vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, manoslykos, ZoeM, bloodlessz, Ηρακλης

Twitter

WOTOFO The Troll RTA

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 14, 2017, 19:21 »
@koskol Ευχαριστώ φίλε. Fasttech κλασική αξία.



Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Georgesod

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 08, 2017, 21:39 »
Καλησπέρα. Ο συγκεκριμένος κάνει για χαμηλά watt? Δηλαδή στα 20-25 διατηρεί την πολύ καλή γεύση;

Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 11, 2017, 02:33 »
Δουλεύει μόνο με διπλές αντιστάσεις και θέλει κατά την γνώμη μου 3mm πυρήνα και πάνω για να κάτσουν καλά τα βαμβάκια. Όποτε στα 20-25 watt δεν νομίζω να σου ανάβουν καν οι αντιστάσεις. 

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 29, 2017, 15:30 »
μια παρουσιαση και απο εμενα και μια βοηθεια για μια καινουργια αρχη ειναι ευπροσδεκτη


Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 02, 2017, 09:23 »
Καλημέρες, εγώ πάντως που τον έχω από προχθές, στα πρώτα 3 στησίματα έχασα 3 τανκάκια από διαρροές.

Ίσως να είχε πιάσει η καμπάνα ίνες βαμβακιού και να έδιωχνε υγρό από εκεί?
Η μόνη περίπτωση που υποψιάζομαι είναι αυτή, γιατί λίγο βαμβάκι δεν είχα -σε 3αρι πυρήνα, ούτε πολύ.

Δεν είμαι άσχετος στο στήσιμο, 2+ χρόνια στήνω αλλά είναι ο πρώτος με διπλή που αγοράζω και είναι η πρώτη φορά που είχα τέτοιο και σε τόσο βαθμό θέμα.

Όταν τελικά τον κατάφερα να μην έχει διαρροές, η γεύση του είναι άπαιχτη, ακόμα καλύτερη και από τον Ammit -εντάξει άδικη σύγκριση-.

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 02, 2017, 12:04 »
Πάντως αν στήσεις με 3αρι πυρινα μπαίνει αρκετό βαμβάκι για να γεμίσει τις τρύπες και να μην έχεις διαρροή. Επισης στο τέλος με την τσιμπιδα σου προσπαθήσε να απομακρύνεις τα βαμβάκια από την μέσα μεριά να μην ακουμπάνε με το χείλος που ανεβαίνει ο αέρας. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα ξανά.

Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 04, 2017, 16:46 »
Καλησπέρα, αυτό που μου κάνει τεράστια εντύπωση είναι πως, η διαρροή εμφανίζεται μόλις το υγρό περάσει το άνω μέρος της καμινάδας (εκεί που αρχίζει να στενεύει πάλι η καμινάδα).
Μόλις κατέβει από αυτό το σημείο σταματά.
Μέχρι εκεί δεν έχω καμία διαρροή -ούτε είχα γενικά ποτέ-.
Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει την ύπαρξη ή μη o-rings στο άνω δαχτυλίδιι της καμινάδας -αυτό που συγκρατεί το τανκάκι- από μέσα ή προς την μεριά του drip tip (μια φωτογραφία θα ήταν ότι πρέπει σε αυτή την περίπτωση ακόμα και για την θέση του μικρού διαφανούς o-ring προς το μέρος του drip tip θα βοηθούσε μπας και το έχω μετακινήσει (λέμε τώρα) -μην τυχόν και στο πρώτο πλύσιμο το έστειλα να κάνει παρέα στον Nemo- ?
Ή μήπως να πάρω το μικροσκόπιο της κόρης μου και να αρχίσω να ψάχνω για καμιά τρύπα στην καμινάδα -θα με περάσει για τρελό το παιδί, αν δεν έχει σιγουρευτεί ήδη-?

Προσπάθησα να βρω κανένα video με λύμα "wotofo the troll disassemble" μην τυχόν και βγάλω άκρη, αλλά φευ..

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 05, 2017, 00:41 »
Το τζαμακι και στο κάτω μέρος που πατάει στην βάση και στο πάνω μέρος που έχει origing μαύρου χρώματος.

Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 21, 2017, 11:21 »
Πάμε άλλη μία ρε παίδες.

Εκεί που βιδώνει το drip-tip, στο πάνω μέρος του δαχτυλιδιού για το γέμισμα, υπάρχει περιμετρικά o-ring -προς το drip-tip- ή όχι.
Δεν διακρίνω καθαρά στις φωτογραφίες ούτε σε ότι είδα στο youtube.

Ευχαριστώ,




Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 26, 2017, 21:03 »
Τώρα το είδα το μυνημα. Λοιπόν στο κομμάτι το μεταλλικό το ατμόποιητη έχει δύο ορινγκ. Ένα στην εξωτερική περίμετρο και ένα στην περίμετρο που περνάει ο αέρας. Στο ντριπ τιπ που κουμπωνει από πανω δεν υπάρχει κάποιο ορινγκ. Η στεγανωση γίνεται με τα δύο που ανέφερα πιο πάνω.

Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 26, 2017, 21:13 »
Κατ' αρχάς ευχαριστώ,
τα δύο που λες και που είναι στο δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα, τα άλλαξα μπας και ήταν προβληματικά.

Αυτό που πραγματικά με κάνει έξαλλο, είναι πως, αν περάσει το όριο που η καμινάδα αρχίζει και λεπταίνει -στο πάνω μέρος της-, τρέχει μέχρι να κατέβει το υγρό από αυτό το σημείο. Μετά, δεν έχει κανένα θέμα.
Από που διάολο περνάει το υγρό... για να βγει από τις εισαγωγές αέρα, πρέπει να περάσει από αυτά τα 2 orings....εκτός και αν κατασκευαστικά έχει ρωγμή/τρύπα η καμινάδα σε εκείνο το σημείο και το βγάζει από την αντίσταση->αέρας... τι να πω....τα έχω χαμένα.


Τι σκ@τ@ γίνεται, άκρη δεν έχω βγάλει.
Αντί 5ml ο δικός μου είναι περίπου 3....

Απ: WOTOFO The Troll RTA
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 31, 2017, 11:04 »
Μάλλον έβγαλα άκρη....

Μην το πάρετε σοβαρά αυτό που θα πω, μπορεί να είναι η μεγαλύτερη π@π@ρα του τρέχοντος αιώνος.

Όταν τον γεμίζω μέχρι το πάνω oring -το μικρό διαφανές που έχει εκεί που βιδώνει το driptip-, και κλείνω κατόπιν, επειδή δημιουργείται προφανώς μια πίεση στο tank, δεν έχει από που φύγει ο αέρας και υπερχειλίζει το deck του και κατόπιν συμβαίνει το εξής:
Όταν ανοίγω τον αέρα αυτό το επιπλέον υγρό από κάπου πρέπει να φύγει και άρα ακολουθεί τον εύκολο -και μοναδικό- δρόμο των εισαγωγών του αέρα με τα ανάλογα επακόλουθα...

Το ίδιο συμβαίνει και όταν βιδώνω το driptip με ανοιχτό τον αέρα, απλά συμβαίνει πιο γρήγορα, σαν να φεύγει το υγρό από βαλβίδα υπερχείλισης.

Σε αυτό το "συμπέρασμα" με οδήγησε το γεγονός πως ενώ τον είχα γεμίσει μέχρι εκεί που δεν πάει με κλειστό τον αέρα, όταν βίδωσα το driptip, η στάθμη του υγρού έπεσε δραματικά. 
Όπα λέω, μάλλον δεν είδα καλά μέχρι πόσο τον γέμισα, και του προσθέτω και άλλο υγρό πάλι μέχρι εκεί που δεν πάει, και προφανώς όταν βίδωσα το driptip δεν κατέβηκε η στάθμη -εκ των υστέρων φυσικά αποδείχτηκε πως και σωστά είχα δει αλλά και πόσο λάθος έκανα που συμπλήρωσα υγρό-.
Αντιλαμβάνεστε όταν άνοιξα τον αέρα τι έγινε στο γραφείο μου....Πως τον λέγαμε εκείνο τον τύπο..Νώε..?

Προφανώς επαναλαμβάνω πως ότι λέω μπορεί να είναι η μεγαλύτερη_μην_λέμε_τα_ίδια_ του αιώνα.

Πιθανότατα για αυτό όταν γεμίζω μέχρι ένα σημείο, δεν έχω τέτοια φαινόμενα.

Λέμε τώρα και καμιά "εξυπνάδα" να περνάει η ώρα....


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180601 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15607 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12