vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tazz, dvelev, thebull, ΨΗΛΟΣ, Milarepa, Jorge, fratz8, tibolaso

Twitter

Aspire Triton Mini

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #420 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 17:29 »
Για να διορθώσεις τα ohm, ξεβιδωσε τον άτμο , πάτα μια το fire,  να μηδενίσει,  ξαναβιδωσε και λογικά θα διορθωθεί, εκτός αν έχεις "κλειδώσει " την αντίσταση 

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #421 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 17:34 »
serpe 7,Εννοείς ότι η οθόνη στο μοντ σου γραφει την ενδειξη για τα ΩΜ  της κεφαλής.

Εβαλες σωστα, μετα την πληρωση ,το καπάκι στην θεση ατμισματος?

Μπορει και να μετακινηθηκε  το air flow στην βάση του ατμο.
Αν δεν συμβαινουν όλα αυτά , τοτε η κλαπτον 1.8 ομ κ, χάλασε :)

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #422 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 17:43 »
Για να διορθώσεις τα ohm, ξεβιδωσε τον άτμο , πάτα μια το fire,  να μηδενίσει,  ξαναβιδωσε και λογικά θα διορθωθεί, εκτός αν έχεις "κλειδώσει " την αντίσταση

Το έκανα αυτό και τώρα μου γράφει 1.71Ω...


serpe 7,Εννοείς ότι η οθόνη στο μοντ σου γραφει την ενδειξη για τα ΩΜ  της κεφαλής.

Εβαλες σωστα, μετα την πληρωση ,το καπάκι στην θεση ατμισματος?

Μπορει και να μετακινηθηκε  το air flow στην βάση του ατμο.
Αν δεν συμβαινουν όλα αυτά , τοτε η κλαπτον 1.8 ομ κ, χάλασε :)

Το έβαλα στη θέση ατμίσματος αλλά ίσως όχι ακριβώς στο σημαδάκι... Παρατήρησα επίσης μόλις ξεβίδωσα την αντίσταση ότι ήταν πολύ σφιχτά δεμένη, κρατώ μια επιφύλαξη να φταίει το τελευταίο...

Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #423 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 20:04 »
ωραιο εργαλειο...αλλα πολυ ,,,πινει ρε παιδια :wall:...σχεδον κλειστο αερα με 14 βατ και δεν προλαβαινω να γεμιζω :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος jmekman

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #424 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 20:21 »
Εγώ γι'αυτό το λόγο τον έβαλα συρτάρι, μου έκανε σχεδόν διπλάσια κατανάλωση από τον Cubis.
Βέβαια έχει το θετικό της σταθερότατης απόδοσης, χωρίς τα κουλά του Cubis.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #425 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 18:02 »
Δοκιμαστε τις ναυτιλισιες αντιστασεις στα 9-10w,νορμαλ καταναλωση κ πιο σφιχτη τζουρα.

Αποσυνδεδεμένος Dimidom

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #426 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 20:14 »
Καλησπερα παιδες αγορασα σημερα τον τριτον miniοι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες απλα το μοντακι μου βγαζει την 1,8 clapton 1,6  kai se merika roufigmata akouw hxw san mpourmpoulithra τ να κανω ? 

Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #427 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 20:48 »
επειδη μου εχει τυχει κι εμενα η...μπουρμπουληθρα...ξεβιδωσε την αντισταση και τσεκαρε μηπως υπαρχει υγρο μεσα...πανω απο τον πολο ;)

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #428 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 14:13 »
παιδια οπως τον επλενα καπου επεσε το λαστιχακι που κραταει το τζαμακι.τι κανω?υπαρχει ανταταλακτικο?

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #429 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 14:20 »

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #430 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 14:27 »
 :D :D :D μ εσωσες!!!ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #431 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:04 »
Μετά από 2 'βδομάδες καθημερινής χρήσης, δε φαίνεται πλέον να έχω γεύση σε κανένα υγρό... Δοκίμασα και με τις αντιστάσεις 1.2 και 1.6bvc και το πρόβλημα παραμένει, ίσως πάρω 5-10 καλές πρώτες τζούρες μετά την αλλαγή αντίστασης πριν αρχίσει η απώλεια γεύσης ενώ σε κάθε 2 ml ζήτημα να πάρω 6-7 τέλειες τζούρες που να έχουν την επίγευση που υποτίθεται ότι βγάζει το υγρό.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα νομίζω ότι μπορώ να αναφέρω το cuban cigar της liqua που ενώ αρχικά μου έδινε μια πολύ καλή επίγευση από κάτι σαν καραμελωμένο φουντούκι, πλέον ό,τι και να κάνω αισθάνομαι ένα νερουλιαστό πράγμα με μια υποψία μόνο γλυκύτητας. Δοκίμασα και τη φράουλα της el greco και πήρα ελάχιστες τζούρες φρουτένιας γεύσης, το ίδιο πρόβλημα πάλι με άχρωμη αίσθηση και συχνά μεταλλική επίγευση. Τη βγάζω κυρίως με καθαρά καπνικά υγρά πλέον για να μην ξενερώνω τόσο πολύ με το flavourless του πράγματος, αν και σε αυτά καταλαβαίνω την απώλεια...

Μέρα παρά μέρα πάντως τον πλένω σχολαστικά με μπόλικο νερό και υγρό πιάτων, το airflow δε φαίνεται να βοηθάει σε οποιαδήποτε ρύθμιση, ενώ όταν κατεβαίνω σε βατ κάτι γίνεται από βελτίωση αλλά έχω υποτονικό άτμισμα που δε γεμίζει. Το θέμα είναι ότι αναζητώ αυτές τις ελάχιστες τέλειες τζούρες που θα μου βγάλει σε κάθε κατανάλωση του τανκ, εις μάτην όμως... Όταν τις έχω γευτεί πως είναι πραγματικά, δεν μπορεί να με γεμίσει κάτι διαφορετικό, δυστυχώς για να αισθανθώ πως έχει λυθεί το πρόβλημα η κατάσταση πρέπει να βελτιωθεί αρκετά κι όχι απλά λίγο. Από τον αρχικό ενθουσιασμό μου παρήγγειλα κι έναν ακόμα σε μαύρο χρώμα πριν λίγες μέρες κι έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι την ακύρωση και την ενασχόληση με επισκευάσιμο μια ώρα αρχύτερα. Δεν κρύβω κι ότι σκέφτηκα ακόμα και το περίπτερο κάποιες φορές μιας και είμαι νέος στον χώρο κι όσο δε με γεμίζει η γεύση δυστυχώς αισθάνομαι ότι κάνω κάτι χειρότερο από υποκατάστατο. :S


Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #432 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:06 »
Φιλε μου δοκιμασε να ατμισεις σκετη βαση,προφανος εχεις παθει κορεσμο γευσης,η απλα σε εχει πιασει συναχι.Μη το βαζεις κατω.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #433 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:13 »
Φιλε μου δοκιμασε να ατμισεις σκετη βαση,προφανος εχεις παθει κορεσμο γευσης,η απλα σε εχει πιασει συναχι.Μη το βαζεις κατω.
Πάντως καθημερινά θα έκανα κι ένα διαφορετικό υγρό για να αποφύγω αυτό το φαινόμενο που το είχα διαβάσει στο νετ, οπότε δεν είμαι και τόσο σίγουρος... Κάνω περίπου 2,5ml την ημέρα, είχα αρχίσει με 12άρι και το έριξα κιόλας σε 9άρι αφού με χτύπαγε το πρώτο. Η κατάσταση σχεδόν πάντα βελτιώνεται μετά από αναμονή 3-4 λεπτών για την επόμενη τζούρα, αλλά ύστερα από ελάχιστες απανωτές αρχίζει πάλι το ίδιο φαινόμενο.  :(
Ίσως απ' την άλλη να έχω πέσει και σε ελαττωματικό μοντάκι (istick pico) αν και δεν έχω παρατηρήσει κάτι ύποπτο πέρα από μερικά misfires. Θα το διαπιστώσω εντός ολίγου κι αυτό μιας και θα πάρω ένα evic vtwo μέσα στη βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #434 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:16 »
Το να κανεις ενα διαφορετικο υγρο τη μερα δεν ειναι στανδαρ οτι θα αποφυγεις τον κορεσμο,ειναι κατι που το παθενουμε ολοι,δοκιμασε οπως σου ειπα να ατμισεις σκετη βαση για κανα 2 μερες πριν πας σε αγορα καποιου αλλου μοντ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro