vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, Jorge, manoslykos, zakman35, infernity, thanos1071, camber, FaniFox

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6705 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 20:29 »
Ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος γιατι δε βγαζω με τιποτα ακρη, κανω 6αρα νικοτινη σκετη vg και οταν το αφηνω για κανα 5ωρο και το πιανω μετα μου καιει τα σωθικα νομιζω πως καταπινω αναμενα καρβουνα, ελεγχω και την αντισταση ολοκαθαρη, γευση καμενου δεν εχω, μετα απο κανα 20λεπτο ατμισματος επανερχετε στο φυσιολογικο σε σημειο9 μαλιστα καποιες φορες να μη με καλυπτει ουτεη 6αρα να μη νιωθω δηλαδη το χτυπημα και να θελω να ανεβασω, τρελα πραγματα, μηπως η κρυα θερμοκρασια επηρεαζει την αντισταση αρα και το λαιμο ή παιζει κατι αλλο δε μπορω να βγαλω ακρη απο μονος μου οσο και να εψαξα, να πω οτι ηταν ολη την ωρα ετσι να χαμηλωνα τη νικοτινη οκ αλλα ειναι πιο πολυπλοκα τα πραματα εδω, δηλαδη να ειμαι ωρα εξω ψχωρις να εχω ατμισει για ωρες και να ψαχνω να κανω τρακα τσιγαρο γιατι αν κανω τζουρα απ το ηλεκτρονικο θα μου καψει τα παντα :/

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6706 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 20:33 »
Ρε Γιωργο, ποιο μοντακι χρησιμοποιεις & αν το λειτουργεις σε w η tc & σε ποσα w η θερμοκρασια το εχεις

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6707 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 20:34 »
Τo vtc mini εχω και το δουλευω με κανονικες αντιστασεις 1.50 Ohm σε power mode, εντωμεταξυ μεχρι και 5watt που το κατεβαζω στην αρχη παλι με καιει, τι να πω δε βγαζω καμια ακρη, τωρα ας πουμε που γραφω το μηνυμα ολα καλα καμια ενοχληση στο λαιμο ουτε στα 15 watt

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6708 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 20:36 »
Τι να σου πω δεν μου ακουγεται λογικο ολο αυτο, αλλα η ριξε την νικοτινη η τα watt  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6709 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 20:36 »
Γιώργο αυτό το παθαινα και εγώ την αρχη ειναι απο την νικοτινη που κατακαθεται πανω στην αντισταση οταν το αφησησ για πολυ ωρα απλα οταν το πρωτο πιανησ μετα απο πολλη ωρα χαμηλωνε τα βατ και 2 με 3 τζουρεσ μην τισ τραβασ μεσα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6710 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 20:38 »
χμμ οκ αυτο θα κανω τοτε, επισης αλλο κουφο αν πιω νερο και εχω βρεγμενο στομα και κατεβασω τζουρα παλι θα με καψει ισως με πειραζει η νικοτινη θα δοκιμασω να τη ριξω στο μισο δηλαδη θα παω στη 3αρα αν συνεχιστει

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6711 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 20:40 »
6αρα νικοτινη σε VG κανω & εγω αλλα δεν χτυπαει ιδιαιτερα (λογο vg προφανως), ριξε την στα 2 ως 3 & δοκιμασε ξανα

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6712 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 20:44 »
Εγω κανω 6ρα τωρα και 2 μηνεσ και εφτειαξα τα νέα υγρα σε 9ρι γιατι υπαρχει μεγαλη καταναλωση σε εμελ φυσικα απο ατομο σε ατομο υπαρχουν διαφορεσ και οτι εχει υποθει και απο παλιοτερουσ αυτο το θεμα η επιλογη να κατεβασησ νικοτινη ισωσ να μην σε καλυψει σε μεγαλα ποσοστα και θα ξαναγυρεισησ παλη στα ιδια

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6713 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 01:28 »
Ξερουμε ποσο ποσοστο vg & pg εχει το συγκεκριμενο?

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6714 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 01:32 »
Κοίτα πάνω πάνω εδώ.

Ισχύει για όλα τα υγρά White Label

(Σημείωση: Το συγκεκριμένο υγρό μου φάνηκε αρκετά μέτριο σε γεύση σα καπνικό, αλλά είναι "ατμίσιμο". Σίγουρα υπάρχουν και καλύτερα καπνικά.)

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6715 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 01:55 »
Όλα τα υγρά της eCig είναι 60/40.
Επίσης το συγκεκριμένο υγρό το λες καλό αλλά θα σου πρότεινα divico cigar ή να πας σε atmos στο Agrinio.
 
Και Virginia είναι κοντά στα γουστα του old halbor

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6716 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 16:08 »

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6717 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 11:59 »
@redfantomas: Δες αν θέλεις και στο αντίστοιχο νήμα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24489.0.html
Σημασία δεν έχουν τόσο οι υπολογιστές και τα νούμερα όσο το να σε καλύπτει και να γλιτώσεις απ' το ΚΤ. Και δες και την αισιόδοξη πλευρά, πέραν του καλού που κάνεις στην υγεία σου: Αν δεις ότι δεν σε καλύπτει το Mini, μπορείς σε λίγες μέρες να πάρεις κάτι που θα σε (υπέρ)καλύπτει με τα λεφτά που θα έδινες για να αγοράσεις τον καρκίνο που λέγεται ΚΤ. Για ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε.

καλημερα στην παρεα!!
και ναι !!!!!!!!  συνεχιζω ακαθεκτος το ατμισμα, εκανα και μια τραμπα εδωσα το μινι i stick!!  τωρα εχω στην κατοχη μου ενα cloupor mini με τον eleaf melo πανω .. το δουλευω με 0.5 αντισταση και θεωρω οτι στα 16-18.5 βατ μου αποδιδει πολυ καλα σε αρωματα( καμια σχεση το ιδιο υγρο σε αποδοση γευσης και αρωματος στα 2 μηχανηματα μου το ελεγαν και δν το πιστευα/καταλαβαινα)!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2015, 12:12 από redfantomas »

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6718 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 19:21 »
καλησπέρα σε όλους αρχικά.με λένε Αντρέα και είμαι 28 χρονών . εχω μπει εδώ και λίγο καιρό στο η.τ έχοντας σταματήσει τελείως το κ.τ . Χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή μια μπαταριά cell delirium 1600ma ( καθαρά για λόγους διάρκειας χρήσης ) και έναν ατμοποιητή  εργοστασιακό από γνωστή εταιρία . από βδομάδα θα φτιάξω ένα υγρό με vg δηλαδή φυτική γλυκερίνη επειδή θέλω περισσότερο ατμό. ψάχνω εδώ και μέρες στο φόρουμ καθώς με έχει βοηθήσει πολύ στο να λύσω αρκετές απορίες αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο για αυτό που θέλω να ρωτήσω. δηλαδή να φτιάξω μια συσκευή με περισσότερο ατμό. δεν είδα κάποιος να ζητάει περισσότερο ατμό και να έχει την κατάλληλη συσκευή τόσο σε μπαταριά όσο και σε ατμοποιητή .συγνώμη εάν κούρασα άπλα δεν ξέρω τη να συνδυάσω ώστε να πετύχω το αποτέλεσμα που θέλω. από θέμα γεύσεων μου αρέσουν οι καπνικές και δεν ψήνομαι ακόμα να δοκιμάσω άλλες (τουλάχιστον για αρκετό καιρό) . θα διαθέσω ένα χρηματικό ποσό για να αποκτήσω το πρώτο μου box καθώς και έναν καλό ατμοποιητη απλά θέλω να έχει τις παραπάνω προδιαγραφές . αργότερα πάω σε άλλο και δοκιμάζω όπως πολλοί από εδώ μέσα.
Συγνώμη άμα υπάρχει ανάλογο θέμα δεν κατάφερα να το βρω παρόλο που έψαξα . σας ευχαριστώ για το χρόνο σας .

Αποσυνδεδεμένος wyclef77

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6719 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 20:34 »
Καλησπέρα,


Εχω τον vtc mini με kanger subtank v2.


Στήνω αντίσταση με kanthal A1 η οποία μου βγαίνει 1,4Ω και ατμίζω στα 13W (4,15V). Όταν πάω να ανέβω σε παραπάνω watt 16 ή 17 τότε αρχίζω να παίρνω γεύση καμμένου. Είναι λογικό?
Οταν κατεβαίνω σε watt 9-10 δεν νιώθω το χτύπημα ή χρειάζεται να κρατάω το fire πιο πολύ ώρα πατημένο για να πάρω τζούρα.
Το υγρο είναι DIY 50/50 pg-vg.
Στον εργοστασιακό ατμοποιητή που έιχε μέσα ο kanger 1,5Ω νομίζω πήγαινα και μέχρι 20 με 22 watt.
Μήπως κάνω κάτι λάθος στο στήσιμο της αντίστασης; Μήπως κάτι παίζει με το βαμβάκι;
Παραθέτω φωτογραφία παρακάτω..
Ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix