vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 8 χρήστες
lemon78, JohnDag, manoslykos, Milarepa, bloodlessz, tibolaso, dvelev, ΨΗΛΟΣ

Twitter

Eleaf iStick 40W TC

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1275 στις: Μαΐου 16, 2016, 17:03 »
εγω με το 40ρι και ελεγχο με νι200 το απογευμα εψαχνα μπριζα
τωρα με το vtc και 30q ανετα ολη μερα και εχω και ρεστα... :confused1:
λετε να επεσα σε προβληματικο 40αρι ?(εγω και οι μισοι εδω μεσα?)
μπορει





δεν νομιζω

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1276 στις: Μαΐου 16, 2016, 17:10 »
Τέλος πάντων, ούτε εγώ νομίζω οτι είμαι ανίκανος να δω τη διάρκεια μιας μπαταρίας, ούτε προσπαθώ να βγάλω τρελλούς τους συμφορουμίτες μου. Δεν έχω και κανένα λόγο άλλωστε ;)
Ίσως το δικό μου να είναι περίπτωση....

p.s δουλεύω ΜΟΝΟ power.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1277 στις: Μαΐου 16, 2016, 17:16 »
οχι ρε συ κουβεντα κανουμε δεν ειπα οτι θα μας βγαλεις τρελους
απλα δεν ειναι λογικο :)

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1278 στις: Μαΐου 16, 2016, 20:34 »
Ναι δεν έχει λογική να κρατάει το ίδιο με μπαταρία 3000mah. Γιατί όντως είναι 2600 αυτή που έχει μέσα, τουλάχιστον έτσι γράφει...παραπάνω πάντως σίγουρα δεν είναι.
Και εγώ με το 40άρι και VTC mini που έχω κάνει συγκρίσεις μιας που έχω και τα δύο, με ίδια χρήση μου βγάζει παραπάνω το VTC.
Βέβαια εγώ το έχω δουλέψει με έλεγχο θερμοκρασίας που το 40άρι παίζει υποτίθεται στάνταρ 40watt, κιας μην τα πιάνει ποτέ θεωρητικά...στο VTC mini μέχρι 30 το έχω φτάσει, αλλά απο την άλλη εγώ δεν τα είδα και τόσο πραγματικά τα watt που δίνει το iStick. Εμπειρικά και μόνο είχε διαφορά ο ίδιος ατμοποιητής (σε power mode) στα ίδια watt με το VTC mini. Στο iStick έπρεπε να τα αυξήσω για να έχω ίδιο αποτέλεσμα.

Ακριβώς το ίδιο παρατήρησα κι εγώ. Το μικρό θέλει 1-2 βατ παραπάνω.

Όμως αναφορικά με την αυτονομία  είχα παρατηρήσει και στα istick 50 -istick 100 ότι το 50αρι με ενσωματωμένη lipo 4400 κρατούσε το ίδιο με τις δυο μπαταρίες 3000+3000 mah στο 100αρι.
Έτσι και το istick 40 με την ενσωματωμένη Lipo, των 2600mah, μου κρατάει σχεδόν όσο το VTC με τα 3000mah της 30Q.
Μήπως κάτι τρέχει με τις ενσωματωμένες και κρατάνε περισσότερο;

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1279 στις: Μαΐου 16, 2016, 20:57 »
Και εμένα 1 μέρα μου βγάζει με 7-8ml περίπου κατανάλωση.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1280 στις: Μαΐου 16, 2016, 21:10 »
Εμένα τώρα μου δημιουργήθηκε όμως και η εξής απορία, πάνω σε κάτι το οποίο δεν γνωρίζω. Αν ξέρει κάποιος ας ενημερώσει.

Στα πόσα υπολειπόμενα volt κόβει το ένα mod και στα πόσα το άλλο? Αν έχουν διαφορά, κάποια συμπεράσματα είναι πιο λογικά...

Επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι υπολογίζουμε χωρίς την ίδια βάση, δύο πράγματα δηλαδή πολύ διαφορετικά...
Δεν μετράμε δύο μπαταρίες στην ίδια συσκευή για να έχουμε και πιο ακριβή αποτελέσματα...άλλη κατανάλωση έχει το ένα και άλλη το άλλο...κιας δουλεύουν στην ίδια λειτουργία... Εδώ ούτε καν υπολογίζουμε με την ίδια μπαταρία σε διαφορετικές συσκευές... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος alex42

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1281 στις: Μαΐου 16, 2016, 23:23 »
παιδια εκλεισα σχεδον 3 μηνες με ηλεκτρονικο και εχουν διμιουργιθει πολλες αποριες καθως αποφασισα να το συνεχισω το αθλημα :tongue_smilie: ξερει κανεις τις δυνατοτιτες του ιστισκ για ενα ατμοποιητη subohm? ξερουμε ποσο τα αμπερ μπορει να αποδοσει? και πιες ειναι καλες επιλογες για subohm? για το ιστισκ και ισως μελοντικα καπιο αλλο mod? α και αν χαλασει η μπαταρια παπαλα η αλλαγη αξιζει? δοστε τα φωτα σας οι παλιοι να μαθουν και οι νεοι   :tongue_smilie:


και εμενα 1 μερα και μου κραταει παντος με χρηση απο 4-6 ισως και 7ml αμα κανω 3 βγαζω και 1.5 μερα 
μετρισεις με gs tank se watt 14-16 καταμεσο ορο υγρο ry69 50/50.. το σαββατο αλλαξα αντισταση και εβαλα θερμικι να δω τι παιζει και με θερμοκρασια και εχω τιν εντιποση οτι κραταει λιγοτερο θα ενιμεροσο στο τελος τις εβδομαδας που εχω πληρη εικονα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2016, 23:29 από alex42 »

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1282 στις: Μαΐου 17, 2016, 00:50 »
Εμένα τώρα μου δημιουργήθηκε όμως και η εξής απορία, πάνω σε κάτι το οποίο δεν γνωρίζω. Αν ξέρει κάποιος ας ενημερώσει.

Στα πόσα υπολειπόμενα volt κόβει το ένα mod και στα πόσα το άλλο? Αν έχουν διαφορά, κάποια συμπεράσματα είναι πιο λογικά...

Επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι υπολογίζουμε χωρίς την ίδια βάση, δύο πράγματα δηλαδή πολύ διαφορετικά...
Δεν μετράμε δύο μπαταρίες στην ίδια συσκευή για να έχουμε και πιο ακριβή αποτελέσματα...άλλη κατανάλωση έχει το ένα και άλλη το άλλο...κιας δουλεύουν στην ίδια λειτουργία... Εδώ ούτε καν υπολογίζουμε με την ίδια μπαταρία σε διαφορετικές συσκευές... :dontknow:



Πολύ λογική η απορία σου. Ίσως εδώ να βρισκεται και η απάντηση στις δικές μου. Ίσως τα istick να αδειάζουν τις μπαταρίες τους εντελώς πριν κόψουν το ρεύμα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1283 στις: Μαΐου 17, 2016, 01:02 »
@alex42:
Οι δυνατότητες του istick 40W ίσως να σε περιορίσουν λιγάκι με κάποιους subohm ατμοποιητές
καθώς (ανάλογα και με τις αντιστάσεις) θα χρειαστούν παραπάνω watt.
Σε περίπτωση που σου χαλάσει η μπαταρία, μάλλον δεν αξίζει η αλλαγή της
εκτός εάν είσαι πολύ έμπειρος και την κάνεις μόνος σου. Αλλιώς πας για άλλον.

Όσον αφορά επιλογές για subohm ατμοποιητές θα πρέπει να απευθύνεις την ερώτησή σου στο σωστό νήμα.
Εδώ είναι το νήμα για το iStick 40 μόνο.  ;)

Το τί ακριβώς εννοείς με το "θερμική" αντίσταση, μάλλον πρέπει να μας το εξηγήσεις,
μιας και δεν υπάρχει αυτός ο όρος.

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1284 στις: Μαΐου 17, 2016, 01:10 »
ξερει κανεις τις δυνατοτιτες του ιστισκ για ενα ατμοποιητη subohm? ξερουμε ποσο τα αμπερ μπορει να αποδοσει? και πιες ειναι καλες επιλογες για subohm? για το ιστισκ και ισως μελοντικα καπιο αλλο mod? α και αν χαλασει η μπαταρια παπαλα η αλλαγη αξιζει?

Γεια σου alex42.
Αν θέλεις subohm καταστάσεις σου λέω κατηγορηματικά ότι θα σε ταλαιπωρήσει αν είναι το μοναδικό σου μοντ ,αν πρέπει να ατμίζεις με 30-35 Wδεν θα σου κρατάει,εγώ έχω ένα subtank κ σε αυτά τα W κρατάει μισή μέρα.
Στα 18-20 κάτι γίνεται.
Η μπαταρία από όσο ρώτησα δεν αλλάζει,παίζουνε κάτι πατέντες αλλά μάλλον δεν αξίζει ,παίρνεις νέο μοντ με ελάχιστα παραπάνω.Με κάθε επιφύλαξη στο λέω αυτό.
Κατά τα άλλα μου αρέσει πολύ σαν 2ο και ανάλογα με την χρήση ,γιατί όχι και πρώτο.

Αποσυνδεδεμένος alex42

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1285 στις: Μαΐου 17, 2016, 01:34 »
τις Ni200 που ελεχνεις θερμοκρασια ενοω.. μπορει καπιος να με παραπεψει στο σωστο τοπικ? τα εβαλα εδω λογω του ιστισκ... :tongue_smilie: ναι αυτο μου λενε ολοι (δε εχω αλλο.. ηθελα να μπορω να το περνω εξω ανετα σε τσεπι) οτι θα τελιωνει η μπαταρια αρκετα γρηγορα γι αυτο το λογο κοιτουσα τον subtank mini που παιζει απο 12 εως 25 watt και τον atlantis 2 με 0.5 ohm αντισταση που παιζει 20-30 watt βεβεα ο atlantis λενε δε εχει τοσο καλη γευση οσο αλλοι.. η αληθεια ειναι δε με αποσχολη ιδιετερα η αυτονομια θα χρεισιμοποιω στο σπιτι περισοτερο τον subohm... τωρα δε ξερω κατα ποσο θα πιεζω τι μπαταρια αν μου κρατισει 1 χρονο το ιστισκ μια χαρα θα ειναι μετα παω για upgrade αλλα θελω να κρατισει τοσο αφου δε παιζουν money συντομα για καινουργιο λολ  :tongue_smilie: σημιωση το subohm το θελω για να παρω καμια καλι γευσουλα και να τιν αισθανομε γτ ο gs δε κλανει και πολλα και επισης για να μι χαλαω τις αντιστασεις του gs που εχω για τσιγαρισιες βαζοντας υγρα με γευσεις... βλεπω εχεις τον suntank mini με το istick για δωσε καμια πληροφορια-γνωμη για το subtank... :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2016, 01:45 από alex42 »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1286 στις: Μαΐου 17, 2016, 02:11 »
Μπορείς να κοιτάξεις όλα τα θέματα σε αυτόν τον πίνακα για να πάρεις μια γεύση.
Για ειδικότερες ερωτήσεις κάνε την ερώτησή σου εδώ.

Αποσυνδεδεμένος alex42

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1287 στις: Μαΐου 18, 2016, 18:55 »
τελικα παιδες δε χρειαστικε καν εβδομαδα να να βγαλω συμπερασματα ναι με τις ελεγχο θερμοκρασιας τελιωνει πιο γρηγορα η μπαταρια στο ιστισκ.. ισως φταιει οτι δινει 40w μπενει η προστασια σταματει και ξαναδινει.. ισως οτι τραβαω μεγαλιτερες τζουρες καθως ειναι αδυνατο να καεις αλλα δε νομιζω να ειναι αυτο γιατι και μετα ml που μετρισα βγαζει πιο λιγα οποτε το πρωτο?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1288 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 15:59 »
έχω στα χερια μου ένα istick 40w και ενώ δεν έχει ατμοποιητη πάνω δείχνει αντίσταση 0.78 και κάνει fire κανονικά
αν βάλεις ατμοποιητη πάνω μένει η ίδια αντίσταση και κάνει fire αλλα δεν πάει ρεύμα στην αντίσταση
τι να συμβαίνει?

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1289 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 16:09 »
το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και το γυρισα πισω στην fasttech και μου στειλανε αλλο.
δεν εχω ιδεα τι ειχε αλλα το αλλαξανε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 94 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix