vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 6 χρήστες
th3ofilos, dkostas, kkoumas, camber, bloodlessz, Milarepa

Twitter

Eleaf iPower TC 80W

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #120 στις: Ιουλίου 28, 2017, 08:47 »
Πάντως στα 2 τα δικά μου και ένα άλλο ενός φίλου πάνε σύννεφο τα missfire!! Φαίνεται πως έπεσες στην καλή περίπτωση καλόατμιστο! 

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #121 στις: Ιουλίου 28, 2017, 17:27 »
Ειλικρινά κανένα missfire! Βέβαια το έχω ουτε 3 μέρες, αλλά μέχρι τωρα τίποτα!

Σήμερα (μέχρι τώρα) μου έκανε τρία  άκυρα fire.
Επίσης παρατήρησα μερικές φορές την ωρα πού δίνει γκάζια... να κάνει ενα βύθισμα... και ξαναδίνει πάλι... 
Καλώς ήρθαν τα missfire 
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2017, 13:38 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #122 στις: Ιουλίου 30, 2017, 12:59 »
Δυστυχώς θα τα έχεις αυτά:wall: αν εξαιρέσεις αυτό το μικρό πρόβλημα είναι μια χαρά πολύ τίμιο μοντακι. Εμένα μες στην μέρα μπορεί να μου το κάνει 10-12 φορές

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #123 στις: Αυγούστου 02, 2017, 08:40 »
Cubis pro 

Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #124 στις: Αυγούστου 07, 2017, 02:46 »
Το βρίσκω εξαιρετικό. Το έχω εδώ και τρεις μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα αν εξαιρέσουμε τα περιστασιακά misfires που αν δεν το διάβαζα εδώ δε θα μου πήγαινε ο νους απο μόνος μου να το περιγράψω ως "πρόβλημα". Και το ψυγείο μου κάνει "θόρυβο" μια στο τόσο, το λαπτοπ μου κάνει ίσαμε και ένα λεπτό να κάνει boot. Είμαι βολικός γενικά.

Παρατηρώ το εξής... Τώρα σαν καινούριος ατμιστής μπορεί να πω και μπαρούφες, εσείς θα πείτε. Αλλά διαβάζοντας εδώ και λίγο καιρό το φόρουμ, βλέπω πάντα να προτείνονται σαν απλή σίγουρη λύση μοντ τα γνωστά pico, evic κλπ, ποτέ το συγκεκριμένο. Η λογική είναι οτι οι μη-αποσπώμενες μπαταρίες είναι no-no επειδή όταν κάνει τον κύκλο της πρέπει να το πετάξουμε όλο μαζί.

Στο μεταξύ διάβαζα σε άλλα νήματα για πορτάκια που δεν κλείνουν, για μπαταρίες που μπορεί να τις πάρεις ένα τσικ μεγαλύτερες και να μην κάνουν, για καινούριους ατμιστές που συν όλα τα υπόλοιπα τώρα έπρεπε να εντρυφήσουν και στο θέμα μπαταρίας. Μπορεί και να λέω χαζά αλλά μου φαίνεται οτι η μπαταρία γίνεται ένα ακόμα "κάτι" λες και δεν είχαμε αρκετά στο κεφάλι μας ήδη.

Και επειδή είμαι λίγο περίεργος με τα θέσφατα, συχνά πέρνουν το προφανές στο νού αλλά ξεχνάνε το μη-προφανές που παίζει κι αυτό μεγάλο ρόλο στο πως χρησιμοποιούμε τα πράματα..

Ναι εδώ δεν μπορώ να αλλάξω μπαταρία (ή μπορώ αλλά δε συμφέρει). Ναι όταν κάνει τον κύκλο της πρέπει να πάρω άλλο μοντ.

Απο την άλλη εδώ έχω θηρίο 5000mah, αυτονομία 2 - 3 μέρες για την χρήση που του κάνω. Στο τρίμηνο που το χρησιμοποιώ δεν έχω βγάλει βάλει μπαταρία ποτέ, δεν έχω κουβαλήσει ποτέ δεύτερη μπαταρία μαζί μου έξω μην ξεμείνω, δεν υπάρχει καν σαν σκέψη το αν έβαλα την μπαταρία σωστά η ανάποδα. Έχω ένα κουτί που κάθε τρεις μέρες βράδυ το αφήνω να φορτίσει. Στο ίδιο τρίμηνο ο χρήστης του πίκο βγάζει βάζει και φορτίζει μπαταρία κάθε μέρα σχεδόν.

Οι τιμές τους απο gearbest στο μεταξύ είναι πάνω κάτω ίδιες, γύρω στα 30 ευρώ. Ο χρήστης πίκο τον πρώτο χρόνο έχει δώσει παραπάνω, αγοράζοντας έξτρα τις μπαταρίες.

Οι μπαταρίες του πίκο και του δικού μου απ'οτι καταλαβαίνω θα έχουν τον ίδιο χρόνο ζωής πάνω κάτω, γύρω στον χρόνο, μάλλον λιγότερο. Οπότε στον χρόνο πάνω θα δώσω εγώ τώρα ένα 15-20ευρω παραπάνω αλλά θα έχω και ένα καινούριο μοντ (που βλέποντας την χρήση που του κάνω δε μου φαίνεται καθόλου κακή ιδέα).

Δεν λέμε οτι είναι ανυπόφορος γολγοθάς η ζωή του χρήστη πίκο. Αλλά απλά οτι για ένα 20ευρώ έξτρα (που κι αυτό ψέμμα είναι, στα δύο χρόνια θα έχουμε δώσει τα ίδια λεφτά) έχεις μπαταρία 5000mah συν όλες τις αόρατες μικροευκολίες που ένα τσικ εδώ, ένα τσικ εκεί κάνουν την καθημερινότητα μας πιο απλή. Non? Μόνο εγώ?

Ναί είναι λίγο πιο μεγάλο το συγκεκριμένο αλλά δεν έχω πάρει ποτέ την ιδέα οτι αυτός είναι ο λόγος που δεν προτείνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2017, 04:05 από Marcus Aurelius »

Αποσυνδεδεμένος Kosmas1987

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #125 στις: Αυγούστου 07, 2017, 03:46 »
προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με mods που έχουν ενσωματωμένη μπαταρία μάλιστα έχουν περάσει αρκετά από τα χέρια μου (βλέπε istick 20,3040,ipower,tesla nano,evic Vtwo) οπότε καταλαβαίνω απόλυτα την αίσθηση "ανεμελιάς" που σου δίνει ένα τέτοιο mod. Απλά έτυχε το ipower σε αρκετή μερίδα ανθρώπων να παρουσιάσει πέρα από το πλέον γνωστό miss fire το οποίο βρίσκω αρκετά ενοχλητικό ειδικά αν παίζεις σε sub ohm , και άλλα θεματάκια τα οποία με ένα search στο YouTube βρίσκεις εύκολα. Οποιαδήποτε mod μπορεί να με ελκύσει για αγορά ανεξαρτήτως αν έχει lipo η 18650 αλλά πρώτα θα το ψάξω όσο γίνετε καλύτερα μιας και τα χρήματα που θα δώσω απαιτώ πλέον να πιάσουν τόπο και να μη μπαίνω αργότερα σε δεύτερες σκέψεις επειδή βρήκα κάποιο ελάττωμα και με χάλασε...Τώρα αν εσύ είσαι ευχαριστημένος με αυτό που έχεις και κάνεις τη δουλειά σου,πιες του το αίμα όσο αντέξει και όταν έρθει η ώρα του πας για κάτι άλλο  :thumpup: Παρόλα αυτά δεν είναι και τόσο βάναυση η διαδικασία με τις 18650 όσο φαντάζεσαι...έχει και αυτό τη γοητεία του.

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #126 στις: Αυγούστου 07, 2017, 10:55 »
Δεν θα διαφωνίσω στα περισσότερα με τον Marcus. Προσωπικά την μπαταρία την φορτίζω πάνω στο pico. Η πλακέτα ακόμα και τώρα (καλοκαίρι), δεν ξεπερνα τους 32C. Αν δεν παίζεις σε πολλά watt η μπαταρία και στο pico και στο ipower θα κρατήσει για πολύ καιρό. Όσο περισσότερο ζορίζεται τόσο περισσότερο μειώνεται ο κύκλος της. Τα watt που παίζω είναι από 10 έως 16 και ακόμα έχω το istick 30 watt (1,5 χρόνο) και γενικά δεν έχω αλλάξει μπαταρίες στα υπόλοιπα. Το ipower θα το έπερνα αλλά επειδή έχω 3 + την μπαταρία ijust2, θεωρώ πως είμαι καλυμένος. Είναι και τι θέλει ο καθένας. Το pico είναι μικρό, το ipower έχει αυτονομία. Στο ένα αλλάζει η μπαταρία αν ξεμείνεις στο άλλο όχι. Σίγουρα οι φορτιστές είναι ένας παραπάνω βραχνάς. Το θέμα είναι να είναι αξιόπιστο το mod. Το istick 30w, το pico και κάποια άλλα έχουν αποδίξει την αξιοπιστία τους σε βάθος χρόνου. Για αυτόν τον λόγο δεν πρέπει να αγοράζουμε ότι βγαίνει, μόνο και μόνο επειδή μας γυάλισε με το που το είδαμε. Αυτό είναι το σημαντικότερο.

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #127 στις: Αυγούστου 07, 2017, 11:51 »
Πάντως εγώ έχω και τα δύο και το πικο και το i power τα έχω βολευτεί και τα 2 το πικο με LG hq2 μου βγάζει 1.5 και ίσως λίγο παραπάνω στα 11-13 watt και το i power 3και μέρες το εύκολο με το πικο είναι θες να πας βόλτα και έχεις πεσμένη μπαταρία κάνεις μια αλλαγη και είσαι κομπλέ με το i power ti κάνεις πρέπει να πάρεις άλλο μοντακι για να μην ξεμείνεις. Το i power kanei πολύ ώρα να φορτίσει εμένα με 1 αμπέρ φορτιστή κάνει πάνω από 5 ώρες ενω στο πικο 3 ώρες και κάτι και είσαι εντάξει 

Αποσυνδεδεμένος Sam89

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • RΕSISTANCE IS FUTILE if <1Ω
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #128 στις: Αυγούστου 07, 2017, 12:23 »
Δίκιο έχεις, το power bank θα ήταν μάλλον η πιο "πρακτική" λύση

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #129 στις: Αυγούστου 07, 2017, 12:34 »
Και πάλι αν είσαι έξω και θες να ατμισεις μοντακι καλώδιο power bank θα σε κοιτάνε σαν αλιεν  ;D εμένα 2 φορές που ατμιζα ενώ φόρτιζε κάπως ζεστάθηκε και από τότε το αποφεύγω μπορεί να έτυχε σε μένα 

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #130 στις: Αυγούστου 07, 2017, 13:14 »
Αυτή η ijust με έχει σώσει.....

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #131 στις: Αυγούστου 07, 2017, 13:31 »
Πάνω στην ανάγκη όλα καλά είναι! 

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #132 στις: Αυγούστου 07, 2017, 19:55 »
Εγω το φορτίζω κάθε βράδυ, και όση μα όση χρηση κι αν του κάνω δεν τα φτύνει η μπαταρία μέχρι το βράδυ που θα το ξαναφορτησω!
Και το εχω πιπίλα + με τον melo3 στα 22w. :)

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #133 στις: Αυγούστου 07, 2017, 20:09 »
Καλησπέρα εμένα μου φαίνεται ότι είναι καλύτερα να αδειάζει Ι μπαταρία και να την φορτίζουμε αλλά στην ανάγκη και εγώ το έχω κάνει να είναι κάτω από την μέση και να το φορτίσω. Το καινούργιο από ότι έχω δει είναι ωραίο και καλό άμα πέσει η τιμή θα το τιμισω 

Αποσυνδεδεμένος tritonas00

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #134 στις: Αυγούστου 21, 2017, 16:30 »
Καλησπερα!

Ψαχνω δευτερο μοντακι, ειμαι με το pico 75 watt και θελω κατι με μεγαλυτερη αυτονομια, δεν με απασχολει η ενσωματωμενη μπαταρια. Ατμιζω ναυτιλο (τον παλιο και τον 2) το πολυ σε 11 watt.

Γλυκοκοιταζω το ipower (το wood grain φαινεται τελειο) αλλα διαβαζω για misfires και το ψιλοφοβαμαι. Εχουν βελτιωθει οι παρτιδες? Καποιος που να το εχει παρει προσφατα?

Ευχαριστω!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix