vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, yorgoss, Jorge, manoslykos

Twitter

Perfumer's apprentice

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #180 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 20:11 »
δεν ξερω τι μπορει να εγινε λαθος ετοιμη traditional FA πηρα 9mg/ml
-  εβαλα σε ενα μπουκαλακι 9μλ βαση και 1 μλ asian double και σαν γευση μου φαινεται αδυναμη περιεργη ....
Θα δοκιμασω λιγο σκετη traditional ston kayfun να δω πως είναι γιατι κατι μου λεει οτι ισως ειναι λιγο το αρωμα... και αυτη η γευση ειναι της σκετης βασης αραγε??/ :confused1:
το εφτιαξα την Πεμπτη που περασε δεν θα επρεπε να εχει ωριμασει ?

Αποσυνδεδεμένος arispat

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #181 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 20:47 »
Εχω την εντυπωση οτι τα αρωματακια αυτα εκτος του οτι ειναι αδύναμα(στα περισσοτερα θελει 10% αναλογία) δεν συμπαθούν και τη vg!
 

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #182 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 20:58 »
η συγκεκριμενη βαση που χρησιμοποιησα ειναι 50/50
10% αρωμα εβαλα να θελει και αλλο? ? να θελει ωριμανση και αλλο ??

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #183 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 22:06 »
Εγω σε Velvet Cloud εβαλα 15% και στο επομενο 20μελο που εφτιαξα το ανεβασα στο 20% και ειναι πολυ καλο. Αλλωστε 15-20% προτεινουν για το RY.

Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #184 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 23:52 »
Μιας και περάσανε κάποιες μέρες από τότε που παρέλαβα και εγώ τα αρώματα από Αμερική να και η δική μου γνώμη....
Τα μπουκαλάκια περιποιημένα με τις ετικέτες τους, γυάλινα χωρίς σταγονόμετρο.
Δίνουν μαζί κάποιες πιπέτες, προσωπικά δεν τις χρησιμοποίησα....
Προσωπικά το 5% μου φάνηκε υπεραρκετό...

Άρωμα                                      Άποψη                                Περιγραφή                                                          % Που το δοκίμασα
Acetyl Pyrazine 5% PG-4ml                                                  Ενισχυτικό γεύσης-σαν να δίνει την αίσθηση
                                                                                         του ξηρού καρπού
                                                                                         Προσωπικά δεν μου άρεσε

 
Koolada 10% PG-15ml                                                         Όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω
                                                                                         2%=δροσιά                                                        2-4-6 %
                                                                                         4%=κρύο
                                                                                         6%=παγετώνας


Mexican Liqueur Flavor-4ml      Liqeuer με μια επίγευση            Mexican Liqueur                                                 5 %
                                              καβουρδισμένης σοκολάτας
                                              Μετά την τρίτη ημέρα ωρίμανσης με χάλασε
 
Brandy Flavor-4ml                   3 ήμερα ωρίμανσης λες και        Brandy
                                              τρως πατατάκια ! Δεν μου άρεσε
                                              πολύ δυνατό
   

Creme de Menthe Flavor-4ml    Ευχάριστο ποτάκι μέντας το       smooth alcohol drink ποτό μέντας                       5%+3% Koolada
                                              οποίο το koolada πραγματικά
                                              το απογειώνει

Pina Colada Flavor-4ml             Όπως και παραπάνω                  mixture of pineapple and coconut ποτό                3% Pina Colada
                                                                                                                                                                     2% Coconut
                                                                                                                                                                    1,5% Koolada


Fudge Brownie Flavor-4ml        Πάρα πολύ βαρύ και έντονο.            Brownie σοκολάτας                                             5 %
                                             Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου

Coconut Flavor-4ml                  Μου άρεσε. Εγω βέβαια δεν ειμαι         Καρύδα                                                        5 %
                                              και μέτρο σύγκρισης γιατί η καρύδα
                                              μου αρέσει !
Orange Mandarin Flavor-4ml     Ευχάριστο οχι κάτι φοβερό πάντως       Πορτοκάλι μανταρίνι                                     10%
   
Black Honey Flavor-4ml            Απίστευτη γεύση που μπορεί να σε        Tobacco Flavor                                             5 %
                                              κρατήσει όλη την ημέρα το ωραιότερο
                                              καπνικό που έχω δοκιμάσει ποτέ

Mary Jane Flavor-4ml               Δεν μοιάζει με αυτό που λέει πάντως      Tobacco flavor of cannabis                           5 %

M Type Premium Flavor-4ml      Τσιγαρίσιο. Πολύ βαρύ για τα                Tobacco flavor                                            5 %
                                              δικά μου γούστα.

RY4 Double Flavor-15ml           Ωραίο καπνικό. Με το acetyl pyrazine     A very popular tobacco blend                       5 %
                                              προσωπικά ΔΕΝ μου άρεσε.                   with caramel tones
                                              Το προτιμώ σκέτο

Ούφ το έγραψα.... :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #185 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 18:39 »
ξέρουμε για την φράουλα πόσες σταγόνες βάζουμε σε 10ml βάσει?

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #186 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 19:34 »
Έχουμε κάποια ένδειξη για το πόσο καιρό κάνει η παραγγελία να έρθει από Αμερική?


Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #187 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 19:40 »
Nikos123 δοκίμασε με 5% και αν δεν σε καλύπτει προσθέτεις
pany περίπου 15 ημέρες

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #188 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 00:16 »
ξέρουμε για την φράουλα πόσες σταγόνες βάζουμε σε 10ml βάσει?
Για σταγόνες δεν ξέρω. Σε ml όμως, βάλε 1 ml φράουλα και 9 ml βάση. Αν έχεις και Koolada βάλε μισό ml και από αυτό (δηλαδή θα βάλεις 8,5 ml βάση σε αυτή την περίπτωση).

Έχουμε κάποια ένδειξη για το πόσο καιρό κάνει η παραγγελία να έρθει από Αμερική?
Πάνω κάτω, σε καμμιά δεκαριά εργάσιμες.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #189 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2014, 12:33 »
Εγώ πρόσφατα πήρα το ry4 double για να δοκιμάσω.
Το έφτιαξα με 7% αναλογία σε 70vg / 30 pg χωρίς να προσθέσω wfi.
Μου φάνηκε πάρα πολύ δυνατή η γεύση της καραμέλας που αφήνει στο τέλος. Που να το είχα κάνει και με 15-20%, θα είχα τινάξει τα αισθητήρια της γεύσης μου.
Αραίωσα περί τα 10ml με 30ml ry69 που φτιάχνω με 100%vg και 10% ry69 atmos και είναι έγινε καλύτερο για τα γούστα μου. Έχω κρατήσει και 30ml που δεν τα αραίωσα, θα τα αφήσω για ωρίμανση και θα το ξαναδοκιμάσω να δω πως μου φαίνεται.
Πόσο καιρό προτείνετε για ωρίμανση στο ry4 double?
Το ry69 της atmos το αφήνω κοντά στο μήνα, αλλά την τελευταία φορά έφτιαξα περί τα 500ml οπότε έχω 2-3 μπουκάλια ακόμα που κάθονται σχεδόν 2 μήνες και έχουν ακόμα πιο γεμάτη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #190 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2014, 15:43 »
10 με 15 μερουλες ειναι αρκετες....αλλα οσο το αφηνεις τοσο ωριμαζει....

Αποσυνδεδεμένος madmama

  • *
  • 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η ζωη ειναι ωραια!!!
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #191 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 18:04 »
Πηρα πριν λιγο καιρο από τοπικο κατάστημα ένα μπουκαλακι αρωμα της Perfumer's apprentice και ειχε ετικετα που εγραφε επανω 555 σαν ονομασια.Ξερει κανεις πιο αρωμα είναι αυτό μηπως λεγεται αλλιως?Μου αρεσε αρκετα και θελω να το ξαναβρω,με μια συντομη αναζητηση στο google μου εβγαλε αυτό 555 Type Dark Tobacco  The Flavor Perfumer's Apprentice.Υπαρχει κατι τετοιο Ελλαδα?

Και είναι πολλυ κοντα στο Torque και μηνες-χρονια εψαχνα να βρω κατι κοντα του.

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος madmama

  • *
  • 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η ζωη ειναι ωραια!!!
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #193 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 20:51 »
Στην ετικετα γραφει μονο 555 , ισως να είναι αυτό ναι,TPA DK Tobacco Base θα δειξει μολις το παρω..Ευχαριστω πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #194 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 02:46 »
Τελευταίες δοκιμές από TPA:

Black Honey. Μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές μου άρεσε. Κάπου μου θυμίζει το Maxx Blend της FA.

Red Type. Ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Σίγουρα πάντως δεν μου έκανε κλικ.

Cubano. Δεν μου άρεσε.

Turkish. Το χειρότερο όλων.

Όλα τα αρώματα χρησιμοποιήθηκαν σε ποσοστό 5%.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix