vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 7 χρήστες
vasim, dkostas, Milarepa, Xxristos, JohnDag, lagoudakis, manoslykos

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2385 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 12:04 »
teonotis με στεναχωρείς.


Αφαίρεσε τις τρείς βίδες -πόστ και πόλος (βγάλε το μικρό ορίνκ)- ρίξε με προσοχή λίγη σόδα σκόνη στις οπές με το σπείρωμα και ξαναβίδωσε 5-6 φορές χωρίς υπερβολές στο σφίξιμο. Καθάρισε και σέταρε.




Μήπως σετάρεις πολύ χαμηλά οριακά σε επαφή με τις βίδες;




Έχεις δοκιμάσει άλλο μοντ;

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2386 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 13:19 »
Εγω να δεις πως στεναχωριεμαι,οχι ψηλα βαζω την αντισταση,μεχρι κ corega εβαλα,τι ακριβως εννοεις να ξεβιδωσω?με μπερδεψες😊

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2387 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 13:50 »
Απλά βίδωσε και ξεβίδωσε 5-6 φορές ενώ υπάρχει η σόδα σε σκόνη μέσα στο σπείρωμα.

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2388 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 14:12 »
Παιδια κατι αλλο το οποιο δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει για τις διαρροες ειναι το εξης. Εκτος απο το λαθος στησιμο σε βαμβακι καθως και τα φθαρμενα  orings τα οποια εχω αλλαξει μια φορα, ΔΕΝ πρεπει να τραβαμε δυνατες τζουρες και ειδικα κλεινοντας τις τρυπες του αερα για να ποτισει. Διοτι επειδη εχει λιγο βαμβακι και σχετικα μικρο χωρο ατμοποιησης, και με αυτον το τροπο τα βαμβακια σηκωνονται και δε πατανε στο deck με αποτελεσμα διαρροες καθως και υποτροφοδοσια με καμμενα κλπ.

Επειδη σε καποια φαση ειχα συχνες διαρροες και καμμενα ανοιξα το deck και εβρισκα τα βαμβακια να κοιτανε προς τα πανω σαν "λαγος" ενα πραγμα.

Οποτε οι "κουφιες" τερμα με αυτον το ατμοποιητη και γενικα δεν ρουφαμε δυνατα.

Ελποζω να βοηθησα για οσους καταλαβαν τι εννοω!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2389 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 14:31 »
Ακριβός αυτο ανέφερα και εγω πιο πανω και το λεω απο προσωπική εμπειρία..δεινοπαθισα ως που να συνηδιτοποιησω οτι οι κούφιες τζουρες φέρνουν διαρροές οτι στήσιμο και να κανείς.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2390 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 14:58 »
Απο την στιγμή που μπορείς να ρυθμίσεις την καμπάνα με τέτοιο τροπο ώστε να έχεις την βέλτιστη τροφοδοσία, δεν υπάρχει λόγος για κούφιες τζουρες

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2391 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 15:42 »
Τα μωρά μου  ;D

Αποσυνδεδεμένος zorlac

  • **
  • 143
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2392 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 23:37 »
Λοιπόν. Πήγα χτες από το μαγαζί του Gus για να μου δείξουν κάνα στήσιμο. Έφυγα από εκεί γύρω στις 4 με τον phenomenon στημένο πάνω στο ipv στα 12 watt και όλα καλά. Σήμερα γύρω στις 7 το απόγευμα τον έβαλα σε ένα μηχανικό mod και άρχισε τις διαρροές. Ειλικρίνα δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με αυτόν τον ατμοποιητή. Τέσπα, πάω να την πέσω. Καληνύχτα σας!  :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2393 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 00:05 »
Πιθανολογώ ότι το βαμβάκι χάνει γρήγορα την απορροφητικότητα του, ίσως και λίγο γρηγορότερα επειδή μπαίνει πολύ λίγη ποσότητα στο deck του φαινομένου..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2394 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 00:22 »
Βρε, Μάκη, το ίδιο βαμβάκι βάζουμε σε όλους τους ατμοποιητές. Μόνο σ΄αυτόν χάνει απορροφητικότητα σε σημείο διαρροών;
Ξέρετε, διαβάζω ότι οι μισοί έχουν πρόβλημα και οι άλλοι μισοί όχι μ΄αυτό το θέμα.
Τι στο καλό; Κουλοί είναι αυτοί που έχουν διαρροές; ή ο ατμοποιητής είναι πολύ δύσκολος για σωστό στήσιμο;

Ο δικός μου κάνει επίσης κουλές διαρροές από το πλάι σε άσχετες φάσεις. πότε την πρώτη μέρα, πότε τη δεύτερη, πότε την τρίτη. ΜΕ το ίδιο στήσιμο μπορεί να δακρύσει από το πλάι ξαφνικά και μετά να μην το ξανακάνει για μισή ή για μια μέρα ή μέχρι να ξαναλλάξω αντίσταση. Οπότε, δεν είναι θέμα στησίματος. Κάτι άλλο τρέχει. Δεν μπορεί να δουλεύω 5 διαφορετικούς ατμοποιητές και μόνο μ΄αυτόν να έχω αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2395 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 00:36 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά τελικά τι γίνεται. Στον αντίποδα με αυτά που λέει η petra και εγώ έχω δουλέψει αρκετούς ατμοποιητές και ο συγκεκριμένος από την πρώτη στιγμή μου δούλεψε και μου δουλεύει απροβλημάτιστα. Τι να πω να υπάρχουν κατασκευαστικές διαφορές? Τον έχω στήσει με το βαμβάκι S, βεντάλια, Π, με διάφορα σύρματα, ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Στον momentus έχω δοκιμάσει μέχρι και στήσιμο με τα βαμβάκια έξω από την καμπάνα και η καμπάνα όχι πλήρως κλειστή πάλι δούλευε μια χαρά. Ειλικρινά προβληματίζομαι όταν διαβάζω τόσα προβλήματα που εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2396 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 00:49 »


Βρε, Μάκη, το ίδιο βαμβάκι βάζουμε σε όλους τους ατμοποιητές. Μόνο σ΄αυτόν χάνει απορροφητικότητα σε σημείο διαρροών;

Απλά αναρωτιόμουν επειδή μπαίνει μικρή ποσότητα εκεί μέσα Πέτρα, έλεγα μήπως τη χάνει πιο σύντομα δηλαδή.. ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2397 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 01:10 »
μικρή ποσότητα βάζω και στον ego one. Και στον ερλ. Και στον γκόμπλιν μινι, ο οποίος ή θα έχει αμέσως μετά το στήσιμο διαρροές, αν δεν τον στήσεις σωστά, ή δεν θα έχει ποτέ. Πραγματικά σπάζω κι εγώ το κεφάλι μου και στο τέλος θα καταλήξω ότι υπάρχουν κατασκευαστικές διαφορές από κομμάτι σε κομμάτι. Διότι και στο θέμα του άνοιξε κλείσε, ούτε αυτοί που λένε ότι σπάζουν 2-3 δάχτυλα να τον ανοίξουν λένε ψέματα, ούτε όμως κι όσοι λένε ότι τον ανοίγουν με 2 δάχτυλα.
Τουλάχιστον να έβγαινε μια νάνο καμπανούλα με ασορτί τανκάκι, να παρηγοριόμασταν....

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2398 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 01:39 »
...Καλημέρα!
Εγώ μάλλον απ' τους τυχερούς που δεν έχουν προβλήματα με τον ατμοποιητή :D


...χρώσταγα και κάτι φωτό...


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2399 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 02:09 »
Η ιδεα μιας νανο καμπάνας και τανκ, εκτος από το αισθητικο αποτέλεσμα, ισως βοηθούσε και χρηστικά σε καλύτερο αποτέλεσμα. Τόσο από θεμα γεύσης λογο μικρότερου χώρου και απόστασης, οσο και ευκολίας στην τζούρα. Εχω προσέξει ότι συνήθως σε μεγαλες καμπάνες χρειάζομαι μια μικρη κοφτη πρωτη τζούρα και μετα την γεμάτη ενώ σε μικρότερες παω κατευθείαν και πιο ξεκούραστα στην γεμάτη. Λεπτομέρειες ε :tongue_smilie:??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310548 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278817 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias