vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

545 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος niknikolas1

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2940 στις: Ιουνίου 23, 2016, 09:26 »
Καλημέρα,
Είμαι ο Νίκος 47 ετών και κάπνιζα από τα 16μου. Πριν 7 χρόνια στις αρχές του ητ έκανα μια προσπάθεια να κόψω το κτ όπου και τα κατάφερα για 1 χρόνο. Σε μια δύσκολη στιγμή της ζωής μου δεν άντεξα κ το ξανά άρχισα. Τώρα όμως όπως έχει εξελιχτεί το ητ αποφάσισα πάλι εδώ και 2 μήνες να βάλω στην άκρη το κτ και βλέπουμε. Ευχαριστώ για το χρόνο σας και καλά ατμίσματα!!! 

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2941 στις: Ιουνίου 25, 2016, 07:42 »
Καλημέρα,
Ονομάζομαι Κολονιώτης Βασίλης, είμαι 32 ετών και είμαι ατμιστής εδώ και 7 μήνες.
Κάπνιζα στριφτό περίπου ένα μικρό καπνό κάθε 2-3 ημέρες τα τελευταία 16 χρόνια. Από 01/12/15 που ξεκίνησα το άτμισμα, δεν έχω ξαναβάλει τσιγάρο στο στόμα μου. Παρέσυρα και την γυναίκα μου και το έκοψε και αυτή ακολουθώντας την δική μου μέθοδο(χρήση ατμιστικών προϊόντων, και σήμερα που μιλάμε δεν ατμίζει καν!!!
Αυτή είναι η πεμπτουσία και ο απόλυτος σκοπός του ατμίσματος ως την πιο επιτυχημένη μέθοδο πρόσληψης νικοτίνης και διακοπής του βλαπτικού κατά πολύ περισσότερο τσιγάρου.
Εγώ ξεκίνησα από μπαταρίες e-go  και ατμοποιητή τον Κ1 της Aspire, μετά αναβαθμίστικα σε μπαταρία vision spinner II, με τον ίδιο ατμοποιητή και εν τέλη πριν από 3 μήνες το γύρισα σε μοντάκι , αρχικά με τον ναυτίλο το mini, και εδώ και 15 ημέρες περίπου είμαι με τον kangertech toptank. και σιγά σιγά ασχολούμαι με το επισκευάσιμο κομμάτι.
Ευχαριστώ και καλά ατμίσματα.
Το άτμισμα το έχουμε ανάγκη ως πρώην καπνιστές και μας στήριξε!!!
Ίσως τον τελευταίο καιρό, στην Ελλάδα, μας έχει και αυτό ανάγκη. Όλοι μαζί...

Αποσυνδεδεμένος vasia

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2942 στις: Ιουνίου 28, 2016, 15:39 »
Καλησπέρα σε όλους . Ονομάζομαι Βάσια . Είμαι 20 χρονών φοιτήτρια  . Κάπνιζα (πολλά ::)  )στριφτά τσιγάρα για 2+ χρόνια . Έχω ξεκινήσει το άτμισμα εδώ και 2 μήνες και δεν έχω βάλει ξανά τσιγάρο στο στόμα μου . Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας και καλώς σας βρήκα !  :bye:

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2943 στις: Ιουνίου 29, 2016, 10:15 »
Καλημέρα, 30 χρόνια καπνιστής, αποφάσισα να ξεμπερδέψω οριστικά. Η πρόοδος στο η.τ. είναι τόσο μεγάλη που απορώ γιατί κάπνιζα τόσο καιρό! Όσοι το σκέφτεστε απλά αποφασίστε το τώρα! Είμαι ένα μήνα ατμιστης , ξεκίνησα με ego v2, και εχω και ένα cuboid mini με cubis pro. 
Αυτά!  

Αποσυνδεδεμένος panao

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2944 στις: Ιουνίου 29, 2016, 12:16 »
Καλησπερα σε όλο το φορουμ και συγχαρητηρια για την εξαιρετικη δουλεια που κανετε.

Ειμαι 40 ετων και ατμίζω μόλις 10 μέρες μόνο, καπνικό υγρό με ένα starter kit της joyetech. 
Ενθουσιασμένος που δεν αναζητώ το κανονικο τσιγάρο και αισθάνομαι έτοιμος να απαλλαγω μια και καλή από αυτό.
Για την ιστορία, κάπνιζα 20-30 τσιγάρα/ ημέρα για 23 χρόνια, χωρίς καμία ενδιάμεση διακοπή  :wall:

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος chrisbil

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2945 στις: Ιουνίου 29, 2016, 14:03 »
Καλησπέρα και απο μένα σε όλους παιδιά. Με λένε χρήστο,είμαι 36 χρονών και ατμίζω εδώ και 2 μήνες περίπου χωρίς να εχω βάλει στο στόμα μου Κ.Τ καθόλου μετά απο 16 χρόνια καπνίσματος. Ξεκίνησα το άτμισμα με ένα AIO eGo της joyetech και πλέον αναβαθμίστικα με ένα istick 60w και ατμοποιητή τον nautilus X. Καλώς σας βρήκα λοιπόν και συνεχίστε έτσι την εξαιρετική δουλειά που κάνετε!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2946 στις: Ιουνίου 29, 2016, 18:45 »
Καλησπερα και απο εμενα, με λενε Δημητρη απο αλιμο.  Ειναι η δευτερη προσπαθεια να κοψω το κτ 
ελπιζω και τελευταια. Ειμαι στους 2 μηνες χωρις τσιγαρο με kayfun lite plus και relaux rx200 
Καλως σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος ELENA PRO

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2947 στις: Ιουλίου 08, 2016, 11:19 »
Καλημερα σε ολους και χαρηκα!!!Ειμαι ατμιστρια μολις δυο ημερων χαχαχαα :)) Πριν απο 4 χρονια ειχα κανει προσπαθεια οπου καταφερα για ενα χρονο και καπνιζα μονο ατμο ;D τοτε χρησιμοποιουσα ovale το οποιο ομως ειχε πολλα θεματακια Μετα ξαναγυρισα στο κανονικο τσιγαρο  :eyesplash:Τωρα αποφασισα να το κοψω και να ξαναγινω ατμιστρια!!!!Ξεκινησα με alterreGo A1 το οποιο ομως δεν με καλυψε και καπνιζα και ενα πακετακι την ημερα μεγαλο κατορθωμα απο τα δυο που καπνιζα :tongue_smilie:!!!Πηγα λοιπον προχτες και αγορασα το Stick Pico με ενα καινουργιο ατμοποιητη αν τα λεω και καλα διοτι ειμαι ασχετη alterreGo A8 τα παιδια ειναι φιλοι και μου ειπαν οτι ειναι καλυτερο απο mello ειναι πιο καινουργιος. Διαβασα εχτες αρκετο απο το νημα που εχετε για το συγκεκριμενο και φυσικα ως ασχετη μου φανηκαν κινεζικα ;D Εχω αρκετα θεματακια γιατι δεν ξερω καθολου τις ρυθμισεις μου φτυνει υγρο στο στομα κλπ θα ηθελα την βοηθεια σας δεν θελω να ξανεπιστρεψω στο καπνισμα!!

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2948 στις: Ιουλίου 10, 2016, 01:26 »
Χαιρετίζω τους συνατμιστές-μέλη του φόρουμ. Ονομάζομαι Τόνια και είμαι 27 ετών. Κάπνιζα για 9 χρόνια περίπου και πολύ το αγαπούσα το άτιμο το τσιγάρο, άλλα μιας και αυτό δεν αγαπάει κανέναν μας και έπειτα από παρότρυνση από το αγόρι μου (to theio tragi), ξεκίνησα το Η.Τ. μαζί του. Αυτός μου είπε και για το φόρουμ.. και να 'μαι!! Ατμίζουμε περίπου 4 μήνες και ενώ ήμουν αρκετά επιφυλακτική λόγω άγνοιας και παραπληροφόρησης, μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένη και το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον το σκέφτεται. Αυτά από εμένα. Καλή μου αρχή λοιπόν και εδώ!!

Αποσυνδεδεμένος giorgosg

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2949 στις: Ιουλίου 11, 2016, 10:42 »
Γεια σε όλους είμαι ο Γιώργος 35 απο Θεσσαλονίκη. Ατμιστής 6 μήνες περίπου.. Χρησιμοποιώ eVTC mini με διάφορους ατμοποιητές, κυρίως nautilus και triton.

Αποσυνδεδεμένος SeaShepherd

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2950 στις: Ιουλίου 11, 2016, 11:06 »
Ειμαι ο Κωστας 34ετων απο Αγια Παρασκευη
κοντευω 17 μηνες ατμιστης μετα απο 18 χρονια καπνισματος,μπορω να πω οτι οι διαφορες ειναι τεραστιες,απο θεμα αντοχων κλπ.Ξεκινησα με τα κλασσικα e-go πιο παλια αλλα δεν τα καταφερα να κοψω το τσιγαρο μεχρι που περσι 29/2 για την ακριβεια με εμαθε ενας φιλος που ειναι πολυ παλιος στον χωρο να στριβω αντιστασεις με το χερι,αυτο ηταν...επεσα με τα μουτρα στους επισκευασιμους....
Τελος την καλημερα μου σε ολους!!!

Υ.Γ. ειμαι αδερφος του Thorin13(Χρηστος).

Αποσυνδεδεμένος Fruitjee

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2951 στις: Ιουλίου 12, 2016, 06:13 »
Καλημερα στην κοινοτητα. Ονομαζομαι Αλεξανδρος, ειμαι 25 χρονων και ασχολουμαι με το φορουμ σας εδω και λιγο καιρο, χωρις να ειμαι ενεργος σε συζητησεις. Ειμαι ατμιστης εδω και περιπου 5 μηνες, ενω καπνιζα 10 χρονια πραγματικα μεγαλες ποσοτητες κ.τ (27γρ./ημ) Στην κατοχη μου εχω ενα evic vtc mini και απο ατμοποιητες: melo 2, cubis, lyche και lemo2

Αποσυνδεδεμένος Leza

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2952 στις: Ιουλίου 13, 2016, 00:29 »
Καλησπέρα σε όλους και όλες.  Θα τα λέμε και ενεργά πλεόν και οχι μονο διαβαζοντας τα μηνυματα!

Αποσυνδεδεμένος panostxc

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2953 στις: Ιουλίου 13, 2016, 22:00 »
Καλησπερα, ειμαι ο Παναγιωτης και εχω απειρες ερωτησεις μιας και βρηκα το φορουμ σας!!

Αποσυνδεδεμένος zerokill

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2954 στις: Ιουλίου 16, 2016, 21:13 »
Γεια και χαρα και απο μενα
Ονομαζομαι Δημητρης απο Χανιά 37 ετων περιπου ενα μηνα στο ηλεκτρονικο τσιγαρο με συσκευη Kangertech TOPBOX Mini και προσπαθω να δω τι γινεται.Το καλο ειναι ενω το περιβαλλον μου ειναι σταθερα χωμενο στο τσιγαρο με το ηλεκτρονικο δεν εχω καθολου στερητικο συνδρομο .... και τα παω μια χαρα... μαλιστα εχω βρει και τα υγρα μου και το απολαμβανω πλεον και στον καναπε μου μιας και στο σπιτι μας ποτε δεν αναψε τσιγαρο εντος....
Προσπαθω να μπω και γω στον κοσμο των πληροφοριων ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538161 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238694 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1456 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz