vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 5 χρήστες
tony1976, manoslykos, Milarepa, Jorge, kurtz

Twitter

High Roller Sweets

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
High Roller Sweets
« στις: Μαρτίου 16, 2015, 01:29 »
Μια σειρά υγρων πολύ ελκυστική, παραγόμενα στην Καλιφόρνια. Έχει γλυκές γεύσεις κυρίως και τα υγρά είναι:

Carribean Stud
Deuces
Hold'em
Roulette
Wheel of Fortune

Στο site τους στο facebook έχουν ανακοινώσει κι ένα καινούριο που πρόκειται να βγάλουν, το Texas Dollie.
Όλα τα ονόματα προέρχονται από κλασσικά παιχνίδια του καζίνο, ενώ γενικότερα όλη η εμφάνιση θυμίζει τζόγο. Περιέχουν 50-50 αναλογία pg-vg, βγαίνουν σε 0mg, 5mg, 10mg, 15mg, 20mg νικοτίνης και η κάθε συσκευασία περιέχει 35ml.

Πρόσφατα πήρα τα wheel of fortune και hold'em από το grayhaze. Η τιμή τους ήταν £19 το ένα, δηλαδή £0.54/ml.

Όμορφη συσκευασία, αρκετά μεγάλη ώστε να χρησιμεύσει ως αποθκευτικό μέσο μετά το τέλος του υγρού, με καλαίσθητα γράμματα, χρυσαφί σε σκούρο μπλε. Διαθέτει μια ετικέτα στην οποία αναγράφονται τα συστατικά και οι συνήθεις προειδοποιήσεις περί νικοτίνης, τοξικότητας, αλλεργιών κτλ.





Ανοίγοντάς το παρατηρείς ότι στο κάτω μέρος του καπακιού είναι ζωγραφισμένο κάποιο τραπουλόχαρτο. Η συσκευασία περιέχει το μπουκαλάκι κι ένα σταγονόμετρο.



Το μπουκαλάκι θυμίζει πιο πολύ μπουκαλάκι από άρωμα, παρά από υγρό αναπλήρωσης. Οι πλευρές του είναι σαν ζάρι, ενώ το σταγονόμετρο είναι πιο ψηλό από το μπουκάλι, κάτι που το κάνει πολύ εύχρηστο και εύκολο στο να μαζέψει το υγρό όταν έχει κατεβει η στάθμη. Στο κάτω μέρος του μπουκαλιού αναγράφεται η νικοτίνη και ο αριθμός παρτίδας.




Γενικά είναι η ωραιότερη συσκευασία υγρών που έχω δει. Πολύ προσεγμένη στη λεπτομέρεια και αρκετά πρωτότυπη.
Πάμε τώρα στα σημαντικά...

Hold'em

«Το αγαπημένο ενός εκ των ιδρυτών της high roller sweets. Αυτή η μείξη δημιουργήθηκε για να επαναφέρει κάποιες πολύ αγαπημένες αναμνήσεις. Ένα κέικ (yellow cake) με στρώσεις παγωτού πραλίνας, αυτή η γλυκιά γεύση είναι πολύ πλούσια και γεμίζει το στόμα με έναν πλήρως γευστικό ατμό.»

Αρκετά πιστή περιγραφή, στην εισπνοή (ρινική και απλή) παίρνεις τη γεύση από την ψίχα του γλυκού κέικ, με την πραλίνα να ακολουθεί, ενώ στην εκπνοή η πραλίνα είναι πιο έντονη. Κατά τη ρινική εκπνοή το κέικ υπερισχύει της πραλίνας, ενώ στην επίγυση.... Αχ, η επίγευση... Αυτή η αίσθηση που έχεις στο πίσω μέρος της γλώσσας και στην αρχή του λαιμού όταν τρως παγωτό σοκολάτα. Αυτό που είναι κάτι ανάμεσα σε γλύκα και λίγωμα. Φανταστικό. Από τις καλύτερες επιγεύσεις σε υγρό. Μέχρι και σε φίλο μου καπνιστή που του έδωσα να δοκιμάσει, ξετρελάθηκε. Το χτύπημα είναι νορμάλ για 5άρι υγρό ενώ έχει καλή παραγωγή ατμού για 50-50. Στο χώρο αφήνει μια γλυκιά μυρωδιά με ένα ίχνος πραλίνας.

Το υγρό είναι καλό, καθόλου κουραστικό, με ελαφρώς πιο απαλή γεύση απ' ό,τι θα ήθελα, αλλά η επίγευσή του το εκτοξεύει.


Wheel of Fortune

«Με στόχο να ικανοποιήσει τις ένοχες απολαύσεις, το Wheel of Fortune δημιουργήθηκε για να επαναφέρει ένα από τα κλασσικά γλυκά των διακοπών. Ένα μείγμα μηλόπιτας γαρνιρισμένης με παγωτό βανίλια, προσεκτικά ισορροπημένο για να προσφέρει απόλαυση στους γλυκατζήδες.»

Μου αρέσει πολύ να πετυχαίνω πιστές περιγραφές. Κι αυτό είναι ό,τι ακριβώς περιγράφει. Μηλόπιτα απ' άκρη σ' άκρη στη διάρκεια της τζούρας, με τη βανίλια να το στρογγυλεύει και να κυριαρχεί στην επίγευση. Κατά τη ρινική εκπνοή καταλαβαίνεις και αρκετή κανέλα, αλλά κατά κύριο λόγο το υγρό είναι άκρως ισορροπημένο και η μηλόπιτα είναι εκέι σε όλα τα στάδια της τζούρας. Το άρωμα στο χώρο είναι αρκετά ευχάριστω και φυσικά ανήκει στη βανίλια. Έχει υποτονικό χτύπημα, ενώ το ντουμάνι του είναι στα ίδια επίπεδα με το hold 'em.

Ωραιότατο υγρό, καθόλου κουραστικό, που αποσπά καλά σχόλια απ' όλον τον περίγυρο, λόγω αρώματος.

Γενικά και τα δύο υγρά μπορούν κάλλιστα να γίνουν all day εφόσον αρέσκεται κάποιος στις γεύσεις τους. Απαλά γλυκά, που δίνουν αυτό που υπόσχονται.

grayhaze.co.uk
High Roller Sweets (facebook)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 16, 2015, 13:03 »
Άψογος!

Τις συσκευασίες τους και γενικά την παρουσίασή τους την έχουμε χαζέψει πολλάκις με το Θάνο και μας ψιλοτρώει να τα παραγγείλουμε κάποια στιγμή!

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 16, 2015, 14:12 »
Ωραια παρουσιαση  :thumpup:
Και ενδιαφερον προἴον

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 16, 2015, 14:45 »
Το Texas dollie έχει κυκλοφορήσει ήδη
http://eliquidmiami.com/ejuices/high-roller/texas-dollie.html
Ωραία παρουσίαση,μπαίνουν και αυτά στη λίστα για δοκιμή! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 16, 2015, 16:24 »
Αψογη παρουσιαση.....οπως παντα αλλωστε  :thumpup:


Λες και τα ατμισα ηδη !!

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
High Roller Sweets
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 16, 2015, 08:42 »
High Roller Sweets...............

Εντάσεις, συγκινήσεις, γευστικές εξερευνήσεις........με  λιγα  λογια      

ειχα  δοκιμασει  πριν αρκετους  μηνες   το  Roulette...θα  πω  απλα  ατμιστικη  αναβαθμιση  σε  οσα  ξερουμε 

ειδα  οτι  ηρθαν  ελλαδα  http://www.antismoke.gr/en/high-roller-sweets-eliquids/1822-high-roller-sweets-roulette.html

 :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2015, 10:09 από tt.ss »

Αποσυνδεδεμένος ModeMAN

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 25, 2015, 22:59 »
Τα υγρα ειναι madnessssssssssssss
κολλημα τρελλο, gourmet καταστασεις

τα βρηκα περιστερι στο καταστημα Vape Gallery

https://www.facebook.com/pages/Vape-Gallery/1831939013697872?fref=ts



e pipe ft GG Tilemahos
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2015, 23:04 από ModeMAN »

Αποσυνδεδεμένος hirobo50

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 25, 2015, 23:01 »
τα κοιταω και εγω αυτα τα υγρα αλλα μηπως εχει ξεφυγει λιγο το πραγμα?32 ευρω??

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 16:11 »
Ήξερα ότι ο Θάνος στο Vape Corner είχε παραγγείλει κάποια για να τα δοκιμάσουμε.
Χτες λοιπόν, έλαβα φωτό με τρία σε παράταξη.

Παρατάω το γραφείο και φεύγω.

Με περίμεναν τα Deuces Wild, Texas Dollie και holdem.

Τα μύρισα και έκανα το εξής σχόλιο: "Έντονα αλκοολική μυρωδιά που συνήθως παραπέμπει σε καραμέλες βουτύρου και butterscotch". Αφού ο Μιχάλης με στόλισε "τι είναι αυτά που λες άσχετε, καμία σχέση με την περιγραφή" κλπ, και έχοντας στο μυαλό και τον renesis να στάζει μέλι για το holdem, το βάλαμε στον άδειο KF4 μου. Βούτυρο, βούτυρο, βούτυρο και, μαντέψτε, βούτυρο! Κέικ λέει και παγωτό πραλίνα. Κουκουρούκου μανταλάκια!!!

Επόμενη απόπειρα, το Texas Dollie. Και πάλι βούτυρο, πιο ήπιο και με ελαφρά επίγευση από βατόμουρο.

Δεν δοκίμασα καν το τρίτο.

Ήρθε και ο Χρήστος μια βόλτα, ο οποίος το λάτρεψε το Holdem όπως και ότι έχει να κάνει με κρέμες, βούτυρα κλπ και μου είπε ότι μόλις συνηθίσεις τη βουτυρίλα, εμφανίζεται και λίγο γεύση πραλίνας!

Ήπια μια μπύρα και άτμισα το Tribeca του Μιχάλη να πνίξω τον πόνο μου, έσυρα διάφορα στους αμερικάνους, πήρα των οματιών μου και εξαφανίστηκα με γρήγορα βήματα! Α, φίλε Νίκο(renesis) αν χτες κατά τις 14:00GMT τσακίστηκες πουθενά στο Birmingham, οι κατάρες που σου έριξα φταίνε!!!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος joss rossi

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 19:44 »
Ωραια υγρά αλλα.....την συσκευασία την πληρώνεις με το παραπάνω



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 03:46 »
Εγω εχω το wheel of Fortune..ψιλο απαίσιο  υγρο..ειναι αυτο που ακουω απο πανω...βούτυρο  με βούτυρο  μαζι με μια δόση  βουτύρου...

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:48 »
Διαβάζοντας το ποστ του Τρύφωνα ομολογώ πως θεώρησα ότι υπερβάλλει. Έλεγα ότι αποκλείεται να μην του έκανε εντύπωση η θεσπέσια επίγευση του hold'em και να του έμεινε μόνο η βουτυρίλα, την οποία δε θυμόμουν. Κατέληξα στο ότι μάλλον τα υγρά είναι καλύτερα σε drippers αντί για rta...

Μου ήρθε προχθές, λοιπον, μια παραγγελία η οποία περιείχε κι ένα μπουκάλι hold'em. Μετά από πολλά σταξίματα έχω να δηλώσω ότι ουδεμία σχέση έχει με το εκπληκτικό υγρό που ρούφηξα πριν μερικούς μήνες. Η γεύση του είναι, όντως, βούτυρο μέχρι αηδίας. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι στη συγκεκριμένη παρτίδα έγινε κάτι λάθος και βγήκε έτσι το υγρό. Βέβαια αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι δύσκολα θα ξαναπάρω υγρό της εταιρίας καθώς, απ' ό,τι φαίνεται, ο ποιοτικός τους έλεγχος είναι ολίγον ανύπαρκτος.

Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι έχω 35ml από ενα υγρό που θυμίζει το hold'em σε... τίποτα. Θα το αφήσω στο ράφι κάνα μήνα μπας και ωριμάσει κ φτιάξει η γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 00:04 »
Ή μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να φτιάξεις γαλακτομπούρεκο... Η επιτυχία στα σιροπιαστά, είναι το βούτυρο... Και μεις στην περιγραφή σου κολλήσαμε και περιμέναμε τον ουρανό με τα άστρα από γεύση...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος DrV979

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: High Roller Sweets
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 11:42 »
Βρε τι πάθαμε, μου έκαναν δώρο ένα Roulette και φοβάμαι να το ατμίσω....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix