vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

361 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #825 στις: Μαΐου 21, 2017, 18:25 »
Έχει καταντήσει αστείο να θεωρούν κάποιοι οτι ο σκοπός όλων πρέπει να είναι να κόψουμε το άτμισμα, όταν οι ίδιοι δεν μπορούν να κόψουν καν το κάπνισμα και να μας λένε να κοιταχτούμε εμείς στον καθρέφτη.


Υποθέτω ότι αν έγραφα ότι παίζω με RX200 και arctic v8 mini με hive, tiger snake κτλ.. και έχω 40 μηχανικά και άλλους τόσους dripper στην βιτρίνα στο σαλόνι θα ήμουν στο σωστό forum





Ναι


Edit: Τι σχέση έχει η παλαιότητα? Γυρίσαμε στο στρατό και δεν το κατάλαβα?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2017, 18:31 από modivin »

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #826 στις: Μαΐου 21, 2017, 21:07 »
Χε... μήπως έχει καταντήσει να θεωρείται τελικά και πιο υγιεινό από την .. απλή αναπνοή? Εγώ αυτό καταλαβαίνω από αυτό που γράφεις. Ούτε το άτμισμα έθιξα ούτε τίποτα...

Υποθέτω αγνοείς τον τεράστιο ποσοστό των ατμιστών που κάνουν και κανένα τσιγαράκι ε? Δεν χρειάζεται να με πείσεις το βλέπω κάθε μέρα. Απλώς σε και πάντα σε σχέση με το iqos πιστεύω ότι είναι καλύτερο αυτό το τσιγαράκι να είναι κάτι που δεν έχει καύση. Αυτό σχολιάζω.

Τώρα να μην αρχίσουμε για το τι σκουριές σύρματα κάναμε όλοι στην αρχή του e-cig και τι "βαμβάκια" βάζανε με ίνες που περνούσαν στον ατμό.

Έλεος.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #827 στις: Μαΐου 21, 2017, 21:08 »
Πιστεύω ότι το νήμα είναι λάθος απ' την αρχή. Σε forum η.τ. τί δουλειά έχει ένα προϊόν καπνού; Μόνο κοινό σημείο είναι ότι δουλεύουν με μπαταρία. Μπορούν να συγκριθούν με τους ξηρούς "ατμοποιητές", αλλά πάλι είναι εκτός η.τ. Αν δω κανά νήμα κ.τ vs η.τ. με κοινό σημείο ότι και στα δύο ρουφάς και φυσάς*, θα πεθάνω (που θα έλεγε κι ο Λαζόπουλος :wall:).
*Θα ξεκινήσω νήμα για τα πνευστά :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #828 στις: Μαΐου 21, 2017, 21:16 »
Αξιοπρόσεκτο το γεγονός οτι επικαλείσαι ότι άσχετο μπορείς να φανταστείς, μόνο και μόνο για να δικαιολογήσεις τις επιλογές σου, όπως τι σύρματα χρησιμοποιούσαμε πριν 10 χρόνια και αν κάποιοι ακόμα ανάβουν και κανένα τσιγαράκι.

Αν οι συναναστροφές σου είναι τέτοιοι ατμιστές, αυτό θα βλέπεις. Οι δικές μου συναναστροφές δεν χρειάζονται

τα απολύτως απαραίτητα 3~5 τσιγάρα την ημέρα.


Οι επιλογές σου είναι δικές σου, τις σέβομαι, δεν τις ασπάζομαι ούτε με σφαίρες.

Ξαναλέω οτι αν θέλεις ανθρώπους που θα συμφωνήσουν μαζί σου οτι το κάπνισμα (με αναπτήρα ή χωρίς) είναι καλό πράγμα, είσαι σε λάθος φόρουμ. Γιατί δεν το καταλαβαίνεις και ποιόν προσπαθείς να πείσεις για τι, δεν το πιάνω.

"Έλεος"

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #829 στις: Μαΐου 21, 2017, 21:20 »
Για τις κολοκυθόπιτες, τα κόμματα και τα χρώματα τα έχουμε ήδη πει νομίζω...

Ομολογώ πάντως πως δεν αντιλαμβάνομαι πώς συνδέονται τα ξύδια, τα κοψίδια, ο καφές και η θάλασσα με το κ.τ.

Δηλαδή όσοι ατμίζουν και δεν καπνίζουν καθόλου είναι δηλωμένοι vegans που πίνουν μόνο καφέ ντεκάφ και μπύρα χωρίς αλκοόλ; Δεν πηγαίνουν ποτέ διακοπές ή απλά προτιμούν το σκι και το snowboard απ΄το κολύμπι;

:dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #830 στις: Μαΐου 21, 2017, 21:20 »
Πιστεύω ότι το νήμα είναι λάθος απ' την αρχή. Σε forum η.τ. τί δουλειά έχει ένα προϊόν καπνού; Μόνο κοινό σημείο είναι ότι δουλεύουν με μπαταρία. Μπορούν να συγκριθούν με τους ξηρούς "ατμοποιητές", αλλά πάλι είναι εκτός η.τ. Αν δω κανά νήμα κ.τ vs η.τ. με κοινό σημείο ότι και στα δύο ρουφάς και φυσάς*, θα πεθάνω (που θα έλεγε κι ο Λαζόπουλος :wall:).
*Θα ξεκινήσω νήμα για τα πνευστά :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Το IQOS είναι συσκευή πρόσληψης νικοτίνης, εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας από τις ατμιστικές συσκευές. Και η συζήτηση γίνεται στην ενότητα των εναλλακτικών συσκευών πρόσληψης νικοτίνης. Με την έννοια αυτή δεν θα έλεγα ότι είναι λάθος το συγκεκριμένο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #831 στις: Μαΐου 21, 2017, 21:48 »
Προς Fany Xou: νομίζω δε με κατάλαβες. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι το που βρίσκεσαι και τί κάνεις δεν έχει σχέση με το αν καπνίζεις ή αν ατμίζεις. Όταν περνάς καλά κάνεις το ένα ή το άλλο (αφού θέλεις να κάνεις κάτι εννοείται) χωρίς να υπάρχει λόγος να εξηγήσεις το γιατί.
Προς Tem: στις συσκευές και να το γενικεύσω στους τρόπους πρόσληψης νικοτίνης είναι και τα πιπάκια με νικοτίνη, τα patch και οι τσίχλες (που επίσημα είναι και μέσα υποβοήθησης της διακοπής του καπνίσματος - αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Μπορεί να γίνει ενημερωτική αναφορά αλλά όχι πεδίο αντιπαράθεσης πράγμα που απ' ότι φαίνεται είναι εύκολο. Φανταστείτε και το λέω υπερβάλοντας, σ' έναν σύνδεσμο του Ολυμπιακού να μη γίνει απλά αναφορά του σκορ του Παναθηναϊκού αλλά και ανάλυση του αν έπαιξε καλά :))
Συγνώμη για τα Προς... αλλά έφαγα κράξιμο με τις παραθέσεις :-[

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #832 στις: Μαΐου 21, 2017, 21:59 »
redortho δεν αναφερόταν σε σένα το σχόλιό μου...

Άλλωστε το νόημά του είναι ακριβώς πως συμφωνώ μαζί σου ότι...

Παράθεση
Κοψίδια, παΐδια, θάλασσα και δεν ξέρω τί άλλο δεν τα θεωρώ ικανά να σε κάνουν να καπνίσεις - ατμίσεις οτιδήποτε ... Αν σου αρέσει το κ.τ. θα το καπνίσεις με οποιαδήποτε δικαιολογία, όπως θα ατμίσεις και η.τ. αντίστοιχα.

Αυτό που ήθελα να πω είναι πως κάλλιστα μπορεί ένας ατμιστής να πίνει τσίπουρα και να τρώει κοψίδια χωρίς να του λείπει καθόλου το κ.τ.

Το μόνο σημείο που διαφωνώ λίγο είναι εκεί που αναφέρεις

Παράθεση
Σέβομαι τον καπνιστή και δεν ατμίζω εκεί που απαγορεύεται το κάπνισμα

καθώς θεωρώ πως δεν βλάπτω κανέναν εφόσον δεν υφίσταται παθητικό άτμισμα.

Φυσικά δεν ατμίζω οπουδήποτε αλλά πάντα με διάκριση και διακριτικότητα μπορεί να ατμίσω σε κάποιους χώρους που θεωρητικά "απαγορεύεται" το κάπνισμα (και κατ' επέκταση με βάση τη νομοθετική εξίσωσή του) και το άτμισμα...

Αντιλαμβάνομαι ότι δυστυχώς παρανομώ αλλά δε νομίζω πως δίνω κακό παράδειγμα ή ακόμα χειρότερα πως επιβαρύνω την υγεία των φίλων καπνιστών...

Ίσως απλά να μην είμαι τόσο συμπονετική...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2017, 22:08 από Fany Xou »

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #833 στις: Μαΐου 21, 2017, 22:15 »
Το "σέβομαι τον καπνιστή..." έχει το νόημα ότι όταν επιτρεπόταν το άτμισμα σε κλειστούς χώρους, αισθανόμουν ότι ο "καπνός" που έβλεπε ο καπνιστής θα τον έκανε να αισθάνεται μειονεκτικά και δεν μου άρεσε. Με φίλους καπνιστές ατμο/καπνίζαμε μαζί, έξω. Δεν λέω αν είναι σωστό ή λάθος, απλά έτσι το καταλάβαινα. Ευτυχώς η Κυβέρνησή μας που σκέφτεται πριν από μας για μας, τα απαγόρευσε και τα δύο και έλυσε το πρόβλημα :idiot1:

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #834 στις: Μαΐου 21, 2017, 22:25 »
Αυτό το θέμα είχε αναλυθεί πάρα πολύ στο νήμα σχετικά με τη νομοθεσία την περίοδο που πέρασε ο νόμος... Για το παρόν νήμα βέβαια μάλλον είναι off topic... Αντιλαμβάνομαι αυτό που λες και το σέβομαι γι αυτό σου λέω πως ίσως δεν είμαι τόσο συμπονετική όσο εσύ απέναντι στους καπνιστές. Βέβαια κατά την προσωπική μου εμπειρία το ίδιο ισχύει και για μεγάλη μερίδα καπνιστών και χρηστών iqos απέναντι στο άτμισμα και στους ατμιστές όπως έχω ήδη αναφέρει... Θεωρούν de facto πως το άτμισμα είναι ό,τι πιο βλαβερό υπάρχει γιατί είναι "χημεία" σε αντίθεση με τα βιολογικά καλλιεργημένα καπνά που χρησιμοποιούν οι ίδιοι... Και φυσικά έχω πάρα πολλούς φίλους καπνιστές και ασφαλώς μπορώ να έρθω στη θέση τους γιατί κάπνιζα κι εγώ ουκ ολίγα χρονάκια... Αλλά μακάρι να σκεφτόντουσαν να δοκιμάσουν το η.τ. έστω και για τους λάθος λόγους - ότι δηλαδή θα επιτρεπόταν σε χώρους που απαγορεύεται το κ.τ. - όπως ισχύει στην Αγγλία για παράδειγμα...

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #835 στις: Μαΐου 21, 2017, 22:40 »
Συμφωνώ και σταματάω εδώ γιατί έχει γίνει off topic
:offtopictelos:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #836 στις: Μαΐου 22, 2017, 00:47 »
Κατά τη γνώμη μου το παρόν νήμα σωστά υπάρχει στο φόρουμ.Προσωπικά με ενδιαφέρουν οι εναλλακτικοί τρόποι πρόσληψης νικοτίνης (οι τρόποι "μειωμένου ρίσκου" όπως τελευταία λέγονται). Αν υπήρχαν χρήστες θα καλοδεχόμαυν και νήμα για το σνους. Οι επιλογές δεν κάνουν κακό και όλοι έχουμε περιέργεια για την αποτελεσματικότητα και τις δυνατότητές τους.

Επίσης, θεωρώ πως οι καπνιστές είναι πολίτες με δικαιώματα, είναι άνθρωποι που μπορούν να κάνουν όποιες επιλογές γουστάρουν για την ζωή τους και είμαι απολύτως αντίθετος στην δαιμονοποίηση που έχουν υποστεί εδώ και πολλά χρόνια.

Και θυμίζω πως ένα μεγάλο ποσοστό ατμιστών κάνουν παράλληλη χρήση τσιγάρων. Κάποτε ήταν η πλειοψηφία. Τώρα ίσως μειοψηφούν αλλά είναι πολλοί περισσότεροι από όσους νομίζουμε (το κλίμα του φόρουμ δεν είναι ενδεικτικό, εδώ μαζευόμαστε πιο "σκληροπυρηνικοί"). Όποιος ατμίζει και καπνίζει δεν είναι αντίπαλος, εχθρός, αδύναμος ή λιγότερο ατμιστής από εμένα. Η επιλογή του είναι απόλυτα σεβαστή και έχει το ίδιο δικαίωμα με εμένα να μοιραστεί την εμπειρία του.

Αυτό δεν αλλάζει πως το κάπνισμα σκοτώνει, πως το μειωμένο κάπνισμα εξακολουθεί να κρύβει σημαντικούς κινδύνους για την υγεία, και πως κάθε προϊόν που χρησιμοποιεί πραγματικό καπνό μεταφέρει κάποια προβλήματα.

Δεν βλέπω όμως κανέναν να μιλάει για τα εν λόγω υγρά όπως μιλάει τώρα για αυτό. Φυσικά αυτά σαν e-liquids ήταν καλά ε?

Πέρα από προκλητικό αυτό είναι και λάθος. Μιλάγαμε για αυτά τα υγρά και αρκετοί τονίζαμε πως αναγκαστικά η παρουσία καπνού στην παραγωγή τους τα έκανε πιο επιβαρυντικά. Και όταν ο Δρ. Φαρσαλινός έβγαλε την έρευνα για τα υγρά η οποία εντόπισε υψηλές τιμές ύποπτων ουσιών σε κάποια ΝΕΤ, έγινε χαμός εδώ μέσα.
Από τότε μειώθηκε σταδιακά η δημοφιλία τους ανάμεσά μας (το πρόβλημα με τις αντιστάσεις έπαιξε ρόλο φυσικά). Και πλέον δεν ξέρω καν αν είναι νόμιμα στην ΕΕ, δεν το έχω ψάξει.

Οπότε... μια χαρά μιλάγαμε για τα εν λόγω υγρά. Εσύ δεν ξέρω πού ήσουνα όταν το κάναμε -και απευθύνεις ειρωνίες για πράγματα που δεν γνωρίζεις ή δεν θυμάσαι καλά. Φυσικά θα ξαναμιλήσουμε, όποτε κάποιος θέλει να γράψει οτιδήποτε γι αυτά τα υγρά.

Δεν επικρίνω κανέναν για τις επιλογές του και κοιτάζομαι μια χαρά στον καθρέφτη. Εξακολουθώ να πιστεύω πως τα φυτίλια με τις ίνες στο υγρό (που ευτυχώς ξεπεράστηκαν) επιβαρύνουν λιγότερο τον οργανισμό από ένα IQOS. Υπήρξαν κάμποσες έρευνες με τέτοιες συσκευές και δεν έβγαλαν και τίποτα τραγικό. Με αυτά ξεκινήσαμε και τις διαβάζαμε μία-μία.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #837 στις: Μαΐου 22, 2017, 01:12 »
Βεβαίως και πρέπει να υπάρχει ένα τέτοιο θέμα στο φόρουμ, αν αυτοπροσδιοριζόμαστε ως εξαρτημένοι από τη νικοτίνη.
Αν όχι, να μην υπάρχει.

Ήμουν ουδέτερος ως προς τη συσκευή, μέχρι που είδα δημοσιεύματα σαν αυτό
...σημαντικό βήμα για την οριστική κατάργηση του συμβατικού τσιγάρου...
...Το καθοριστικό βήμα για το νέο προϊόν της Philip Morris International είναι να πάρει το IQOS το «πράσινο φως» από την αμερικανική Υπηρεσία Τροφίμων και Ποτών (FDA)...
...η εταιρεία αναγνωρίζει τις βλάβες που προκαλούν τα προϊόντα της...

Υπάρχουν δεκάδες τέτοια δημοσιεύματα.
Δεν ξέρω αν το δικό μας ΗΤ τους αιφνιδίασε και φρέναρε το σχέδιο μιας πολυεθνικής που επένδυσε πολλά, άρα το έχει μελετήσει. Και έχει και υπομονή.


Το μεγάλο πλεονέκτημα:
ο IQOS-της δεν χρειάζεται να μάθει...
χημεία (αραίωση, ομογενοποίηση, αντίδραση Mallard),
κινέζικα (για αγορές από εκεί ή για την ερμηνεία των νόμων εδώ)
ηλεκτρισμό (νόμο Omh, Joule)
ανωτάτη συρματική και βαμβακευτική (για τις αντιστάσεις)

οικονομικά (για να δει ποιος συνδυασμός είναι στα μέτρα του
φορουμιστική (για να προσανατολίζεται εδώ)
κλπ-κλπ.
Άσε που μπορεί να το παίζει μάγκας, οικολόγος, πληροφορημένος, γκατζετάκιας, ψαγμένος και εναλλακτικός.

Αν ένας ατμιστής φερθεί έτσι, είναι εξαρτημένος, μανταφλαροφέρων, ξερόλας, λαδίλας κλπ-κλπ.
Μεγάλη δουλειά η αφομοίωση της σκέψης μέσω των ΜΜΕ.


Δεν το έχω δοκιμάσει, αν και δεν θα με χαλούσε, μέχρι που είδα το κοπάδι των δημοσιευμάτων.
Προτιμώ το άτμισμα για την απείρως πολυπλοκότερη πολυπλοκότητά του.
Σιχαίνομαι τις εύκολες λύσεις που δεν θέλουν Σκέψη.
Ο Άνθρωπος ονομάστηκε έτσι γιατί πρέπει να κοιτά πριν τη ματιά του.
Γι αυτό και θα προσπαθήσω να αξιοποιήσω κάθε πληροφορία και της συσκευής αυτής ή και οποιασδήποτε προκύψει, με έναν στόχο:
την απαλλαγή μου από την νικοτίνη ή (αν αυτό δεν μπορεί να γίνει) την όσο λιγότερο βλαβερή πρόσληψή της.




« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2017, 01:21 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος ChristosN

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #838 στις: Μαΐου 22, 2017, 09:14 »
Η φάση είναι ότι θα πάρει έγκριση από την FDA μία συσκευή που περιέχει μέχρι και, έστω και μικρές, δόσεις ραδιενεργού πολώνιου ενώ κινδυνεύουν να μην πάρουν έγκριση ένα κάρο συσκευές ατμίσματος που σε καμία των περιπτώσεων δεν έχουν αυτό το επικίνδυνο υλικό... Αλλά έτσι είναι εάν την συσκευή την υποστηρίζει ένας κολοσσός σαν την PM...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #839 στις: Μαΐου 22, 2017, 12:31 »
Το θέμα δεν είναι αν θα πάρουν έκριση οι ατμιστικές συσκευές. Πολλές από αυτές θα μπορούν να πάρουν.
Το θέμα είναι πως η έγκριση αυτή (με τα σημερινά δεδομένα) κοστίζει πάνω από 1 εκατομμύριο δολλάρια (ανά συσκευή).
Κάτι που για την Phillip Morris είναι ψίχουλα, ενώ για τους άλλους μια περιουσία που ποτέ δεν θα αποσβέσουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11188 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364