vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

542 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, dkostas, giorgos1999, bloodlessz, kyrgiannis, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Για κάθε ενδεχόμενο μην ατμίσεις άλλο σήμερα! Λογικά δεν έχει γίνει κάτι. Μήπως ήταν 20αρα?? Γιατί 40αρα μόνο αν είχες απόθεμα! ;)

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Το πήρα από μαγαζί που έχει απόθεμα σε βάσεις και υγρά (πάνω από 10ml με νικοτίνη). Ευχαριστώ πολύ Chronisb για τη βοήθεια.  :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
θα συμφωνήσω με τον Chronisb. Λογικά δεν έγινε τίποτα εκτός αν μετά το τρύπημα άρχισες να πατάς έμβολο. Το μούδιασμα μάλλον είναι απο το τρύπημα και το άγχος. 
Χαλαρά και το πρωί ξαναπιάνεις το ηλεκτρονικό 

καλησπέρα,

Είχα ένα ατυχηματάκι όταν έφτιαχνα ενα υγρο σήμερα(500μλ flavour boss) και έπεσε μέσα στο μπουκάλι η βελόνα από μια σύριγγα.Κανένα tip για να την βγάλω;Δεν την βλέπω καν που είναι χαχα.Επίσης, υπάρχει πρόβλημα αν μείνει μέσα για λίγες μέρες, μέχρι να δω τι θα κάνω;Στα 5mg νικοτίνης είναι το υγρό, αν έχει καμιά σημασία.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Άδειασε το μπουκάλι μέσα σε κάποιο άλλο και μετά γύρνα το ανάποδα για να πέσει η βελόνα.? :idiot1:

Αλλιώς αν έχεις καναν earth magnet μπορείς να προσπαθήσεις να την "ψαρέψεις" απέξω απο το μπουκάλι ξεκινώντας με τον μαγνήτη από τον πάτω και φέρνοντάς το απο το πλάι μέχρι το άνοιγμα.

Δεν νομίζω να πάθει κάτι το υγρό σου εκτός και αν είναι πολύ όξινο απο τίποτα λεμονάτα αρώματα.Αν είναι έτσι τότε παίζει το πλαστικό κομμάτι της βελόνας να αρχίσει να διαλύεται μέσα στο υγρό σου αλλά πολύ αμφιβάλλω για το πόσο πιθανό είναι να γίνει κάτι τέτοιο ακόμα και 50% λεμόνι να είχες μέσα.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
συμφωνω σε ολα με τον απο πανω...ε δεν νομιζω να την αφησει τοσο καιρο μεσα για να αλειωθει η συριγγα...ε φιλε μου? :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
καλησπέρα,

Είχα ένα ατυχηματάκι όταν έφτιαχνα ενα υγρο σήμερα(500μλ flavour boss) και έπεσε μέσα στο μπουκάλι η βελόνα από μια σύριγγα.Κανένα tip για να την βγάλω;Δεν την βλέπω καν που είναι χαχα.Επίσης, υπάρχει πρόβλημα αν μείνει μέσα για λίγες μέρες, μέχρι να δω τι θα κάνω;Στα 5mg νικοτίνης είναι το υγρό, αν έχει καμιά σημασία.
για ποιον λογο βαζετε την βελονα; :/ ειναι πιο ευκολος τροπος; εγω με το που πηρα τις συριγγες αμεσως πεταξα τις βελονες και παιζω μπαλα ετσι!

Ναι έκανα βλακεία με την συγκεκριμένη βελόνα :)).Αύριο άδειασμα σε άλλο μπουκάλι.Ναι ήταν χαζή η ερώτηση, εν μέρει, απλά ήθελα να αποφυγώ το άδειασμα σε άλλο μπουκάλι.Ευχαριστώ πάντως ε;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
για ποιον λογο βαζετε την βελονα; :/ ειναι πιο ευκολος τροπος; εγω με το που πηρα τις συριγγες αμεσως πεταξα τις βελονες και παιζω μπαλα ετσι!
Η βελονα μερικες φορες χρειαζεται οταν η συριγγα δεν φτανει τον πυθμενα της φιαλης

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Η μεγαλύτερη ανακάλυψη στο χειρισμό πυκνών υγρών :

https://pink-mule.com/bottle-pump-for-1000-500-250-100-ml-bottles-din-28-white-en?search=Bottle%20pump

Βιλανοβα !   ;D

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Η βελονα μερικες φορες χρειαζεται οταν η συριγγα δεν φτανει τον πυθμενα της φιαλης
προτεινω τοτε για αποφυγη ατυχηματω το οποιο κανω κ πραξη, αδειασμα σε ενα γυαλινο μπολακι και αποκει τραβαμε τν ποσοτητα που επιθυμουμε

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Παιδια για 100μλ υγρο ετοιμο 70-30 ποσα gr αρωμα θα βαλω απο αυτη την συνταγη;apple pie 0.6gr cinnamon 1.5gr double apple 1.2gr

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θα κοιτάς τα grams ή τα  ml αλλά το %
 
Apple pie 2%  2 ml άρωμα στα 100 ml
Cinnamon 5% 5 ml άρωμα στα 100 ml
D Apple 4% 4 ml άρωμα στα 100 ml
Σύνολο 11 ml άρωμα
 
100 ml τελικό υγρό – 11ml άρωμα = 89 ml βάση (με ή χωρίς nicotine )
 

Btw η συνταγή τα σπάει. Είναι πολύ καλή ! αρκεί να σου αρέσει η κανέλα.

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Lounik...3nikotini...ετοιμη 70-30 το μιγμα...ναι εεε μπυ αρεσει η κανελα :)

Εχω ζυγαρια ακριβιας...οποτρ θα βαλω 2gr στα 100μλ και παει λεγοντας;

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2017, 21:43 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Eπειδη την εχω κανει αυτη την συνταγη και με μπουχτησε η κανελα
θα σου προτεινα να την μειωσεις στο μισο.
Γενικα,χωρις να θελω να σε απογοητευσω ,πολυ καλυτερη μου φανηκε 
(χωρις να με ξετρελανει βεβαια)αυτη:

Fuji Apple (FA): 2.5%
Cinnamon Roll (FW):2.25% (εγω εβαλα περιπου 1.5%).
(ενναλακτικο Muffin Man)

Δεν μπουχτιζει η κανελα και ατμιζεται ευχαριστα και ολη μερα (2 εβδομαδες steep)
Aυτην ατμιζω τωρα...

Αυτα και καλη τυχη :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180413 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10157 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12