vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9195 στις: Μαΐου 29, 2017, 18:06 »
ναι, και σε ευχαριστω
επαναλαμβάνω
οταν ειδα το πρόβλημα πηγα στο μαγαζι
το δούλεψαν ( αρα σωστα γιατι αυτοι ξερουν - γι αυτο δεν εχει νοημα να σου πω στα ποσα watt)
μου ειπαν ότι έχει πρόβλημα / δεν θα έπρεπε να ζεστaiνετε τοσο ( στην ουσια καιει  ολόκληρο ) / μου είπαν ότι μπορεί να το χάλασα εγω και ότι θα το κρατησουν να το δει ο τεχνικος τους
μετα μια εβδομάδα μου ειπαν οτι δεν εχει εν τελη προβλημα/ ετσι ειναι αυτο / δυο τρεις τζουρες και μετα πεντε λεπτα περιπου για να κρυωσει
--
οπως καταλαβαινεις αν προσεξεις καλα αυτα που (ξανα)εγραψα οι ερωτησεις σου ειναι ατοπες
---
καλο θα ηταν να ανοιξει καποιος ενα νεο θρεντ γι αυτο το κιτ να πουν και αλλοι που το εχουν ( εγω δεν μπορω σαν νεος χρηστης)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9196 στις: Μαΐου 29, 2017, 18:11 »
. Αν το εγχειρίδιο λέει 10 και εσείς το βάζατε στα 1500
το "εσεις " παει στο κατάστημα που το πουλαει? λες να μην ξερουν να το δουλευουν?
Εγω ζητησα βοηθεια με το να μου πειτε αν ειναι λογικο με δυο-τρεις τζουρες να καιει και να θελει πεντε λεπτα να κρυωσει ( με ορθη χρηση )/ οχι αν το δουλευα σωστα
--- τελος παντων / απο τις απαντησεις που εδωσαν επι της ουσιας καποιοι παραπανω καταλαβα οτι ειναι προβληματικο, επρεπε να μου το αλλαξουν και εκαναν τις παπιες
συμπερασμα , μακρια απο vapormarket.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2017, 18:16 από Koovaas »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9197 στις: Μαΐου 29, 2017, 18:16 »
Rrrrrrright...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9198 στις: Μαΐου 29, 2017, 18:19 »
Είδα τον φίλο που έγραψε για τριμπάταρο και νόμισα πως πρόκειται για αυτό



Το δικό σου έχει ενσωματωμένες μπαταρίες, οπότε άκυρη η ερώτηση.

Από τα γραφόμενά σου φαίνεται πως δεν έχεις τις γνώσεις για να τα βγάλεις πέρα με το εργαλείο. Αν στο έχουν ρυθμίσει στα 90W ας πούμε ( η οθόνη τι γράφει: ) και άλλο να σου δώσουνε, τα ίδια θα σου κάνει.


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9199 στις: Μαΐου 29, 2017, 18:24 »
το "εσεις " παει στο κατάστημα που το πουλαει? λες να μην ξερουν να το δουλευουν?
Εγω ζητησα βοηθεια με το να μου πειτε αν ειναι λογικο με δυο-τρεις τζουρες να καιει και να θελει πεντε λεπτα να κρυωσει ( με ορθη χρηση )/ οχι αν το δουλευα σωστα
--- τελος παντων / απο τις απαντησεις που εδωσαν επι της ουσιας καποιοι παραπανω καταλαβα οτι ειναι προβληματικο, επρεπε να μου το αλλαξουν και εκαναν τις παπιες
συμπερασμα , μακρια απο vapormarket.gr
Κοίτα φίλε μου ...το μοντάκι σου λέει μέχρι 200 βαττ... ο ατμοποιητής σου δουλεύει αντιστάσεις 100 βαττ - 300 βαττ.... αν του ζήταγες για 5- 6 απανωτές τζούρες 200 βαττ... μπορεί και να έχει εξήγηση στο ζέσταμα... για αυτό σε ρωτάμε...
τώρα οτι νομίζεις...τι να σου πούμε άλλο...

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9200 στις: Μαΐου 29, 2017, 18:28 »
110-120
προφανως και δεν μου το εβαλαν στα 90 ..
το θεμα δεν ειναι αν ξερω να το δουλευω μια που ( επαναλαμβανω ) το δουλεψαν και αυτοι - για μια εβδομάδα


εστειλα μηνυμα στο eleaf.com
θα σας ενειμερωσω για την απαντηση



Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2017, 19:54 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9201 στις: Μαΐου 29, 2017, 18:33 »
Από τα λίγα που ξέρω η θερμοκρασία (στο mod) μπορεί ν' ανέβει 1. στην φόρτιση από τον ενσωματωμένο φορτιστή, 2. στην εκφόρτιση αν τα φορτία που ζητούνται είναι μεγάλα και 3. στην πλακέτα του συστήματος. Εκτός από το 1 που στη χειρότερη θα είναι χλιαρό προς ζεστό, στο 2 πρέπει να ενεργοποιηθεί η προστασία του συστήματος και στο 3 κακή σχεδίαση - προβληματική απαγωγή θερμότητας. Επομένως πλην του 1, το mod έχει θέμα και για την εταιρεία που το εισάγει δεν είναι πρόβλημα να το αντικαταστήσει. Οι Κινέζοι απ' ότι έχετε καταλάβει από δικές σας αγορές στέλνουν καινούργιο χωρίς να ζητάνε το παλιό, ενώ οι Αμερικάνοι και οι Γερμανοί είναι άλλου παπά ευαγγέλιο με πολυετείς και όχι τρίμηνες εγγυήσεις. Συμπερασματικά, ενημέρωσε εγγράφως (με e-mail το ίδιο είναι) το κατάστημα που το αγόρασες, την αντιπροσωπεία ή εισαγωγέα και τον κατασκευαστή (αρχικό στον κατασκευαστή με κοινοποίηση στους άλλους δύο). Από περιέργεια, έχεις θερμόμετρο που να μπορεί να σου δείξει για τί θερμοκρασία μιλάς;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9202 στις: Μαΐου 29, 2017, 18:51 »
110-120
προφανως και δεν μου το εβαλαν στα 90 ..
το θεμα δεν ειναι αν ξερω να το δουλευω μια που ( επαναλαμβανω ) το δουλεψαν και αυτοι - για μια εβδομάδα
Αφού μιλάμε για τέτοια νούμερα δε σχολιάζω καν.

Υποσημείωση: πόσο "κσίει" το μηχάνημα; παφ και 2ευρο; εξηγείται και η τιμή προσφοράς  :))

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9203 στις: Μαΐου 29, 2017, 19:31 »
Καμία φορά ο μη ενημερωμένος καταναλωτής είναι κακός καταναλωτής κυρίως για τον εαυτό του.
 
Εάν η παραγγελία δόθηκε ηλεκτρονικά, εάν σε φυσικό κατάστημα ζήτησε το συγκεκριμένο ή είπε πως το ζητούμενο ήταν το “ντουμανι - χαμηλη τιμη”, δεν βλέπω κάτι λάθος από το κατάστημα.
Εάν ζήτησε την γνώμη του πωλητή και είπε έχω δει αυτό και το σκέφτομαι, πια είναι η γνώμη σας κλπ πάει αλλού η κουβέντα.
 
Δεν ξέρω τίποτα ούτε για μπαταρίες ούτε για mod & ατμοποιητές αλλά ξέρω πως είναι τα 100 watt (αφήνω το max 200 στην άκρη) και τι θερμικό φορτίο συνεπάγονται. 

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9204 στις: Μαΐου 29, 2017, 19:41 »
Για πες εσυ που ξερεις.
110 watt στο Melo 300  και μετα δυο τρεις τζουρες να μην μπορεις να το αγγιξεις ( οπως ειπα τηγανιζεις αυγο, οχι απλα καιει) δηλαδη  ειναι λογικο?
Περα απο τον οποιονδηποτε λογο το επελεξα , μια που ηταν η επισημη απαντηση του καταστηματος , το εχεις ξαναακουσει αυτο για οποιονδηποτε ατμοποιητη , 2 με 3 τζουρες και μετα περιπου 5 λεπτα να κρυωσει σαν χρηση?
Δηλαδη φταιω εγω σαν καταναλωτης , για ποιον ακριβως λογο?? !!


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2017, 19:56 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9205 στις: Μαΐου 29, 2017, 20:24 »
Εγω το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ΔΕΝ πουλας σε νεο ατμιστη μοντακι 200w και ατμοποιητη που παιζει εκει πανω... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος ChristosN

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9206 στις: Μαΐου 29, 2017, 21:56 »
Έχω καταφέρει (και δεν είμαι περήφανος γι' αυτό) να κάνω το iStick 30W να βράζει (από το κακό του το έρμο) με πειραγμένη αντίσταση (τουτέστιν ιδιοκατασκευή) του 0,5 Ωμ σε Kanger Aerotank και αφού έκανα 3-4 απανωτές τζούρες με τελείως κλειστό τον αέρα. Οπότε, το μοντάκι μπορεί να «ανάψει» σε συγκεκριμένες τυπικές περιπτώσεις στις οποίες δεν σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το ίδιο. 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9207 στις: Μαΐου 29, 2017, 22:07 »
εχω ιδία άποψη απο πωλητή και μάλιστα άκουσα "έμπειρος" (δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά) απο συγκεκριμένο κατάστημα της εν λόγω αλυσίδας....
.... το μοντάκι να πουλιέται κι όλα τ' άλλα "άγιος ο Θεός".

Και ξαναλέω...αν ..λέω άν... του σκάσει στα χέρια...τι γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος ChristosN

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9208 στις: Μαΐου 29, 2017, 22:22 »
Αν καταφέρει να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας (πράγμα αρκετά δύσκολο μιας και υπάρχει και το manual), το μαγαζί θα πληρώσει χοντρά την ζημιά (σε χρήμα και όχι μόνο ίσως)...

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #9209 στις: Μαΐου 29, 2017, 22:25 »
Απλά έχει περάσει η ηλίθια ιδέα πως τα ηλεκτρονικά mod είναι ασφαλή. Λες και άμα το πας στα όρια και γίνει η στραβή ως δια μαγείας μια πλακέτα των 10 ευρώ θα σε σώσει από 100+ τρελαμένα watts.


Sent from my siPhone

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279257 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias