vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 22:41 »
Κσλησπερα φιλε μου και καλη χρονια.
Για επισκευασιμο εκανες καλη επιλογη. Ριξε βεβαια και μια ματια στη νεοτερη εκδοση του εν λογω ατμοποιητη, τον Kayfun 4, που εχει την ιδια αποδοση με τον προκατοχο του, αλλα φερει και μερικες βελτιωσεις.
Επιπλεον, υπαρχει υβριδικος ανταπτορας για τον Kayfun 4 για το Ρ3, ωστε να δειχνει πιο ομορφος εμφανισιακα.
Για εργοστασιακο θα σου προτεινα τον Aspire Nautilus. Ο ατμοποιητης ειναι πολυ καλος κατασκευαστικα και η κεφαλες BVC εχουν εξαιρετικη αποδοση.

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 23:09 »
Σε ευχαριστώ πολύ! Πιστεύω θα έχεις δίκιο για τον Atlantis. Απλά είναι καινούριος,με εντυποσιάσαν κ κάτι βιντεάκια που είδα... Ρώτησα για τις αντιστάσεις γιατί θέλω να πιστεύω πως θα είναι πιο ανθεκτικές κ με καλύτερη απόδοση από αυτό που έχω τώρα που δεν αποδίδει καλά,ανεβάζω βολτ κ τις καίω...


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 23:21 »
Συμφωνώ για τον 4 αλλά πολλά λεφτά... Κ δε θέλω κλώνο κ από άποψη αξιοπιστίας αν κ μπορεί να είναι οκ αλλά κ από άποψη αναμονής.κ αν έχει κάτι,άντε στείλτον πίσω κ ξανά περίμενε..  Τώρα δε ξέρω για κάτι κεραμικά που βγάζουν.. Μη το πάρω το kayfun light κ θέλω δοκιμάσω με κεραμικό κ μετανιώσω για την αγορά. Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος..
Κ μια ερώτηση ακόμα,ζαλάδας είμαι,θα βόλευε που άκουσα ότι βάζεις αντίσταση κ αντικαθιστάς μόνο το φιτίλι. Αν μπορείτε να μου πείτε αν γίνεται σε όλους ή σε συγκεκριμένους κ αν είμαι εκτός θέματος κάπου να δω γιαυτό?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 23:28 »
βαζεις αντισταση και αλλαζεις το βαμβακι οχι το φυτιλη ... αν κανεις αντισταση με φυτιλη αλλαζεις ολοκληρη την αντισταση ...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 23:49 »
Για εργοστασιακο προτεινω τον αεροτανκ Mega (και ο νορμαλ αεροτανκ μια χαρα ειναι, για μενα δινει και καλυτερη γευση). Οι νεες κεφαλες του ειναι απροβληματιστες με πλουσιο ατμο και οπως ειπα γευση  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 00:17 »
Κριτήριό μ είναι να τα τα έχει όλα! αχαχαχαχα Να είναι αξιόπιστος,να μη παίρνω καμένο μόλις αυξήσω λίγο ένταση,να έχει γεύση,ντουμάνι,χτύπημα κ να είναι γύρω στα 22χιλιοστα να ταιριάζει με το  p3.
Κ αν έχετε κάποιον άλλο στο μυαλό σας δέχομαι προτάσεις.Διότι είναι πάρα πολλοί κ μπορεί να αφήνω καλές επιλογές χωρίς να το ξέρω..
Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 00:24 »
Οσο αφορα στο καμενο ενας γενικος κανονας ειναι τις νεες αντιστασεις να τις ξεκινας παντα απο χαμηλα ρευματα και σταδιακα να τις ανεβαζεις στα βατ/βολτ που θες. Θελουν στρωσιμο ολες. Μετα απο τα πρωτα 5-10 ml αρχιζουν να αποδιδουν τα μεγιστα και να αντεχουν και τα υψηλα ρευματα. Εχω φαει αρκετο καμενο μεχρι να το καταλαβω (μπορει να το γνωριζεις ηδη, αλλα το λεω ετσι και αλλιως  :D ).

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 11:56 »
Φίλε dimicoco καλημέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Όσον αφορά το θέμα σου, αν ρίξεις μια προσεκτική ματιά στο νήμα του istick/mas/ebox, θα καταλάβεις γιατί ο ατμοποιητής σου δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε αυτά που δίνει το μοντάκι! Ιδιαίτερα στις χαμηλές ρυθμίσεις, δίνει παραπάνω από όσα λέει και ο epsilon δεν τα σηκώνει.

Για εργοστασιακό, αν όντως έχεις σκοπό να προχωρήσεις σε P3, θεωρώ τον Ναυτίλο εξαιρετική επιλογή. Έχω και εγώ τις επιφυλάξεις μου κατά πόσο θα δένει οπτικά, αλλά αν πάρεις και το μεταλικό τανκ νομίζω το λύνεις το θέμα. Το Ναυτίλο τον θεωρώ ίσως τον καλύτερο εργοστασιακό ατμοποιητή αυτή τη στιγμή, ιδιαίτερα όσον αφορά τη γεύση. Αλλά αυτή είναι προσωπική άποψη και δεν έχω συμβιώσει μαζί του πολύ καιρό για να ξέρω τα χούγια του.

Για επισκευάσιμο, εξαρτάται τι ψάχνεις. Ευκολία στο στήσιμο? Γεύση? Ντουμάνι? Μέγεθος? Προσωπικά, θα σου πρότεινα Kayfun. Lite, Lite+, 3.1, 4, ανάλογα το βαλάντιό σου και τις λειτουργίες που προσφέρει ο καθένας.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 13:14 »
Κι εγω εχοντας περασει απο Protank mini 2 & 3 , και πλεον κατοχος του Ναυτιλου μινι, τον προτεινω με κλειστα ματια ιδιαιτερα σε συνδιασμο με το ιστικ η αλλο μοντακι...Απο εργοστασιακους παντα γιατι απο επισκευασιμους εμπειρια δεν εχω (αν και θα αποκτησω στο αμεσο μελλον με την αγορα ενος KL+! )

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 13:31 »
Για μένα φίλε μου καλύτερη επιλογή ο delta 16 από τον mini nautilo .Τους έχω και τους 2 και παρόλο που ο delta δεν έχει ρύθμιση αέρα αποδίδει καλύτερα και τη γεύση και έχει απίστευτο χτύπημα και ντουμάνι.Οι κεφαλές του κρατάνε μία εβδομάδα περισσότερο από του ναυτίλου.Και σου μιλάω για το ίδιο υγρό και σχεδόν στα ίδια watt.Με τον delta έπεσα στη νικοτίνη από 12 στα 6 κατευθείαν κάτι που είναι πολύ σημαντικό για μένα.Θα σου έλεγα για delta 19 ή 23 αλλά δεν τους έχω δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 14:55 »
και όπως είπε ο φίλος Stepeha υπάρχουν οι εργοστασιακοί με ανταλλάξιμες κεφαλές, οι δέλτα και οι επισκευάσιμοι...Έχω τον δέλτα 16 και  :cigar: :fight_shot_bandana: :fight_shot_thickgun:
Μέχρι στιγμής καμία αστοχία σε κεφαλή και κάθε κεφαλή 50μλ υγρό χωρίς καμμένο.Απλά από κει και μετά σε εμένα φαίνεται ότι ψιλοπεφτει η απόδοσή του και τον αλλάζω πριν πεθάνει τελείως.Απίθανη γεύση.Κι εγώ έριξα τη νικοτίνη κατά πολύ.Δεν έχω ναυτίλο, αλλά από τότε που πήρα τον δέλτα δεν καίγομαι πια να τον δοκιμάσω  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2015, 15:04 από Papadopoulou Ioanna »

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 16:56 »
Χαιρετω την παρεα!συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος αλλα θελω καμια γνωμη για καποια πραγματακια!εχω το istick με τον  mas20w ευχαριστημενος θα λεγα,αλλα λεω να παρω κ ενα δευτερο ατμοποιητη για δυνατοτητα αλλου υγρου.σκεφτομαι τον Κ1 της aspire ποια η γνωμη σας?

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 17:40 »
Πολύ σφιχτή τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 17:45 »
αυτο ισως ειναι μια καλη επιλογη http://www.eleafworld.com/product/detail.php/melo-atomizer.html

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 17:53 »
Φιλε εχω το 20w κ ο melo ειναι sub ohm.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38067 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem