vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 10 χρήστες
Jorge, Buliwyf, JohnDag, tibolaso, vasim, thebull, maprix, I.P, manoslykos, Milarepa

Twitter

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« στις: Ιουνίου 28, 2010, 10:35 »
Τελκα οι 5 με 6 ωρες διαρκειας των συγκεκριμενων μπαταριων ειναι μυθος η πραγματικοτητα?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 28, 2010, 10:39 »
Τελκα οι 5 με 6 ωρες διαρκειας των συγκεκριμενων μπαταριων ειναι μυθος η πραγματικοτητα?
εγω ατμιζω γυρω στις 7 ωρες διχως προβλημα!!! :thumpup:
μεχρι στιγμης δειχνουν πολλυ καλες!! χρισημοποιηω δυο  :)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 28, 2010, 10:46 »
7 ωρες?????
εγω συγκεκριμενα εχω αγορασει ως τωρα 7 μπαταριες,οι 4 μυ καηκαν ανεξηγητα πριν 5 μερες και παρηγκειλα αλες τρεις
αν εξαιρεσω τις πρωτες 2 του αρχικου πακετου που μου κραταγαν 5 ωρες τους πρωτους 2 μηνες,οι επομενες που αγορασα σαν ανταλαχτικα ζυτημα αν εβγαζαν τις 3 ωρες
Υπ,οψιν οτι ατμιζω πολυ αλα οχι και τοσο που να μην το βγαζω αποω το στομα μου.....


Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 28, 2010, 10:52 »
Mε την απλη 510 στα 180mah ή 280mah ποση ωρα ατμιζεις;

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 28, 2010, 10:58 »
7 ωρες?????
εγω συγκεκριμενα εχω αγορασει ως τωρα 7 μπαταριες,οι 4 μυ καηκαν ανεξηγητα πριν 5 μερες και παρηγκειλα αλες τρεις
αν εξαιρεσω τις πρωτες 2 του αρχικου πακετου που μου κραταγαν 5 ωρες τους πρωτους 2 μηνες,οι επομενες που αγορασα σαν ανταλαχτικα ζυτημα αν εβγαζαν τις 3 ωρες
Υπ,οψιν οτι ατμιζω πολυ αλα οχι και τοσο που να μην το βγαζω αποω το στομα μου.....
ειλικρινα στο λεω 7 ωρες!! κ δεν περιμενω να μου αδειασει η μπαταρια!! εγω την αλλαζω διχως ακομα να εχω καποιο προβλημα!!

Αρα ισως φτανω κ τις 8 ωρες? θα το δω σημερα κ θα σου πω!!!

σιγουρα τα παιδια εδω εχουν απαντηση εγω σαν αρχαρια ειδα οτι αυτες που εχω οι μπαταριες κρατανε πολλυ!! Ατμιζω αρκετα συχνα!!!

Εχω συνολικα 11 μπαταριες μα χρησιμοποιηω τις δυο εναλλαξ.

Δεν θελω να σκεφτω κατι κακο γιατι ειμαι πολλυ μακρια  :'( :'(

ασε αν με αφησουν οι μπαταριες?? ασε ουτε να το σκεφτω!!!

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:01 »
Mε την απλη 510 στα 180mah ή 280mah ποση ωρα ατμιζεις;
ποιες μπαταριες ενοεις τις black line?

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:02 »
Aυτες ναι

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:05 »
Mε την απλη 510 στα 180mah ή 280mah ποση ωρα ατμιζεις;
συγγνωμη τι εννοεις? το ego ποσους τυπους μπαταριας εχει?

ειμαι ασχετη κ γι αυτο ρωταω, εγω παραγγειλα το ego  κ ειχε αυτες τις μπαταριες που ειδα κ στο  site  της  Nobacco  κ ειναι 650 mAh η μπαταρια οπου κρατα οντος μεχρι κ 8 ωρες.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:06 »
ειλικρινα στο λεω 7 ωρες!! κ δεν περιμενω να μου αδειασει η μπαταρια!! εγω την αλλαζω διχως ακομα να εχω καποιο προβλημα!!

Αρα ισως φτανω κ τις 8 ωρες? θα το δω σημερα κ θα σου πω!!!

σιγουρα τα παιδια εδω εχουν απαντηση εγω σαν αρχαρια ειδα οτι αυτες που εχω οι μπαταριες κρατανε πολλυ!! Ατμιζω αρκετα συχνα!!!

Εχω συνολικα 11 μπαταριες μα χρησιμοποιηω τις δυο εναλλαξ.

Δεν θελω να σκεφτω κατι κακο γιατι ειμαι πολλυ μακρια  :'( :'(

ασε αν με αφησουν οι μπαταριες?? ασε ουτε να το σκεφτω!!!
εχω την υποψια οτι οι μπαταριες που πωλουνται σαν πακετο (αυτες που σου πρωτοερχονται σε συσκευασια)ειναι καλυτερες απο αυτες που ερχονται σαν ανταλακτικα,γι,αυτο οταν θα ξαναπαραγκειλω μπαταριες θα τις παραγκειλω σαν πακετο

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:08 »
Aυτες ναι
αυτες οταν τις χρησιμοποιουσα κραταγαν 3 ωρες αυτες ειναι και οι προδιαγραφες τους

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:11 »
εχω την υποψια οτι οι μπαταριες που πωλουνται σαν πακετο (αυτες που σου πρωτοερχονται σε συσκευασια)ειναι καλυτερες απο αυτες που ερχονται σαν ανταλακτικα,γι,αυτο οταν θα ξαναπαραγκειλω μπαταριες θα τις παραγκειλω σαν πακετο
Ναι αυτο να κανεις!!! ξερεις? ολα οσα ειναι στο πακετο ειναι αψογα! ενα που μου εκανε εντυπωση γιατι στο ητ δεν αναγραφεται πουθενα το λογοτυπο του Ego??????  ετσι πωλουνται? γιατι το janty ego το εχει πανω γραμμενο κ απλα μου εκανε εντυπωση  :hmmm:

Οταν θα δοκιμασω κ τις αλλες μπαταριες που παραγγειλα μαζι με τα δυο πακετα θα σου πω εαν ειναι εξισου καλες! Σημερα θα δω αν το ατμοπλοιο (ητ) φτασει τις 8 η 9 ωρες κ θα σου πω.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:15 »
Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω σε αυτο. Αν και με την μπαταρια ego, δεν εχω σχεση, μαλιστα σημερα εκανα την 1η μου παραγγελια, αυτη των 900mah απο hg. Eχω ομως αγορασει μεχρι τωρα αρκετες ''χυμα'' μπαταριες και 901 και 510. Αν θυμαμαι καλα μια μου εκανε...νερα, καηκε σχεδον αμεσως. Να προσθεσω και αλλες 2 σκαρτες, αλλα αυτες τις ειχα δωσει σε ενα φιλο και δεν ξερω τι μεταχειρηση ειχαν. Δεν πιστευω παντως οτι εχουν διαφορα αυτες του αρχικου πακετου σε σχεση με τις αλλες. Οπως διαφορα δεν υπαρχει ουτε στους ατμο. Μηπως φταιει η μπριζα που τις φορτιζεις ή o φορτιστης; Πιο πιθανο παιζει να συμβαινει κατι τετοιο.
Dark angel: το περιφημο ego αποτελειται απο μια μπαταρια ego και απο εναν ατμοποιητη 510. Το black line αντοιστοιχα εχει μια μπαταρια 510 μικρη (180 mah) ή μια μεγαλη (280mah) και εναν ατμποιητη 510. Ουσιαστικα ειναι τα ιδια η.τ., διαφερουν μονο στις μπαταριες. Επειδη εχουν τους ιδιους ατμοποιητες, ταιριαζουν οι μπαταριες τους. Θεωρητικα το ego ειναι μια πιο ''πλουσια'' εκδοση του black line, αφου εχει καλυτερη μπαταρια. Με τα ανταπτορακια που υπαρχουν πλεον στην αγορα, μπορεις να συνδυασεις σχεδον οποινδηποτε ατμοποιητη με οποιαδηποτε μπαταρια.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:16 »
οι μικρές "κανονικές" μπαταρίες μού κράταγαν περίπου 5 ώρες συνεχούς ατμίσματος -δεν έβγαιναν από το στόμα-.
όταν χάλασε η μία, παρήγγειλα δύο μεγάλες.
σε συνεχές άτμισμα στο γραφείο, περνάνε πολλές φορές το 8ωρο. (οί 8 ώρες πάντως είναι οκ.)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:18 »
οι μικρές "κανονικές" μπαταρίες μού κράταγαν περίπου 5 ώρες συνεχούς ατμίσματος -δεν έβγαιναν από το στόμα-.
όταν χάλασε η μία, παρήγγειλα δύο μεγάλες.
σε συνεχές άτμισμα στο γραφείο, περνάνε πολλές φορές το 8ωρο. (οί 8 ώρες πάντως είναι οκ.)

Φανταζομαι οτι εννοεις τις ego :)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ EGO
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 28, 2010, 11:19 »
αυτες οταν τις χρησιμοποιουσα κραταγαν 3 ωρες αυτες ειναι και οι προδιαγραφες τους

Εμενα η μικρη black line μου κραταει περιπου 1,5 ωρα και η μεγαλη black line περιπου 2 ωρες αμτισματος. Αισιοδοξω οτι η μικρη ego θα μου κραταει γυρω στις 4 ωρες και η μεγαλη ego, γυρω στις 6 ωρες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix