vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 5 χρήστες
FaniFox, Milarepa, white varadero, Jorge, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Fight3R

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Mess With The Best Die Like the Rest...!!!!
    • Ammoudara Beach Hotel/Apts
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1755 στις: Αυγούστου 11, 2012, 11:51 »
Ας πω και εγω την γνωμη μου... Οντας κατοχος 2 επισκαυσημων (Rcamizer & The Jack) πιστευα οτι εχω πιασει το "τελειο" ατμισμα. Πηρα ομως (λογο αστοχιας φορτιστη) μια μπαταριοθηκη Bolt μαζι με τανκ siam-mod και καρτο kanger & boge και πραγματικα δεν πιστευω την διαφορα τοσο στην γευση οσο και στην παραγωγη ατμου (το χτυπημα ειναι ιδιο) και με κοστος μολις 1-2 ευρω το μηνα για το καρτο νομιζω οτι πλεον θα παροπλιστουν οι επισκευασημοι.... Ρηξε λοιπον και μια ματια σε ποιοτικα καρτο και μια απλη μπαταριοθηκη (προς εξικονομηση χρηματων) πριν πας σε vv.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1756 στις: Αυγούστου 11, 2012, 12:30 »
θα συμφωνησω κι εγω με τον τελευταιο φιλο πως πριν πας σε οτιδηποτε diy ειναι πολυ καλη και αποδοτικη λυση και η χρηση cartomizer εντος οποιουδηποτε τανκ..

προσφερουν αρκετη αυτονομια, πολυ καλη αποδοση απο αποψη χτυπηματος και παραγωγης ατμου, ενω παραλληλα-απο τη στιγμη που μαθεις το σωστο γεμισμα τους- ειναι οτι πιο σταθερο και απροβληματιστο εργοστασιακο μπορεις να βρεις..

τα μειονεκτηματα τους εχουν να κανουν με την αποδοση γευσεων(αυτο αλλαζει σε καθε τυπο ατμοποιητη, τιποτα εξωφρενικο) και με τη μη δυνατοτητα αλλαγης γευσης ευκολα στο ιδιο καρτο.

γνωμη μου επισης ειναι να προτιμησεις αντιστασεις στα cartomizer των 2.2Ω και κατω, ωστε να δεις αμεσως διαφορα στην αποδοση και να τα απολαυσεις "θεριακληδικα".


τελος, οσο ατμιζεις με τα νεα σου, αξιοπιστα, καρτο, μπορεις να καθισεις να διαβασεις, να ψαχτεις, ή και να δοκιμασεις απο συνατμιστες επισκευασιμους ατμοποιητες, οπου εκει μετα την περισσοτερη τριβη σου με το θεμα θα μπορεις να κρινεις αν αξιζει για σενα αυτη η επιλογη και το "μπλεξιμο".


p.s.:
εχω δοκιμασει και εχουν περασει απο την κατοχη μου αρκετα απο τα προαναφερθεντα εργαλεια, θεωρω ομως αυτην την προταση που σου κανω (ορθο)λογικοτερη συνεχεια της μεχρι τωρα πορειας σου, οπως και της δικης μου στο ητ. ;)


edit και προσθηκες:

αν το μονο προβλημα σου ειναι η διαθεσιμη ενεργεια των μπαταριων, με οποιοδηποτε απλο και "μηχανικο" mod θα δεις τρομερη διαφορα στη διαρκεια και την ποιοτητα του ατμισματος σου..

αν πρεπει να προτεινω κατι ονομαστικα, θα διαλεγα το Bolt, πολυ τιμιο για τα λεφτα του και ανθεκτικο..

λυσεις τυπου VV υπαρχουν πλεον πολλες, σε πανω απο διπλασια τιμη απο το συγκεκριμενο, αναλόγιζομενοι το συνολικο κοστος μοντ-μπαταριων-φορτιστη για καποιον νεο στο χωρο..
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2012, 12:39 από koloky8anos »

Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1757 στις: Αυγούστου 11, 2012, 12:39 »
.σημφωνω με των απο πανω σινατμοιστη. οταν ξεκινισα το ατμοισμα μετα απο 2 μηνες ηθελα να το σταματισω, γιατι απιβδισα με το ego t εδοσα του κοσμου τα λεφτα σε πραγματα του εμποριου την υγεια μου την ειχα βρει με δυο απλα αλλα φτηνα πραγματα ενα κοντο τανκ με boge ατμο και ενα φτηνο vv κουτακι απλα πραγματα .οταν αποφασισα οτι τελος θα ειμαι μονο ατμοιστης και δεν θελω να ξαναγιρισω στο Κ,Τ αρχισα να ασχολουμε με εποισκεβασιμους και πιο ακριβα μουντ.βαλετα κατω κοιτα τα οικονομικα σου και αποφασισε ειπαρχουν φτηνες λυσης και ακριβες

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1758 στις: Αυγούστου 11, 2012, 12:49 »
Προσωπική άποψη πάρε μπαταριοθήκη ρυθμιζόμενη σε ρεύματα. Για να έχεις ελεγχόμενη απόδοση από την αρχή έως το τέλος. Έχω την αίσθηση οτι αν πας σε μηχανικό σε λίγο καιρό δε θα σου αρκεί και θα θες το κάτι παραπάνω όπως συμβαίνει τώρα. Αν δε σου αρέσουν τα vv box ο SEB φτιάχνει κ tube αν δεν κάνω λάθος. Το vmax επίσης για μένα είναι τρομερό εργαλείο. Δουλεύει με παλμό και με 2 μπαταρίες. Έχει απίστευτη δύναμη κ θέλει ατμοποιητές με υψηλό βολτάζ αλλιώς θα τους καις. Εννοείται σε ss. Σκέψου τι θες και τι χρήματα είσαι διατεθειμένος να δώσεις. Μην το δεις όμως μόνο κοντόφθαλμα αλλά και σε βάθος χρόνου και αποφάσισε χωρίς βιασύνη.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1759 στις: Αυγούστου 11, 2012, 13:27 »
Ειμαι ολος αυτια..και ευχαριστω εκ των προτερω
Ρίξε μια ματιά εδώ και εδώ

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1760 στις: Αυγούστου 11, 2012, 14:59 »
Μαλλον το θεμα μεταφερθηκε και μεχρι να το βρω τα μπλεξα λιγο  :hmmm: .


Θα προσπαθησω να συνοψησω ολες της απαντησεις σας.
Διαβασα αρκετα πραγματακια οσο αφορα τους επισκευασιμους,δε καταλαβα πολλα
αλλα δε πειραζει αρχη ειναι ακομα.
Τα ελληνικα DIY μου αρεσαν αρκετα και σιγουρα θα ειναι μεσα στις επιλεγες μου στο μελλον.


Επειδη ομως ανοιγουν πολλα μετωπα και δεν θελω να μπλεχτω γιατι ηδη το χρηματικο
εχει ξεφυγει μεχρι να βρω κατι που να με ικανοποιει δεν θα ηθελα αυτη τη στιγμη να παω σε εναν
επισκευασιμο λογο του οτι το κοστος ειναι στο θεο!


Μιας που ψιλοκατασταλαξα λοιπον στον Τ2 και δεδομενου οτι ειδα να μου ταιριαζουν τα mod
σαν λυση για τωρα να μεινω με τον T2(και ισως με κανα Vivi Nova για εξτρα αποθεμα σε υγρο)και
με καποιο "φθηνο" mod το οποιον θα μπορεσει να σταθει και στα πρωτα μου βηματα με τους επισκευασιμους
αξιοπρεπος

Εικαζω λοιπον οτι lava και vmax αρκουν για κατι τετοιο απλα το θεμα ειναι πλεον πια εκ των 2 ειναι πιο συμφερουσα αγορα.Απ οσο διαβαζω και τα 2 ειναι αξιολογα οποτε το θεμα εγγειτε
πλεον στο οικονομικο.

εδιτ:οπως ειπα κ ανωτερο αν εχετε καποιο μαγαζι ή κατι τελος παντων κατα νου το
        πμ μου ειναι παντα ανοιχτο
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2012, 15:04 από Farmax »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1761 στις: Αυγούστου 12, 2012, 04:11 »
Μπορείς να ενημερωθείς για καταστήματα που το διαθέτουν στο υπάρχον
θέμα του mod εδώ για το Lava tube1.5 και εδώ για το V Max
Επίσης να ξέρεις πως κάποια καταστήματα που τα διαθέτουν κάνουν και προσφορά
στις τιμές τους για τα μέλη του forum και προσφορές, αν θες για κατάστημα μπορείς να ρίξεις
μια ματιά στον πίνακα των καταστημάτων εδώ και ο πίνακας με τις εκπτώσεις εδώ :)

Ελπίζω να σε βοήθησα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1762 στις: Αυγούστου 12, 2012, 04:57 »
τα ρεβιουζ ττα εχω τσεκαρει αμφοτερα!
Λογικα για lava θα παω λογο της τιμης του

τη φθηνοτερη τιμη βεβαια την εχω βρει εδω http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35439
ελπιζω να ειναι το κανονικο και οχι το mini οπως επισης και να μην ειναι
το body σκετο αλλα οπως το δειχνει στη φωτο

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1763 στις: Αυγούστου 12, 2012, 05:32 »
Είναι το κανονικό lava tube αφού έχει δυο μπαταρίες (φωτο πακέτο) , το mini είναι με μια μπαταρία.
Μπορείς όμως να επικοινωνήσεις με το κατάστημα στο φόρουμ μας και να του
υποβάλεις ερώτηση για το προϊόν.
Το link είναι  εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 12, 2012, 08:20 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1764 στις: Αυγούστου 12, 2012, 08:12 »
Το μεγάλο Λάβα παίρνει μπαταρία 18650 ενω το μικρό 18350.
Και τα δύο δουλεύουν με μία μπαταρία κανένα απ τα δύο δεν παίρνει δύο.
Προς διόρθωση της διατύπωσης του Γιάννη για να μην μπερδευτει κανεις και καταλάβει οτι εννοούσε οτι δουλεύει με δύο.
προφανώς ο Γιάννης εννοεί την προσφορά του πακέτου υποθέτω.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος karalos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1765 στις: Αυγούστου 12, 2012, 14:38 »
Θα μου προτινεται μια αυτοματη μπαταρια για ego-c?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 12, 2012, 14:57 από karalos »

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1766 στις: Αυγούστου 12, 2012, 14:39 »
βρε σεις το πηρα γραμμη αυτο για τις μπαταριες  :laugh1:


απλα μου εκανε εντυπωση η χαμηλη τιμη για το πακετο
επειδη αλλα μαγαζια το εχουν αρκετα ακριβοτερα και ειναι
body μονο.
Απ οσο λεει παντως η περιγραφη ειναι ολα μεσα.
Αληθεια η μπαταριες που ερχοντε μαζι ειναι τις προκοπης ή
θα πρεπει να δωσω κανα 10αρι ακομα ;

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1767 στις: Αυγούστου 12, 2012, 14:39 »
θα πας σε μια ego αυτόματη. κάτι που δε θα σου συνιστούσαμε οι περισσότεροι...οι αυτόματες γενικά μπαταρίες είναι λίγο προβληματικές. χαλούν πιο εύκολα και πρέπει να ρουφήξεις 1-2 φορές για να πάρεις καλή τζούρα, μιας και ενεργοποιούνται με το ρούφηγμα.
Θελω να μου προτινεται μια αυτοματη μπαταρια για ego-c.

Αποσυνδεδεμένος karalos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1768 στις: Αυγούστου 12, 2012, 15:01 »
Της μπαταριες με το κουμπι δεν της συμπαθο με εκνευριζουν,εχω μινι-τ κ την εχω καταβρη απλα θελω ενα ego-c για τη δουλεια,ποια μπαταρια να παρω κανα Link πεζει?
 


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix