεγαλες ερχονται ποιο ευκολα στα ισα τους. Ολα αυτα χωρις να γνωριζω απο διαστασεις συρματων (ακομα δεν ξερω κ πολλα πραγματα) διαμετρο κυκλου της αντιστασης κλπ εκανα μια ερωτηση για καποιες ετοιμες αντιστασεις σε εναν πωλητη στο ιντερνετ που εδινε δωρο και cotton japan καλης ποιοτητας (απο aliexpress αυτο τωρα) μου ειπε οτι και καλα κανουν αυτες οι αντιστασεις της παράγγειλα και μετα μ στελνει την επομενη μερα συγνωμη δεν κανουν. Ευτυχως μ εστειλε το μεσημερι οτι τελικα κρατησε την παραγγελια μ και θα κανει μια δοκιμη αυριο και θα μ πει αν οντως 100% κανουν η οχι αν δεν κανουν θα μ το ακυρωσει.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9556 στις: Οκτωβρίου 18, 2017, 23:34 »
Καλέ μου άνθρωπε!!


Αποσυνδεδεμένος g_aggelos

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9557 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 00:37 »
Παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας, γιατί σαν ασχετο-άσχετος σήμερα με φόβισαν λιγάκι...
Ένας φίλος που αποφάσισε να σταματήσει το άτμισμα μου πρόσφερε ενα 30ml υγρό του RY4,το οποίο μου άρεσε και άρχισα να γίνομαι φανατικός του.
Κάποια στιγμή εχθές, ψάχνοντας στο ίντερνετ, βρηκα αυτο που δείχνει η φωτογραφία. Ένα MIX-SHAKE-VAPE NATURA, και επειδή η τιμή ηταν συμφέρουσα έσπευσα να το αγοράσω.
Δεν θα μιλήσω αυτήν την στιγμή για τα επίπεδα γεύσης, την ωρίμασνη κλπ, γιατί βασικά ακόμη δεν το δοκίμασα.
Όταν πηγα απο το κατάστημα να παραλάβω (δεν γράφω το κατάστημα για ευνόητους λόγους), ρώτησα ως άσχετος: "είναι έτοιμο προς χρήση; Δεν χρειάζεται κάτι άλλο;"... Η απαντηση ηταν ότι απλά ανακατεύεις τα δύο μπουκαλάκια (η επιλογή μου ήταν η πρώτη όπως φαίνεται στην φωτό), και ατμίζεις άμεσα. Μου εξήγησε βέβαια ότι αν θέλω να πάρω όλα τα αρώματα θέλει τουλάχιστον 2-3 ημέρες.

Όταν έφτασα κοντά στο σπίτι μου, σταμάτησα σε ένα καφέ φίλου μου και τους περιέγραφα αυτό που αγόρασα. Τότε επεμβαίνει ένας παντελώς άγνωστός μου και με ταρακούνησε λέγοντάς μου ότι αν ατμίσω αυτό το πράγμα θα πάθω δηλητηρίαση !!! Μου εξήγησε ότι πρέπει να προσθέσω και κάποια βάση έτσι ώστε να γίνει έτοιμο προς άτμισμα...
Έπαθα λίγο πλάκα...
Επειδή όμως μου έκανε εντύπωση ότι το συγκεκριμένο παρασκεύασμα υπάρχει σε πάρα πολλά καταστήματα vape, είπα να παω να κανω μια ερώτηση στο κατάστημα της περιοχής μου, όπου προμηθεύομαι τα υγρά μου...
Μόλις του είπα αυτό που μου είπανε, μου λέει: "ε, όχι και δηλητηρίαση... Απλά την επόμενη ημέρα θα εισαι σε νοσοκομείο με πνευμονικά θέματα"....

Εν ολίγοις, ο "ειδικός" μου, μου είπε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Ότι χωρίς βάση, αυτό το παρασκεύασμα ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ...

Και αρχίζει την χημεία του για να μπορέσω να ατμίσω το προιόν που πηρα... Παίρνει ένα μεγαλύτερο μπουκάλι, προσθέτει βάση, προσθέτει ένα ακόμα μπουκαλάκι νικοτίνης και παίρνω περίπου τα 70-75 ml υγρού....

"Φορτωμένος" όπως είμαι παίρνω το κατάστημα όπου το αγόρασα τηλέφωνο για να του τα χωσω που πηγε να με σκοτώσει (έτσι μου είχαν πει οι δύο "ειδικοί")... Και ο άνθρωπος επιμένει ότι αυτά τα υγρά είναι άμεσα προς χρήση χωρίς την πρόσμιξη οτιδήποτε άλλου. Μάλιστα μου ξαναείπε το θέμα της γεύσεως, ότι δηλαδή, απλά θα πάρω την καλύτερη γεύση μετά από 2-3 ημέρες...


Έχω μπερδευτεί φίλοι μου... Και το κακό είναι ότι τώρα σκέφτομαι, ότι εάν ο άνθρωπος που το αγόρασα έχει δίκιο και όντως αυτά ατμίζονται άμεσα, τότε μήπως η υγεία μου κινδυνεύει από την προσθήκη επιπλέον βάσης (όπως δηλαδή κατέληξε η αγορά μου από το συνοικιακό κατάστημα που ψωνίζω);

Με συγχωρείτε για την πολυλογία μου αλλά ηθελα να σας πω ολόκληρη την ιστορία


Αποσυνδεδεμένος spyvas

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • Newbie
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9558 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 01:39 »
οκ χαλαρά. απλά έπεσες θύμα του μπερδέματος που υπάρχει με τα shake and vape που ταλαιπωρεί και πιο εμπειρους χρήστες πόσο μάλλον αρχάριους.

Στην κατηγορία των shake and vape μπορεί να βρεις από μπουκαλάκια που έχουν σκέτο συμπυκνωμένο άρωμα, μπουκαλάκια που έχουμ σκέτο αραιωμένο άρωμα και του λειπει η νικοτίνη.

Δυστιχώς δεν έδωσες κάποιο λίνκ για το ποιο προιον ακριβως είναι.

Σε ένα άλλο μαγαζί πάντως που το βρήκα είχε αναλυτική περιγραφή και την παραθέτω.

[justify]|Παρασκευή Υγρού Αναπλήρωσης|[/justify]
1| Θα παραλάβετε το συμπυκνωμένο άρωμα και τα Booster (ενισχυτικά) μπουκαλάκια ξεχωριστά.
2| Αδειάστε το περιεχόμενο του 1ου Booster (ενισχυτικού) στο συμπυκωμένο άρωμα.
3| Ανακινήστε καλά για καλύτερη κατανομή αρώματος και νικοτίνης.
4| Αδειάστε το περιεχόμενο του 2ου Booster (ενισχυτικού) και ανακινήστε καλά, κάθε φορά που προσθέτουμε επιπλέον Booster θα πρέπει να ανακατεύουμε ξανά.
5| Είναι έτοιμο!
6| Για ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα μπορείτε να αφήσετε το υγρό αναπλήρωσης να ωριμάσει για 1-2 μέρες.

[justify]|Πίνακας Επεξήγησης|[/justify]
ΝικοτίνηΑριθμός και Είδος BoosterΤελική Ποσότητα
0mgΧωρίς Booster30ml
5mg1 x 10ml Booster 20mg40ml
8mg2 x 10ml Booster 20mg50ml
10mg3 x 10ml Booster 20mg60ml

[justify]|Παρατηρήσεις|[/justify]
[justify]- Το προϊόν δεν προορίζεται για άμεση χρήση, είναι συμπυκνωμένο άρωμα και χρειάζεται περεταίρω επεξεργασία και διάλυση.
- Για παρασκευή υγρού χωρίς νικοτίνη, προσθέστε απλά 20ml βάσης των 0mg. Μπορείτε να βρείτε εδώ τις Ατμιστικές Βάσεις.
- Η νέα σειρά Mix Shake Vape έχει σχεδιαστεί ώστε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα να το παίρνουμε όταν προσθέτουμε 2 Booster (ενισχυτικά), δηλαδή σύνολο 20ml.
- Σε επιλογή υψηλών βαθμών νικοτίνης, το άρωμα εξασθενεί λόγω της αραίωσης. Εάν θέλετε, μπορείτε να το ενισχύσετε προσθέτοντας επιπλέον συμπυκνωμένο υγρό.
- Το Booster (ενισχυτικό) είναι 10ml, περιέχει νικοτίνη 20mg/ml και είναι σε αναλογία 50VG / 50PG.[/justify]


όπως βλέπεις λέει ότι ακόμα και για να έχεις υγρο 0% νικοτίνης χρειάζεται περαιτέρω αραίωση με μη νικοτινούχα βάση.
άρα ο καταστηματάρχης που σου πούλησε 2 μπουκαλακια να τα ανακατέψεις, καλα σου είπε ότι αφού τα ανακατέψεις όλα μαζι μπορείς να το ατμίσεις αλλά αν περιμένεις να ωριμάσουν θα βγάλουν πιο πολύ γεύση.
και ο φίλος σου μάλλον παρεξήγησε ότι εσύ είχες σκοπό να ατμίσεις το περιεχόμενο των 30 ml πριν το ανακατέψεις με τα επιπλέον μπουκαλάκια. Και το δεύτερο κατάστημα καλά σου είπε ότι αν θες να το ατμίσεις έτσι (χωρίς νικοτίνη) πρέπει να βάλεις μηδενική βάση.
Παντως αυτό το προιον είναι ήδη αραιωμένο αρωμα. αν ήταν συμπηκνωμένο θα χρειάζονταν τουλάχιστον 90% αραίωση για να ατμίστει και όχι τα 20 μλ στα 30 αρχικά που προτίνει το προιόν.
Και αν προσπαθήσεις να ατμήσεις συμπηκνωμένο άρωμα θα φάς τέτοια αηδία στην πρώτη τζούρα και θα σταματησεις που δεν θα προλάβεις να πάθεις κάτι κακο.

Διαβασε το αντιστοιχο νήμα για τα shake and vape και αν εχεις κάποια απορια μπορώ να στην λύσω τότε.

http://vaping.gr/index.php/topic,36193.0.html

Επίσης επειδή για να καταλάβεις αυτά τα υγρά πρέπει να καταλάβεις πώς γενικά φτιάχνεται ένα υγρο, διάβασε και αυτό.

http://vaping.gr/index.php/topic,1907.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2017, 01:45 από spyvas »

Αποσυνδεδεμένος g_aggelos

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9559 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 08:39 »
Δυστυχώς δεν το πιάνω εύκολα το θέμα, ίσως γιατί είμαι και λίγο τεμπελάκος και θέλω να τα βρίσκω έτοιμα. Δεν θέλω να ασχοληθώ με την παρασκευή υγρών (όχι ακόμα τουλάχιστον), οπότε ίσως γι αυτό να μην τα πιάνω...

μπορώ να βάλω το λινκ από το κατάστημα; αν και δεν γράφει τίποτα παραπάνω από ότι η φωτό που συμπεριέλαβα... απλά έκοψα την επωνυμία του καταστήματος μην δημιουργηθεί πρόβλημα...



Διαβασε το αντιστοιχο νήμα για τα shake and vape και αν εχεις κάποια απορια μπορώ να στην λύσω τότε.

http://vaping.gr/index.php/topic,36193.0.html


Το είχα διαβάσει πριν ρωτήσω (όχι όλες τις απαντήσεις), αλλά η συζήτηση επικεντρώθηκε στο άρωμα, πράγμα που στην προκείμενη περίπτωση δεν με ενδιέφερε

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2017, 12:06 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9560 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 08:57 »
Καλημέρα φίλε μου,με λίγα λόγια και απλά,το κατάστημα που προμηθεύτηκες στην αρχή σου έδωσε το μπουκάλι που έχεις στην φώτο και ένα μικρότερο μπουκαλάκι που σου είπε να το ρίξεις μέσα στο μεγάλο και να τα ανακατέψεις;
Άν ναι αυτή είναι η σωστή διαδικασία και το υγρό είναι έτοιμο.
Όταν πήγες στο κατάστημα της γειτονιάς σου μετά του έδειξες και τα 2 μπουκαλάκια;

Αποσυνδεδεμένος g_aggelos

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9561 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 09:02 »
Ακριβώς έτσι έγινε....
Αλλά εάν όντως είναι έτοιμο, και μπορώ να ατμίσω άμεσα, τώρα που μου πρόσθεσε κι άλλη  βάση και Νικοτίνη ο "της γειτονιάς", μπορώ να ατμίσω ή να το πετάξω;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2017, 12:05 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9562 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 09:06 »
Στο είχε ρίξει ήδη το μπουκαλάκι ο αρχικός πωλητής μέσα;Αυτό δεν το είπες στον <γείτονα>;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9563 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 09:08 »
Τα έχουμε λίγο μπερδέψει.
Οταν πήγες στο δεύτερο κατάστημα, είχες ρίξει μέσα στο μπουκάλι με το υγρό και το μικρό μπουκαλάκι που σου έδωσε το κατάστημα που έκανες την αρχική αγορά? Αν ναι, τότε απλά σου πρόσθεσε επιπλέον βάση ο δεύτερος μαγαζάτορας.
Αν αυτή η βάση ήταν χωρις νικοτίνη, απλά θα έχεις πλέον ένα υγρό λίγο πιο "άνοστο" επειδή αραιώθηκε περισσότερο.
Αν η βάση ήταν με νικοτίνη, τότε θα έχεις ενα υγρό λίγο πιο "άνοστο" και υψηλότερης συγκέντρωσης νικοτίνη.
Λόγος πάντως για να το πετάξεις δεν υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος g_aggelos

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9564 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 09:10 »
Στο είχε ρίξει ήδη το μπουκαλάκι ο αρχικός πωλητής μέσα;Αυτό δεν το είπες στον <γείτονα>;
Τα ανακάτεψα εγώ τα μπουκαλάκια... Μόλις όμως με τρομοκράτησαν, πηγα στο κατάστημα με τα μπουκάλια στο χέρι, το γεμάτο το αναμεμιγμένο και το μικρό άδειο.
και αυτός μου είπε ότι θα πάω στο νοσοκομείο και μου πρόσθεσε αρκετή βάση και ένα ακόμα μπουκαλάκι νικοτίνης.
το αρχικό μετά την ανάμιξη πρέπει να ήταν 40ml και το τελικό που πηρα σε μεγαλύτερο μπουκάλι ήταν γύρω στα 70-75ml

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9565 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 09:17 »
Οκ,όπως είπε και ο συνατμιστής παραπάνω,απλά έχεις ένα υγρό που θα είναι πιο άτονο στη γεύση και πιθανών με περισσότερη περιεκτικότητα νικοτίνης.Λόγο της περισσότερης βάσης που έπεσε μέσα,άστο λίγες μέρες να δέσει και δοκίμασέ το,δεν είναι για να το πετάξεις πάντως..
Το σοβαρό της υπόθεσης είναι οτι ο <γείτονας> ή άσχετος είναι,ή εκμεταλεύτηκε την άγνοια σου για να σου πάρει χρήματα,οπότε delete..

Αποσυνδεδεμένος g_aggelos

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9566 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 09:20 »
Δυστυχώς, αυτό δεν μπορώ να καταλάβω και εγώ... Άσχετος είναι ή "απατεώνας";
Και αν είναι άσχετος, πόσο επικίνδυνο είναι αυτό;
Στην ουσία, πλήρωσα 8.60 euro στην αρχική μου αγορά, και έδωσα και άλλα 8 euro στον γείτονα για την "διόρθωση" που μου έκανε...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2017, 12:04 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος pakitis

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9567 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 10:11 »
Βρήκα μια σελίδα από Κύπρο που έχει προσφορές. Τι παίζει με τελωνεία και τα σχετικά, γνωρίζουμε; Άσχετα με το αν είναι αξιόπιστη η συγκεκριμένη ιστοσελίδα ή όχι.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9568 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 10:14 »
"διορθωση" ?

Μαλλον κλοπη ηταν η δεν ηξερε το προιον (συμβαινει μεταξυ ανταγωνιστων να μην ξερει ο ενας τα προιοντα του αλλου) και το επαιξε φωστηρας.
Αν εχεις βαλε φωτο απο ολα τα μπουκαλακια που αγορασες απο το πρωτο μαγαζι.

Και επισης υπαρχει νημα που αναγραφει τις εντυπωσεις απο Ελληνικα καταστηματα ητ. Καλο θα ηταν οταν βεβαιωσουμε τι ακριβως εχει γινει να πας εκει και να γραψεις το συμβαν

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9569 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 10:23 »

Στην ουσία, πλήρωσα 8.60 euro στην αρχική μου αγορά, και έδωσα και άλλα 8 euro στον γείτονα για την "διόρθωση" που μου έκανε...
8;;;  :wall: Σχετικός ή άσχετος σε μάδησε φίλε μου,ούτε απ' έξω μην περνάς..
Καλό θα είναι πάντως να αρχίζεις να διαβάζεις τι παίζει με τα υγρά,τα βασικά τουλάχιστον,για να αποφύγεις κι άλλες κακοτοπιές στο μέλλον..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279310 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias