vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 6 χρήστες
lounik, dkostas, takoulas, Sergios, white varadero, camber

Twitter

Dual Coil Mega Cartomizers


Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 12, 2011, 14:30 »
προχθες που εδωσα παραγγελια στα Τρελλα Ατμισματα,μπηκα στον πειρασμο να παρω αλλα τελικα δεν τα πηρα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 12, 2011, 14:37 »
καλά έκανες γιατί βγάζουν συνέχεια καινούργια. Βέβαια τα συγκεκριμένα υποτίθεται ότι είναι καλύτερα από όλα τα άλλα cartos

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 12, 2011, 14:39 »
αυτα λιιιιγο να μεινουν χωρις ζουμι,θα μας κατακαψει το λαρυγγη  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 12, 2011, 14:50 »
αυτα λιιιιγο να μεινουν χωρις ζουμι,θα μας κατακαψει το λαρυγγη  :laugh1:
εννοείται  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 12, 2011, 14:57 »
οπότε καλά έκανα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 12, 2011, 15:02 »
ναι καλά  :thumpup:

Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 06, 2011, 14:02 »
Πριν λιγες μερες αγορασα dual coil cartos 1,5 οhms clear απο www.liberty-flights.co.uk.Εχοντας χρησιμοποιησει 3 τεμαχια ως τωρα,πρεπει να πω οτι ειναι τα πιο δυνατα cartos σε ποσοτητα ατμου,χτυπημα και γευση.Γεμιζουν με περιπου 30 σταγονες υγρου και θελουν μερικες ακομα σταγονες καθε μιση ωρα και παντα αναλογα με την συχνοτητα ατμισματος.Επιπλεον εχουν αμεση ανταποκριση στις αλλαγες γευσεων.Πιστευω οτι δεν πρεπει να χρησιμοποιουνται πανω απο 3 ημερες διοτι αρχιζει να μαυριζει το απορροφητικο υλικο με φορα απο κατω προς τα πανω.Συνολικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και τα συνιστω σε οποιον θελει να τα δοκιμασει.Η αποψη μου προερχεται απο συγκριση με τα 510 LR cartos (με GGTB+17670)που χρησιμοποιουσα εως τωρα.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 06, 2011, 20:41 »
Ποιές 17670 μπαταρίες έχεις;;

Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 07, 2011, 09:30 »
Φιλε Χristosk, εχω τις spiderfire 1800 mah 3,7v αγορασμενες απο Dealextreme.Tις χρησιμοποιω ενα μηνα τωρα και ειμαι ευχαριστημενος.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 08, 2011, 02:19 »
Φίλε Σπύρο Ανδρ.και Tem, κατά τύχη έπεσε ένα dual στα χέρια μου, θα γράψω κι εγώ εντυπώσεις μόλις το ατμίσω με την ησυχία μου , με την κατάλληλη μουσική υπόκρουση και συνοδεία ποτακίου 8) .
Και μια π'αναφερθήκαμε στα dual coil cartos, αυτό τό'χει δοκιμάσει κανείς; :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2011, 15:07 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 11, 2011, 17:53 »
Φίλε Σπύρο Ανδρ.και Tem, κατά τύχη έπεσε ένα dual στα χέρια μου, θα γράψω κι εγώ εντυπώσεις μόλις το ατμίσω με την ησυχία μου , με την κατάλληλη μουσική υπόκρουση και συνοδεία ποτακίου 8) .
Και μια π'αναφερθήκαμε στα dual coil cartos, αυτό τό'χει δοκιμάσει κανείς; :hmmm:
Τρίτη μέρα δοκιμής του 510 dual coil cartomizer.


Τροφοδοσία: 900mAh 3,7V eGo battery & eGo passthrough. Επειδή δείχνει να "προτιμάει" λόγω χαμηλής αντίστασης (1,5Ω) το χαμηλό σχετικά βολτάζ (<4,2V), κρατάω μια επιφύλλαξη για τη συμπεριφορά του σε χρήση περισσότερων βολτ.


Υγρά άτμισης: Captain Black high(flavourart), Tribeca 6mg, BellaValente 18mg (Halo),  Βαγγελόμειγμα (VG καπνιστικό με κίτρο στα 12mg)


Εντυπώσεις ατμίσματος:
-ΥΠΕΡ: χτύπημα ...overdose :eyesplash: , κατάλαβα ότι και στα 6mg με το κατάλληλο "εργαλείο" είμαι μια χαρά :thumpup: , καπνιστικά αρώματα σε όλο τους το μεγαλείο, θερμός σε αίσθηση ατμός, πλούσιος σε ποσότητα , ένα κλικ πιο κάτω από τον τύπου "Β" LR. Μοναδική "διαρροή" που παρατηρήθηκε, ήταν η τυπική εφίδρωση στον πόλο της μπαταρίας. Κόστος  κάτω από 2€.
-ΚΑΤΑ: δεν αγαπάει γλυκές και φρουτένιες γεύσεις, τις περνάει σε "δεύτερο πλάνο". Επιφυλάξεις για την συμπεριφορά του πολυεστέρα σε παρατεταμένη χρήση, λόγω των υψηλών θερμοκρασιών. Μικρή χωρητικότητα (1.5ml). Προσωπικά για να αποφύγω ¨στέγνωμα" του καρτο, έκανα προληπτική"αναγόμωση" σε συνεχές άτμισμα, κάθε μία ώρα περίπου με 8-10 σταγόνες υγρού. Απαιτητικό σε ρεύμα , γενικά είναι "υγροενεργοβόρο", ίσως λίγο περισσότερο κι από τον τύπου "Β" LR.


Συμπέρασμα:
αξίζει ο κόπος για "βαριά ατμίσματα" καπνιστικών υγρών συνοδεία ποτού ή στην παραλία π.χ. που γενικά χρειάζεται πιο "βαρβάτο" άτμισμα , αρκεί να είμαστε εξοπλισμένοι με μπαταρίες και υγρά.(ή με κάποια συμβατή μόντα). Ακόμη κι αν θέλει συχνή αντικατάσταση (κάθε τρεις μέρες π.χ.) το κόστος του είναι χαμηλό.


Αυτά από μένα.

Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 12, 2011, 14:51 »
Φιλε Vangos,πολυ ωραιο το μινι review που εκανες.Μαλιστα η παρατηρηση σου για τις γλυκες και τις φρουτενιες γευσεις συναδει και με τις παρατηρησεις του κατασκευαστη!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 12, 2011, 16:24 »
Φιλε Vangos,πολυ ωραιο το μινι review που εκανες.Μαλιστα η παρατηρηση σου για τις γλυκες και τις φρουτενιες γευσεις συναδει και με τις παρατηρησεις του κατασκευαστη!
...ευχαριστώ Σπύρο,  πραγματικά, τα φρουτένια μου υγρά το dual τα... απέταξε νωρίς και γι αυτό δεν τα ανέφερα καν στα "υγρά δοκιμής". Το ίδιο και τα γλυκά.
Ίσως να είναι καλύτερα με "σοκολάτα μπίτερ" τύπου , δλδ γλυκόπικρα, δε ξέρω.
Ότι είχε σχέση με καπνό όμως, τ'απογείωσε!!!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual Coil Mega Cartomizers
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 18, 2011, 16:49 »
Δέκα μέρες περιστασιακού ατμίσματος του dual και έχει γίνει το αγαπημένο μου όταν κάθομαι στον υπολογιστή, μιας και το χρησιμοποιώ  σχεδόν αποκλειστικά με passthrough λόγω απαιτητικής τροφοδοσίας σε Volts και Amps.
Πτώση σε απόδοση (ατμό & γεύση) δεν έχω διαπιστώσει ιδιαίτερη, αλλά δε μπορώ να πω με σιγουριά για την αντοχή του. (λόγω του περιστασιακού ατμίσματος). Λίγο ίσως να έχει μειωθεί η χωρητικότητά του, αλλά το συμπληρώνω τακτικά, οπότε πάλι επιφυλάσσομαι...


Υποθετικά, αυτό που έγραψα εδώ:
...
Και μια π'αναφερθήκαμε στα dual coil cartos, αυτό τό'χει δοκιμάσει κανείς; :hmmm:


ίσως να αποτελεί την τελική λύση από θέμα αυτονομίας και, σε συνδυασμό με μια καλή πρόταση για παροχή ποιοτικού ρεύματος (ακόμη και στα 3,7Volts), να είμαι πολύ κοντά στην καταλληλότερη (για μένα) ατμιστική συσκευή τύπου καρτομάιζερ!!! :hmmm:
Πάλι η prepaid θα την πληρώσει(-ω), κατά τα φαινόμενα... :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364