vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 7 χρήστες
Buliwyf, dkostas, Giannis.B, grag, maprix, Tem, Ribot

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2925 στις: Μαΐου 28, 2016, 19:00 »
Καλησπέρα και από εμενα...15 χρόνια μανιώδης καπνιστρια. ...εδώ και λίγους μήνες όχι απλά δεν έχω ανάψει τσιγαρο αλλά και κάποια στιγμή που το προσπάθησα δεν καταφερα να κατεβάσω ούτε μια τζούρα ....έχω αγαπήσει το η.τ  γιατί με βοήθησε να από βάλω την κακή συνήθεια του κτ!! :)

Αποσυνδεδεμένος vithos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2926 στις: Μαΐου 29, 2016, 13:06 »
Χαιρετώ ολα τα μέλη του forum και σας ευχαριστώ για την αποδοχή. Είμαι γιατρός και από φανατικός καπνιστής έχω γίνει φανατικός ατμιστής τα τελευταία 4 χρόνια. Το μόνο που θα ήθελα να σας αναφέρω είναι οτι τα τελευταία 2 χρόνια έχουν καταφέρει να διακόψουν το κάπνισμα 15 απο τους ασθενείς μου που είχαν περάσει στο ηλεκτρονικό τσιγάρο.
θα τα λέμε........  

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2927 στις: Μαΐου 29, 2016, 17:30 »
 Καλησπέρα σας φίλοι συνατμιστές!  Ονομάζομαι Σωτήρης και θα είμαι αρκετά σύντομος με την αυτοπαρουσίαση. Μετά από 35 -σχεδόν- χρόνια καπνίσματος είμαι ατμιστής εδώ και 6 μήνες. Ο αρχικός/βασικός λόγος ήταν ένα σοβαρό θέμα υγείας, πλέον είναι και θέμα απόλαυσης.

Αποσυνδεδεμένος mechan

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Calm and Don't Smoke! Sounds about right..
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2928 στις: Μαΐου 31, 2016, 12:51 »
Καλησπέρα και απο εμένα, ονομάζομαι Μενέλαος και μετα απο 15 χρόνια φανατικού στριφτού είπα να δοκιμάσω το άτμισμα. Ο βασικός λόγος, η γυναίκα μου έκοψε το τσιγαρο (..ακόμα προσπαθεί) αλλά εγώ δεν είμαι τόσο αποφασισμένος..  Ένα μεγάλο μπράβο κι απο εμένα για την κοινότητα και τις προσπάθειες σας.

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2929 στις: Ιουνίου 01, 2016, 14:16 »
καλησπέρα σε όλους ,είμαι ο manajoma (δημήτρης ) 45 ετών και ατμιζω εδώ και δυο περίπου μήνες .
καλώς σας βρήκα  

Αποσυνδεδεμένος Atmopolio

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Paris O'dog
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2930 στις: Ιουνίου 03, 2016, 21:37 »
Μετά από κάποια χρόνια καιρός να ξανά συστηθώ! Είμαι Ο Γιάννης ετών 39 και είμαι ατμιστής μέσα στα πολλά χρόνια τα τελευταία τέσσερα μόνο στο ατμισμα! Νιώθω τόσο καλά, έχω τόσο καλές αντοχές, που Δεν είχα ποτέ. Επιπλέον δεν έχω εδώ και χρόνια τσιγαρόβηχα και φούσκωμα. Άλλο ένα που παρατήρησα τα τελευταία δύο χρόνια είμαι ότι πλέον δεν αρρωσταίνω τόσο εύκολα το χειμώνα όπως κάποτε. Αν αρρωστήσω γίνομαι πολύ γρήγορα καλά κάτι που δεν το είχα ζήσει ποτέ. Εύχομαι στους νέους μπήκαμε στο σπορ να μείνουμε στην συνήθεια όλοι επιστήμονες μιλάνε με τα καλύτερα, δεν έχουμε τίποτα να φοβηθούμε και τα αποτελέσματα είναι εμφανέστατα! Δύναμη λοιπόν μακριά το τσιγάρο για την υγεία και η ζωή είναι μπροστά μας. Τα χαιρετίσματα μου!

Αποσυνδεδεμένος akakis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2931 στις: Ιουνίου 04, 2016, 14:21 »
γεια σας παιδια και απο εμενα.
ειμαι ο Ακης και ειμαι 23 ετων. μενω θεσσαλονικη και ειμαι ΜΠΑΟΚΤΣΗΣ και τα μυαλα στα καγκελα. ξεκινησα το καπνισμα στα 17 μου επειδη μου αρεσε και το ηλεκτρονικο το ξεκινησα εδω και 2 μηνες και κατι γιατι μου αρεσε πολυ περισσοτερο. ;D ;D φυσικα και δεν ειμαι παντρεμενος :tongue_smilie: :tongue_smilie: και δουλευω σε καταστηματα με καλλυντικα και αρωματα. καλως σας βρηκα λοιπον και καλο μας ατμισμα. και πρωταθλημα στον ΠΑΟΚ. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Erato

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2932 στις: Ιουνίου 06, 2016, 11:40 »
Γεια σας και από εμένα. 
Καπνίστρια 2 περίπου πακέτων ημερησίως για 25 χρόνια και ατμίστρια εδώ και δύο χρόνια. Πλέον έχω ξεχάσει πως ήταν τα προηγούμενα 25 χρόνια ομίχλης καπνού. Συνεχίζω ακάθεκτη!

Αποσυνδεδεμένος Kosvrs

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2933 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:37 »
Καλημέρα κ καλώς σας βρήκα. Είμαι ο Κωνσταντίνος. Καπνιστής σχεδόν 10 χρόνια κ το τελευταίο πενταμηνο ατμιστης με κάποια μικρά πισωγυρισματα.. Καλές συζητήσεις να χουμε

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2934 στις: Ιουνίου 10, 2016, 18:40 »
Γεια σας.Ονομαζομαι Πετρος και ειμαι 38 ετων κατοικος Λαυριου.Υπηρξα βαρυς καπνιστης (3 πακετα τσιγαρα και αργοτερα ενας 20αρης καπνος την ημερα) παρολη την αγαπη μου για τα σπορ και ιδιαιτερα για το υποβρυχιο κυνηγι.Ειχα κοψει το τσιγαρο χωρις υποκαταστατα για 2 χρονια στο παρελθον αλλα το ξαναρχισα.Αργοτερα και με την πρωτη εμφανιση του Η/Τ κατι μαυρα e-go το εκοψα για εξι μηνες αλλα κατι οι αδυναμιες του (διαρροες,μικρη αυτονομια) κατι λαθη δικα μου (μηδενικη νικοτινη) το ξαναρχισα...Τωρα με ενα e-leaf istick TC40 εχω παραμεινει ακαπνος εδω και 3,5μηνες χωρις ουτε ρουφηξια απο κτ.
Στο φορουμ ειμαι αρκετες μερες μελος και διαβασα πολυ αξιολογα πραγματα οπως επισης ειδα οτι υπαρχει πολυ γνωση,μερακι και διαθεση για βοηθεια απο τα μελη.Το ανακαλυψα απο το google και ειμαι πολυ ικανοποιημενος,τοσο που γραφτηκε και η κοπελα μου toniacine η οποια μολις βρει λιγο χρονο θα συστηθει και η ιδια...
Χομπυ μου οπως ειπα πιο πανω ειναι το υποβρυχιο κυνηγι,η μουσικη,η φωτογραφια και οι ταινιες...
Καλα ατμισματα σε ολους μας...

Αποσυνδεδεμένος dimacos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2935 στις: Ιουνίου 10, 2016, 19:55 »
 Καλησπέρα, Μπήκα και εγώ πριν δύο μήνες στο κλαμπ των ατμιστών,  Ομολογώ πως δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ.  Εδώ και δύο μήνες δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου και αν πάνε καλά τα πράγματα νομίζω πως δεν θα ξανά καπνίσω ποτέ, αλλά ας μη λέω μεγάλες κουβέντες.  Μετά την καθοδήγηση κάποιου φίλου αγόρασα ένα eVic VTC mini και έναν Cubis  Και έτσι άρχισε η εμπειρία μου στο ατμίσμα.  Διαβάζω εδώ και μέρες το forum και ομολογώ ότι έχω βρει αρκετά πράγματα που με βοήθησαν στο να προχωράω βήμα βήμα σ' αυτόν τον κόσμο του ατμισματος. 

Αποσυνδεδεμένος chtech

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2936 στις: Ιουνίου 11, 2016, 12:11 »
Καλησπέρα σας, αν και εγγεγραμένος στο forum εδώ και πολλά χρόνια δεν έχω γράψει τίποτα εκτός από την πρώτη μου ανακοίνωση εδώ στο ίδιο θέμα. Τότε απλά ξεκίνησα περισσότερο από παρότρυνση φίλου και ενώ μου άρεσε από δικό μου λάθος ξαναγύρισα στο κτ. Σήμερα κλείνω ακριβώς ένα μήνα χωρίς κτ και είμαι μ' ένα Joytech evic VTC mini και με ατμοποιητή Aspire Nautilus και ένα Joytech Cubis. Θεώρησα λοιπόν σωστό ότι θα πρέπει να ξανασυστηθώ στην παρέα σας. Ονομάζομαι Χρήστος και είμαι 36 ετών από το Αιγάλεω. Χρόνια καπνιστής (από 19 ετών) και ήρθα στον κόσμο του ηλεκτρονικού τσιγάρου από απόφαση ύστερα από σκέψη πολλών ημερών (όχι για το η.τ. αλλά για την διακοπή του κανονικού). Δεν ξέρω τα κίνητρα που οδήγησαν τον καθένα να στραφεί στο η.τ. και στην διακοπή του κανονικού αλλά εγώ έπαψα να με θέλω με κ.τ. Οι απόψεις εδώ μέσα αλλά και οι γνώσεις ποικίλουν, είναι πλήρης και τεκμηριωμένες και αυτό είναι που μ' αρέσει σ' ένα forum. Ζητώ συγγνώμη για την πολύλογία μου, κλείνω μ' αυτό. Ποτέ ξανά στο κτ (δεν κερδίζουμε τίποτα) - Καλά ατμίσματα σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος johntram

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2937 στις: Ιουνίου 12, 2016, 11:11 »
Καλημέρα σε όλους.
Μετά από 25 χρόνια κ.τ. εδώ και 3 μήνες ατμιστής.Γιάννης 45 ετών από Δάφνη.Ακόμη είμαι νέος στο άτμισμα κι εγώ και η γυναίκα μου και είμαστε στο ψάξιμο από συσκευές κλπ.
Σας διαβάζω σχεδόν από την πρώτη μου μέρα ατμίσματος αλλά σήμερα έγινα μέλος οπότε....καλώς σας βρήκα!!!!

Αποσυνδεδεμένος stelios82

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2938 στις: Ιουνίου 18, 2016, 14:21 »
καλησπερα
καλως σας βρηκα,ειμαι ο στελιος 34 ετων απο ανω κορυδαλλο
19 χρονια καπνιστης ειχα φτασει να κανω 60 στριφτα την ημερα,ημουν η χαρα των αντικαπνιστων δειλαδη :))
εδω κ εναν μηνα ξεκινησα το ατμισμα κ κανω 2 τσιγαρα πλεον με τον πρωινο καφε μου!
ειμαι μονιμος στο πολεμικο ναυτικο κ εργενης
πολυ πλουσιος
πολυ γημνασμενος
πολυ ομορφος
πολυ εξυπνος
με πολυ χιουμορ
κ πολυ μεγαλος ψευτης 
;D :tongue_smilie: :))

Αποσυνδεδεμένος AΤΜΟSFER

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2939 στις: Ιουνίου 23, 2016, 01:52 »
Την καλησπέρα μου σε όλους 
Είμαι ο Άγγελος από Χανιά  Κρήτης είμαι 51 χρόνων πρόιν καπνιστης εδω και 35 χρωνια. 
Εχω δυο μηνες περίπου που ξεκινησα το ατμισμα και δεν μου κανει πια καμια εσθιση στο 
να καπνισο ! Σημερα εγινα και εγω μελος στο φορουμ αν και το διαβαζω αρκετο κερο 
καλως  σας βρηκα λυπον και καλα ατμισματα σε ολους !!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9088 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364