vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, dkostas, Harris, camber, gigelis78, Geraki

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1605 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 20:50 »
Αν βαλεις στο mouth-piece και τα 2 λαστιχακια θα σου βγαλει μεν το λαδι να βγαλεις το mp αλλα θα σε βοηθησει με καλυτερη λαβη για ανοιγμα της καμπανας!
Επισης ανοιξε και κοψε λιγο βαμβακι!

Και τα δύο λαστιχάκια έχω και δεν έχω πρόβλημα με το mp, μια χαρά μπαινοβγαίνει.
Από βαμβάκι πάντα λίγο βάζω αλλά για να το λες, ίσως να θέλει ακόμη λιγότερο, θα το δοκιμάσω. Λες να το στουμπώνω από παραπάνω ποσότητα?
Αλλά γιατί να παρουσιάζεται το καμμένο μετά από γέμισμα και όχι εξαρχής και μέχρι που γεμίζουμε?

Έχω την υποψία ότι όταν αναποδογυρίζω στο τραπέζι τον ατμο για να γεμίσω, μ' αυτό το "ντακ" που κάνει το τανκ καθώς κατεβαίνει για να δημιουργηθεί το κενό ώστε να γεμίσει, χαλάει το βαμβάκι και μετά το γέμισμα αρχίζουν τα προβλήματα. Επειδή δεν το βλέπω αν δε λύσω τελείως την καμπάνα, παίζει να είναι κάτι τέτοιο?
Επίσης, όταν τον στήνουμε, βιδώνουμε τέρμα την καμπάνα ή αφήνουμε καμιά στροφή? Αυτή τη στιγμή τα υγρά μου είναι 45vg-55pg, δεν τα λες και παχύρρευστα. Και με τέρμα κλειστή καμπάνα δηλαδή, θεωρητικά δεν μπορεί να υπάρχει πρόβλημα τροφοδοσίας :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1606 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 21:22 »
μιας και αναφερθηκε ας σας δειξω και εγω τον καλυτερο τροπο που εχω βρει να ντουμανιαζω το φαινομενο..


στήνω με ni200  0,30 11-12 σπειρες σε 2,5 διαμετρο. βγαινει ,015 ,017 και το βαζω 230 στα 15w σε DNA40


(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)


σωκρατη το δοκιμασα και εγω στο φαινομενο αλλα με 3,00 διαμετρο και η γευση για τα δικα μου γουστα απογειωθηκε...

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1607 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 21:35 »
καπως ετσι εκλεισαν οι διακοπες φετος.....

λουκουμαδες,καφε και βεβαια phenomenon.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1608 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 21:38 »
Και τα δύο λαστιχάκια έχω και δεν έχω πρόβλημα με το mp, μια χαρά μπαινοβγαίνει.
Από βαμβάκι πάντα λίγο βάζω αλλά για να το λες, ίσως να θέλει ακόμη λιγότερο, θα το δοκιμάσω. Λες να το στουμπώνω από παραπάνω ποσότητα?
Αλλά γιατί να παρουσιάζεται το καμμένο μετά από γέμισμα και όχι εξαρχής και μέχρι που γεμίζουμε?

Έχω την υποψία ότι όταν αναποδογυρίζω στο τραπέζι τον ατμο για να γεμίσω, μ' αυτό το "ντακ" που κάνει το τανκ καθώς κατεβαίνει για να δημιουργηθεί το κενό ώστε να γεμίσει, χαλάει το βαμβάκι και μετά το γέμισμα αρχίζουν τα προβλήματα. Επειδή δεν το βλέπω αν δε λύσω τελείως την καμπάνα, παίζει να είναι κάτι τέτοιο?
Επίσης, όταν τον στήνουμε, βιδώνουμε τέρμα την καμπάνα ή αφήνουμε καμιά στροφή? Αυτή τη στιγμή τα υγρά μου είναι 45vg-55pg, δεν τα λες και παχύρρευστα. Και με τέρμα κλειστή καμπάνα δηλαδή, θεωρητικά δεν μπορεί να υπάρχει πρόβλημα τροφοδοσίας :dontknow:


και εγω που γεμίζω απο κάτω δν εχω παρει καμένο ακομα  :D :D  αυτο που κανω εγω ειναι πριν το γεμίσω βιδώνω την καμπάνα αν τιν εχω ξέσφιξε!!! δεν ξέρω αν παίζει και κάποιο ρόλο!!!


Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1609 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 21:47 »
Προς ribot,
Αν κοβεις το βαμβακι οπως ο φιλος παραπανω που εδειχνε στησιμο με νικελιο και το κατεβαζεις στο ντεκ δυσκολο να κουνηθει και να υποτροφοδοτειται!μεχρι προσφατα σε καθε γεμισμα ανοιγα για να δω τι γινεται!μεχρι που εκανα αυτο το αλα erl στησιμο στο φυτιλι και απο τοτε κομπλε!
Επισης καμπανα τελειως κλειστη 1.για να σιγουρευτεις οτι εχει βιδωσει σωστα και 2.για να καταλαβαινεις σιγα σιγα ακριβως την ποσοτητα του βαμβακιου που χρειαζεται στο επομενο στησιμο!

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1610 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 22:50 »
μιας και αναφερθηκε ας σας δειξω και εγω τον καλυτερο τροπο που εχω βρει να ντουμανιαζω το φαινομενο..


στήνω με ni200  0,30 11-12 σπειρες σε 2,5 διαμετρο. βγαινει ,015 ,017 και το βαζω 230 στα 15w σε DNA40


(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)


φιλος το βαμβακι χαμηλα το κολας στο ντεκ γιατι δεν φαινεται καλα ....

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1611 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 23:01 »
Εγω να στο πω στα ισια ουτε καν ασχολούμαι. Απλα το κοβω φαλτσα ετσι και το βιδωνω..αλλα αν θες να το κανεις καλα τοτε βαλε την μύτη  στο αυλακι και το υπόλοιπο  απλωσε το στο πανω μερος πανω απο τα πάσα  και εισαι οκ..εγω ποτε δεν πηρα καμμενο...απο τοτε που πηρα το BELL CUP ΛΎΘΗΚΑΝ  ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ...δεν ξερω πως δεν ξερω το γιατί  αλλα εγινε τούμπανο.

Στάλθηκε από το SM-G850F μου


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1612 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 00:00 »
Οποιος εχει προβλημα με το υγρο που συγκεντρώνεται μεταξύ drip tip και καμπανας μπορει να βαλει ενα drip tip το οποιο να εχει πιο μακρυ στελεχος απο κατω σαν αυτο της φωτο διπλα στο  drip tip του gus. Αυτό θα ακουμπα στο κατω μερος της τρυπας που μπαινει το  drip tip,εκει δηλαδη που συγκεντρώνεται το υγρο,ετσι δεν θα μενει χωρος για το υγρο και αυτο θα κυλαει ξανα μεσα στην σωληνα της καμπανας.Αυτο το  drip tip που εχω βαλει εγω εχει εσωτερικη διαμετρο 4μμ κατι που βοηθαει παρα πολυ την ροη του υγρου προς τα κατω αλλα και την γευση(ιδανικο βεβαια θα ηταν 3μμ για το θεμα γευσης).Απο τοτε που εχω βαλει αυτο δεν εχω ποτε υγρο στο στομα.
 

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1613 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 23:06 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.Τελικά το πρόβλημα ήταν πράγματι το βαμβάκι.Έβαζα λιγο πάνω στο deck, μετά δοκίμασα το αρχικό στήσιμο σε όλο το deck και μια χαρά.Επίσης το στήσιμο με Ni200 και Π άψογο !  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1614 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 16:15 »
Παιδια τα φωτα σας,εχω τον λιτε,μερες τωρα οτι και να βαλω περνω αλλιωμενη γευση,κατι σαν νερουλο ατμο ενα πραγμα τι φταιει?εχω βαλει διαφορα υγρα πανω απο 10,επισης παρα πολλα στυσηματα με κανθαλ,28αρι 25αρι,μικροκοιλ,κανονικο,με n200 20αρι,25αρι,28αρι,ολα σε διαφορες τιμες αντιστασεις(μιλαμε οσα στυσηματα δεν εχω κανει στην ζωη μου τα εχω κανει εδω και 4μερες να δω τι φταιει)επισης και με  noypi ribbon,απο βαμβακι νακαμιτσι και fiber freaks n1,ψηλα χαμηλα την αντισταση,πολυ,λιγο,ελαχιστο βαμβακι τα ιδια αποτελεσματα,λες και βραζω νερο κ ρουφαω τον ατμο...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ααα και διαμετρους 2-2,5 και 3 τρυπανακι..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1615 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 16:30 »
@malossi
στο πριτσίνι την στρίβεις την αντίσταση? Ωραίος !

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1616 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 17:25 »
Παιδια τα φωτα σας,εχω τον λιτε,μερες τωρα οτι και να βαλω περνω αλλιωμενη γευση,κατι σαν νερουλο ατμο ενα πραγμα τι φταιει?εχω βαλει διαφορα υγρα πανω απο 10,επισης παρα πολλα στυσηματα με κανθαλ,28αρι 25αρι,μικροκοιλ,κανονικο,με n200 20αρι,25αρι,28αρι,ολα σε διαφορες τιμες αντιστασεις(μιλαμε οσα στυσηματα δεν εχω κανει στην ζωη μου τα εχω κανει εδω και 4μερες να δω τι φταιει)επισης και με  noypi ribbon,απο βαμβακι νακαμιτσι και fiber freaks n1,ψηλα χαμηλα την αντισταση,πολυ,λιγο,ελαχιστο βαμβακι τα ιδια αποτελεσματα,λες και βραζω νερο κ ρουφαω τον ατμο...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

ααα και διαμετρους 2-2,5 και 3 τρυπανακι..


βαζεις βαμβακι στα ποδαρακια?

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1617 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 18:20 »
Εννοεις να ακουμπαει πκατη σρα ποδια της αντιστασης?αν ναι το εχω δοκιμασει κ ετσι.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1618 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 18:27 »
οταν το πλενεις το ατμο την φυσας καλα την βαση να φυγει το νερο απο μεσα?
την εχω πατησει ετσι εγω σε αλλο ατμο.... ;D

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1619 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 18:35 »
Εννοεις να ακουμπαει πκατη σρα ποδια της αντιστασης?αν ναι το εχω δοκιμασει κ ετσι.


Ναι με ενα κατσαβιδακι να σπρωχνεις καποιες απο τις ινες να ακουμπανε στα ποδαρακια της αντιστασης!
Αυτο χρειαζεται παντα!
Φυσηξες απο τις τρυπες αερα να βγει οτιδηποτε απο εκει?
Σε αυτα τα 2 παει το μυαλο μου!
Επισης τσεκαρε και αυτο που λεει ο babis!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310465 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278787 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias