vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 1 χρήστης
th3ofilos

Twitter

Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #660 στις: Αυγούστου 17, 2018, 02:10 »
Λάθος μου, τα μπέρδεψα. 

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #661 στις: Αυγούστου 20, 2018, 01:54 »
Δεν κατάλαβα γιατί με ανέφερες.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #662 στις: Αυγούστου 20, 2018, 08:25 »
Αναφορά του ονόματος σου έγινε και σου βγαλε την ειδοποίηση δεν είναι αναφορά για κάτι κακο

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #663 στις: Αυγούστου 20, 2018, 12:49 »
Ξέρει κανείς να μου πει γιατί πολλά από τα SnV δεν αναφέρουν σύνθεση (PG, VG, αναλογία) και πρέπει να κάνω ολόκληρο ψάξιμο για να βγάλω στο περίπου τί να βάλω; Λέει ο άλλος για παράδειγμα 20ml υγρό σε 60ml μπουκάλι και ξεκινάει 1, 2, 3, ... booster (PVG συνηθως δεν λέει). Αν θέλω δλδ να βάλω δικιά μου νικοτίνη 36% PVG 50/50 και να βγάλω 6% με 50/50 (ή περίπου), τί διάολο υπολογισμούς να κάνω; Υποθέτω ότι με 33,5% αρχικό υγρό που λέει το μπουκάλι στο παράδειγμα μάλλον ήδη υπάρχει και PG και VG ειδικά σε αυτά που λένε ότι είναι εν μέρει ωριμασμένα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #664 στις: Αυγούστου 20, 2018, 12:51 »
Θα σου έλεγα να αντιμετωπίζεις το περιεχόμενο ως PG. Τώρα, να πέσεις και +-5% έξω στις αναλογίες PG/VG, δεν χάθηκε και ο κόσμος...

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #665 στις: Αυγούστου 20, 2018, 12:57 »
Συνήθως αυτό κάνω, αλλά το βρίσκω τουλάχιστον ενοχλητικό. Αν πιστεύει για παράδειγμα ο κατασκευαστής ότι πρέπει το τελικό του να έχει 70% VG ας το πει, δεν είναι κακό!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #666 στις: Αυγούστου 20, 2018, 13:14 »

Δεν υπάρχει SnV που να έχει περιεχόμενο pg και vg.Αν έχει και τα 2 θεωρείται έτοιμο υγρό απο τον νόμο και φορολογείται.
Θα συμφωνήσω με τον Τρύφωνα στο να τα θεωρείται PG γιατί stone αρώματος σε VG δεν έχω συναντήσει ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #667 στις: Αυγούστου 20, 2018, 14:02 »
Της flavorart αν θυμάμαι καλά έχει ειπωθεί ότι έχουν μίξη pg vg ενώ και της atmos έχουν vg τα snv


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #668 στις: Αυγούστου 20, 2018, 14:09 »
Αναφορά του ονόματος σου έγινε και σου βγαλε την ειδοποίηση δεν είναι αναφορά για κάτι κακο
Ευχαριστώ πολύ δεν το ήξερα συγνώμη

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #669 στις: Αυγούστου 20, 2018, 14:22 »
Της flavorart αν θυμάμαι καλά έχει ειπωθεί ότι έχουν μίξη pg vg ενώ και της atmos έχουν vg τα snv


Sent from my iPhone using Tapatalk
Της flavorart ένα έχω δοκιμάσει και σίγουρα δεν είχε,με την atmos έχω σταματήσει να ασχολούμαι.Δεν μου αρέσουν οι στρακαστρούκες απο το νεράκι στα coil μου  :))

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #670 στις: Αυγούστου 20, 2018, 14:59 »
[member=17746]paloukaros[/member]

Νομίζω ότι οποιαδήποτε μίξη (πχ PG + άρωμα ή VG + άρωμα) εντάσσεται στον ίδιο νόμο και έχει ΕΦΚ. Ίσως γιαυτό δεν αναφέρει ποσοστά για να θεωρείται το PVG ως διαλύτης του αρώματος. Το θεωρώ λοιπόν PG και ότι προκύπτει  8)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #671 στις: Αυγούστου 20, 2018, 15:30 »
Tα αρωματα της halo η μαμα εταιρεια ειχε αναφερει οτι ειναι σε συσταση 50/50.

Και θα συμφωνησω καθως τοσο καιρο που το ατμιζω και παιρνω σαν δεδομενο στη μιξη το 50/50,εχει δικιο.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #672 στις: Αυγούστου 20, 2018, 16:04 »
[justify][member=14955]teo77[/member], εγώ συμφωνώ με τον εξίσου αγαπημένο paloukaro, όπου συμφωνεί κι αυτός με τον επίσης αγαπημένο κύριο Διαχειριστή, λαμβάνω πάντα ως δεδομένο μόνο την PG τους, (εδώ δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για την FP, με ό,τι κι αν λέει). Παρ’ όλα αυτά, ναι, και η ελάχιστη αναζήτηση θα μας δείξει αρκετές εταιρείες με vg ή vgpg.[/justify]

[justify][ρε συ Teo77, και μία ερώτηση. Εδώ και ώρα τραβάω τα βυζιά μου, μόλις βάζω λεπτότατο ribbon στο Gini μού το κόβει πάντα στην πάνω σπείρα (4 έχω, πήγα και σε 3), δεν βάζω πρώτη φορά ribbon, τι σκατά γίνεται; εδώ πόσες και πόσες φορές το έχω κανιβαλλίσει ακόμα και με φουλ θερμοκρασίες και σαραντάρι κάνθαλ χωρίς κανένα πρόβλημα, εδώ τι σκατά δεν βλέπω; / Σώσε τον φίλο σου][/justify]

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #673 στις: Αυγούστου 20, 2018, 19:58 »
Και εγω συμφωνω Joe στην πλειοψηφια ειναι pg μονο την halo ειδα να αναφερει και την vg μεσα.

DID φαση ο Gini σωστα?Που τα βρισκεις τετοια εργαλεια βρε μορφη??
Γιατι δεν παιζεις στα σταθερα ωραια και γλυκα πραγματακια 3 στροφες με ενα λεπτο συρματακι να ευχαριστηθεις αποδοση?

Ribbon του εβαλες 0.3?

Εξεχει η σκουρια πανω απο την τελευταια σπειρα να ποτισει με υγρακι?
Ξεκινα να το αναβεις σε κανενα ηλεκτρονικο με πολυ χαμηλα βατ,μην δινεις γκαζι με το μηχανικο αμεσως.

Δεν τον εχω για να σου πω με σιγουρια ομως,δοκιμασε πεσε σε λιγοτερες σπειρες και στον θετικο να αγκαλιαζει το πλεγμα απο την αρχη η πρωτη σπειρα μην ειναι τιποτα στον αερα.

Αυτοι οι αποκεντροι ειναι λιγο βασανο στο σεταρισμα να παρει ευχη


Ριξε ενημερωση να μου πεις τα καθεκαστα,μην σκας θα σε κερασω εγω το inaxακι να τον πας ποδηλαταδα να σκασει ο εβιβα απο την ζηλεια!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #674 στις: Αυγούστου 21, 2018, 13:06 »
[justify][member=14955]teo77[/member], καλημέρα. Μ’ αρέσει που τώρα τελευταία ανακατεύομαι με υγρά χαχαχα, κούκλος ο Joe; / όπως κι αν έχει, τα SnV τα τίμησα κι εγώ από τις πρώτες τους μέρες και πάντα με τον λάθος τρόπο, μάλιστα είχα την αίσθηση πως μαζί με τις εταιρείες μαθαίναμε, σαν να λέμε, στου κασίδη το κεφάλι, “φραπέδιασε κι έφυγες” ή “όχι ρε συ, θέλει κάποιες μέρες, του π@ύστη”, ή “ρίχνετε μόνο VG...” ε, και φτάσαμε στο πιο κυριλέ “ρε σεις, είναι PG μέσα ή θα πάρω τα σταγονόμετρα στο χέρι;”. Έτσι λοιπόν, και δεν έχω και καμία ενοχή να βαφτίζω τα συμπυκνωμένα τους με αγνή ατάραχη PG. Φάπα αυτοί, φάπα κι εγώ. [/justify]

[justify][Γι’ αυτό που σε ρώτησα. Πρώτα απ’ όλα, χίλια ευχαριστώ για τις οδηγίες, και πραγματικά έπιασαν τόπο και μου βρήκες λύση. Όχι δεν πρόσεξες καλά, δεν είναι φάση DID, (στα των MMV είναι ιδανικοί κάτι γέροντες όπως ο λατρεμένος microchip, εγώ απλώς τον mini φύλαξα στο κλειδαμπαρωμένο ράφι), είναι ο Gini (Atmomixani) και που ποτέ δεν θα βρεθεί άνθρωπος για να δαμάσει, (είχα έτοιμη τη δικαιολογία). Ναι, είχα 0.3mm (σήμερα έβαλα 0.6) και ενώ τα έβλεπα όλα σωστά, τελικά στέγνωνε άμεσα από επάνω το πλέγμα (200) και έκοβε σπείρα (είχα δε τσακίσει διπλή την άκρη του σύρματος στην κορυφή για να πιάνει καλύτερα..., τρομάρα μου). Ακολούθησα κι όσα λες παρακάτω, έστησα πάνω σε ηλεκτρονικό και το πήγα σιγά. Άρχοντας ο Joe! / και πάλι, χίλια ευχαριστώ (σε όλους θα λέω πως μόνος μου βρήκα τη λύση, πάλι)]  :bow:[/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536467 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15785 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12