vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 2 χρήστες
th3ofilos, Jorge

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #870 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 17:43 »
Για ποια ισοπεδωση μιλας ;
Απλη λογικη ειναι μη θεοποιουμε τα παντα χωρις λογο και αποδειξεις

Εγω ολα τα ιδια τα βλεπω κι ας μην εχω δει κανενα απο κοντα , διοτι λειτουργω με τη κοινη λογικη (εκ πειρας που λενε)
Εσυ που θα εχεις δει περισσοτερα απο 2 και εχεις ψαξει τις κολλησεις  τα συρματα και τα τσιπακια, τι διαφορες ειδες ;
για πες μας ..

Στα 30 ευρά μεσο ορο δε ΜΠΟΡΕΙ και δε ΓΙΝΕΤΑΙ  να υπαρχει καμια ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ διαφορα
δε θελει πολυ κλικ κλικ για να το καταλαβεις ..
Ξερεις ποσα προιοντα περιωπης τυγχανουν αστοχιας υλικων και κακοτεχνιων ;
θα ξερεις φανταζομαι ..
Τωρα το να ψαχνουμε να βρουμε την ευτυχια μεσα απο ενα κουτακι των 30 ευρω το θεωρω ανοητο

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #871 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 18:00 »
χααα.... χρησιμοποιείς συναισθηματικό επιχείρημα για να αποδυναμώσεις το δικό μου λογικό!!!
Νομίζεις ότι έχω ανάγκη να προβάλλω ως status symbol το eleaf;
Η λογική και ο ρεαλισμός ουδεμία σχέση έχουν με τη θεοποίηση.


Οπως λες , ΕΣΥ όλα ίδια τα βλέπεις. Κάποιοι όμως έχουν πιο διευρυμένη οπτική. Οταν εσύ ακόμη κάπνιζες, εμείς παίζαμε με ego μπαταρίες. Κάποιοι από εμάς τις άνοιγαν να τις επισκευάσουν. Τις joyetech τις επισκεύαζαν. Τις άλλες πιο δύσκολα κάποιες. Κάποιες άλλες, όπως τις άνοιγαν, έτσι τις πετούσαν στα άχρηστα. Αχταρμάς από σύρματα και ελεεινές κολλήσεις, μπαταρίες της πλάκας κλπ.


Τσιπάκια... για να μην πάω μακρυά, θυμάσαι πριν ένα μηνάκι ένα ποστ για δυο φορτιστές ego που δημοσιεύτηκαν φωτό με εντελώς διαφορετικές πλακέτες μέσα; Τα πάντα διαφορετικά....
Αυτό που σου λέω εγώ είναι το αυτονόητο. Κάτι που γίνεται από διαφορετικά χέρια και μηχανήματα, με διαφορετικά υλικά, ΠΙΘΑΝΟΝ θα είναι διαφορετικό. Δε χρειάζεται να το αποδείξω. Τι να αποδείξω στην τελική; την πιθανότητα; 
Αν κάποιος ισχυρίζεται ότι δυο διαφορετικά μηχανήματα από διαφορετικά εργοστάσια με διαφορετικά υλικά είναι ίδια, τότε αυτός θα πρέπει να το αποδείξει, κατέχοντας και τα δυο και εξετάζοντάς τα μέσα και έξω...


Εδώ κλωνομοντ και κλωνοάτμο που δεν έχουν καν κυκλώματα και τα βλέπεις ίδια στο μάτι,  ατμίζουν διαφορετικά... θα μιλήσουμε τώρα για περίπλοκες κατασκευές, που εκτός από τα μηχανικά έχουν και ηλεκτρονικά μέρη;




Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #872 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 20:22 »
είπες ότι είναι ίδιο. Χωρίς καν να το έχεις πιάσει στα χέρια σου. Τέτοιο ποιοτικό έλεγχο με το μάτι πρώτη φορά βλέπω.
επιμένεις ότι φοράνε την ίδια πλακέτα χωρίς καν να το ξέρεις στα σίγουρα (υποθέτεις μόνο στα σίγουρα) όταν διευκρινίζω υπομονετικά τόση ώρα ότι ΜΠΟΡΕΙ να φοράνε την ίδια πλακέτα, μπορεί και όχι.
Το κόστος είναι στα 2/3, όχι ίδιο αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς, αλλά μπορεί να έχουν και το ίδιο ακριβώς κόστος και να απέχουν χιλιόμετρα ποιοτικά, τόσο ώστε να μην αξίζει τον κόπο. ή να τον αξίζει.
Αφού όμως έχεις τόσο καλές σχέσεις με την κιτρινοφορούσα Κινέζα, πες της να σου στείλει ένα για δοκιμή, να κάνει και καμιά σοβαρή εκπτωσούλα για τα μεταφορικά στο φόρουμ μας και πού ξέρεις; Μπορεί να ανακαλύψουμε σ΄αυτό, το άγιο δισκοπότηρο των κυτακίων και να σου είμεθα όλοι ευγνώμονες.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #873 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 20:33 »
ΠετΡΑ Συνεχιζεις και μου μιλας λες και ειμαι υπερμαχος του σμαρτ
κανε ενα κοπο και ανεβα στο ποστ της παρουσιασης να δεις οτι δεν εχω γραψει κουβεντα περι αυτου
το μονο που αναφερω ειναι η τιμη και τα μεταφορικα

Οτι πλακετα και να φοραει οιοδηποτε στικ που στοιχιζει γυρω στα 30 ευρω ειναι του ιδιου τυπου
τοσο δυσκολο ειναι τα το καταλαβεις ;
οταν λεω 30 ευρω συμπεριλαμβανω και το σμαρτ και το μας
η διαφορα τους εγκειται περισσοτερο στο ποσοστο κερδους πωλησης παρα στη ποιοτητα
και αυτο ειναι κατι που μπορεις να το καταλαβεις ΟΧΙ με το ματι ΑΛΛΑ με το μυαλο , δε χρειαζεται κανενας ελεγχος
αλλα και ελεγχο να κανει κανεις, ειμαι σιγουρος οτι θα δικαιωθω
και ασχετα αν δε το καταλαβαινεις η δε θελεις να το καταλαβεις οπως και ναχει τελικα η νομπακο θα πουλησει 100 κουτια το πολυ
και η Κινεζουλα τουλαχιστον 1000 γιατι οι πελατες της Κινεζουλας  με τα κιτρινα ειναι η νομπακο και αλλες 10 νομπακο

Εχεις ακουσει τη παροιμια τι Γιαννης τι Γιαννακης ;
το ιδιο ισχυει και με τα στικς των 30 ευρω

Εντάξει παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας, αυτά τα κουτάκια είναι ακριβώς τα ίδια, δεν υπάρχει και καμιά τρελή πατέντα για να την αντιγράψει κάποιος ή να βάλει φθηνότερα υλικά κατασκευής.
Ντικο το ιδιο ακριβως πραμα λεω και γω

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #874 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 21:03 »
Δεν υπάρχει λόγος γνήσιου και ιμιτασιόν για το συγκεκριμένο προϊόν.
Lux, το ξέρω ότι λέμε το ίδιο :))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2014, 21:42 από dikos »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #875 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 21:17 »
Η περιγραφη αυτο λεει.
http://www.yoursvapor.com/ProductDetails.aspx?id=243

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #876 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 22:38 »
Εγω γιατι εχω μετρησει εως τωρα 3 ατομα μαζι με εμενα με προβλημα στον πολο του eleaf κ κανενα στο mas δεν εχω καταλαβει,ετυχε?Δεν ξερω..

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #877 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 22:47 »
Φυσικά και έτυχε, δεν θέλει ρώτημα ... αφού είνια ακριβώς τα ίδια προϊόντα.
Απλά αυτο της nobacco κατόπιν εντολής της στην eleaf, φέρει  το όνομα Mas, αντί iStick.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #878 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 22:56 »
Ναι ολα αυτο δειχνουν,αλλα Μηπως ολοι τελικα προτιμισαν το mas η απλα ο καυφουν ειναι ''βαρυς'' για το istick?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #879 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 23:00 »
αυτό είναι μια πολύ καλή σκέψη....
το δικό μου είναι eleaf και δεν έχει προβλημα.
Ελάχιστα το δούλεψα με καυφούν κι αυτό εντελώς τυχαία, καθαρά για λόγους ταιριάσματος χρωμάτων.
Οπότε, το δουλεύω σχεδόν αποκλειστικά με τον erlprinz που είναι πανάλαφρος, αντε και με κάποιον επίσης ελαφρύ εργοστασιακό. Στους εργοστασιακούς με 1.8 και πάνω αντιστάσεις, το παλμικό του ταιριάζει θαυμάσια.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #880 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 23:08 »
Αρα που καταληγουμε? (Δεν μιλαμε για ανεπαρθωτη ζημια) απλα τα πολλα βιδωματα/ξεβιδωματα τρωνε το λαστιχακι του πολου αν κ στο πρωτο βιδωμα ενιωσα ενα ζορισμα, (αναφερομαι στο  γνησιο καυφουν) κακα τα ψενατα ειναι οντος βαρυς πανω στο μοντακι σε σχεση πχ με εναν μινι ναφτιλους ασχετος τον ρυθμιζομενο πολο.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #881 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 23:16 »
λετε οτι το istick  να μην κανει για kayfun  λογω βαρους?  ( ακομα μια απογοητευση)  ???   

ειδα ομως πολλα βιντεο με istick και kayfun  reviews :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #882 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 23:22 »
Εσυ τα βιντεο κ εμεις τον καυφουν να τρωει τον πολο του iStick hehehe,τι να πω φιλε μου ισως απλα να ετυχε σε εμενα κ κανα 5 10 αλλους,βεβαια δεν ξερω τι ατμο ειχαν πανω τα αλλα παιδια στο φορουμ που ειχαν το ιδιο προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος takis.kan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ελπιζω να φανω ανταξιος....ατμιστης
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #883 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 23:26 »
Tο δικο μου το mas ειναι παρκαρισμενο στο σερβις της νομπακο.Δυστυχως δεν βιδωνει κανενας ατμοποιητης...Το ειχα 40 μερες  περιπου στα χερια μου >:(

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #884 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 23:29 »
Τωρα μπορω να πω πως ησυχασα καπως,αλλα τι ενοεις οτι δε βιδωνει κανεις ατμο πανω?Α

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix