vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 7 χρήστες
Panokali, Milarepa, Mimhsdr, Ribot, Jorge, manoslykos, hlias bax

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4485 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 21:13 »
Στέφανε από τη στιγμή που οι μπαταρίες σου είναι Nobacco, πάρε τηλέφωνο απ' ευθείας στα κεντρικά τους στην Αθήνα αν δεν βγάλεις άκρη. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σου αλλάξουν μπαταρίες λίγων ημερών. Εδώ έχουν αλλάξει πολύ χειρότερα. Το service τους είναι υποδειγματικό αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τα συνεργαζόμενα καταστήματα.


Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4486 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 22:31 »
Φίλε εγώ θα την πήγαινα πίσω μέχρι να πάρω μία που να δουλεύει σωστά. Αυτό με το βίδωμα και τους πόλους που πολύ συχνά αναφέρεται το αντιμετώπισα και το θεωρώ απαράδεκτο. Το να βιδώνεις ατμοποιητές στην μπαταρία είναι η συνήθης χρήση του προϊόντος και σε καμία περίπτωση δεν συνιστά κακομεταχείρηση εκτός αν αναφέρεται ρητά στην εγγύηση ή στις οδηγίες χρήσης (αν υπάρχουν βέβαια). Εγώ προσωπικά τέτοια θέματα τα θεωρώ λόγους για να μη πατήσω ξανά σε μαγαζί (ακόμη κι αν μου το αλλάξουν). Όταν κάτι έχει πρόβλημα το αλλάζεις και ζητάς και συγνώμη...

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4487 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 23:01 »
Παιδιά σαν νέος ήθελα να ρωτήσω εάν στην αλλαγή λαδιων φοράτε γάντια. Διάβασα στην συσκευασία ότι είναι τοξικό και για τα χέρια και παραξενευτηκα.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4488 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 23:05 »
Μονο αν η περιεκτικοτητα της νικοτινης ειναι πολυ υψηλη.
Μιλαμε για τιμες 30mg/ml+.
Aλλιως δεν υπαρχει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4489 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 23:06 »
Φίλε georbab, αλλαγή λαδιών γίνεται στα auto - moto! ;)
Στο η.τ, αλλάζεις απλά το υγρό του ατμοποιητη σου..
Προσωπικά δεν νομίζω οτι είναι απαραίτητα τα γάντια, απλά ενα καλό πλύσιμο στα χέρια μετά, είναι ok.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4490 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 23:09 »
Ο μηχανικός μου ενίοτε φοράει όταν αλλάζει λάδια στο αυτοκίνητό μου.  :))


Μάλλον όμως εσύ αναφέρεσαι στην παρασκευή diy υγρών ή στη μεταγγιση από μεγάλα μπουκαλάκια σε μικρά.
Οι σημάνσεις καλώς υπάρχουν.
Πρακτικά, νικοτίνες μέχρι 20 mg μπορούν να διαχειριστούν για ανακάτεμα και μίξη χωρίς γάντια. Προσεκτικά πάντα όμως, μην κάνουμε κι επαλειψη τα χέρια μας σαν να ήταν ... body oil.  :laugh1:
Προσωπικά το κάνω και με 36ρα νικοτίνη, αλλά πλέον έχω την εμπειρία να μη λερώνομαι.
Από κει και πάνω δεν έχω κάνει πειράματα και καλό είναι να φοράς τα γαντάκια σου, αν και δε συνιστούμε μίξεις με τόσο ισχυρές βάσεις.


Οι γλυκερίνες είναι αλκοόλες, όχι έλαια. Μπορεί να σου φαίνονται ως έλαια διότι έχουν μια κάπως ελαιώδη μορφή, αλλά αν στάξουν σε υφάσματα και στεγνώσουν μετά από λίγο, δεν αφήνουν το χαρακτηριστικό λεκέ των λαδιών



Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4491 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 23:12 »
Γενικά δεν χρειάζεται αλλά σε περίπτωση που για κάποιο λόγο χυθεί πάνω σου ποσότητα υγρού (δεν μιλάω για μερικές σταγόνες) γρήγορα καλό πλύσιμο.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4492 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 23:31 »
Παιδιά ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4493 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 00:12 »
Φίλε εγώ θα την πήγαινα πίσω μέχρι να πάρω μία που να δουλεύει σωστά. Αυτό με το βίδωμα και τους πόλους που πολύ συχνά αναφέρεται το αντιμετώπισα και το θεωρώ απαράδεκτο. Το να βιδώνεις ατμοποιητές στην μπαταρία είναι η συνήθης χρήση του προϊόντος και σε καμία περίπτωση δεν συνιστά κακομεταχείρηση εκτός αν αναφέρεται ρητά στην εγγύηση ή στις οδηγίες χρήσης (αν υπάρχουν βέβαια). Εγώ προσωπικά τέτοια θέματα τα θεωρώ λόγους για να μη πατήσω ξανά σε μαγαζί (ακόμη κι αν μου το αλλάξουν). Όταν κάτι έχει πρόβλημα το αλλάζεις και ζητάς και συγνώμη...


για να βιδωσεις τερμα τον ατμοποιητη οσο παει πανω στη μπαταρια πρεπει να εχει ελατηριο ο πολος οπως ενος ce5 που αγορασα προσφατα με εκπληξη ειδα οτι εχει ελατηριο στον πολο του και τον βιδωνεις αφοβα ως το τερμα καθως και μπορει να κανει και επαφη με μπαταριες με κατεβασμενο πολο... οτιδηποτε αλλο αν το βιδωσεις τερμα θα χαλασει αργα η γρηγορα ασχετα αν αναφερεται στις οδηγιες η οχι... συμφωνω θα επρεπε να ηταν αλλιως οι κατασκευη τους και οχι τοσο ευπαθη αλλα αφου βλεπουμε οτι αν βιδωσουμε με παραπανω  δυναμη θα ξεβρασει το τσιμουχακι του πολου της μπαταριας εξω και μετα δεν θα κανει επαφη ο πολος ποιος ο λογος να μην κανουμε αυτη την παραχωρηση σφιγκοντας ελαφρως?

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4494 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 01:50 »
Φίλοι μου σαν νέος και χωρίς να ξέρω είδα από έναν φίλο ένα mod και επειδή το είδα και μου άρεσε το αγόρασα και εγώ χωρίς να ξέρω πολύ καλά τι παίζει. Αγόρασα το vamo 5 από ανοξείδωτο ατσάλι. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει και να μου πει αν είναι καλό η τι ατμοποιητη να πάρω?

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4495 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 02:04 »
Το vamo v5 είναι πολύ καλό σε σχέση με τα χρήματα που κάνει. Υπάρχουν όμως και πολύ καλύτερα (και πιο ακριβά) mods.
Ατμοποιητές υπάρχουν πολλοί, το θέμα είναι ποιός σου κάνει. Θα σου πρότεινα να μην μπλέξεις ακόμα με επισκευάσιμους μιας και απ'ότι κατάλαβα είσαι νέος στο άτμισμα.
Η δικιά μου πρόταση είναι να δοκιμάσεις για αρχή κανένα clearomizer.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4496 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 02:17 »

Φίλοι μου σαν νέος και χωρίς να ξέρω είδα από έναν φίλο ένα mod και επειδή το είδα και μου άρεσε το αγόρασα και εγώ χωρίς να ξέρω πολύ καλά τι παίζει. Αγόρασα το vamo 5 από ανοξείδωτο ατσάλι. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει και να μου πει αν είναι καλό η τι ατμοποιητη να πάρω?

Με τι ατμοποιητη ησουν μεχρι τωρα?
Οσον αφορα το Vamo, μια χαρα ειναι για αρχη.
Διαβασε εδω για πληροφοριες πανω στο mod.

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4497 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 06:09 »
καλησπέρα ελπίζω να γράφω στο σωστό μέρος. Έχω έναν black mamba ce4++ ενώ με την αντίσταση που τον αγόρασα άτμιζα αξιοπρεπώς σήμερα αντικατέστισα την κεφαλή και έχω συνέχεια καμένο έχω αλλάξει 5 αντιστάσεις και συνέχεια το ίδιο αγόρασα και από άλλο μαγαζί αντιστάσεις το ίδιο ξανά και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί μάλλον δεν φταίνε οι κεφαλές αλλά εγώ, η διαδικασία που κάνω είναι βιδώνω την καινούρια γεμίζω περιμένω να ποτίσει το φιτίλι και ατμίζω.
Μπορεί να μη φταίνε οι κεφαλές αλλά ο ατμοποιητής. Την πάτησα σαν εσένα σε άλλη μάρκα Nobacco και έφταιγε ο ατμοποιητής. Πάρε έναν άλλον καινούργιο Black Maba και δοκίμασε.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4498 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 07:46 »
Φίλοι μου σαν νέος και χωρίς να ξέρω είδα από έναν φίλο ένα mod και επειδή το είδα και μου άρεσε το αγόρασα και εγώ χωρίς να ξέρω πολύ καλά τι παίζει. Αγόρασα το vamo 5 από ανοξείδωτο ατσάλι. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει και να μου πει αν είναι καλό η τι ατμοποιητη να πάρω?

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εξαιρετικό το μοντ που πήρες, για την τιμή του, κάνει "παπάδες". Όσον αφορά ατμοποιητή, ότι και να βάλεις πάνω, θα παίξει. Και έχεις και την ευελιξία να τον κάνεις να αποδώσει όπως εσύ θες. Κατά τα άλλα, διάβασε και το λινκ του nemesis.

Στάλθηκε από το Sony XPERIA M μου χρησιμοποιώντας TAPATALK 4.3.1


Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4499 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 08:54 »

για να βιδωσεις τερμα τον ατμοποιητη οσο παει πανω στη μπαταρια πρεπει να εχει ελατηριο ο πολος οπως ενος ce5 που αγορασα προσφατα με εκπληξη ειδα οτι εχει ελατηριο στον πολο του και τον βιδωνεις αφοβα ως το τερμα καθως και μπορει να κανει και επαφη με μπαταριες με κατεβασμενο πολο... οτιδηποτε αλλο αν το βιδωσεις τερμα θα χαλασει αργα η γρηγορα ασχετα αν αναφερεται στις οδηγιες η οχι... συμφωνω θα επρεπε να ηταν αλλιως οι κατασκευη τους και οχι τοσο ευπαθη αλλα αφου βλεπουμε οτι αν βιδωσουμε με παραπανω  δυναμη θα ξεβρασει το τσιμουχακι του πολου της μπαταριας εξω και μετα δεν θα κανει επαφη ο πολος ποιος ο λογος να μην κανουμε αυτη την παραχωρηση σφιγκοντας ελαφρως?

Ναι το έμαθα όταν το έπαθα και τώρα βιδώνω με προσοχή αλλά δεν θα έπρεπε κάποιος να μας το πει αυτό?? τα δάχτυλά μας να μοιρίζουμε δηλαδή κάθε φορά (και είναι και σύνηθες και γνωστό πρόβλημα). Φυσικά να κάνουμε την παραχώρηση και να σφίγγουμε πιο ελαφρά αλλά όχι και να είναι δικό μας λάθος η αδυναμία του προϊόντος όταν συμβαίνει...(και όταν γίνεται να βάλει καποιος καλύτερο τσιμουχάκι το πρόβλημα λυνεται... οπότε είναι απλά αστοχία υλικού για μένα)

φίλε με το Vamo καλό είναι το μοντ για τα λεφτά του αλλά αυτά με τον πόλο που λέμε σε αφορούν.. αν δεν στο έχει πει κανεις προσοχή πως βιδώνεις τον ατμοποιητή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix