vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, Buliwyf, dvelev, tibolaso, vasim, maprix, I.P, manoslykos, Milarepa

Twitter

Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 17:56 »
Στην προσπαθεια μου να ανοιξω τον ατμοποιητη απο το Hybrid μου χρησιμοποιησα την μπαταρια ως μοχλο κ το αποτελεσμα ηταν να ανοιξει η μπαταρια κ οχι ο ατμοποιητης καθωσ κ να μου κοπει το καλωδιακι που ενωνει τον θετικο πολο ευτυχως κατι σκαμπαζω απο κολλήσεις κ ολα οκ... Τραβηξα μερικες φωτο και σας τις παραθετω, περισσοτερο ενημερωτικα για το πωσ ειναι απο μεσα η μπαταρια.











Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 18:35 »
 8) έλεγα να ανοίξω καινούριο θέμα αλλά οκ ...με καλύπτουν οι φώτο και η ανατομία  :respect:
τελικά η επισκευή των μπατ. Hybrid είναι εύκολη υπόθεση ..εχτές το βράδυ επισκεύασα δυο μέσα σε μισή ώρα...το δύσκολο είναι να την ανοίξεις ... μετά όλα είναι απλά ....και στις δυο το πρόβλημα ήταν το κομμένο κοκινο καλωδιακι στην κάτω μεριά τής μπατ μεταξύ πόλου και πνευματικού διακόπτη...το κολησα και όλα οκ.... γλίτωσα και το περα δοθε στην nobacco (ανοίγεις την μπατ. χρησιμοποιώντας σαν μοχλό τον ατμο... τραβάς προσεκτικά σιγα σιγα την μπατ. εξω ... κόλας και ξανά μέσα... πρώτα το λαστιχάκι με τον διακόπτη και σπρώχνεις με την μπατ)  :thumpup:






Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 19:55 »
Συγχαρητήρια για την εγχείρηση .
Έτσι για να μαθαίνουμε εμείς οι νέοι .....
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Φουγάρο

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 20:21 »
οι μπαταρίες που αναφέρετε ότι επιδιορθώθηκαν τι σύμπτωμα είχαν ;  ήταν τελείως νεκρές; γιατί αντιμετωπίζω  σήμερα (μετά από περίπου ένα μήνα χρήσης) σε μία από της 2 μπαταρίες του Hybrid.
Εχτές την έβαλα να φορτίζει όλη νύχτα το πρωί που πήγα να ατμίσω… τίποτα.  Σαν να ήταν τελείως άδεια (δεν άναβε καθόλου το λαμπάκι) δοκιμάζω και τους άλλους 2 ατμοποιητές που έχω μήπως και αυτός που είχα επάνω είχε πρόβλημα
Το ίδιο αποτέλεσμα, καμία αντίδραση…. Ούτε το λαμπάκι άναβε ούτε φυσικά έβγαζε ατμό. Έβγαλα το φίλτρο και δοκίμασα να ατμίσω έτσι και χωρίς το φίλτρο ρουφώντας όμως ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ  άναψε το λαμπάκι και άτμισα με αυτό τον τρόπο (λαμπάκι και ατμός ).
Έβαλα πάλι την μπαταρία για φόρτιση μήπως… και μετά από 2 λεπτά το λαμπάκι του φορτιστή έγινε πάλι πράσινο, σαν να είναι έτοιμη δηλαδή. Ο φορτιστής λογικά δεν έχει πρόβλημα ούτε οι ατμοποιητές διότι η άλλη μπαταρία και φόρτισε και  άτμισε κανονικά και με τους 3 ατμοποιητές.

Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 20:26 »
Πιθανόν να έχει πρόβλημα ο πνευματικός διακόπτης της μπαταρίας ........

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 20:39 »
Δες αν έχει μπει ο πόλος της μπαταρίας μέσα και προσπάθησε να τον τραβήξεις λίγο προς τα έξω-προς τα πάνω. Μου έτυχε, την έβαζα στον φορτιστή και μου άναβε κατευθείαν πράσινο. Μόλις σήκωσα τον πόλο και έκανε επαφή, φόρτιζε μια χαρά. Επίσης δες να μην έχει τίποτα υγρά σε εκείνη την περιοχή

Επίσης φύσα από την τρύπα της μπαταρίας (εκεί που γράφει hybrid) να δεις αν ανάβει το λαμπάκι ή αν αναβοσβύνει

Αποσυνδεδεμένος Φουγάρο

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 22:03 »
@ crisx Δυστυχώς δε βρίσκω τρόπο να τραβήξω τον πόλο προς τα έξω…. Αν και οπτικά δείχνει στο ίδιο σημείο με της μπαταρίας που λειτουργεί. Επίσης η τρύπα που λες να φυσήξω είναι αυτή με το led.. πως θα δω αν αναβοσβήνει αν φυσάω από εκέι?

@Γιώργο αν είναι αυτό που λες είναι για πέταμα η μπαταρία?  τσεκάρεται με κάποιο τρόπο?


Και  κάτι ακόμα ρε παιδιά offtopic είναι αλλά δεν μπορώ ακόμα να ανοίξω θέμα.

αγοράζοντας http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1019&products_id=7820 και αυτό http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1019&products_id=7801 αν υποθέταμε ότι ήταν διαθέσιμα γιατί από ότι βλέπω δεν είναι αυτή τη στιγμή.

Θα είχα ένα τύπου Hybrid με μεγαλύτερη μπαταρία και 5 ατμοποιητές με 22,99 $ δηλαδή με 15,90 euro :hmmm: ?

Ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 22:19 »
έχω μια τέτοια μπαταρία και 4 κάρτο που περίσσεψαν από το κουτάκι των 5 που πήρα.
Η μπαταρια είναι ψόφια σε δύναμη και κρατάει όσο αυτή του hybrid (τη μια φορά που άντεξα να τη χρησιμοποιήσω ως το τέλος)Οχι περισσότερο.
ασε που έχει κι εναν μπλε φάρο στην άκρη
Οι καρτοποιητές είναι της ίδιας ποιότητας με το hybrid, δηλαδή ... άστα να πάνε!
Αν νομίζεις ότι σου κάνουν, με χαρά να στα δώσω.
 

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 22:38 »
Θα φυσήξεις για λίγο και μετά θα κοιτάξεις να δεις τι κάνει το led. Στιγμιαία είναι αυτά ρε συ. Κάρτο ψώνισα κ γω από κει. Βασικά είμαι ικανοποιημένος, σε σχέση με τα αντίστοιχα του hybrid. Τι σημαίνει αυτό πρακτικά; Αναλόγως και πόσο ατμίζεις, σε φυσιολογικά όρια, θα σου κρατήσουν από 3 μέρες έως μια βδομάδα (άντε 10 μέρες το πολύ)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 23:03 »
τελικά κάποιο πρόβλημα θα έχω, δεν μπορεί. Με το ένα που άνοιξα εγώ συνέβη το εξής. Αυτό άντεχε πάνω από 3η μέρα. εγώ δεν το άντεχα. μου έλειπαν το χτύπημα, ο ατμός, η γεύση.

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 23:27 »
petra αυτό που παρατηρώ είναι οτι το κάρτο δεν αποδίδει τα μέγιστα από την αρχή. Τα δικά μου θέλουν μια μέρα άτμισμα για να αρχίσει το καλό ντουμάνι. Όσο για το χτύπημα, το έχω πιπίλα και από ένα σημείο κ μετά δεν καταλαβαίνω χτύπημα. Κάθε πρωϊ όμως που ξεκινάω το άτμισμα το χτύπημα είναι αρκετά δυνατό. Μακάρι να ήταν έτσι όλη μέρα. Γεύση μου αποδίδει όπως ένα μαμίσιο κάρτο.
Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι η διάρκεια του κάρτο. Τα υπόλοιπα αρχίζουν σιγά σιγά να μη με ικανοποιούν...Εν αναμονή του iatty...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 23:32 »
δοκίμασε τα κρ808d σε χαμηλή αντίσταση χωρίς το ταπάκι τους, όχι όμως με κάθετη αντίσταση και ίσως (λέω ίσως, διότι μεγάλη τζούρα πάρε, μεγάλη κουβέντα μη λες) να σου φύγει η επιθυμία για ιαττυ
επίσης, τα κλιαρομάιζερ της microcig/real smoker, για να δεις απίστευτη διαφορά στη γεύση.


Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 23:44 »
petra σε εχω δει πολλες φορες να γραφεισ για τι συγκεκριμενη μπαταρια 1300 αυτοματη απο healthcabin και ημουνα απογοητευμενος για το τι θα παραλαβω,αλλα να πω οτι παρελαβα και ειμαι ανελπιστα ικανοποιημενος!Και με τη μπαταρια και με τα καρτο σαν του Hybrid.Αντιθετα απογοητευτικα με το συγκεκριμενο
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1049&products_id=7798

Αποσυνδεδεμένος spiruni

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΤΜΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 00:26 »
Petra εαν δεν θελεις την μπαταρια την θελω εγω, να  σου στειλω πμ?  :)


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μπαταρίες Hybrid...Ανατομία
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 00:50 »
spiruni, περιμένω απάντηση από το φουγάρο. αν δεν την θέλει, ευχαρίστως να στη στείλω.
Danys, είναι αυτό που λέμε, ότι ταιριάζει σε κάποιον, μπορει να μην ταιριάζει σε άλλον. το κάρτο που λες δεν το δοκίμασα γιατί αποφεύγω ότιδήποτε με μεγάλη χωρητικότητα υγρού. Καλά πουμου το λες πάντως, για να μη μπω σε πειρασμό. Πάντως, δοκίμασε να βγάλεις το επιστόμιό του, μήπως δεις βελτίωση, αν το προβλημά σου είναι η ποσότητα και η ποιότητα του ατμού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix