vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 7 χρήστες
ipomonias, danys620, dkostas, vasim, treloneritis, Sergios, camber

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #885 στις: Απριλίου 24, 2016, 19:56 »
Νότια Προάστια πού τα βρίσκουμε τα αρώματα, ξέρει κανείς.. ;!

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #886 στις: Απριλίου 24, 2016, 21:06 »
Γλυφάδα  http://smokemarket.gr/el/ygra-anaplirwsis/t-juice/

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #887 στις: Μαΐου 18, 2016, 17:25 »
Red Astaire χρησιμοποιούμε άφοβα για diy υγρό ή εξαιτίας της λίγης μενθόλης μέσα δεν θα λέει να ξεμυρίσει μετά ο ατμοποιητής;
Το δοκίμασα χθες σε έτοιμο, μου άρεσε και αγόρασα ένα συμπυκνωμένο για να το φτιάξω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #888 στις: Μαΐου 18, 2016, 18:34 »
Φτιάξε άφοβα, δεν έχεις πρόβλημα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #889 στις: Μαΐου 18, 2016, 22:43 »
Η μενθόλη φεύγει αλλά έχει και λίγο γλυκάνισο και εγώ είμαι υπερευαίσθητος και το καταλαβαίνω για αρκετή ώρα μετά σε αλλαγές υγρών. Αλλαγή βαμβάκια τσακ μπαμ για να είσαι ΟΚ. Αν και δύσκολα θα θες να βάλεις άλλο υγρό μετά, Red Astaire θρησκεία... :))

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #890 στις: Μαΐου 19, 2016, 07:46 »
Διάβασα την περιγραφή στον κατάλογο, το δοκίμασα κι όντως κόλλησα άσχημα! Το έχω βάλει να γίνεται και περιμένω!
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #891 στις: Ιουνίου 15, 2016, 15:23 »
μπορει να εχει απαντηθει
αλλα το forest affair σε τι ποσοστο να το φτιαξω?
οχι πολυ δυνατο να μην κουραζει
μολις ετοιμαζω ενα με 5% μεχρι να μου απαντησει καποιος :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #892 στις: Ιουνίου 15, 2016, 23:52 »
Νομίζω πως όλα τα αρώματα T-Juice έχουν προτεινόμενο ποσοστό το 15%. Μεγάλο νούμερο...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #893 στις: Ιουνίου 16, 2016, 00:32 »
Η εταιρεία προτείνει 15% για όλα τα αρώματά της, αλλά και με λιγότερο μια χαρά βγαίνουν. Εγώ τα φτιάχνω από 8-12%, ανάλογα το άρωμα. 

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #894 στις: Ιουνίου 16, 2016, 10:40 »
Πήρα το colonel custard σε έτοιμο και απογοητεύτηκα.. Το άφησα στο ντουλάπι για περίπου 20 μέρες! Λυπήθηκα να το πετάξω και λέω ας το ατμισω στον klp και μου άρεσε! Ίσως    χρειαζόταν λίγη ωρίμανση.. Πάντως την αντίσταση και το βαμβάκι τη μαυρίζει στα 3-4 ml

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #895 στις: Ιουνίου 16, 2016, 13:04 »
Περίεργη εμπειρία είχα και εγώ με το Colonel. Το έτοιμο - που το δοκίμασα πριν ένα χρόνο - δεν μου είπε τίποτα. Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Κάποια άτονη κρέμα και τίποτε άλλο. Πριν από δυο μήνες, το μαγαζί που ψωνίζω μου έκανε δώρο το Colonel σε άρωμα. Το έφτιαξα με βάσεις της T-Juice, με 15% περιεκτικότητα και 80% PG. Το άφησα 20 μέρες, το δοκίμασα στον ίδιο εξοπλισμό με το έτοιμο και το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό.Κρέμα, χωρίς γαλατίλα, ξηροί καρποί, ίσως και κάποιο αλκοόλ. Έντονη γεύση χωρίς να μπουχτίζει. Περίεργα αλλά ευχάριστα πράγματα! Το θέμα έχει και συνέχεια. Στο μήνα πάνω (από την ημέρα παρασκευής του), το υγρό πήρε ένα έντονο σκούρο καφέ χρώμα και αλλοιώθηκε αρκετά η γεύση του (άρχισε να βγάζει μιά πικρίλα), αν και τηρώ τις προδιαγραφές φύλαξης. Δεν ξέρω τι να πω!

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #896 στις: Ιουνίου 16, 2016, 13:43 »
Ακριβώς έτσι! Πίσσα, κατράμι... Στην βδομάδα πάνω, ξεκινάει η ηλιοθεραπεία.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #897 στις: Ιουνίου 16, 2016, 15:22 »
Έχω δοκιμάσει 2 απο τα αρώματα της εταιρίας μετά απο τα καλά που διάβασα εδώ. Vamp Vape και Jack the ripple. Εξαιρετικά και τα 2, με την προτίμηση μου να πηγαίνει στο Jack, έχει υπέροχη γεύση. To Vamp Vape επίσης πολύ καλό αλλά μην το ατμίσετε αμέσως μετά απο Jack, το άρωμα του είναι πιο απαλό και χάνεται. Και τα 2 αρώματα πάντως είναι κορυφή και όλοι σχολίαζαν τι ωραία που μυρίζει κλπ. Ενώ το Jack μου άρεσε περισσότερο, το Vamp vape πήρε ελαφρώς περισσότερα σχόλια για την ατμιστική μυρωδιά του. Θα προμηθευτώ κι άλλα σύντομα.

Απο κει και πέρα, τα τέλεια ποσοστά για εμένα που θέλω γεύση είναι:

15% στο jack the ripple. Είναι απόλαυση εκεί και του ταιριάζει απόλυτα η έντονη γεύση. Αν κάποιος θέλει πιο ελαφρύ, θα έλεγα να μην το κάνει κάτω απο 13 γιατί θα 'ναι σαν ξεθυμασμένο.

To Vamp Vape αντιθέτως, έφτιαξα ενα 15% και έβγαζε αλκοόλ άσχημα στο άτμισμα. Ήταν αλλιωμένη η γεύση του αν και ήταν ωραίο. Διστυχώς δεν έχω ατμοποιητή να δοκιμάσω την 2η παρτίδα του 10%. Αν κρίνω όμως απο το πόσο έντονη ήταν η γεύση του στο 15, θα έλεγα πως το καλό του γευστικό σημείο είναι κάπου στο 12%.

Πολύ ωραία αρώματα αυτα τα 2, αγοράστε τα άφοβα.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #898 στις: Ιουνίου 16, 2016, 16:24 »
Αν και είμαι των 'ήπιων' καπνικών, δηλαδή βάση καπνός με κάτι άλλο συνήθως γλυκό π.χ. βανίλια, δοκίμασα πρόσφατα ένα άρωμα που μου άρεσε πολύ, το summer cream.  Γλυκό, κρεμώδες, που θυμίζει έντονα παγωτό καϊμάκι.  Σίγουρα καλοκαιρινό για όλη την ημέρα.     

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #899 στις: Ιουνίου 20, 2016, 13:32 »
Καλησπερα σε ολους !!!
Εχει δοκιμασει κανεις DIY με αρωμα ΠΟΥΡΟΥ???  . εχετε να μου προτεινετε καποιο αξιολογο ??
Α! και ποσες μερες ωριμανσης απαιτουνται για τα συγκεκριμενα αρωματα??
Σας ευχαριστω πολυ !!!
:thumpup:  ;)  :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171612 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364