vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 8 χρήστες
maprix, Jorge, tibolaso, Milarepa, Buliwyf, camber, manoslykos, Micha3L

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #735 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 22:50 »
Πόσο % άρωμα βάζετε στο cherry choc;
Έφτασα το 15% αλλά τίποτα απολύτως.
Είμαι έτοιμος να το ατμίσω σκέτο, μήπως και καταλάβω γεύση, αλλά για ευνόητους λόγους ατμο-υγιεινής το φυλάω για ένα special Απ' όλων, μιας και - τουλάχιστον - δεν μου δίνει κάτι αρνητικό.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #736 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 23:13 »
Σοβαρα? Εντυπωση μου κανει. :hmmm: Εγω το φτιαχνω με 10% και μου φαινεται πολυ εντονο.
Ποσες μερες το αφησες να δεσει? Αν και ειναι απο τα αρωματα που δε θελουν πολυ καιρο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #737 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 23:20 »
Μήνες το άφησα  :dontknow:
Μάλλον η κακιά στιγμή.
Θα πάρω νέο μπουκαλάκι μήπως και κάτι (ποιος ξέρει τι) δεν πήγε καλά με το παλιό.
Με τα υπόλοιπα αρώματα, κανένα πρόβλημα, με έμφαση στον Τζακ, που αν του πάρεις τον αέρα και δεις με τι και πώς μπορεί να ταιριάξει, μπορεί να ταιριάξει παντού  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #738 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 23:23 »
Αυτο το Τζακ ποτε δε μου εκατσε, αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν ειναι ωραιο υγρο.
Οσο για το cherry choc δε δοκιμαζεις να φτιαξεις ενα φρεσκο, απο το ιδιο μπουκαλακι αρωματος?
Μηκως και αυτοι οι μηνες που λες φταινε στο οτι δεν εχει πλεον γευση. :dontknow:
Αν και ουτε αυτο το πιστευω. Ειχε τυχει να το ατμισω δυο μηνες μετα την παρασκευη του και ηταν μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #739 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 23:32 »
Το Jack το συνδυάζετε με κάτι άλλο και με τι? Ρωτάω γιατί είναι από τ' αγαπημένα μου αρώματα αλλά το φτιάχνω σκέτο. 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #740 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 23:48 »
1) Με καραμέλα, καφέ και βανίλια από atmoslab
2) Με σοκολάτα, μπανάνα και φράουλα από FA
3) Με φρουτοσαλάτα:
φρούτα του δάσους, μέλι (FA) μήλο, πορτοκάλι, καρπούζι, κόκκινο μήλο και ελάχιστο ροδάκινο atmos lab

αναλογίες: εδώ είναι το κόλπο
ισόποσες ποσότητες από τα άλλα (ροδάκινο στο 1/4)
Τζακ σιγά-σιγά, μέχρι να ικανοποιηθεί η όσφρηση (αν δεν θεωρούσα Μεσαίωνα τα ζώδια και την αστρολογία, θα ορκιζόμουν ότι ο Τζακ είναι Δίδυμος)... και στο τέλος η όποια βάση...

4) Τζακ με cubana, σε αναλογία 5/3 υπέρ του Ιάκωβου...  :yes:


Υπόψη ότι ο Τζακ άλλαξε την άποψή μου για την ωρίμανση, στην οποία δεν πολυπιστεύω, εκτός από ειδικές περιστάσεις.
Θεωρείται παγωτό/τάρτα (όπως το πάρει κανείς) βατόμουρο.
Χωρίς ωρίμανση, είναι εμφανές μόνο το βατόμουρο.
Μετά από ένα μήνα, νιώθω την αίσθηση του πάγου και μιας έντονης, ευχάριστης αλλά ακόμα ακαθόριστης για μένα, παρεμβολής στο βατόμουρο, χωρίς να μειώνεται η ένταση της αίσθησης του φρούτου

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 00:00 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #741 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 00:22 »
Καλά ε, από τ' αγαπημένα μου το jack αλλά εντελώς αδιάβαστος, μ' έστειλες για τσάι με το κατεβατό :laugh1:
Δηλαδή, μπορώ να συνδυάσω -απ' αυτά που έχω πρόχειρα τώρα- ισόποση ποσότητα jack-βανίλια μαδαγασκάρης(fa) ή jack-καραμέλα(atmos) ή jack-μήλο(fuji-fa) ή jack-φράουλα(fa)?

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #742 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 01:07 »
 :laugh1:
Τι να πω; Μακάρι να τα είχα δοκιμάσει κι αυτά.
Ο Τζακ είναι σαν τους υποψήφιους πρωθυπουργο-βουλευτές:
Δεν πραγματοποιεί όσα υπόσχεται μόνος  ;D
αλλά, από αυτά που κατάλαβα, είναι μπαλαντέρ...
Δώστου να κάνει το δεκανίκι σε σύνθεση αρωμάτων και θα διαπρέψει.
Από αυτά που φαντάζομαι, επειδή ασθενεί σχετικά με τα αρώματα FA, μια αναλογία 3/4 υπέρ του θα ήταν καλή για αρχική δοκιμή στο 1 ml...

Κουραστικός και μονότονος :yes: μονάχος, αλλά αν πάρει την ευθύνη ο άλλος, αφήνει το καλύτερο υπόβαθρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 01:14 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #743 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 23:52 »
Θα σας δωσω μια συνταγη η οποια με εχει τρελανει...Αναλογια 70/30 pg/vg..8% colonel, 4% forest affair και 2% red astaire..!!συνολο 14% αρωμα..Προσαρμοστε το αναλογα με τονποσοστο αρωματος που θελετε..γινεται μια κρεμα βανιλια με γλυκα φρουτα του δασους και στο τελος σου ερχεται και μια πολυ μικρη δοση φρεσκαδας...Δοκιμαστε και πειτε μου... ::)

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #744 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 18:23 »
Πόσο χρόνο ωρίμανση αυτο συναγωνιστή Στέλιο;

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #745 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 10:41 »
Πεντε μερες το λιγοτερο...μονο και μονο επειδη αργει η βανιλια..αλλιως σε δυο μερες θα ηταν ετοιμο.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #746 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 10:56 »
Μου ηρθαν τα forest affair,red astaire,και jack..Με 15/100 αραιωση ολα παιδια τα κανουμε συμφωνα με την εταιρια? Ευχαριστω για τις ιδεες για το jack,στην αρχη θα το δοκιμασω μονο του.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #747 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 11:14 »
Μη βάλεις τόσο, στο Jack τουλάχιστον, θα μπουχτίσεις πιστεύω. Ξεκίνα από 10% για πρώτη φορά και μετά ανεβαίνεις. Εγώ δεν έχω πάει πάνω από 12% σε κανένα απ' αυτά, αλλά βέβαια αυτό είναι προσωπικό γούστο.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #748 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 23:38 »
το hermano rubio ποσες μερες θελει ωριμανση?

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #749 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 22:10 »
Να αναθεωρήσω λίγο για το Jack the Ripple (εκεί γύρω στην σελίδα 28,29 για όποιον ενδιαφέρεται).

Το πήρα πάλι (I also like to live dangerously...) από άλλο μαγαζί αυτή την φορά. Έφτιαξα 10ml δοκιμαστικά 10%, 3mg, 50/50, και το άφησα ένα βράδυ πάνω σε cup warmer με ενδιάμεσα ζουλήγματα για αλλαγή αέρα και φραπέδιασμα. Δοκιμή και βγάζει όλα αυτά που μου έβγαζε παλιά (βατόμουρο, κάτι σε μπαχαρικό κτλ) αλλά πλέον έχει και κρέμα ωραία και αν δεν κάνω λάθος μια ελάχιστη ιδέα μενθόλη ή koolada (παγωτό γαρ).

Πολύ καλό, με περισσότερη ωρίμανση πιστεύω θα γίνει πιο κρεμώδες και θα φύγουν λίγο τα μπαχαρικά. Προφανώς το άλλο μαγαζί τα έφερνε αραιωμένα και γι αυτό δεν έβγαιναν όλες οι γεύσεις. Ντροπής πράγματα, τι να πω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem