vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 9 χρήστες
evildope, dkostas, Kouros17, Milarepa, maprix, tibolaso, Christos Z, manoslykos, Buliwyf

Twitter

Phenomenon by Gus

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3390 στις: Ιουνίου 07, 2016, 11:24 »
Επανερχομαι για να καταθεσω εντυπωσεις. Αφου οπως ειχα πει εφαγα την πρωτη κρυαδα χανοντας 8ml υγρου απο διαρροες τον ειχα απο κοντα. Η αληθεια ειναι πως εχει τοσο μα τοσο πολλα μυστηκα που μπορεις να ανακαλυψεις που δεν το περιμενα με τιποτα. Λειτουργει σχεδον υποδειγματικα. Και λεω σχεδων γιατι με το που αλλα ντριπ τιπ και εβαλα ενα με στενη τρυπα μου ανεβαζει υγρο στο στομα. Πρεπει να ρουφαω πολυ πολυ χαλαρα για να μην συμβαινει τιποτα. Το στησιμο που με βολεψε περισσοτερο ειναι 2μμ πυρήνας 0,28μμ κανθαλ και 5 σπείρες 1,5 ohm. 10 watt και τελος. Τον αλλ μηνα που θα κατεβω Αθηνα θα περασω απο το μαγαζι για να μου δωσουν καποιο τιπ τα παιδια, να παρω ενα ντριπ τιπ και να δω απο κοντα τις νεες βασεις.
Τελικα τον lite πρεπει να εχω και οχι τον momentus :P


  

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3391 στις: Ιουνίου 07, 2016, 11:33 »
Ντριπ τιπ να παρεις απο τα παιδια, γιατι ο Φαινο εχει καλυτερη αποδοση με τα συγκεκριμενα οσο και αν ακουγεται παραξενο
Οσο για τις βασεις ο lite εχεις τρεις τρυπες σε αντιθεση με τον momentus ο οποιος εχει δυο. Παντως περνωντας μια βολτα απο τα μαστορια θα τη βρεις την ακρη

Αποσυνδεδεμένος defsta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3392 στις: Ιουνίου 08, 2016, 04:36 »
(Image removed from quote.)

Από αριστερά η νέα βάση lite με το tiny setaki, ο παλιός καλός lite και η έκπληξη δεξιά , ο momentous με το δικό του tiny set      
 Με λίγο διαφοροποιημένη καμπάνα εξακολουθεί να είναι πιο αεράτος αλλα σε εμένα δίνει καλύτερη γεύση από ότι με το μεγάλο set.


Chris
πες μου παρακαλω, αυτο το tny bell cap, υοάρχει στο μαγαζι του GUS??
 και αν έχεις την καλοσύνη τι κοστίζει???

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3393 στις: Ιουνίου 08, 2016, 09:41 »
Για όποιο από τα δυο και αν λες υπαρχει...
Τωρα οι τιμες για ολο το σετ (καμπανα cup kai drip tip) είναι κοντα στο πενηντάρικο αν θυμαμαι.. μπορείς να τα δεις στο site ή να τους παρεις τηλεφωνο..
Sketo to bell cup πρέπει να εχει 15-16 ... ??

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3394 στις: Ιουνίου 08, 2016, 10:39 »
Ντριπ τιπ να παρεις απο τα παιδια, γιατι ο Φαινο εχει καλυτερη αποδοση με τα συγκεκριμενα οσο και αν ακουγεται παραξενο
Οσο για τις βασεις ο lite εχεις τρεις τρυπες σε αντιθεση με τον momentus ο οποιος εχει δυο. Παντως περνωντας μια βολτα απο τα μαστορια θα τη βρεις την ακρη

Παντως & με το drip tip του cloudone  που του εχω βαλει παιζει εξαιρετικα

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3395 στις: Ιουνίου 08, 2016, 12:26 »
Δοκιμασε με στενοτερο ντριπ - τιπ και θα παθεις πλακα.Εχω και τον cloud αλλα εχει αερατο ντριπ - τιπ. ;)

Αποσυνδεδεμένος Dande

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3396 στις: Ιουνίου 08, 2016, 12:37 »
Λεγομαι Καρύδης Νίκος είμαι κάτοχος του  Phenomenon lite plus και ειμαι ενθουσιασμενος. Θα ήθελα να ρωτησω το εξης:
Είδα στο site του gus τα παρακατω ανταλλακτικα:

PhenomenoN zest v 2 set top cap sleeve middle tank SS polish και το
Phenomenon zest pair transparent tank GUS

Τα συγκεκριμενα ανταλλακτικα κουμπωνουν με την βαση και την καμπανα του Phenomenon lite plus  ή πρεπει να αγορασω τον zest;
Ευχαριστω!!!!

Αποσυνδεδεμένος defsta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3397 στις: Ιουνίου 08, 2016, 12:41 »
chazamp, έχω το αριστερό tiny set, αυτό το όμορφο μικρο bell cup δεξιά όμως δεν το είχα δεί (πάλι θα ξεπαραδιαστουμέ :wall:) :)
σχετικά με τα drip tip, με στενό tipάκι τύπου "πιόνι", τα δικά μου pheno έχουν έξαιρετική τζούρα με πυκνό ατμό...

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3398 στις: Ιουνίου 08, 2016, 13:09 »
Κατάλαβα πιο λες.. Αυτό που έχω στον μομεντους.. Ειναι ωραιο, αν και λιγο σφιχτό στο επάνω μέρος και θέλει μικρο ορινγκ στην καμπάνα..
Τώρα εγω και στα δυο set αφήνω και τα μαύρα drip tip πάνω  και βαζω και ενα ακομη για να επεκτείνω λίγο το μήκος της καμπάνας, ώστε να ανοίγω το τανκ κατεβάζοντας περισσότερο το μπελ καπ και να το γεμίζω με μεγαλύτερη ευκολία.


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Λεγομαι Καρύδης Νίκος είμαι κάτοχος του  Phenomenon lite plus και ειμαι ενθουσιασμενος. Θα ήθελα να ρωτησω το εξης:
Είδα στο site του gus τα παρακατω ανταλλακτικα:

PhenomenoN zest v 2 set top cap sleeve middle tank SS polish και το
Phenomenon zest pair transparent tank GUS

Τα συγκεκριμενα ανταλλακτικα κουμπωνουν με την βαση και την καμπανα του Phenomenon lite plus  ή πρεπει να αγορασω τον zest;
Ευχαριστω!!!!

Νίκο ο πιο αρμόδιος για να απαντήσει είναι ο ίδιος ο κατασκευαστης, οπότε κανε ακριβώς την ίδια ερώτηση σε αυτό το νήμα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15552.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2016, 13:16 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3399 στις: Ιουνίου 13, 2016, 22:31 »
Παιδες ξερετε πια ειναι η διαφορα μεταξυ special chimney και extreme chimney

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3400 στις: Ιουνίου 13, 2016, 22:43 »
Εγώ δεν ξέρω αυτές τις ονομασίες. Ξέρω την τρουλοειδή καμινάδα και την κωνική. Η κωνική επιτρέπει μια μεγαλύτερη άνεση χώρου για να στήσεις και λίγο ψηλότερα την αντίσταση, με μικρότερο κίνδυνο να παρασυρθεί το βαμβάκι κατά την περιστροφή. Τους τελευταίους 2-3 μήνες προτιμώ αυτήν.
Στη γεύση και τον ατμό δεν υπάρχει διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3401 στις: Ιουνίου 13, 2016, 23:14 »
Συμφωνώ με τον Γιώργο με μόνη διαφορά πως εγώ βλέπω μια μικρή διαφορά μεταξύ των δύο. Η κωνική δίνει ένα κλικ περισσότερο χτύπημα. Η τρουλωτή δίνει πιο απαλό άτμισμα. Αλλά είναι πολύ κοντά η μία με την άλλη. 

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3402 στις: Ιουνίου 14, 2016, 21:50 »
Καλησπερα παιδες.Σημερα πηρα εναν phenomenon lite μεταχειρο και η καμπανα πανω δεν εχει το λογοτυπο "gus".Η βαση ειναι γνησια γιατι ειχα κλωνο και εχει μεγαλη διαφορα απο τον original,αλλα τι γινετε με την καμπανα;Βγενει και χωρις logo;

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3403 στις: Ιουνίου 14, 2016, 21:54 »
Οι πιο παλιες εκδοσεις του φαινομενο δεν ειχαν το λογοτυπο στην καμπανα.Προσφατα προστεθηκε.
Αυτο ομως δεν αποτελει απο μονο του σταθερα γνησιοτητας.
Μιας και εχουν κανει την εμφανιση τους και κλωνοι με logo στα δαχτυλιδια οποτε δεν μπορω να σου απαντησω με καμια σιγουρια.

Αποσυνδεδεμένος defsta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3404 στις: Ιουνίου 14, 2016, 22:20 »
Σε καμπάνα που δεν είναι γνήσια θα δεις τις ακμές του πάνω μέρους της, εκεί που κουμπώνει το drip tip, ότι δεν είναι στρογγυλεμένες. Ειναι "άγρια" κομμένες.
Επίσης έχει ατέλειες στο γυάλισμα. Ολα αυτά βέβαια διορθώνονται αν πέσει ¨προσοπική εργασία"

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias