vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, agelosd, manoslykos

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #675 στις: Μαΐου 15, 2015, 17:22 »
Επιτέλους βρέθηκε ένας να επιβεβαιώσει γιατί είχα αρχίσει να αισθάνομαι ότι έχω τρελό οισοφάγο δηλαδή.!

Πέρα απ'την πλάκα εξακολουθώ να διακρίνω την "αγριάδα" στο ff2.. και να πω απλά ότι χαίρομαι που υπάρχει κάποιος που δοκίμασε και συμφωνεί με αυτό που διαπίστωσα με τη χρήση των δύο αυτών βαμβακιών. Προσωπικά τώρα κόλλησα ξανά με το kgd αλλά θα ξαναστήσω σύντομα πάλι με fiber freaks, τίποτα δεν πετιέται.. :D

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #676 στις: Μαΐου 15, 2015, 22:45 »
Πράγματι.... Και εγώ νοιώθω μια "αγριάδα" στον ατμό με FF2... ;)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #677 στις: Μαΐου 15, 2015, 23:02 »
Εγω έχοντας δοκιμασει μονο νακαμιτσι και cotton bacon μπορω να πω οτι και τα 2 ειναι εξαιρερικα με προτίμηση στο bacon αν και απο οταν μου τελειωσε δεν το εχω αγορασει καθως εχω αποθεμα

Τα ff δεν τα εχω δοκιμασει δυστυχώς αν αξιωθω θα προσπαθησω να δω αν μου βγαζει και μενα αγριαδα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #678 στις: Μαΐου 15, 2015, 23:42 »
Εγω ειμαι ικανοποιημενος με το kogendo και αν δεν τελειωσουν τα 80 pads που πηρα απο ebay, δεν ξαναγοραζω βαμβακια...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #679 στις: Μαΐου 15, 2015, 23:45 »
Ο μονος τροπος να τελειωσουν ειναι να τα ανακατευεις κρυφα με τα βαμβακια που χρησιμοποιει η γυναικα σου για να ξεβαφεται. :))
Αλλιως με 80 pads θα βγαλεις μια αιωνιοτητα. :D

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #680 στις: Μαΐου 15, 2015, 23:47 »
To kgd ειναι απλα απιστευτο!και ας χρειαζεται πιο συχνα αλλαγη απο αλλα ισως!χαλαλι του!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #681 στις: Μαΐου 16, 2015, 00:09 »
Με το αστειο κοστος που ειχαν τα 80 pads,σχεδον οσο κανουν τα 8-10pads απο Ελλαδα, δεν κανω δευτερη σκεψη για αλλαγη.
Ειδικα στους ντριπερ μου, αλλαζω κατα ριπας...

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #682 στις: Μαΐου 16, 2015, 02:48 »
Αν και μετά την πρώτη χρήση ff2 δεν ξαναγύρισα σε βαμβάκι, νομίζω πως δεν παρατήρησα ιδιαίτερη αγριάδα. Ίσως αν στήσω ξανά με βαμβάκι να το καταλάβω.
Πάντως να είναι η αγριάδα του ff2, να είναι το tiny που έχεις την αντίσταση μέσα στο στόμα? Δεν ξέρω αν "φταίει" κάτι απο αυτά, πάντως εγώ ξέρω οτι μετά απο 1 μήνα χρήσης αυτού του συνδυασμού έπεσα στο 9 νικοτίνη απο το 12 που ήμουν. Οπότε ακόμα ενα +1 απο μένα στο ff2 αν συνέβαλε σε αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2015, 02:54 από vato »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #683 στις: Μαΐου 16, 2015, 09:10 »
εμένα το ff με δυσκολεύει λίγο στο πέρασμα μες στην αντίσταση αλλά η αλήθεια είναι ότι εχει καλύτερες αντοχες.Το χρησιμοποιώ εναλλαξ με kgd,το οποίο προτιμώ στους ντρίπερς που η πρόσβαση στην αντίσταση γίνεται χωρίς πολλά πολλά και αλλάζω βαμβάκι πολύ συχνά

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #684 στις: Μαΐου 16, 2015, 20:36 »
Παιδιά όταν μιλάω για "αγριάδα" στο FF2 δεν μιλάω για κάποια φοβερή διαφορά...


Είναι μια μικρή διαφορά που δίνει ένα χαρακτήρα όμως στο FF2...


Το κοτομπέικον πχ δίνει περισσότερη "γλύκα" στο υγρό, και αυτό είναι το χαρακτηριστικό του.


Οι διαφορές είναι μικρές και το συζητάμε μόνο για να το συζητάμε! :))


Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει πολλά, και με κανένα είδος βαμβακιού δεν θα ακύρωνα κάποιο άλλο...


Αν σου πετύχει η ποσότητα που χρειάζεται το καθένα, ώστε να είναι η σωστή, όλα όσα έχω δοκιμάσει είναι πάνω από ικανοποιητικά.


Μπορεί δηλαδή κάποιος "χαλαρά" να παρεξηγήσει ένα είδος βαμβακιού λόγω όχι σωστής ποσότητας μέσα στο coil. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #685 στις: Μαΐου 16, 2015, 20:45 »
demkoni συμφωνώ απόλυτα με όσα ανέφερες ..και ιδίως με τις δύο τελευταίες παραγράφους σου.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #686 στις: Μαΐου 16, 2015, 23:59 »
Με ff2 εχω πραγματικα απορησει αναφορικα με το στησιμο του lemo2!πριν με kgd μπορει να ειχε καποιες ελαχιστες διαρροες αλλα υπηρχαν ειδικα μετα απο μετακινησεις κτλ!με ff2 μηδενικες διαρροες!παιζει βεβαια και το ενδεχομενο να πιανουν λιγο παραπανω επιτελους τα χερια μου αλλα δεν τολμαω να το πιστεψω!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #687 στις: Μαΐου 17, 2015, 03:43 »
Παίζει σημαντικό ρόλο και το όλο στήσιμο. Από εκεί και πέρα φυσικά μπορεί να υπάρχει μια ενδεχομένως διαφορετική συμπεριφορά, ανάλογα με το χρησιμοποιούμενο υλικό.

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #688 στις: Μαΐου 17, 2015, 12:39 »
Με ff2 εχω πραγματικα απορησει αναφορικα με το στησιμο του lemo2!πριν με kgd μπορει να ειχε καποιες ελαχιστες διαρροες αλλα υπηρχαν ειδικα μετα απο μετακινησεις κτλ!με ff2 μηδενικες διαρροες!παιζει βεβαια και το ενδεχομενο να πιανουν λιγο παραπανω επιτελους τα χερια μου αλλα δεν τολμαω να το πιστεψω!
Ακριβως το ιδιο θεματακι μικρων διαροων  εχω και εγω με τον lemo2.Μεχρι στιγμης χρησιμοποιω απλο βαμβακι και σκεφτομαι να το αλαξω σε fiber freaks.Ποιο ομως συμπεριφερεται καλυτερα με λεπτορευστα υγρα.το ff1 ή το ff2?

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #689 στις: Μαΐου 17, 2015, 14:20 »
Για το ff2 μπορω να σου πω μονο γιατι το 1 δεν το εχω δοκιμασει!το 2 ειναι πολυ ευκολο σαν το kgd μονο στις καθετες με εχει ζορισει λιγο!φαινεται πολυ αποροφητικο,ειναι λιγο πιο αγρια η αισθηση της εισπνοης αλλα μετα απο λιγο συνηθιζεις!επισης μαλλον ειναι υποκειμενικο αλλα δινει καπως λιγοτερη γευση απο kgd!εγω κανω 50/50 και δεν εχω παραπονο και αναφορικα με την μορφη που θα επιλεξεις ειναι τι σε βολευει στην χρηση!εμενα με βολευει πιο πολυ ψαλιδι κτλ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias