vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

370 επισκέπτες, 4 χρήστες
TasMan, Milarepa, dkostas, zamploutos

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #885 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:28 »
Αρχίσαμε με το iqoquouqqquoouquqos πάλι. Ήμαρτον του έλεορ.

Ο άλλος δεν καταλαβαίνει την πρεμούρα. 9 μήνες μέλος, το πρώτο που αποφάσισε να γράψει, είναι τι καλό είναι το μπιχλιμπίδι του παπαστράτου.

60 σελίδες με εξηγήσεις για την πρεμούρα έχει το thread. Πάνε διάβασε.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #886 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:29 »
Δεν μπορω να καταλαβω την πρεμουρα, και συγνωμη για την εκφραση, που εχετε ολοι σας για το iqos. Θα σας πω λοιπον και γω την δικη μου αποψη. Εδω και χρονια προσπαθω να κοψω το τσιγαρο. Και τι δεν εχω χρησιμοποιησει(nicorette, champix κτλ). Με τιποτα απο αυτα δεν καταφερα να απεμπλακω απο την αρρωστια του τσιγαρου. Αυτο που με βοηθησε περισσοτερο απο ολα ηταν το ηλεκτρονικο τσιγαρο. Αλλα ακομα και με αυτο, το τσιγαρο τσιγαρο. Εδω και 2 μερες επεσε στα χερια μου το iqos. Και πιστεψτε με δεν ξανακαπνισα. Δεν νιωθω την αναγκη αυτου του καρκινοτσιγαρου. Βλεποντας ομως τοσα αρνητικα μηνυματα απο τα μελη του φορουμ αναρωτιεμαι αν γνωριζετε κατι που δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου. Γιατι αν το εξετασουμε ως προς την εμπειρια χρησης και το χτυπημα της νικοτινης ειναι οτι πιο κοντινο στο κανονικο τσιγαρο. Παρακαλω μελη που το χρησιμοποιουν καιρο να μας αναφερουν αν βλεπουν διαφορα στην υγεια τους

Sent from my SM-T230 using Tapatalk
εχεις μπερδεψει τα φορουμ αγαπητε.
εδω ειναι φορουμ ατμιστικο, οποτε δυσκολο εως απιθανο, να βρεις τεκμηριωμενη αποψη για το iqτετοιο.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #887 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:34 »
Ας μην αρχίσουμε τις προσωπικές επιθέσεις.

Για μένα ανεξάρτητα αν είναι "μπιχλιμπίδι" του παπατάδε κτλ και ενώ ξέρουμε ότι όλοι θέλουν τα φράγκα μας το iqos είναι ένα ατμιστικό προϊόν υπό την έννοια ότι χρησιμοποιεί pg για να βγάλει τον ατμό από κανονικά φύλλα καπνού ξέρετε όπως έκανε η el toro και τόσες άλλες .net εταιρείες.

Προς τι λοιπόν η επίθεση στον φίλο και γενικά στο προϊόν?? :confused1:

Την εταιρεία ξεσκίστε την.... ζαμάν φου που λένε, τον φίλο από πάνω γιατί?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #888 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:37 »
Πως δεν γίνεται? Ή το ρουφάς σε 15 τζούρες όπως ένα κ.τ. ή το αφήνεις να "καεί" στο "τασάκι" σε 6 λεπτά. Δεν καταλαβαίνω το επιχείρημα σας.

Τι θα πει είμαι ατμιστής δεν είμαι φούρναρης. Και εγώ υπάλληλος είμαι αλλά υπήρξα καπνιστής πριν γίνω ατμιστής...Εσύ γεννήθηκες ατμιστής?:hmmm:

Ναι δεν προσομοιώνει "στριφτό" αλλά αν το πάμε έτσι δεν είναι κάτι που δεν λύνεται με ένα firmware update π.χ.
Πάντως για να μην με παρεξηγηθώ να δηλώσω από τώρα ότι δεν είμαι κανένας seller του iqos - ατμιστής είμαι απλώς αντικατέστησα το κ.τ. με το iqos και είμαι πλέον περιστασιακός ατμιστής.
Απλώς ως κάτοχος και των 2 μπορώ να απαντήσω σε ερωτήσεις - πρόθυμα :)
δεν καπνιζα κανονικο τσιγαρο απλο...  στριφτο κ τσιμπουκα. αν αυτο εξυπηρετει τη συζητηση...
τεσπα... απο τη στιγμη που σε εσενα καθεται καλα, εμενα δεν μου πεφτει κ πολυς λογος.
ειναι κ οτι εισαι με ολα... με λιγο απο ολα εννοω.




καμμια επιθεση σε κανεναν... αποψεις εκφραζουμε.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #889 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:41 »
Έχουμε ένα μέλος με κανένα ποστ και ένα που από τον Ιούλιο του 16 δεν έχει γράψει τίποτα για ατμιστικά να μας λένε τι φοβερό που είναι το iquos.

Ε σόρι δεν θα σας πάρω και σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #890 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:45 »
Δεν κατηγόρησα κανέναν για τίποτα. Ίσα ίσα.

Κατανοώ ότι το νήμα εδώ είναι λίγο .... άκομψο, υπό την έννοια ότι όλοι κατανοούμε ότι η "αθώα" PMI, έβγαλε το iqos για την υγεία μας  :)), αλλά ομοίως και η shenzen στην Κίνα δεν είναι και αυτή αθώα με τα σύρματα του χαμού και πόσο μάλλον τα "φυτίλια" που έβαζε κάποτε. Ατμιστής ήμουν και είμαι (λιγότερο πλέον) αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Εγώ είμαι εδώ επειδή έχω ΤΕΡΑΣΤΙΑ εμπειρία από το άτμισμα και λιγότερη από το iqos και το iquit και ότι να είναι να απαντήσω σε ερωτήσεις και να γράψω την άποψή μου.

Φιλικά φυσικά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #891 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:45 »

Έχουμε ένα μέλος με κανένα ποστ και ένα που από τον Ιούλιο του 16 δεν έχει γράψει τίποτα για ατμιστικά να μας λένε τι φοβερό που είναι το iquos.

Ε σόρι δεν θα σας πάρω και σοβαρά.
φυγε απο δω εσυ ρε...
πηγαινε στου CP.  με ζαλισες.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #892 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:48 »
Έχουμε ένα μέλος με κανένα ποστ και ένα που από τον Ιούλιο του 16 δεν έχει γράψει τίποτα για ατμιστικά να μας λένε τι φοβερό που είναι το iquos.

Ε σόρι δεν θα σας πάρω και σοβαρά.
Πολύ σωστή η σκέψη σου και σεβαστή αλλά είμαι long time lurker και μη συχνός poster. Έχω κερδίσει και διαγωνισμό!
Αν τώρα θες φωτογραφία με το rx200 με τις 3 LG τις καφέ και τον arctic V2 MINI με όλα τα κουτιά hive/tiger/snake αντιστάσεις μου για διαπιστευτήρια - ευχαρίστως :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #893 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:52 »
Το γεγονός είναι πως όποτε ξανάρχεται το iquos στην επιφάνεια, τσούπ και ο steve. Και άλλος ένας από το πουθενά. Ξαφνικά. :sfyrigma:

Την ΤΕΡΑΣΤΙΑ εμπειρία σου στο άτμισμα δεν βλέπω να θες να την μοιραστείς μαζί μας και να απαντήσεις ερωτήσεις. Εδώ μόνο.

Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #894 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:57 »
Αρχίσαμε με το iqoquouqqquoouquqos πάλι. Ήμαρτον του έλεορ.

Ο άλλος δεν καταλαβαίνει την πρεμούρα. 9 μήνες μέλος, το πρώτο που αποφάσισε να γράψει, είναι τι καλό είναι το μπιχλιμπίδι του παπαστράτου.

60 σελίδες με εξηγήσεις για την πρεμούρα έχει το thread. Πάνε διάβασε.
Την αποψη μου παρεθεσα αγαπητε. Εδω και 20 χρονια, πρωτη φορα που δεν καπνισα με τον πρωινο καφε μου. Οπως καταλαβαινεις, εσυ που το περασες πριν απο μενα, η χαρα μου ειναι απεριγραπτη. Και σε ξαναρωτω, εσενα με την εμπειρια, κανω λαθος που θα συνεχισω να το χρησιμοποιω. Ξερεις κατι που δεν ξερω. Ευχαριστω

Sent from my SM-T230 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #895 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 22:59 »
μια χαρα εισαι φιλε μου, απλα εδω, στο εδω φορουμ, δε θα βρεις κατι που να σε σιγονταρει στη νεα σου προσπαθεια.
ειναι φορουμ ΑΤΜΙΣΤΙΚΟ ετουτο εδω. ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #896 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:00 »
Δεν κάπνισα και IQOS πάνε μαζί στην ίδια προταση?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #897 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:01 »
Γιαννη μην το αποπαιρνεις το παιδι μωρε..

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #898 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:02 »
[member=14501]modivin[/member]

Δεν υπάρχει λόγος να σου αποδείξω τίποτα στην ουσία - ενδεικτικά 2 χρόνια πριν βγει το TC είχα πει στην σύζυγό μου που δούλευε σε οδοντιατρείο να μου φέρει σύρμα ti/ni (ξέρεις αυτό που βάζουν στα σιδεράκια κλπ) και το έστριψα - διάβαζε 0.5 ohm και είχε φοβερή γεύση αλλά με τον φίλο φοβηθήκαμε και το αφήσαμε. Ο φίλος μου είναι εδώ μέλος και αν θελήσει μπορεί να γράψει αν λέω @@ ή όχι.

Τώρα επειδή πάντα ασχολούμουν με πνευμονικούς (arctic είχα πάντα) δεν είχε νόημα να γράψω για atmo που δεν ερχόταν ποτέ σχεδόν εδώ. ( H replacesmoke έφερε κάποιους στην αρχή και μετά το χάος)

Όπως και να έχει αν μπορώ να απαντήσω σε κάτι ευχαρίστως σχετικά με το NHMA.

Αν δεν σου αρέσει το νήμα επειδή κάπως νιώθεις να απειλείσαι ή νιώθεις ότι το e-cig είναι το άπειρο ζήτησε από τους admins να το σβήσουν να τελειώνουμε. Έτσι δεν είναι?

Απορώ μόνο πριν βγουν τι e-cig παντός είδους τι έλεγες.

Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #899 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 23:03 »
Δεν κάπνισα και IQOS πάνε μαζί στην ίδια προταση?  :confused1:
Δηλαδη εξισωνεις το συμβατικο τσιγαρο με την χρηση του iqos? Ως προς τι ακριβως. Γνωριζεις οτι εχουν τις ιδιες αρνητικες συνεπειες για τον οργανισμο μας?

Sent from my SM-T230 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63131 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3722 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1002 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem