vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, bokostas, Buliwyf, tibolaso, danys620, vasim

Twitter

4.2v ECHO Manual Battery for 510/eGo

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: 4.2v ECHO Manual Battery for 510/eGo
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:41 »
Να είσαι καλά, με έκανες και γέλασα, όσο φανταζόμουν την έκφρασή σου " τι κάνει αυτή η τρελή;; μετράει και σημειώνει;;;"

ΥΓ. πώς έχει τύχει κι ενώ ατμοκάρτο παίρνω από εξωτερικό, όλες οι μπαταρίες μου είναι από ελλάδα και έχω καλές εμπειρίες. Είναι βέβαια τόσο βασικό κομμάτι του ατμίσματος, που δύσκολα και με πολλές θετικές κριτικές θα έμπαινα στον κόπο να αγοράσω μπαταρία από έξω. Μια φορά που μου έτυχε και την βρήκα πολύ ψόφια, δε μπορούσα να την επιστρέψω, γιατί δούλευε, τι να τους έλεγα;; η άλλη που έχω δίνει καλύτερο χτύπημα;
Ενω και οι δυο είναι ονομαστικά στα 3,7??

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: 4.2v ECHO Manual Battery for 510/eGo
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 20, 2012, 13:44 »
ατμίζοντας με το vv στα 3,7 βολτ η μπαταρία κρατάει περισσότερο από όσο όταν ατμίζω στα 4,2 βολτ

ναι καπου εχασα το οτι συνέκρινες με νν!!! ναι χεστα τα επιστημονικα, λογικο ειναι βεβαια! με το νν και παλι η μπαταρία μπορει να δώσει τα 4,2 αλλα την περιορίζεις ας πουμε στα ,7 οπότε κραταει παραπανω!

Μολις πηγα στην αρχή του νήματος να δω ποιο είναι το θέμα γιατι το έχασα πλεον!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Αν τελικα το θεμα μας ειναι αν παραδίδει οσα υπόσχεται η μπαταρία που υπαρχει στην αρχή του νήματος, προφανως τα παραδίδει αλλα δεν ειναι περισσότερα απ οτι κανουν σχεδον όλες οι μπαταρίες.
Απλα οι τύποι αντι να τις ονομασουν 3,7 (οπως θα έπρεπε) τις ονόμασαν 4,2 που ειναι το μάξιμουμ της φόρτισής τους για να δημιουργήσουν εντυπωσεις.
οσο για τις παλαιότερες μπαταρίες, σίγουρα δεν ανέβαιναν μεχρι τα 4,2, αλλα πιθανον να υπηρχε καποιο κυκλωμα περιορισμου, για την ασφαλεια των ατμο, η να ηταν διαφορετικες μπαταρίες, γιατι οι μπαταρίες του τυπου που χρησιμοποιούμε παντα ανεβαιναν νομιμα στα 4,2.
Οπως και να εχει, η μπαταρία που αναφέρεται στην αρχή του νήματος ειναι μια κανονικότατη μπαταρία eGo. ΤΙΠΟΤΑ παραπανω μιας και δεν προσφερει κανενός ειδους σταθεροποίηση απ οτι λεει!

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: 4.2v ECHO Manual Battery for 510/eGo
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:15 »
Παρενθεση

στην μπαταρια που αναφερει το νημα της μετρησα βολτ μετα απο την φορτιση και ελεγε 3.5, οπως και ολες τις ego που εχω μετρησει μου δειχνουν 3.5, τωρα δεν ξερω αν τις μετραω και σωστα, χωρις ατμο παταω το κουμπακι και μετραω βολτ.

περιμενω και εγω ενα passthrough vv 3.5-4...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: 4.2v ECHO Manual Battery for 510/eGo
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:15 »
Παλι συνεννόηση μπουζούκι κάναμε.
Εγώ μιλούσα για EGO VV, αυτές που με 3 ή 5 γρήγορα πατήματα του κουμπιού αλλάζουν βολτάζ 3,3  3,7  4,2
Δε μιλούσα για vv mods, για τα οποία δεν κατέχω τίποτα.

Πάντως πιστεύω ότι αυτες οι echo είναι σαν τις 650ρες με lcd οθόνη που έχω, δηλαδή 4,2 στη φόρτιση με σταδιακή εκφόρτιση ώστε φλατ να είναι στο μάξιμουμ που είναι φορτισμένη μια τζοι εγκο.
Αλλά, μάλλον δεν τους βγήκε η παρτίδα όσο ποιοτική θα έπρεπε.
Ούτε λέει για σταθεροποιηση: τεχνικά χαρακτηριστικά: Voltage: 3.3 (flat) - 4.2V (fully charged)

Η τιμή της είναι ακρως ελκυστική, αλλά θα προτιμούσα να δώσω τα διπλά για να πάρω δυο τουμπανιασμένες 1000ρες από δω που να κρατούνε περισσότερο την τάση κοντά στα 4 βολτ. Το 20ρικο που θα δώσω παραπάνω θα το αποσβέσω σε 6 μήνες απολαυστικού ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: 4.2v ECHO Manual Battery for 510/eGo
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:22 »
σε πιστευω, αλλα και αυτοι απο εδω απο την κινα δεν τις παιρνουνε? μπορει να παιζει ρολο και η παρτιδα, who knows.....

το passthrough 3.7-4.2 περιμενω και εγω που πατας και αλλαζει, εφοσον εισαι happy θα ειναι καλο


Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: 4.2v ECHO Manual Battery for 510/eGo
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:33 »
πολυ σωστα........
το θεμα ειναι να πεσεις σε καλη παρτιδα και οχι αν θα δωσεις 20 ευρω....

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: 4.2v ECHO Manual Battery for 510/eGo
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:59 »
Παλι συνεννόηση μπουζούκι κάναμε.
Εγώ μιλούσα για EGO VV, αυτές που με 3 ή 5 γρήγορα πατήματα του κουμπιού αλλάζουν βολτάζ 3,3  3,7  4,2

Απο μπουζούκι μεχρι κλαρίνο (για να είμαστε και σωστοί στους κατόχους μόντ!!! :tongue_smilie:)
Αυτες που λες κι εγω πραγματι θα θελα να μαθω αν εχουν κανενα συστημα σταθεροποίησης!!! Αν και αμφιβαλλω! μαλλον θα πεφτουν κι αυτες μονες τους οταν πεσει η ταση. Θα σταθεροποιουν μονο οσο μπορει να αποδωσει η ματαρια! ΑΝ δεν ειναι πασθρου! Εκει αλλαζει το τοπιο!
Συμφωνω παντως μαζι σου με την αγορα τετοιων μπαταριων απο δώ και ας μην ειναι οι βασικές σου.
Μιας και ΠΑΝΤΑ υπαρχει η περιπτωση να πεσεις στην κακη παρτίδα, θα θελα κι εγω να μπορώ να τις αλλαξω χωρίς να κανω τον ταρζάν, και να περιμενω ενα μηνα στο πηγαινε ελα μεχρι Κίνα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: 4.2v ECHO Manual Battery for 510/eGo
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 20, 2012, 17:39 »
Δυστυχώς ή ευτυχώς η ποιότητα της κάθε μπαταρίας εξαρτάται και από το εργοστάσιο και από τη συγκεκριμένη παρτίδα.
Η λογική όχι ειδικά στο η.τ. αλλά σε κάθε προιόν λέει ότι όσο πιο "φημισμένο" για την καλή ποιότητά του είναι ένα εργοστάσιο, τόσο μικρότερες διαφορές ποιότητας υπάρχουν από παρτίδα σε παρτίδα.
Από κει και πέρα, λαχείο είναι.
Αλλα ως καταναλωτές θα πρέπει τουλάχιστον να επιμένουμε και να ρωτάμε το εργοστάσιο κατασκευής και τα βολτ της μπαταρίας.
Βλέπω σε κάποια site ego battery χωρίς άλλες διευκρινήσεις και αμέσως προσπερνάω τη σελίδα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix