vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, danys620, vasim, grag, petr@n, Tazz, camber

Twitter

VapeDroid C1D2 – DNA75

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #150 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 17:52 »
Στέιλε μας και καμμια φωτο να το δουμε .

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #151 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 18:13 »
Προφανος κακης ποιοτητας  χρωμα.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #152 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 18:23 »
Στέιλε μας και καμμια φωτο να το δουμε .
Θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες γιατί σήμερα θέλω να το αφήσω να στεγνώσει καλά.

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 00:53 »
Και σε εμένα έφυγε το χρωμα ........σε δυο εβδομάδες.....και ξανά μανά..... ξύσιμο, αςετόν, ψιλό γυαλοχαρτο, σκούπισμα, κλπ. Η πλάτη του έμεινε μόνο μαύρη...μέχρι να φύγει και αυτή....

Είχε ωραία αίσθηση πριν, μαλακό, δεν γλιστρούσε, ωραία βελούδινη υφή......οχι κρυάδες στην αφή τις κρύες μέρες ...
Τωρα γυαλισμένο αναγκαςτικα ...⚡️γλιστράει , ειναι κρύο ⛄️κλπ... Εγω το πήρα για την αφή, για την καλή πλακέτα, την 26αρα μπαταρία, την ευκολία αλλαγής της, το άριστο πιάσιμο του,το μικρό βάρος κα.

Το μόνο που μου τη χάλασε ειναι οτι φεύγει η μπογιά του με προσεκτική χρήση πάντα ....σε λίγες εβδομάδες. Αναρωτιέμαι γιατι δεν το ξέρει ο κατασκευαστής οτι.......... το πιάνουμε , το ρυθμίζουμε , του αλλάζουμε μοςταρια, ατμο, το βάζουμε σε τσέπη χωρις κλειδιά και κέρματα φυσικά κλπ????  Δεν ξέρει οτι το χρησιμοποιούμε? Δεν ξέρει οτι το αγοράζουμε για να το μην το βάλουμε σε βιτρίνα?
Και το DNA 40 που είχα πάρει τα ίδια πάθαινε με τη βαφή , το πρώτο Yihi SX mini τα ίδια ......,τι στο καλο κανουν οι τύποι. Τα κανουν όλα καλα ...και την πατάνε στη βαφή???  Αμα δώσουμε 120 ευρώ συν αλλα 50 να μας το βάψει ένας  καλιτεχνης για να γίνει της προκοπης ,συν το σπάσιμο της ταλαιπωρίας , το που αλλάζει η υφή για την οποια το προτιμήσαμε...το πράγμα αλλάζει .....

Και που το γυάλισα παιδιά μετα απο λίγη χρήση μαυρίζει το αλουμίνιο και ξανά πρέπει να το γυαλίζω...Μα εγω να ατμιζω θέλω, δεν γυαλίζω μοντ....δεν θέλω να ασχολούμαι. Αν ήθελα έπαιρνα μια πλακέτα και μου έστηναν οι ειδικοί στην Ελλάδα που ειναι πολυ καλοί σε αυτο που κανουν,ενα μόντακι απο την αρχή με ξύλο της αρεςκειας μου η με οτι άλλο ....

Ήμαρτον .....πια με τις αστοχίες υλικών τους . Αμα ηταν ελληνικό θα έπεφταν οι ατμιστες όλου του κοςμου να τους πλακώσουν ...
Οι Έλληνες καταςκευαςτες ατμο και μοντ έχουν παρουσιάσει δεκάδες υπέροχες κατασκευές που παραδίδουν μαθήματα σε πολλούς ξένους κατασκευαστές .... Παιδιά ειμαι σίγουρος οτι ποτε κανένας Έλληνας δεν θα παρουσίαζε προϊόν που να...ξεβαφει....Και απο τι? Απο την απλή χρήση για την οποια προορίζεται....!,,!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 01:08 »
Αμα ειναι να του βάλω ..´λάστιχο ´ όπως αναγκάστηκα παλιά να βάλω στο yihi m και στο DNA 40 , χαιρέτα μου τον πλατανο..
Δε θέλω ..λάστιχο...και απο μέσα ενα ξεβαμμένο μοντ των 120 ευρώ . Αμα έπαιρνα ενα μοντ των 20 ευρώ ,τότε και να ξεβαφε δε θα με πολυπείραζε. Η σιλικονενια θήκη , λάστιχο το λέω, μετα απο λίγες μέρες γλιστράει απο το μοντ, γυρνάει λίγο λίγο, τη βγάζεις για να αλλάξεις μπαταρία, την πλένεις γιατι λερώνει απο καμια διαρροή , η απο αλλαγή στο ζουμακι, αλλάζει η εμφάνιση για την οποια διαλέξαμε το μοντ, και γενικά αποτελεί λύση ανάγκης κατα τα γνωστά, λόγω της ανεπάρκειας επαγγελματισμού και αξιοπιστίας του κατασκευαστή ώστε να ..βάψει...σωστά το προϊόν που διαφημίζει και πουλάει...

Επιςης χάνει την τιμή μεταπώλησης του τραγικά πολυ...
Ποιος θα το πάρει όπως και αν λέγεται ενα μοντ οταν εξωτερικά ειναι ενα χάλι? Οπότε το παντρεύεσαι....


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 03:45 »
Αγάπητε  Οngakos

Το δυς εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού.

Έτοιμος ήμουν να το αγοράσω και εγώ  αλλά έκανα στροφή 180 μοιρών .
Κάτοχος  δύο DNA και αγορασμένα από  κατάστημα  στην Ελλάδα .
Εκτός από ότι με τα λεφτά που πλήρωσα θα είχα αγοράσει αλλά δυο από site εξωτερικού  έπρεπε για να ατμισω  να καθαρίζω το καπάκι της μπαταριάς ,του πόλου 510 να σφίγγω βίδες κλπ και πλήρωσα και άλλα 30ευρω γα καπάκια μπαταρίας , σασί στο VT75. Μεγάλη αστάθεια  στον έλεγχο θερμοκρασίας  λόγω κατασκευής  .
Έτσι αποφάσισα να αγοράσω το mod της φωτογραφίας,
Σε πληροφορώ  ότι μόλις  έστησα τον ατμό και το έβγαλα από το κουτί του σε πέντε λεπτά
ατμισα με SS316 χωρίς καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση χωρίς να το συνδέσω σε υπολογιστή και
χωρίς να κάθομαι να ασχολούμαι  κάθε μέρα μαζί του .
Στιβαρή κατασκευή αξιόπιστη ακριβέστατη στον έλεγχο θερμοκρασίας !

SX mini Q class  VS  DNA  σημειώσατε  1-0  !


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2017, 16:15 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 17:07 »
@Smoke Alarm καταλαβαίνω τι λες και καταλαβαίνω γιατί να έχεις αγανακτήσει σε ένα βαθμό όντως τα μοντ που έχεις αναφέρει δεν είναι και υπόδειγμα κατασκευής . Βέβαια όπως και να έχει τα SX ποτέ δεν μου άρεσαν κυρίως για τα άγρια ρεύματα τους και για ότι παίζουν παλμικά τον έλεγχο θερμοκρασίας.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 18:40 »
Η γνώμη μου είναι ότι η μία εταιρία ανταγωνίζεται την άλλη.Και οι δυο είναι στην ιδία κατεύθυνση.Εαν  κάτσεις να ασχοληθείς  και να ρυθμίσεις το Q Class μέσω του προγράμματος του θα αλλάξεις γνώμη
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #2592 στις: Σήμερα στις 16:32 »


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2017, 18:49 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 18:54 »
Σίγουρα θα μπορούσα να το φέρω στα μέτρα μου και σίγουρα σαν πλακέτες παίζουν στην ίδια κατηγορία αυτό είναι αδιαμφισβήτητο αλλά δεν ξέρω την έχω πάρει με στραβό μάτι την συγκεκριμένη εταιρία δεν αποκλείω το γεγονός όμως να γίνω στο μέλλον κάτοχος ειδικά με το καινούργιο G class ;)

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 19:03 »
@Smoke Alarm καταλαβαίνω τι λες και καταλαβαίνω γιατί να έχεις αγανακτήσει σε ένα βαθμό όντως τα μοντ που έχεις αναφέρει δεν είναι και υπόδειγμα κατασκευής . Βέβαια όπως και να έχει τα SX ποτέ δεν μου άρεσαν κυρίως για τα άγρια ρεύματα τους και για ότι παίζουν παλμικά τον έλεγχο θερμοκρασίας.
Άγριο ρεύμα το q class ? Συγνώμη κιόλας αλλά το έχω και σε πληροφορω ότι δεν είναι καθόλου άγριο

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 19:07 »
Και οι δυο είναι στην ιδία κατεύθυνση οχι...στην ιδια κατηγορια .8)


Να το δοκιμασεις να βρεις την υγεια σου ;)

Δεν ξεβαφει δεν λερωνει δεν ξεδιδωνεις δεν καθαριζεις κ.λ.π δεν ασχολησαι με υπολογιστες και παρεμφερη
οπως κατσαβιδια και ειδη χρωματοπωλειου :thumpup:

Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 07:39 »
ριχτε μια ματια στο καινουργιο , Todd revews

στο2.41 min

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 09:37 »
Θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες γιατί σήμερα θέλω να το αφήσω να στεγνώσει καλά.
Το αποτέλεσμα βγήκε μια μ@!@κ!@ και μισή. Σε κάποια φάση θα το ξεβάψω εντελώς τελείως και θα ψαχτώ μήπως το πάω κάπου και μου το βάψουν μονόχρωμο ή καμια αερογραφία. Αν κάποιος έχει κάτι να προτείνει θα του ήμουν ευγνώμων.
Υ.Γ. Στο βίντεο παραπάνω δεν κατάλαβα, το χει αλλάξει χρώμ ή βγάλανε καινούριο?

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 09:54 »
Kαλημέρα για το συγγεκριμενο δεν εχω βρει κατι προς το παρον .

Απο οτι εχω ρωτησει σε καταστημα Ελλαδα θα κυκλοφορισει αυτο που δεν ξεβαφει (μάλλον αυτο στο video)
Eκτος και βρεις καποια εξωτερικη αυτοκολητη  μεμβρανη και το ντησεις αν υπαρχει ,για να μην μπλεκεις  με βαφες.
Επισεις εχει βγαλει το DNA 250 με δυο μπαταριες 18650 που και αυτο δεν ξεβαφει και το αναφερει o Aγγλος
στο site που το εχει  NOT the rubberised finish the single battery C1D2 αν ομως υπολογισεις την τιμη του πας σε αλλη συσκευη καλήτερη...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2017, 10:32 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: VapeDroid C1D2 – DNA75
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 10:37 »
Έχει τις εγγοπές και το σηματάκι στο πάνω μέρος και δεν ξέρω αν μπορεί να μπει σωστά μεμβράνη. Θα πάω να ρωτήσω όμως και βλέπουμε. Για τα δεδομένα μου είναι ήδη μεγάλο και δεν θα ήθελα να πάω σε μεγαλύτερο. Προς το παρόν βολεύομαι με το ''αγαπημένο'' σου vtc mini vt75 nano.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2017, 16:25 από andreasd »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171616 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364