vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #840 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 23:52 »
Ωραία τ΄ρα το ξεκινάω! Χιλια ευχαριστώ για το προγραμματάκι!!

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #841 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 19:22 »
Καλησπέρα Παιδιά.
Σήμερα άτμισα τόT-Juice Primo Verde 30ml
Πλούσια γεύση καπνού. Δυνατές νότες καπνού Burley, σε συνδυασμό με πιο ήπιες νότες καπνού Virginia. Μπορείτε να γευτείτε το εξαιρετικό αποτέλεσμα αυτής της μίξης, εκπνέοντας αργά από τη μύτη. Πλησιάζει τη γεύση του κανονικού τσιγάρου, όσο κανένα άλλο!
Ακριβώς όπως τα λέει ειναι άν και δεν εχω όρεξη για καπνικά ειναι ευκολοπιοτο.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #842 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 16:53 »
Καλησπερα σας.
Σημερα μετα απο 10 μερες εγινε η φραουλιτσα μου τελεια μπορω να πω.
Βάση ΜΙΣΤ VG 0% Νικοτινη με με MIST VG 20% νικοτινη.
Έχουμε νικοτινη 10mg.
Φραουλα tjuice 15% δηλαδη στα 10 ml που εφτιαξα 1,5ml άρωμα.
Για φραουλα θέλει αρκετες μερες να παρει τα αρωματα το υγρό,αλλά απο ότι διαβάζω τις tjuice τα αρωματα θέλουν χρόνο.
Οταν το ανακατευεις το υγρο ριχνεις αρωμα ανακατευεις και μετα βαση και ανακατεμα κυκλικο για ενα λεπτο τουλαχιστον.
Εγω βαζω πάντα πρωτα το αρωμα και μετα ριχνοντας την βάση ανακατευω.
Καλο ειναι να γινεται ταυτοχρονα αλλα θελεις αναδευτηρες και ποτηρακια γυαλινα.
αυτα  :)

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #843 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 17:00 »

ειναι  καθαρη  φραουλα  της tj  η  εχει  και  νοτες απο  μουρα  ....;

δεν  την εχω δοκιμασει 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2016, 17:12 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #844 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 17:22 »
Στη περιφραφη ειναι φράουλα με κρέμα και βατόμουρο αν δεν κάνω λάθος...ευτυχώς το βατόμουρο δεν γίνεται αντιληπτό περισοτερο η φράουλα και μια ιδέα απο κρέμα...δεν ειναι άσχημο αν δεν εχεις μεγάλες προσδοκίες.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #845 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 18:04 »
Εδω και μια βδομαδα εχω πιπιλα το Colonel Custard...απλα σουπερ!!! Μολις εκανα και το DIY υγρο (15%) και μετα απο 3 ημερες ωριμανση ειναι καταπληκτικο, πολυ κοντα στο οριτζιναλ!!!

Sent from my SM-G928F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #846 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:07 »
είπα κι εγώ να δοκιμάσω αυτά τα αρώματα.
Πήρα το green steam το tangerine dream και το strawberrie.Δεν τα δοκίμασα ακόμα, τα έφτιαξα πριν τέσσερις μέρες.Η φράουλα έχει την πιο ωραία μυρωδιά που έχω μυρίσει ποτέ σε ατμιστικό υγρό, μακάρι και η γεύση να είναι ανάλογη της μυρωδιάς.Για τα άλλα δύο όμως ας με βοηθήσει κάποιος που τα έχει δοκιμάσει.Η μυρωδιά όταν ήταν τελείως φρέσκα ήταν έντονα αλκοολική, σαν ασετόν, σαν φθηνή κολώνια να το πω;Τώρα κάπως υποχωρεί αυτό το στοιχείο αλλά το άρωμα ακομα  :nope: Έχει συνάφεια η γεύση τους με το άρωμά τους;

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #847 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:14 »
Εγω τα αφηνω ακριβως 25 μερες ωριμανση & μετα  :baby: :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #848 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:19 »
μπορείς να μου τα περιγράψεις λίγο σε γεύση γιατί από το άρωμα απογοητεύτηκα...Επίσης με τί ποσοστό τα κάνεις και με τί βάση;
Τα έχεις δοκιμάσει νωρίτερα και δεν αποδίδουν σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #849 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:28 »
Α sorry Ιωαννα μου δεν εννουσα τις συγκεκριμενες γευσεις, αλλα τα αρωματα που φτιαχνω απο T-Juice ειναι το Virginia Leaf & το Forrest Affair. Αυτα τα φτιαχνω μονο με τις βασεις της T-Juice (ειχα δοκιμασει στην αρχη Atmos βαση αλλα δεν...) Για παραδειγμα να σου πω οτι για καθε 70ml συνολικα που κανω, βαζω 9.5ml αρωμα με μια δυνατη 10λεπτη χειροκινητη αναδευση & μετα στο ντουλαπι για 25 μερες ακριβως & παιρνω το αποτελεσμα...

* Η εταιρια δινει σε καθε της αρωμα ποσοστο 15%

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #850 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:31 »
δεν πειραζει, ίσως βρεθεί κάποιος που τα έχει δοκιμάσει,ευχαριστώ πάντως!

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #851 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:34 »
@ Papadopoulou Ioanna :Για να πάρεις όσο το δυνατόν πλησιέστερο αποτέλεσμα στο κανονικό..... είναι τα αρώματα της κάθε εταιρίας, να αναμειγνύονται με τις βάσης της εταιρίας..."αν" υπάρχουν. Αν "δεν" υπάρχουν...τότε βρίσκεις "βάση" που σε φέρνει πιο κοντά στην γεύση της. Επειδή τα συγκεκριμένα υγρά τα δουλεύω πάνω από χρόνο....και έκανα απόπειρες με άλλη βάση...υπήρχε διαφορά στην γεύση.
Η κατασκευάστρια εταιρία προτείνει 15%, άλλοι λένε  να ξεκινάμε με 10%...εμενα μου κάθεται αυτό που λέει η εταιρία...για να το λέει... κάτι θα ξέρει αυτή παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #852 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:40 »
ναι συμφωνώ σε αυτό.Τα υγρά αυτά ΔΕΝ τα έχω δοκιμάσει σε έτοιμα, τα επέλεξα με βάση την περιγραφή τους.Το μόνο υγρό που έχω δοκιμάσει από την εταιρία είναι το red astaire φτιαγμένο με άλλη βάση και μικρότερο ποσοστό παρόλα αυτά μου άρεσε πολύ.Η κύρια απορία μου είναι για το green steam και το tangerine dream εάν η μυρωδιά τους έχει σχέση με τη γεύση τους, γιατί εγώ δε μυρίζω πχ μανταρίνι και βατόμουρο, μυρίζω κολώνια.Ενώ στη φράουλα μυρίζω φράουλα.Αυτό εννοώ, μήπως έχουν μεν άσχημη μυρωδιά κάποια αρώματα αλλά η γεύση τους είναι αυτό που υπόσχονται...

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #853 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 14:54 »
 Αν και είμαστε λίγο "off topic".Προσωπικά έχω κόψει τις αγορές μου "μόνο" από περιγραφές...την έχω πατήσει πάρα πολλές φορές...πεταμένα λεφτά δηλαδή. Πλέων....δοκιμάζω και αποφασίζω. Άσε που ακόμα και δοκιμασμένα υγρά (T -juice) στο μαγαζί ...μετά μου κάθονται άσχημα. Ο λόγος απλός....στα μαγαζιά έχουν ατμοποιητές..της πλάκας...και μετά στον Kayfun...γίνεται πανδαιμόνιο γεύσεων.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #854 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 16:45 »
Για το πως προτιμάς να τα φτιάχνεις φίλε μου, δεν χωράει συζήτηση.

Η εταιρία όμως ΤΩΡΑ προτείνει 15% http://www.t-juice.com/product-category/concentrates/, ενώ μέχρι πριν λίγες μέρες πρότεινε 10-15% και φαίνεται αυτό και στο site του εισαγωγέα  Προτεινόμενη διάλυση: 10-15%  http://www.replacesmoke.com/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/diy/t-juice/t-juice-flavors/t-juice-vamp-vape-flavour-10ml-detail.html

Επίσης η εταιρία αναφέρει Recommended steeping time for all DIY mixed juice is from 3 – 5 days.

Άρα όσοι από εμάς προτείναμε όταν προωτοδοκιμάζει κάποιος ένα υγρό να το κάνει με 10% ούτε άσχετοι είμαστε, ούτε ηλίθιοι. Αφού μέχρι χθες πρότεινε η εταιρία από 10% έως 15%, τι πιό λογικό να ξεκινήσει κάποιος με το χαμηλότερο ποσοστό ώστε αν χρειαστεί απλώς να προσθέσει μερικές σταγόνες, που είναι αρκετά πιό εύκολο από το να υπολογίσει πόση βάση θα χρειαστεί για να αραιώσει το υγρό αν το άρωμα του φαίνεται έντονο με 15%?...

Εσύ όπως προείπα έχεις κάθε δικαίωμα να επιλέγεις 15% και εγώ από την άλλη τα βρίσκω εξαιρετικά με 10%. Δικαίωμά σου να τα αφήνεις 25 μέρες και δικό μου στο 2ήμερο να τα ατμίζω. Αλλά όταν συμβουλεύουμε, τότε λέμε ακριβώς αυτό που λέει η εταιρία, που σήμερα είναι 15% ενώ χθες ήταν 10-15% και μέρες ομογενοποίησης 3-5 όπως πάλι πληροφορεί η εταιρία  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix