vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

431 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, Vradipodas, Milarepa, dkostas

Twitter

Aspire Triton Mini

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #390 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 01:54 »
Η υπεραπλούστευση και η τσουβαλοποίηση δεν είναι ωραίο πράγμα.
Αν η Aspire έβαζε πράγματι "κακές" αντιστάσεις στις συσκευασίες, δεν θα είχε σήμερα το όνομα που έχει.

Η κεφαλή θέλει πράγματι στρώσιμο. Όλες θέλουν.
Αν η κεφαλή είναι 1,8Ω και το μοντ την διαβάζει 1,6Ω φταίει το μοντ, όχι η κεφαλή.
Βάλτην σε ένα άλλο μοντ (άλλης εταιρίας) και δες πόσο σου την δείχνει.

Υπάρχει πάντα η περίπτωση να σου έτυχε κάποια ελλατωματική κεφαλή, αλλά ας μην το γενικεύουμε.

Αποσυνδεδεμένος Jimairon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #391 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 02:26 »
Έτσι ακριβώς, μπορεί και να έτυχε κάποια προβληματική κεφαλή, μες το πρόγραμμα είναι κι αυτό. Οι δικές μου ήταν μία χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #392 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 02:51 »
Εγραψα αντιστοιχα κ στο νημα του ναυτιλακου κ τωρα η δοκιμη μου στον τριτον μινι.Απευθυνεται σε ατομα που ξερουν η θελουν/εχουν δοκιμασει να επισκευασουν την αντισταση του τριτονακου,δοκιμη δικια μου κ πετυχημενη(Χρηση στο mini volt καθημερινα) στησιμο σε 2αρι πυρηνα με 28ga κανθαλ,5σπειρες,microcoil κ βγαινει κοντα στο 1,1ohm.Σφιγγει η τζουρα του τριτονακου αρκετα κ αυξανεται πολυ το ντουμανι κ η γευση απο τις εργοστασιακες.  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kglampr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #393 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 23:47 »
Με ανοιχτές σπειρες τις φτιάχνω εγώ κρατάω το περίβλημα της εργοστασιακής για 3-4  στησιματα και μετά βάζω καινούργια σε 2αρη άξονα όντως είναι πολύ σφιχτη τζουρα εγώ προτιμώ 2,5 πυρήνα. Πάντως έχω να πω για το μαύρο χρώμα ότι είναι απίστευτο 7 μήνες και δεν έχει πάθει τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #394 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 10:22 »
Επιτέλους ήρθε ο Tritonάκος. Μαύρο χρώμα, σε full black pico. Έρωτας. Γεμίζω με αγαπημένο, γνώριμο υγρό για εμένα. Με πήγε ένα χρόνο πίσω (με την καλή έννοια), τότε που έδωσα τον Nautilus μου.

Καταπληκτική ρύθμιση του airflow, σφιχτή τσιγαρίσια με το ρυθμιστή μια τρίχα πριν κλείσει, σφιχτή πνευμονική τέρμα ανοιχτή. Χτύπημα τέλειο, γεύση ικανοποιητική. Ποιότητα κατασκευής άριστη. Έχει ένα μικρό χτύπημα κάτω από τη στιγμή που βγήκε από το κουτί του, όπου έχει φύγει το χρώμα, αλλά ευτυχώς όταν βιδώνει στο pico είναι από τη μεριά που είναι το καπάκι, οπότε δε φαίνεται. Πανεύκολο γέμισμα (κύριος λόγος για τον οποίο πωλήθηκε ο αγαπημένος Ναύτης). Ωραίο ντουμάνι για τσιγαρίσιο, 1.8Ohm άτμο.

Στα μόνα αρνητικά θα έβαζα, ότι κατά τη γνώμη μου θεωρώ τον 510 λίγο μακρύ σε σχέση με όσα τανκ έχω δει μέχρι τώρα. Στο pico δε κάθεται flush, αλλά εφόσον είναι όλο το set μαύρο δε φαίνεται. Την pre-installed Clapton την διαβάζουν 3 mod στο 1.56-1.66 (iStick 30W, iStick Pico, RX200s), αλλά μια χαρά ατμίζει.

Να'ναι καλά ο μπλε κατάσκοπος (αν δεν κάνω λάθος), που αγόρασε καμιά ντουζίνα και πρότεινε άλλους τόσους.

Αποσυνδεδεμένος xrhstosvapegr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #395 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 00:09 »
εγο πεδια εχο 3 μινες τον τριτον μινι εχο παθι πλακα κανενα ελατομα αχιζι τα λεφτα του με το παραπανο η 1,8 κλαπτον δε εινε απεχτη ποτε δεν ειχα γεφση καμενου ιπερτοφοδοσια, να καη η αντισταση στην αρχι. τιποτα απλα τελιος ατμο θα παρο κιαλο ενα σε μαβρο εινε φοβερος. ;D

Αποσυνδεδεμένος panosm30

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #396 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 01:10 »
Καλησπερα κ απο μενα Πηρα σημερα να δοκιμασω την 0.5 Νicoil
Επιγραμματικα μιας κ ειμαι αρχαριος στις ρυθμισεις θερμοκρασιας,στα ποσα watt κ ποση θερμοκρασια κελσιου να βαλω στο mod?? Επισης στο manual του mod κατι λεει για κλειδωμα αν καταλαβα καλα ... Αυτο τι ειναι??

(Αν βαριεστε να εξηγησετε απλα πειτε μου τις τιμες για να ξεκινησω)

Ευχαριστω :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #397 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 01:59 »
Δοκίμασε με μια θερμοκρασία μεταξύ 200 και 230 βαθμών (Celsius)
Τα watt επηρεάζουν την ταχύτητα με την οποία θα επιτευχθεί η επιθυμητή θερμοκρασία. Όσο μεγαλύτερη η τιμή των watt τόσο πιο γρήγορα θα φτάσουμε στη θερμοκρασία που έχουμε ρυθμίσει και αντίστροφα. Με τη χρήση η τιμή της αντίστασης μεταβάλλεται. Για το κλείδωμα της αντίστασης (πρέπει να γίνεται σε θερμοκρασία δωματίου) αλλά και γενικότερα για τον έλεγχο θερμοκρασίες μπορείς να πάρεις χρήσιμες πληροφορίες εδώ

Αποσυνδεδεμένος panosm30

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #398 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:00 »
Ευχαριστω παρα πολυ !!!!

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #399 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 09:55 »
Όταν η ένδειξη είναι στη σταγόνα, δε δουλεύει η αντίσταση; Μόλις έκαψα μια καινούργια  :wall:
Ενω έδειχνε το mod ότι δουλεύει, η αντίσταση δεν επαιρνε υγρό, μετά μου έκοψε κι είδα ότι ήταν στη σταγόνα. Μόλις το γύρισα στον ατμό, ήρθε η τζούρα αλλά είναι ήδη αργα για την αντίσταση..

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #400 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 10:07 »
Στη σταγόνα το βάζουμε μόνο όταν είναι να γεμίσουμε το tank, για να κλείνει τα υγρά. Αφού γεμίσουμε, το γυρίζουμε στο ανθρωπάκι. Μάλλον την έκαψες την αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #401 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 10:18 »
Ναι, το ξέρω. Απλά προφανώς όπως ξέσφιγγα από πάνω για να αλλάξω την αντίσταση, πρέπει να γύρισα κατά λάθος και το δαχτυλίδι με τις ενδείξεις.

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #402 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 11:32 »
Όταν η ένδειξη είναι στη σταγόνα, δε δουλεύει η αντίσταση; Μόλις έκαψα μια καινούργια  :wall:
Ενω έδειχνε το mod ότι δουλεύει, η αντίσταση δεν επαιρνε υγρό, μετά μου έκοψε κι είδα ότι ήταν στη σταγόνα. Μόλις το γύρισα στον ατμό, ήρθε η τζούρα αλλά είναι ήδη αργα για την αντίσταση..
κι εγώ στην αρχή μέχρι να το συνηθίσω έκαψα έτσι 2-3 αντιστάσεις....
γενικά επειδή χρησιμοποιώ πάντως και τον mini ναυτίλο έχω παρατηρήσει ότι στα ίδια watt ο mini triton είναι πιο επιρρεπής στην κατανάλωση του υγρού από οτι ο ναυτίλος

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #403 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 11:05 »
Που μπορω να βρω αυθεντικο triton mini απο εξωτερικο σε καλη τιμη? Ειδα πως τον εχουν παρει ατομα γυρω στα 18-20 δολλαρια. Στο fasttech που κοιταξα δεν ειναι διαθεσιμος...

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #404 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 11:23 »
Πήρα τον χρυσό από aliexpress, πιο φτηνά από οπουδήποτε αλλού κι είναι αυθεντικός. Αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω με πμ τον πωλητή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10955 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364