vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, lagoudakis, Milarepa, manoslykos, gfilip, maprix

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #480 στις: Απριλίου 16, 2015, 15:24 »
Έχω αερατη τσουρα,με τον lite,ειμαι με microcoil στα 1.4 στα 9 βατ,με μια τρύπα ανοιχτή και καμπάνα κλειστή,παίζει κανα κολπάκι να σφίξει λίγο παραπάνω;

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #481 στις: Απριλίου 16, 2015, 15:36 »
Αφού μπορείς να την κλείσεις εντελώς και τη μία τρύπα και να αφήσεις μόνο μια μικρή χαραμάδα! Παιξε λιγο με το δαχτυλιδι του αερα, θα το βρεις...

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #482 στις: Απριλίου 16, 2015, 15:37 »
με τον δικό μου lite να σου πώ τι έχω παρατηρήσει και ίσως σε βοηθήση. βάλε βξάλε το δαχτυλίδι του αέρα είτε για στήσιμο έιτε για γέμισμα γεμίζω απο κάτω έχω παρατηρήσει ότι με κλειστές τις τρύπες του αέρα πάλι περνά αέρας σε βαθμό που ατίζω και όλας και στην προσπάθεια να κάνω ποιό σφιχτή την τζούρα ακόμα και με την μία τρύπα να είναι ανοικτή η τζούρα είναι αεράτη. παρατήρησα όμως πως α΄μα περιστρέψεις κανά δυό γύρους το δαχτύλίδι κάποια στιγμή στρώνουν τα λάστιχα και στην φάση που είναι κλειστές οι τρύπες δεν μπορείς να ατμίοσεις γιατί σφραγίζει ο αέρας. αν έρθει σε τάτοια φάση ο lite ρυθμίζεις με ακρίβεια πόσο σφιχτή τζούρα θές. ελπίζω να βοήθησα

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #483 στις: Απριλίου 16, 2015, 16:10 »
Αφού μπορείς να την κλείσεις εντελώς και τη μία τρύπα και να αφήσεις μόνο μια μικρή χαραμάδα! Παιξε λιγο με το δαχτυλιδι του αερα, θα το βρεις...
Ναι έχεις δίκιο ,σφίγγει έτσι,αλλά τώρα σφυραει λίγο χαχα,μου θύμισε καυφουνη.
Ο ζεστ έχει πιο σφιχτή τζούρα;

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #484 στις: Απριλίου 16, 2015, 17:41 »
@vag21
Ναι φίλε μου είναι πιο σφιχτή!

Την Τρίτη πήγα στα παιδιά να μου δώσουν μερικά tips πως να τον στήνω ώστε να αποφύγω τις διαρροές.  Αφού έκατσα λοιπόν κάμποση ώρα και μου έκαναν ένα στήσιμο εκεί πήγα σπίτι, τον έλυσα, τον ξαναέστησα και ούτε διαρροές ούτε τίποτα.

Σήμερα, γεμίζω υγρό από πάνω (έχω κλείσει αέρα και drip tip) και έχω πάλι διαρροές από τις τρύπες του αέρα  :dontknow: .  Παρατήρησα ότι έχει πάρει υγρό μεταξύ της βάσης και του τανκ (φοράω το ολόσωμο τανκ, με μόνο το πάνω δαχτυλίδι).  Παίζει να έχουν χαλαρώσει τα orings εκεί;

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #485 στις: Απριλίου 16, 2015, 17:49 »
Δεν θέλω να τα παραλέω και δεν είναι ενθουσιασμός γιατι τον έχω από Μεγάλη τετάρτη
αλλά θα κάνω πολύ καιρό να ατμίσω κάποιον άλλο,με βλέπω να αράζω για καιρό μαζί του.
Δεν έχω ατμίσει σε kayfun και τηλέμαχο..(εκεί έχω ένσταση).
Πάντως είμαι πολύ ενθουσιασμένος όσον αφορα την γεύση γιατι χτύπημα και ατμό σου δίνουν κι'άλλοι
αλλά όχι τέτοια γεύση.Έχει κάποια τερτίπια με τα γεμίσματα,τις διαρροές και τα ξεβιδώματα..
αλλά τα μαθαίνεις και τον κουλαντρίζεις στις 3-4 μέρες.Τα αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
@vag21
Ναι φίλε μου είναι πιο σφιχτή!

Την Τρίτη πήγα στα παιδιά να μου δώσουν μερικά tips πως να τον στήνω ώστε να αποφύγω τις διαρροές.  Αφού έκατσα λοιπόν κάμποση ώρα και μου έκαναν ένα στήσιμο εκεί πήγα σπίτι, τον έλυσα, τον ξαναέστησα και ούτε διαρροές ούτε τίποτα.

Σήμερα, γεμίζω υγρό από πάνω (έχω κλείσει αέρα και drip tip) και έχω πάλι διαρροές από τις τρύπες του αέρα  :dontknow: .  Παρατήρησα ότι έχει πάρει υγρό μεταξύ της βάσης και του τανκ (φοράω το ολόσωμο τανκ, με μόνο το πάνω δαχτυλίδι).  Παίζει να έχουν χαλαρώσει τα orings εκεί;
Μήπως καταλάθως από την προσπάθεια γέμισες με ανοιχτή καμπάνα?Ελέγχετε πάντα καμπάνα πριν γεμίσετε

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Στο ολόσωμο τανκ πάντα θα χάνεις 4-5 σταγόνες,στο άλλο όχι..


Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #486 στις: Απριλίου 16, 2015, 17:57 »
Μόλις έχω παραλάβει και εγώ τον Lite μαζί και με το Bell Cap και ευχαριστώ πολύ τον Μάριο για την εξυπηρέτηση. Πάμε για ένα γρήγορο μπανάκι. Θα στήσω αργότερα και θα γράψω τις πρώτες εντυπώσεις.


Με το Bell Cap όμως πως γεμίζουμε?

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #487 στις: Απριλίου 16, 2015, 18:00 »
Από πάνω στις τρυπίτσες,αλλά σταμάτα πριν από αυτές μη σου χυθούν υγρά

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #488 στις: Απριλίου 16, 2015, 18:03 »
Αποστόλη, το Bell Cap δέν έχει τρυπίτσες ;)

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #489 στις: Απριλίου 16, 2015, 18:06 »
Ωχ ναι?και πως μου φάνηκε οτί έχει στο site..
δεν το έχω..
συγνώμη φίλε μου από κάτω τότε..
Ευχαριστώ pany,το μάθαμε και αυτό!
 ::)

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #490 στις: Απριλίου 16, 2015, 18:11 »
Να φανταστώ ότι γυρνάμε ανάποδα τον ατμοποιητή και σπρώχνουμε το Bell cap να απασφαλίσει από τη βάση? Μάλλον με βλέπω να λούζομαι το υγρό και θα πάει χαμένο. :))

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #491 στις: Απριλίου 16, 2015, 18:13 »
Ξεβιδώνεις λίγο την καμπάνα
το γυρνάς ανάποδα
και απλά προσεχτικά τραβάς το bell προς τα κάτω ίσα ισα να μπορείς να γεμίζεις απο τις τρύπες του αέρα

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #492 στις: Απριλίου 16, 2015, 18:15 »
24 σελίδα demkoni χωρίς το  bell

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #493 στις: Απριλίου 16, 2015, 20:46 »
Πρώτο στήσιμο και απο εμένα. Σύρμα 0.40, 5 σπείρες σε 2μμ τραπανάκι 0.5ohms.





Βαμβάκι KGD το οποίο αφού πέρασα από την αντίσταση, το αραίωσα αφαιρώντας περίπου το 1/3 του βαμβακιού "χτενίζοντας" με την βοήθεια λεπτής τσιμπίδας (και με καρφίτσα έχει το ίδιο αποτέλεσμα). Το βαμβάκι ακουμπάει στο deck και δεν έχω βάλει καθόλου στα κανάλια εκτός από καμια τριχούλα που έτυχε.





Και από τα πλάγια





Γέμισμα από τις πάνω τρύπες, έχοντας κλείσει τις τρύπες αέρα και το drip tip. Παρόλα αυτά είχα καποια διαρροή από τις τρύπες αέρα.


Προς το παρόν έχω ανεβάσει τα γκάζια μέχρι 19watt και δεν έχω πάρει ίχνος καμένου. Ντουμάνι πολύ καλό για την ανάλογια 70pg/30vg ου χρησιμοποιώ. Για γεύση και χτύπημα θα επανέλθω όταν στρώσει.




Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #494 στις: Απριλίου 16, 2015, 21:10 »
σε επικοινωνία με την gus για το πρόβλημα που αντιμετώπιζα στο γέμισμα απο τις τρύπες πάνω και έβγαζε μερικές σταγόνες απο τις τρύπες του αέρα μου είπαν ότι για να μήν έχω απώλειες  υγρού να κατεβάζω και μύτες απο το μπαμπάκι στα αυλάκια  που σχηματίζονται στα σπειρώματα που πιάνει η καμπάνα. σε γέμισμα που είχα απο πάνω αφου έκανα αυτό το στήσιμο διαρροή καμία.   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias