vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

274 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, john67, aragiannis, gfilip, dkostas, gigelis78, Doubt, nightdream

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος Lazy Lizard

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουαρίου 01, 2018, 22:13 »
Καλησπέρα κ απο μένα,κάτοχος του Zenith 1 μήνα και πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια. Σε σημείο που να αναρωτιέμαι γιατί έσπαγα τα νεύρα μου με τον nautilus 2 για 6 μήνες πριν. Οπως είπαν και οι προηγούμενοι ΚΑΜΙΑ διαρροή,ΚΑΝΕΝΑ γουργουρητό,Πανεύκολο γέμισμα και πολύ καλή γεύση. Θέλω να ρωτήσω κατι οσον αφορά το πλύσιμο. Αν τον βάλω σε μπολάκι με νερό και λίγο απορρυπαντικό πιάτων για κανα 10λεπτο θα έχει θέμα; Γιατί τον επλυνα όπως δείχνει ο bussardo στο βίντεο μόνο με τρεχουμενο νερό αλλά δεν καθαρίζει καλά.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουαρίου 01, 2018, 22:14 »
Κανένα θέμα, με μία προϋπόθεση. Να ξεβγάλεις καλά να μην μείνουν υπολείμματα από το απορρυπαντικό.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Lizard

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 01, 2018, 22:20 »
Ωραία!!! Εννόειται άφθονο νερό για ξέβγαλμα μετά και καλό στέγνωμα. Σ ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 02, 2018, 01:07 »
Καλοάτμιστος!
Καλό ξέβγαλμα , καλό φύσημα
και πολύ τίναγμα για να φύγουν οι εναπομείνασες σταγόνες.
Αυτό, είναι και το μόνο "δυσκολάκι" σ' αυτόν τον ατμοποιητή. Τίποτ' άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 02, 2018, 03:30 »
Προσωπικά του ρίχνω και λίγο με το πιστολάκι για τα μαλλιά και δεν μένει ίχνος νερού.

Πέτυχε κανείς κανένα βίντεο που να δείχνει πως αλλάζει το τζαμάκι;
Για να κυκλοφορεί ανταλλακτικό πάει να πει ότι με κάποιο τρόπο αλλάζει αλλά όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Lazy Lizard

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 08:26 »
Ναι κ εγώ του ριξα με το πιστολάκι και έγινε τζιτζι. Ανταλλακτικο γυαλάκι που βρήκες, γιατί εγώ δεν εχω βρεί πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 09:51 »
Ναι κ εγώ του ριξα με το πιστολάκι και έγινε τζιτζι. Ανταλλακτικο γυαλάκι που βρήκες, γιατί εγώ δεν εχω βρεί πουθενα.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει σε ερώτηση σε κατάστημα όπως τους ανάφερε ο Αγραφιώτης αν σπάσει έχει 29 ευρώ.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 10:06 »
Ή vape experts το έχει στα νέα προϊόντα,αλλά το εμφανίζει μή διαθέσιμο.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Lazy Lizard

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 10:06 »
Κ εγώ αυτό ξέρω, ότι δεν βγάζει ανταλλακτικό τζάμι, αλλά τη στιγμή που δεν πρέπει να το βγάλεις για να αλλάξεις αντίσταση ή για να τον πλύνεις θεωρώ δύσκολο να το σπάσεις. Εγώ 2 τζαμάκια που είχα σπάσει στον nautilus 2 τα έσπασα όταν πήγα να βγάλω το τζαμάκι για ν αλλάξω αντίσταση. Είχαν ψιλοκολλήσει, έβαλα παραπάνω δύναμη κ όταν βγήκαν μου φύγαν απ τα χέρια.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 10:16 »
Βάλτε ένα vape band, αν νιώθετε ανασφάλεια.

Και δεν χρειάζεται μπιστολάκι, ρε παιδιά, για το στέγνωμα. Τίναγμα, φύσημα (από πάνω και από κάτω) και... δεν πειράζει αν έχει μείνει και λίγη "υγρασία" πάνω στο τζαμάκι από το φύσημα. Αν σας ενοχλεί να την βλέπετε (μέχρι να τον γεμίσετε με το υγρό σας), στρίψτε λίγο ένα φύλλο χαρτιού κουζίνας και χώστε το μέσα από το άνοιγμα αναπλήρωσης και περιστρέψτε το (θα μαζέψει την υγρασία). Το ίδιο κάνετε για να στεγνώσετε και την "καμπάνα". Μην χρησιμοποιήσετε χαρτομάντηλα, γιατί αφήνουν λίγο χνουδάκι.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Lizard

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 10:23 »
Δεν με ενοχλεί η "υγρασία" αλλα και μετά από το φύσημα μένουν κάποιες σταγόνες νερού μέσα. αυτές "εξολοθρεύω" με το πιστολάκι.  :)) :)) :)) 

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 10:52 »
Ναι, ετσι ειναι, απο την στιγμη που το τζαμακι ειναι αρκετα προστατευμενο απο τον μεταλλικο εξωσκελετο και δεν χρειαζεται να το μπαζοβγαζεις για να γεμιζεις η για το πλυσιμο, οι πιθανοτητες να σπασει ειναι μικρες.(οχι μηδενικες φυσικα).
Δεν νομιζω οτι ειναι κατι που τους "ξεφυγε" αυτο, εχει συγκεκριμενη λογικη ο ατμοποιητης, ολα " κλειστα και σφραγισμενα", με μηδενικη δυσκολια και απουσια (απο οσο δειχνει) προβληματων.
Αν, παρ ελπιδα, κατι σπασει, τον πετας και παιρνεις αλλον.


Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 13:35 »
Άρα τότε το τζαμάκι στο vape experts που ΘΑ κυκλοφορήσει λογικά δεν ισχύει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 14:50 »
Κράταγα μικρό καλάθι για τον ζενίθ παρά τα πολλά θετικά σχόλια.

Αν και χρήστης επισκευάσιμων, πάντα εκτιμώ καλούς τσιγαρίσιους εργοστασιακούς. Και τούτος δω με κατέπληξε η αλήθεια είναι με την αποδοση του. Μια μικρή κατασκευαστική ένσταση εχω ομως. Μου αρεσει να τον ατμίζω με τερμα ανοιχτο τον αέρα του και η τελευταία τρύπα του airflow του εμένα δεν αποκαλυπτεται τελείως. Το δακτυλιδι του αέρα τερματίζει λιγο πιο πριν. Χαθηκε ο κοσμος να ανοίξουν λίγο παραπανω τη σχισμή του δαχτυλιδιου;

Τεσπα, ισως και να είναι θεμα μόνο στο δικό μου κομμάτι.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 15:54 »
Έτσι είναι και στο δικό μου, αλλά άμα κρατήσω σφιχτά το δαχτυλίδι του αέρα και βιδώσω κάργα την "πανοπλία" πάνω του, αποκαλύπτεται ολόκληρη και η τελευταία τρύπα 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123635 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12768 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos