vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, filikos4

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

συμφωνω με τον Joe..................μονο λιγο θεληση θελει

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Δεν εχω δοκιμασει ποτε επισκευασιμο αν και πιανουν τα χερια μου...
Συχνα πυκνα ζαχαρωνω διαφορους αλλα με κολλανε αλλα θεματα..
Πχ δεν ξερω τι συρμα πρεπει να διαλεξω, ποσες σπειρες πρεπει να φτιαξω, οταν βγει μια αντισταση πχ 0,90 ποσα watt θα πρεπει να βαλω (αν και φανταζομαι με πειραμα σιγα σιγα το βρισκεις, ισως υπαρχει καποιος οδηγος) , επισης ποτε πρεπει να αλλαζεις βαμβακι..
Τετοιες ισως για εσας χαζοερωτησεις δεν με εχουν οδηγησει ακομα στην αγορα.
Δεν εχω βλεπεται και καποιο φιλο κατι να με βοηθησει λιγακι.

Αποσυνδεδεμένος skordoman

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις, και οι έμπειροι στο χώρο, με ερωτήσεις μάθανε, τώρα αν θέλεις να μάθεις διάβασε τα πολλά νήματα, και αν δεν καταλαβαίνεις κάτι ρίξε και μια ερώτηση, σίγουρα απάντηση θα πάρεις :thumpup:

Για μενα ναι ειναι στους ευκολους ο expromizer

Εγώ τον έχω ψηφίσει για εύκολο, βέβαια έχει και τα τερτίπια του, αν θέλεις να βάλεις χοντρό σύρμα ( πχ clapton) αναγκαστικά πρέπει να πας με τον προτεινόμενο από τον κατασκευαστή τρόπο στησίματος, το σύρμα μέσα από τις οπές κάτω από την βίδα, οπότε εκεί θέλει λίγο τέχνη παραπάνω, διαφορετικά με λεπτά σύμαρματα μπορείς να παίξεις και απευθείας πάνω στις βίδες οπότε γίνετε εύκολος ως γελοίος.

Δεν εχω δοκιμασει ποτε επισκευασιμο αν και πιανουν τα χερια μου...
Συχνα πυκνα ζαχαρωνω διαφορους αλλα με κολλανε αλλα θεματα..
Πχ δεν ξερω τι συρμα πρεπει να διαλεξω, ποσες σπειρες πρεπει να φτιαξω, οταν βγει μια αντισταση πχ 0,90 ποσα watt θα πρεπει να βαλω (αν και φανταζομαι με πειραμα σιγα σιγα το βρισκεις, ισως υπαρχει καποιος οδηγος) , επισης ποτε πρεπει να αλλαζεις βαμβακι..
Τετοιες ισως για εσας χαζοερωτησεις δεν με εχουν οδηγησει ακομα στην αγορα.
Δεν εχω βλεπεται και καποιο φιλο κατι να με βοηθησει λιγακι.

το ποιο ευκολο πραγμα ειναι να ρωτησεις και να σου πουμε και συρμα και σπειρες και τα παντα.μια αποφαση ειναι που πρεπει να παρεις με σκοπο να ασχοληθεις και εσυ λιγακι και να μην τα παρατησεις στην πρωτη δυσκολια

Αποσυνδεδεμένος emere

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπική μου άποψη maze και avogado εύκολο στήσιμο λόγω του μεγάλου deck..

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Θα συμφωνήσω ως προς την ευκολία αλλά μόνο αν ο "νέος" ατμιστής είναι εξοικειωμένος με τις πνευμονικές τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Δεν εχω δοκιμασει ποτε επισκευασιμο αν και πιανουν τα χερια μου...
Συχνα πυκνα ζαχαρωνω διαφορους αλλα με κολλανε αλλα θεματα..
Πχ δεν ξερω τι συρμα πρεπει να διαλεξω, ποσες σπειρες πρεπει να φτιαξω, οταν βγει μια αντισταση πχ 0,90 ποσα watt θα πρεπει να βαλω (αν και φανταζομαι με πειραμα σιγα σιγα το βρισκεις, ισως υπαρχει καποιος οδηγος) , επισης ποτε πρεπει να αλλαζεις βαμβακι..
Τετοιες ισως για εσας χαζοερωτησεις δεν με εχουν οδηγησει ακομα στην αγορα.
Δεν εχω βλεπεται και καποιο φιλο κατι να με βοηθησει λιγακι.
1-ποιο κουλα χερια απο τα δικα μου ΔΕΝ εχεις σιγουρα.
2-Πριν παρεις ατμο να δοκιμασεις το ΠΟΣΟ αερα τραβαει.Πως? Απλα οπως ειναι ρουφας να δεις εαν σου αρεσει ο αερας που ερχετε στο στομα.(η ποσοτητα)
3-Συρμα, σπειρες,αντισταση,βαμβακι,watt,Θα εχεις θεμα το πολυ 2 μερες.
4-Δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις,υπηρχαν πολλοι σαν εσενα ,που εγιναν αστερια εδω μεσα,ενας ειμαι και εγω 
(μικρο αστερι :idiot1:)
5-Εδω που ηρθες θα βρεις πολλους φιλους να σου λυσουν καθε απορια.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Μεγαλο το αλμα,αλλα μακραν οι πιο ευκολοι σε στησιμο ειναι οι drippers. Μεγαλυτερη καταναλωση,αλλα ετσι κ αλλιως ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα με τη φορολογια στα υγρα αργα η γρηγορα θα το ριξουν ολοι στο μαγειρεμα υγρων.
Μοναδικο αρνητικο βρισκω το σταξιμο καθε λιγο,αν και πλεον με τα κτηνη που κυκλοφορουν γινεται ολο και λιγοτερο πυκνο.
Για στησιμο δεν το συζηταω,συγχωρει τα παντα.
Για γευση-ντουμανι η διαφορα ειναι χαωδης..Διαβαζεις για νεες κυκλοφοριες RTA και απλα κανεις scroll down.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@nwlis, καλησπέρα κι από εδώ. Στα παραπάνω διαφωνώ ως συμπέρασμα, και μάλιστα ως "χαώδης" / π.χ. λέγαμε για Goon, από γεύση είναι πάρα πολύ καλός, όμως ποτέ δεν θα είναι στις κορυφές των γιγάντων rta ή rda γεύσης και ανάλυσης. / Ποτέ ένας dripper δεν θα γίνει π.χ. Eviva, ας μην πούμε και για πιο βαριά χαρτιά. Ένταση/υπερβολή γεύσης ναι, μπούχτισμα γεύσης ναι, όμως, ανάλυση και καθαρότητα γεύσεων σε τέτοια επίπεδα, ένας dripper δεν θα δει. Μόνο σε υβρίδια ή διπλούς τριπλούς θαλάμους με στάξιμο και μελετημένο σχεδιασμό εισαγωγής αέρα να πάρω κορυφές. / (αυτά πιστεύω εγώ ασφαλώς).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Περασαν πολλοι μα παρα πολλοι ατμοποιητες απο τα χερια μου στα τοσα χρονια απο τους πρωτόγονους μεχρι τους τελευταιους. 
Σαν τον serpent mini δεν υπαρχει πιο ευκολος.
Οτι και να του κανεις δουλευει.
Λιγο βαμβακι πολυ βαμβακι,,,ψηλα η χαμηλα αντισταση και διαροες μηδεν μεχρι στιγμης για μενα ειναι νουμερο ενα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@SEB, καλησπέρα. Τώρα που γράφεις, ευκαιρία να πω κάτι χθεσινό μου. Έχω τον serpent από τότε που ρωτούσα την petra για συμβουλές. Άντε να τον δούλεψα 3, 4, 5 φορές. Εχθές λοιπόν τον έβγαλα στο φως, αποτέλεσμα; μία ατυχία να πω; δεν ξέρω. Οι βίδες κυριολεκτικά έλιωσαν με το πρώτο σφίξιμο. Τώρα; (το βάζω βέβαια και ως αρνητικό).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Δνε ξερω τι να πω για αυτο αλλα στον δικο μου τελευταια επειδη πολλες αλλαγες εκανα στα στησίματα του για να πειραματιστω με διαφορα συρματα δεν ειχα προβλημα . :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Ναι, δεν ξέρω, και για να πω την αμαρτία μου, ίσως τα ζόρισα κι εγώ, (από κάποιο σημείο και μετά ήμουν χασάπης). 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
:laugh1:

Άλλος ένας ατμοποιητής που μάσησε ο Κουταλιανός.. :laugh1:

:D

Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
μπορει να προστεθει και ο ammit στην...παρεα!! 8)....πρωτο μου στησιμο πεντε λεπτα και ολα καλα :thumpup:...δεν νομιζω να δυσκολεψει κανεναν!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem