vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

388 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, ZoeM, dkostas, e-akapnos, pngtszs1976, I.P, Xxristos

Twitter

Αρωματα Flavourist

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #195 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2017, 16:59 »
[justify][member=15403]Eternal[/member], καλημέρα. Ειλικρινά, κοκκινίζω και μόνο που με ρωτάς, δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω σχεδόν σε τίποτα, αναγκαστικά πρέπει να κάνεις τις δοκιμές σου (ή και να δεις πιο έμπειρες γνώμες), δεν μπορείς να το αποφύγεις αυτό. Προσωπικά πάντως, θα δοκιμάσω να αραιώσω λίγο ακόμα το δικό μου, (το είχα 10% αντί 16% με max vg, ένα ολόκληρο 120μελο / αυτή η αναλογία εμένα με λίγωσε αρκετά / αν διαβάσεις πιο πίσω, σε άλλους φίλους ήταν λίγο και ήθελαν να προσθέσουν αντί να αραιώσουν). [/justify]
Θα το τσεκαρω ως εχει λοιπον

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #196 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2017, 17:52 »
Γενικα αυτο που παρατήρησα απο τα 2 τουλαχιστον Αρωματα Flavourist εινα οτι οτι μυριζεις στο μπουκαλι το ιδιο σχεδον ατμιζεις.
Ωχ ωχ ωχ ουωωωωωχχχχ. Παν τα λεφτάκια μου...
Συμφωνείτε με τη γνώμη του φίλου yiannni??

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #197 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2017, 18:23 »
Εγώ θα έλεγα πως συμφωνώ από τα 2 αρώματα που έχω και ατμίζω τώρα (mama cookies και yellow tart) eίναι πολύ κοντά αυτό που ατμίζω με αυτό που μυρίζω.
Το yellow tart για την ακρίβεια το έχω λατρέψει, δεν θυμάμαι ακριβώς την γεύση του lemon tart original γιατί είχα κάνει 30ml. πριν 6-7 μήνες αλλά αυτό εδώ είναι ότι πρέπει για ολοήμερο. Ελαφρύ γλυκόξινη γεύση με λίγη ταρτούλα, όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο πολύ φαίνεται και η τάρτα έχω την εντύπωση.
Το mama's cookies είναι και αυτό τόσο ελαφρύ και απλό άρωμα που δεν με έχει κουράσει καθόλου και όσο ωριμάζει 20+ μέρες γίνεται καλύτερο.
Βέβαια ο ατμιστής joebarteam είπε ότι του φάνηκε λιγωτικό άρα περι αρωμάτων και γεύσεων είναι όλα σχετικα.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #198 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2017, 19:26 »
Δοκιμή του Kings σήμερα σε φρεσκοπλυμένο doggy. Η αραίωση έγινε στο 4% και σε βάση 60-40vg-pg με περίπου 25 'μέρες ωρίμανση.

Το πρώτο που σου έρχεται είναι μια έντονη φρεσκάδα μέντας που όσο κάνεις απανωτές τζούρες υποχωρεί σε έναν βαθμό, αλλά είναι πάντα εκεί. Αυτός είναι κι λόγος που σου δίνει ένα τικ παραπάνω χτύπημα από το συνηθισμένο. Κάποιοι το αντιλήφθηκαν ως πουράκι. Καπνικό δε θα έλεγα ότι αντιλαμβάνομαι, ωστόσο κάτι σκούρο σίγουρα υποβόσκει.

Σοκολάτα, καφές και βανίλια; Μάλλον όχι. Ίσως μια ελάχιστη νότα από τα 2 πρώτα που δεν ξέρεις τι από τα 2 είναι. Αν υπάρχουν ο συνδυασμός τους μου δίνει την αίσθηση ενός φρέσκου μαλακτικού ρούχων. Μου θύμισε μια ελαφριά έκδοση του maxx blend της flavor art με προσθήκη μέντας και μαλακτικού. Η ιδέα ήταν ενδιαφέρουσα πάντως. Το άρωμα πολύ ιδιαίτερο (όπως και το Boulevard) και τζόγος να το πάρει κανείς, απλά του δίνω πάνω από τη βάση.

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #199 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2017, 21:30 »
τελικως  

bronx  vs  smoke  με  διαφορα  καλυτερο  το  bronx  κατ εμε  [[ παντα ]]

americana vs jack    στο   νημα  καλυτερο  το  americana   κατ εμε  [[ παντα ]]

ειχα  γραψει  σε  παλαιο  ποστ  οτι  θεωρω  την after  8  μεσα  στις    5 καλυτερες   εταιρειες αρωματων ευρωπη [ το πιιστευω ακομα ]

βαζω   και τη  flavourist  μεσα   ανετα   τωρα    γιατι  αν  εταιρεια   3  μηνων  εχει  κανει  τετοια  στρωτα  και   ομορφα  αρωματα   σκεψου  τι   βγαλει  μετα  .............

και   εταιρεια  η flavourist  που με το  καλημερα   εβαλε  το χερι  στην τσεπη  για αδειες  εργαστηριου   και  ολα τα    σχετικα   ...σε  μια  εποχη   που  μερικοι βαζουν  το χερι  στην  τσεπη  και πιανουν  αστραγαλο   :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2017, 21:37 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #200 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2017, 16:29 »
Οι 10 ημέρες που προτείνει η εταιρεία πέρασαν οπότε να δούμε τι έγινε με το boulevard.
Ή εγω τόσα χρόνια τρώω λαθος φουντούκια ή κάτι πάει στραβά εδώ.Το τριαντάφυλλο εξακολουθεί να υπάρχει,πιο στρογγυλεμένο.Υποψία σανταλόξυλου που αναφέρθηκε πρίν ναι,υπάρχει αλλά δεν κερδίζει τη παράσταση,το αντίθετο θα έλεγα.
Σιγουρα εκτός των γευσεών μου και σαφώς λάθος περιγραφή του συγκεκριμένου αρώματος.
Οποιος θέλει να δει σωστή απεικόνιση φουντουκιού,1.5% nocciola FA.
Εδώ,απλά, δεν.

Ντισκλέημερ:Δε μπορώ να γίνω πιο ευγενικός.
Σαν μια ήπια περιγραφή θα μπορούσε να ήταν:Τριαντάφυλλο με όξινο καπνικό και πλαστικό κακοκαβουρδισμένο χημικό φουντούκι. Ή που θα το μισήσεις,ή που θα το αγαπήσεις.Δεν υπάρχει μέση οδός εδω.
απο εμένα τέλος,over and out.

Το solo, πολύ καλό,μην το συγκρίνετε με castle long,δείτε το ως ενα αυτόνομο υγρό και θα σας ικανοποιήσει μια χαρά.Ισορροπημένο,εύκολο υγρο για all day vape (adv).


Έγινε διαγραφή ενός πολύ μικρού τμήματος του μηνύματος, προκειμένου να διατηρηθεί η συνοχή του νήματος
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 10:42 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #201 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 10:31 »
οοοps <--Click


από εδώ και ξαναγράφτηκαν μετά προσοχής εδώ.

Το παρόν νήμα, καθαρίστηκε επιμελώς μετά από συντονισμένες προσπάθειες της συντονιστικής ομάδας...

Παρακαλούμε να παραμείνουμε στο θέμα μας. Μηνύματα χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο θα σβήνονται




Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #202 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 11:59 »
εγώ θα σας πω εντυπώσεις σε κανα 15 ήμερο...
και βέβαια σε κανα 20 ήμερο για το solo, μιας και με βάλατε σε πειρασμό με τα γραφόμενά σας
περι solo και chateau haut
για το boulevard ....δεν νομίζω  ;D

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #203 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 12:18 »
Το solo, πολύ καλό,μην το συγκρίνετε με castle long,δείτε το ως ενα αυτόνομο υγρό και θα σας ικανοποιήσει μια χαρά.Ισορροπημένο,εύκολο υγρο για all day vape (adv).
Πραγματικά ο ορισμός του adv. Δεν περίμενα να εξελιχθεί σε τέτοιο έπος μετά το πρώτο μισό τανκάκι που το πήρα με μισό μάτι και βιάστηκα να του βάλω βαθμολογία. Ταιριάζει με καφέ, ανθρακούχα, χυμούς και ποτά, ειδικά με τον πρωινό καφέ του δίνω και καταλαβαίνει. Ο doggy επίσης έχει απίστευτη απόδοση στη γεύση του (kanthal και cotton bacon). Άλλαξα σύρμα και βαμβάκι στο 4ο τανκ χωρίς να έχει αλλοιωθεί καθόλου η γεύση, απλά όταν βλέπω περισσότερη μαυρίλα απ' ό,τι μπορώ να αντέξω είναι ψυχολογικό το θέμα.

Πλέον το κατατάσσω στα top3 ever των υγρών που έχω δοκιμάσει κι ας μην είναι καπνικό (κατά 90% καπνικά ατμίζω), αν και θα ήθελα να το σκέφτομαι ως γλυκοκαπνικό λόγω του αμύγδαλου. FYI, το μπουκαλάκι του αρώματος είχε περίπου 16-16,5 ml και όχι 15.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #204 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 12:45 »
σου 'κατσε γευστικά ...μακάρι να μου κάτσει κι εμένα...

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #205 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 16:30 »
Μικρή παρατήρηση για το Solo. 
Για τα δικά μου γούστα, παρατήρησα ότι πιο αραιωμένο που έδωσε ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα. Στο 12% δηλαδή περίπου. Δοκιμάστε το αν για κάποιο λόγο δεν σας άρεσε αρχικά.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #206 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 18:26 »
Μιας και ειχα ρωτησει τον [member=16029]JoeBarTeam[/member] για το mamas cookie αν παιρνει αρεωση....ειχα φτιάξει ενα σε 50/50 10μλ 12%αρωμα με περιπου 5 μερες ωρίμανση  μου θυμιζει belgian cocoa απο halo αλλα σε ποιο ήπια μορφη, 2 στα 2 λοιπον πολυ τίμιο αρωματακι δεν με μπουχτησε καθολου, απο εχθες κανω μονο αυτο και σημερα κοντευω να το τελειωσω το 10μελο μεχρι στιγμης μαζι με το λεμονακι τους ειμαι πολυ ικανοποιημένος. 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #207 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 18:37 »
σου 'κατσε γευστικά ...μακάρι να μου κάτσει κι εμένα...
Θα σου αρέσει σίγουρα ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #208 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 21:46 »
Καλές οι τρολιές αλλά γι αλλού. Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #209 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 22:02 »
ενα  αρωματακι   που   που  μου εκανε  εντυπωση   ειναι  το   matrix  

βασικο  του  αρωμα  οπως  μου  εβγαινε   εμενα  ηταν  το λεμονι  γλυκο  λεμονι  ,  και απαλα  τα   υπολοιπα   φρουτα  

μαζι  με  μενθολες  αψεντι  κλπ  .......καλο  για  δροσια  αλλα   δεν  με   εκανε  να  πω  θα το  ξαναπαρω  


το αφησα   λοιπον  παραπανω   σε  στεπ  απο  οτι λεει  η  εταιρεια   .....και  λεω  κατσε να  ντριπαρω  λιγο  


εκει  μου εβγαλε  ενα    ωραιο  λεμονι  με  ενα  καλο  ψιλογλυκο  πορτοκαλι   που  ηταν  αφαντο  


καμια σχεση   .........αλλο  αρωμα  .......καμια  σχεση  με την  πρωτη   δοκιμη  ...........πολυ δυνατο    :yes:


αντε   flavourist    ο  τιτανας   απο  επανω  ειναι   οπλισμενος   χαχαχαχαχαχ   περιμενουμε   και  τα δικα του   ριβιου  
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 22:18 από xalkidapro »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279307 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias