vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, yorgoss, Boogie2008

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #450 στις: Μαΐου 09, 2016, 17:11 »
Συγγνώμη Ναταλία αλλά το σχόλιό μου δεν αφορούσε τη Ντίνα, αλλά την εταιρεία. Δεν έχω κανένα λόγο να δείξω ασέβεια στη Ντίνα λοιπόν, αλλά η πολιτική μιας εταιρείας να προωθεί με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο τα υγρά της, μέσω άσχετων καταστημάτων, ούτε εμπιστοσύνη μου δημιουργεί, ούτε με πείθει κιόλας να την πάρω στα σοβαρά.
Η Ντίνα πολύ καλά κάνει και παλεύει να επιβιώσει και σέβομαι απολύτως τους κόπους της, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι οι ατμιστές πρέπει να ψάχνουν τα υγρά μιας εταιρείας στο μαγαζί του Στέλιου του μανάβη ή στην ταβέρνα του Θωμά. Συγγνώμη και πάλι αλλά εγώ προσωπικά δεν τα θεωρώ σοβαρά πράγματα αυτά.
Κι εμένα μου άρεσαν κάποια από τα υγρά της, γι' αυτό και πήγα να τα αγοράσω, αλλά δεν είμαι ο πρώτος που του τυχαίνει να πάρει το ίδιο υγρό και αυτό να μην έχει καμιά σχέση με εκείνο που είχε ξαναδοκιμάσει. Κι άλλοι έχουν διατυπώσει ανάλογα παράπονα εδώ μέσα. Από τη στιγμή που πέταξα 16€ στο νεροχύτη, δε βλέπω το λόγο να ρισκάρω να το ξαναπάθω.
Αν μιλάω παράλογα, διόρθωσέ με. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #451 στις: Μαΐου 09, 2016, 17:27 »
Η εταιρια εχει δωσει 4 καταστηματα/e-shop τα οποια χαρακτηριζει ως "ασφαλη" για τα υγρα της...

www.hlektronikotsigaro.gr
www.altersmoke.gr
www.safesmoking.gr
www.electronicsmoke.gr

Τωρα αν καποιο καταστημα που δεν εχει σχεση με το η.τ πηρε μερικα υγρα της & τα πουλαει ειναι θεμα του καταστηματος & μονο... δεν φταει η Hexocell γι αυτο.

Εγω προσωπικα θα ηθελα γενικα ολα τα υγρα να μπορουν οι ατμιστες να τα βρισκουν σε Supermarket σε περιπτερα σε βενζιναδικα & με αυτοματους πωλητες, οπως συμβαινει με το κ.τ

Δεκα 30μελα & ενα 100μελο ως τωρα με καμια δεκαρια μερες στο ντουλαπι ερμητικα κλειστα & καμια απολυτως διαφορα στη γευση, ολα αλφα O0

* Πριν 3-4 χρονια μην ξεχναμε οτι αγοραζανε οι ατμιστες υγρα απο τα φαρμακεια

Αποσυνδεδεμένος herco

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #452 στις: Μαΐου 09, 2016, 17:34 »
Αν ομως τα δεις αυριο στα Supermarkets, Γιωργο, τι θα σκεφτεις ? Ηδη πωλουν προιοντα καπνου - και οπως παει, τα νικοτινουχα υγρα θα ενταχθουν εκει - οποτε γιατι οχι ?
BTW προχτες στο παζαρι της Νεας Φιλαδελφειας ειχε σε παγκους με κασσετοφωνα και σταντς με δεκαδες υγρα (απο κατασκευαστη που δεν ειχα ξαναδει και ουτε συγκρατησα τη φιρμα) στα 4 ευρω τα 20ml  ::)

Για να επανερθω παντως στο θεμα - οσα υγρα της Hexocell χρησιμοποιω (NewYork City, Liberty, Manhattan, London Rain) δεν εχουν αλλαξει γευση απο (τουλαχιστον) περσι το Φθινοπωρο, και ειμαι ικανοποιημενος. Αν βεβαια μου ειχε κατσει να πεταξω κανα 20αρικο στο νεροχυτη ισως να ειχα αλλη αποψη.

Αποσυνδεδεμένος Natalia

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I want it all and I want it delivered!
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #453 στις: Μαΐου 09, 2016, 17:34 »
Φίλε Γιώργο δεν ξέρω αν επιτρέπεται να κάνουμε τη συζήτηση εδώ, είμαι καινούριο μέλος και προσπαθώ να μην προσθέτω δουλειά στους υπεύθυνους. Το σκέφτηκα πολύ πριν σου απαντήσω και χαίρομαι που κατάλαβες το ύφος του μηνύματός μου. 
Να ξεκαθαρίσω πως η σχέση μου και με την Ντίνα και με την Νατούρα είναι πελατειακή και μόνο. Καταλαβαίνω πως απογοητεύτηκες από τα υγρά για τους λόγους που ανέφερες και επιλέγεις να μην τα ξαναγοράσεις. Απόλυτα σεβαστό από μένα, κατανοητό και τολμώ να πω πως οι πιο πολλοί αλλά και εγώ, θα έκαναν το ίδιο. Σε ένα παράλληλο ιδανικό σύμπαν η κάθε εταιρία θα είχε το δικό της κατάστημα να προωθεί προϊόντα της άρα κι εγώ δεν θα έπρεπε να βολευτώ με τις 5-6-7 συγκεκριμένες εταιρίες που φέρνει το ένα και μοναδικό κατάστημα η/τ στην πόλη μου. Θα υπήρχαν δέκα καταστήματα η/τ και θα μπορούσα να δοκιμάσω και να επιλέξω ανάμεσα σε 20 εταιρίες με σύνολο 200 γεύσεις ας πούμε για παράδειγμα. 
Δεν συμβαίνει όμως κάτι τέτοιο στο Ελλαδιστάν που ζω, και που ζεις. Συμβαίνει το οξύμωρο όμως, εγώ που αγόρασα από την Ντίνα που δεν εμπορεύεται αποκλειστικά υγρά αναπλήρωσης να βρίσκω κάτι που μου αρέσει πάρα πολύ και με κερδίζει και εσύ που έχεις την τύχη (όπου εσύ βάλε όποιον έχει αυτή την τύχη) να επιλέγεις από ''καθαρόαιμο'' κατάστημα η/τ την εν λόγω εταιρία να διαπιστώνεις πως δεν σου κάνει πλέον. 
Δεν ξέρω αν είναι εις βάρος της εταιρίας ο μανάβης, ο μπακάλης να πουλούν τα προϊόντα της, σε αυτό μόνο η Νατούρα θα μπορούσε να σου απαντήσει. Ή η όποια άλλη εταιρία.
Για μένα, προς το παρόν, βγήκε σε καλό. 
Αν όμως είχες επιλέξει την όποια εταιρία και είχες βρει το ιδανικό για σένα υγρό ατμίσματος  θα σε ενοχλούσε αν το έβρισκες πέντε τετράγωνα πιο κοντά στο σπίτι σου, σε ένα πρακτορείο Προπό  ας πούμε ή θα επέλεγες να πας στο κατάστημα η/τ πέντε τετράγωνα μακριά κάθε φορά που θα ήθελες να το αγοράσεις;

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #454 στις: Μαΐου 09, 2016, 17:55 »
Αν και δεν τα εμπιστευόμουνα καθόλου βολεύτηκα με κάποια υγρά της Hexocell αρκετά με το giveaway που κάνανε και τα δοκίμασα όπως το Babas Bounty , Project Entropy ,Manhattan ,Wild Cherry και κανα 2 ακόμα.
Το ότι τα βρίσκω στο περίπτερο της γειτονιάς μου προς 15 ευρώ την τριάδα (90μλ) το βολεύτηκα ακόμα περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος Natalia

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I want it all and I want it delivered!
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #455 στις: Μαΐου 09, 2016, 18:12 »
Υπάρχει ανάλογο θέμα συζήτησης σχετικά με το που και γιατί κατά τη γνώμη μας θα έπρεπε να προμηθευόμαστε τα υγρά αναπλήρωσης; Ομολογώ πως το σκεπτικό του Γιώργου είναι πολύ καλό θέμα συζήτησης και θα ήθελα να το δω να αναπτύσσεται γενικά και με επιχειρήματα....

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #456 στις: Μαΐου 09, 2016, 18:30 »
Δεν υπαρχουν πια επιχειρηματα Ναταλια, η νομοθεσια που ερχεται το κατατασει στα "ειδη καπνιστου", αρα θα το δουμε να κυκλοφορει παντου στο αμεσο μελλον οπως & το κ.τ...

Στο θεμα μας παντως, καλο ειναι να εμπιστευομαστε καλυτερα τα 4 μαγαζια/eshop που δινει η εταιρια για τα υγρα O0

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #457 στις: Μαΐου 09, 2016, 18:33 »
Είναι σαφές ότι το σχόλιο του Γιώργου δεν αφορούσε την Ντινα αλλά την natura. Να είναι καλά πάντως η γυναίκα, αλλά και η natura, που έδωσαν την ευκαιρία στους ατμιστες αυτής της πόλης, στην οποία ανήκω κι εγώ, ν' ατμισουν και κάτι άλλο εκτός από atmos lab. Και σε πολύ καλή τιμή. Όπως είπα και σε άλλο post, αλλά υγρά μου άρεσαν (Manhattan, RY6) και άλλα έφθασαν πολύ κοντά στο νεροχυτη ή μέσα σ αυτόν (frozen fruits,  mango,project entropy, maxboro). 

Αποσυνδεδεμένος Natalia

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I want it all and I want it delivered!
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #458 στις: Μαΐου 09, 2016, 18:42 »
Δεν υπαρχουν πια επιχειρηματα Ναταλια, η νομοθεσια που ερχεται το κατατασει στα "ειδη καπνιστου", αρα θα το δουμε να κυκλοφορει παντου στο αμεσο μελλον οπως & το κ.τ...

Στο θεμα μας παντως, καλο ειναι να εμπιστευομαστε καλυτερα τα 4 μαγαζια/eshop που δινει η εταιρια για τα υγρα O0

Δεν το γνώριζα αυτό, σε ευχαριστώ για την πληροφορία. 

Είναι σαφές ότι το σχόλιο του Γιώργου δεν αφορούσε την Ντινα αλλά την natura. Να είναι καλά πάντως η γυναίκα, αλλά και η natura, που έδωσαν την ευκαιρία στους ατμιστες αυτής της πόλης, στην οποία ανήκω κι εγώ, ν' ατμισουν και κάτι άλλο εκτός από atmos lab. Και σε πολύ καλή τιμή. Όπως είπα και σε άλλο post, αλλά υγρά μου άρεσαν (Manhattan, RY6) και άλλα έφθασαν πολύ κοντά στο νεροχυτη ή μέσα σ αυτόν (frozen fruits,  mango,project entropy, maxboro).

Ναι το κατάλαβα Γιάννη με το επόμενο σχόλιό του κι ήταν ομολογώ μια αφορμή για να μπω λίγο στη διαδικασία να καταλάβω το σκεπτικό του Γιώργου όσο μπορούσα τουλάχιστον. 
Η διεύθυνηση του.....νεροχύτη είναι εύκολη;  :-[ :))

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #459 στις: Μαΐου 09, 2016, 18:53 »
Γιατί δεν γράφεις ποια σου άρεσαν και ποια όχι...ο νεροχυτης δέχτηκε μόνο το περιεχόμενο του τανκ..όχι όλο το μπουκαλάκι.. Δεν ήμουν τόσο αυστηρός μαζί τους..

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #460 στις: Μαΐου 09, 2016, 20:41 »
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25836.msg1000442.html#msg1000442
ώστε να απαντηθούν.

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #461 στις: Μαΐου 27, 2016, 19:00 »
Εχει κανεις δοκιμασει το Americano??

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι η γευση του ετσι ή ειναι καμμενη η κεφαλη μου. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #462 στις: Μαΐου 27, 2016, 19:02 »
Προσωπικά εμένα μου αρέσει, αλλά η γεύση του είναι όντως καμμένοχορταρίλα με λίγη γλύκα στο τέλος της τζούρας.

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #463 στις: Μαΐου 27, 2016, 20:38 »
Μόνο manhatan κρατάω από natura. ...

melli

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #464 στις: Μαΐου 27, 2016, 20:58 »
Αγαπημενα τα Manhattan,Liberty,Narghile apple,και London Rain,τα μαναδικα που μου αρεσαν αρκετα απο την εταιρια αυτη.Τιμια υγρα και γευστικα για οσο κοστιζουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix