vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 5 χρήστες
giorgos1999, Sergios, athmichalop, Lazy Dog, Milarepa

Twitter

Aspire Nautilus X

Αποσυνδεδεμένος 1908nv

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 12, 2016, 13:14 »
μερικα υγρα επειδη αφηνουν αρκετα καταλοιπα θελουν γυρω ανα 30ml κεφαλη γιατι αλλοιωνεται η γευση.. 

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 14, 2016, 09:52 »
Καλημέρα συνατμιστές. Θέλω τη βοήθεια σας για την επιλογή ατμοποιητή (όσοι έχουν εμπειρία από τους συγκεκριμένους ατμοποιητές).
Είμαι μεταξύ Aspire Nautilus X και Triton Mini.
Πρόσφατα δοκίμασα τον κλασικό Ναυτίλο και όντως είναι "μνημείο" γεύσης, από αισθητική άποψη όμως... Βάση αυτού επέλεξα τον μικρό Τρίτων που έχει αντιστάσεις ίδιες με το Ναυτίλο Μίνι. Και τότε εμφανίστηκε ο X και μου τα μπέρδεψε.
Πιστεύω ότι αρκετοί θα είμαστε στο ίδιο δίλημμα, οπότε θα θέλαμε γνώμη όσων έχουν εμπειρία από τους συγκεκριμένους.

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #197 στις: Ιουλίου 14, 2016, 10:01 »
Καλωσήρθες.
Κάνε τον κόπο αν θέλεις να διαβάσεις όλο το νήμα του Χ
Αν μπορείς να περιμένεις λίγο να έρθουν οι νέες κεφαλές 1,8 και να τις τεστάρουμε όλοι, έχει καλώς. Αν πρέπει να προχωρήσεις άμεσα σε αγορά, τότε πάρε τον Triton Mini (αυτή είναι η γνώμη μου μόνο βέβαια)

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #198 στις: Ιουλίου 14, 2016, 10:15 »
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Ακριβώς επειδή έχω διαβάσει όλα τα σχετικά μηνύματα, έχω την ίδια γνώμη με σένα. Πάντα όμως θες και την άποψη όσων τους έχουν δοκιμάσει.
Επιπλέον έχουν γίνει και κάποια επιπλέον "πειράγματα" στον Χ και αναρωτιώμουν αν άλλαξαν οι απόψεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2016, 10:27 από ernesto »

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #199 στις: Ιουλίου 14, 2016, 10:28 »
Ημουν από τους πρώτους που πήραν τον Χ γιατί μου άρεσε σαν μικρό και διακριτικό πακέτο και είχα την βεβαιότητα ότι θα μου ταιριάξει για τις ώρες που δεν θέλω ή δεν μπορώ να ατμίζω τους (αγαπημένους μου) πνευμονικούς επισκευάσιμους. Ισως επειδή ήμουν τόσο σίγουρος να απογοητεύτηκα και τόσο πολύ. Ετσι, από τα νεύρα μου, τον πούλησα ακριβώς σε 24 ώρες!
Μετά, σε μία ανταλλαγή, ξαναπήρα έναν γιατί είχαν ήδη ανακοινωθεί οι νέες κεφαλές και η ελπίδα για βελτίωση ξανάνθισε. Μην κρυβόμαστε, ΘΕΛΩ να έχω έναν Χ με την απόδοση του Μινι. Μου αρέσει το μικρό στεγανό πακέτο που μπορώ να πετάξω σε μιά τσέπη. 
Οι φίλοι μου εδώ μέσα με λένε γρινιάρη και ίσως να έχουν δίκιο  ;D  αλλά αν δεν μου άρεσε ο Χ δεν θα γρίνιαζα, απλά θα αδιαφορούσα, έτσι δεν είναι?
Αν μπορείς, περίμενε. Όπου νάναι θα εμφανιστούν οι νέες κεφαλές.

Αποσυνδεδεμένος 1908nv

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #200 στις: Ιουλίου 14, 2016, 11:15 »
συμφωνω και γω να κανεις λιγη υπομονη..αλλωστε ο τριτον εχει παλιωσει...

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #201 στις: Ιουλίου 19, 2016, 17:53 »

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #202 στις: Ιουλίου 19, 2016, 18:48 »
 :work1:
Ακόμα περιμένουμε...
Θάρθουν? Δεν θάρθουν?

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #203 στις: Ιουλίου 19, 2016, 22:06 »
 Ακόμη δεν παρήγγειλες;;

http://www.vapeland.gr/ανταλλακτικα-ατμοποιητων/aspire-nautilus-x-coils

4.5€ έκαστος;;
Εδώ(γερμανία) έχουν 2.95€ το κομμάτι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2016, 22:13 από Superuser »

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #204 στις: Ιουλίου 19, 2016, 22:17 »
Μα το Σάββατο ρώτησα πάλι εκεί αν έχουν έρθει και μου είπαν όχι.
@Superuser στείλε μία ρε φίλε και όταν θα έρθεις Αθήνα θα βάλω τη μάνα μου να σου κάνει κεφτεδάκια (αξεπέραστη αξία!)  ;D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #205 στις: Ιουλίου 19, 2016, 23:12 »
Είναι μόνο για τον Superuser η πρόσκληση ή μπορούμε να 'ρθουμε κι εμείς για τα κεφτεδάκια; Δεν θα ενοχλήσουμε πολύ. Θα φάμε και θα φύγουμε... :D


Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #206 στις: Ιουλίου 19, 2016, 23:17 »
Το ξέρεις ότι εσύ είσαι πάντα ευπρόσδεκτος!
Απλά να με ειδοποιήσεις, να φτιάξει τριπλή δόση η γιαγιά για να φτάσει και για μας  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #207 στις: Ιουλίου 20, 2016, 00:40 »
Στο site αν τις βάλεις στο καλάθι λέει διαθέσιμες προς αποστολή..
Προφανώς θα ήρθαν με το φορτηγό της Δευτέρας :))
Τι; Μόνο με τρείς-τέσσερις κεφτέδες θα την βγάλεις; :nope: :nope:
Εγώ είμαι τρικαλινός, θέλω τσίπουρα και ένα τραπέζι μεζέδες ;D

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #208 στις: Ιουλίου 21, 2016, 15:47 »
Λοιπόν, χτες το πρωί, ένοιωθα μεγαλόψυχος!  ;D
Λέω, τι δι@ολο, θα δώσω στον Χ μιά καλή ευκαιρία. Είχαν προηγηθεί και κάποια μηνυματάκια, είχα δει και κάποια βιντεάκια, λέω μάλλον τον έχω πάρει από κακό μάτι ρε παιδί μου. Άρχισα να νοιώθω τύψεις... Δεν μπορεί τόσος κόσμος να λεει καλά λόγια και εγώ να τον θάβω...
Έφυγα λοιπόν απο το σπίτι για 13 ώρες δουλεια, μόνο (ναι, καλά ακούσατε) μόνο με δύο ατμοποιητές, τον Χ και τον Calix Pico. Έβαλα Isolani στον Χ που το ξέρω σαν την παλάμη μου, και Castle Long στον Calix για ασφάλεια, για την κακιά την ώρα. Λοιπον, ολη την μέρα άτμιζα τον Χ και μόνο. Όχι πολύ, γύρω στα 5 ml μόνο έκανα, στα 15-18 watt.  Έκλεισα λίγο και τον αέρα και τον έκανα πιο τζουράτο, λόγω δουλειάς δεν έκανα καθόλου πιπίλα, όχι απανωτές ρουφηξιές, γενικά πολύ ήπιες καταστάσεις, για να δω μήπως απλά δεν απευθύνεται σε ατμιστές σαν εμένα, αλλά σε πιό... νορμάλ ανθρώπους.
Δεν ήταν και άσχημα... Ναι, αναγκάστηκα να προσαρμοστώ εγώ σε αυτόν, αλλά είπαμε... κάποιοι άνθρωποι ατμίζουν έτσι. Ισως είναι και πολλοί. Ισως έτσι να είναι και το πιό σωστό. Τζουρίτσα που και που, αφήνω το μοντάκι κάτω, κάνω κάτι άλλο, και σε 2-3 λεπτά πάλι. Μιά χαρά!
Σε τέτοιους ρυθμούς, ε, ναι, δεν προλαβαίνει να ζεσταθεί, η γεύση δεν είναι και κακή, ο ατμός είναι αρκετός... ναι, μιά χαρά μπορεί να ζήσει έτσι κάποιος τελικά. Αρχισα ήδη να νοιώθω καλύτερα, τα πράγματα πλέον είχαν ισσορροπήσει μέσα μου. (Το βραδυ -για να είμαι ειλικρινής- χτύπησα και 2-3 ml Castle Long με τον Calix και ίσιωσα τελείως!)  
;D
Σήμερα το πρωί, έφυγα μόνο με τον Χ !!! Λέω θα το τερματίσω, θα βγάλω όλη τη μέρα με αυτόν! Θα κάνω και αποτοξίνωση γιατί πέφτω σε ml.
Και ενώ όλα πήγαιναν (αρκετά) καλά, κατα τις 2 το μεσημέρι, μου βγάζει μιά περίεργη ζεστή γεύση. Σαν σκέτο ζεστό αέρα. Στα καλά καθούμενα. Είχα μόλις φάει και έτσι είχα κανένα μισάωρο να ατμίσω! (ξέρω, είναι τρομερό...). Κυττάζω μήπως δεν κάνει καλή επαφή με το μοντάκι, μήπως διαβάζει λάθος την αντίσταση, μήπως έχουν αλλάξει τα βατ, τα ομ, τα βολτ, τα παρσέκ... Τίποτα! Ολα κανονικά!
Τι είναι? Τι τρέχει? Δεν έχω ιδέα! Την κεφαλή (1,5Ω) την αγόρασα απο γνωστό Ελληνικό κατάστημα μόλις το περασμένο Σάββατο. Δεν έχει πάνω από 8-9 ml και όλα σε 14-20 Watt, όλα με το ίδιο υγρό.
Κρίμα στην καλή διάθεση που είχα να πω μιά καλή κουβέντα, έστω και για περιορισμένο κοινό. Μετά μην λέτε ότι φταίω εγώ που είμαι γρινιάρης!
:angry_tickedoff:
Το μόνο καλό είναι ότι πάντα υπάρχει ένα "emergency Serpent" μέσα στο αυτοκίνητο, χεχεχε!  
:idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2016, 16:39 από Yeti »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #209 στις: Ιουλίου 21, 2016, 16:56 »
Η FT πουλάει και Nautilus X  styled με 5.44 ευρ.... :)
Nautilus X Styled Tank Clearomizer2ml / 1.5ohm (14-22W) / stainless steel + glass / 22mm dia. ↓ details & specifications 

Πάντως από καιρό εχω πάρει τον γνήσιο και μαλιστα και το κιτ.....και τον εχω και ξεκουραζεται .... θα του δωσω μια ευκαιρια ακόμη , με τις αναμενόμενες 1.8 ομ κεφαλές...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364