vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 10, 2014, 14:35 »
Αρα ότι κάνεις, απο 7 wat και  ανω

Αποσυνδεδεμένος stef08

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 10, 2014, 16:01 »
Ούτε ο κλώνος πάει κάτω από 7

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 11, 2014, 20:42 »
Σκέτα κουτιά για μπαταρία 18650, σε πολλά χρώματα ανέβασε σήμερα η Fasttech με 15 €
Και σημερα το μικρο στα 14


http://www.fasttech.com/products/1/10007864/1787306-diy-enclosure-case-for-hana-modz-pack-dna-20

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 11, 2014, 21:01 »
Αυτό έχει το κόψιμο ενώ τα άλλα όχι. Οπότε γι'αυτο είναι πιο φθηνό.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 19, 2014, 05:30 »
Είχα σκοπό να δοκιμαστεί μέχρι και τις διακοπές (με καβάτζα το Vamo) και να γυρίσω να κάνω μία ωραιότατη παρουσίαση του
Hana κλώνου γρήγορης τεχνολογίας 30W 18650
αλλά οι εξελίξεις με προλάβανε (εν μέρει ευτυχώς, μιας και χάλασε μαζί και το Vamo)

Αναφέρω μετά το κάψιμο της οθόνης, παρατηρείται με μία απλή πράξη με ohm's law πως υπολογίζει λάθος το ρεύμα που πρέπει να δώσει. Ακόμα και αυτό που λέει όμως δεν το δίνει (δίνει πολύ πολύ λιγότερο) Συνέβη όταν υπερθερμάνθηκε, κι έχοντας λειτουργήσει από χθες το πραγματικό DNA 30, μπορώ να πω πως η φήμη που κυκλοφορεί πως είναι το ίδιο με αφαιρεμένες όλες τις ασφάλειες πέραν του short είναι πολύ πιθανό να ισχύει. Έχω ανοίξει ticket σε Fasttech, αλλά τα νέα μάλλον θα τα μάθετε μετά το πέρας των διακοπών όπως κι εγώ. Τέλος για να είμαι τίμιος, πριν το "καψω" δούλευε άψογα σε ρεύματα, όπως και είναι πιο ασκληρό/ανθεκτικό απ'ότι ίσως φαίνεται στις φωτογραφίες (κι από άλλα πλαστικά κουτάκια DNA που έχω πιάσει στα χέρια μου ακόμα περισσότερο). Βέβαια.....


Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 29, 2014, 15:55 »
παιδια σημερα παρελαβα και εγω το μινι σε μπλε(προσεχως φωτο)....πανεμορφο και δουλευει κανονικα αλλα εχει αυξομειωσεις στην μετρηση των αντιστασεων..δηλαδη τον ιδιο ατμοποιητη στο πρωτο πατημα τον δινει 2.2 στο δευτερο 2.8 και συνεχιζει να ανεβοκατεβαινει....βεβαια ολα αυτα οπως το εβγαλα απο το κουτακι χωρις να το φορτησω (δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο) Μπορει να ειναι κατι απλο ή παω για τικετακι;;

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 29, 2014, 18:11 »
παιδια αυτο το σταντπαι πως βγενει? εχει κανεις καμια ιδεα?

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 29, 2014, 21:11 »
Τι εννοείς με το "σταντπαι";

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 29, 2014, 21:54 »
παιδια σημερα παρελαβα και εγω το μινι σε μπλε(προσεχως φωτο)....πανεμορφο και δουλευει κανονικα αλλα εχει αυξομειωσεις στην μετρηση των αντιστασεων..δηλαδη τον ιδιο ατμοποιητη στο πρωτο πατημα τον δινει 2.2 στο δευτερο 2.8 και συνεχιζει να ανεβοκατεβαινει....βεβαια ολα αυτα οπως το εβγαλα απο το κουτακι χωρις να το φορτησω (δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο) Μπορει να ειναι κατι απλο ή παω για τικετακι;;

Αυτό το κάνει σε διάφορους ατμοποιητές; Και επίσης, το κάνει και σε εργοαστασιακούς (ή έστω σε ατμοποιητή χωρίς πιθανότητα ελαφράς σύνδεσης); Αν ναι, άνοιξέ το. Δεν είδα τέτοιο λάθος παρά μετά το ψήσιμο της πλακέτας (αν κι εγώ δεν ασχολήθηκα να το ελέγξω με άλλους ατμποιητές για ευνόητους λόγους), οπότε..

edit: @tearsforfear Αν εννοείς το γεγονός ότι μπαίνει stand by όταν μείνει για κάποια ώρα χωρίς να ατμίζεις, οπότε μετά πρέπει να κάνεις το πάτημα και να περιμένεις, δεν μπορείς να το παρακάμψεις. Είναι ακριβώς η ίδια συμπεριφορά που μου κάνει στο γνήσιο DNA 30. Θα μου πεις αυτό το κάνει λιγότερο εκνευριστικό; Όχι, αλλά πατάει στις ίδιες αρχές απλά, και στον ίδιο χρόνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2014, 22:09 από exispathi »

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 29, 2014, 22:37 »
stand by σωστα
αυτο το κανει σε λιγα δευτερολεπτα που αν δεν κανεις συνεχομενες τζουρες το διπλο πατημα δεν το γλυτωνεις. todna φιλε μου σε ποση ωρα μπενει?


οσο για τις μετρησης του δεν το συζηταω. καμια σχεση με την πραγματικοτητα απλως εγω βρηκα το αυτο που με ικανοποια και το αφησα εκει. για 40 ευρο ειναι οκ. εγω ο μοναδικος λογος που το παραγγειλα ειναι για να δω αν ειμαι οκ με τα κουτακια και τιποτα αλλο. οποτε παω καρφωτος για sx350.


Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 29, 2014, 22:41 »
Ο dna30 κλώνος της cloupor από το 2ο batch και μετά δεν έχει αυτό το θεματάκι με το standby. Παίζει πάντα με το πρώτο πάτημα.

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 29, 2014, 23:01 »
Αυτό το κάνει σε διάφορους ατμοποιητές; Και επίσης, το κάνει και σε εργοαστασιακούς (ή έστω σε ατμοποιητή χωρίς πιθανότητα ελαφράς σύνδεσης); Αν ναι, άνοιξέ το. Δεν είδα τέτοιο λάθος παρά μετά το ψήσιμο της πλακέτας (αν κι εγώ δεν ασχολήθηκα να το ελέγξω με άλλους ατμποιητές για ευνόητους λόγους), οπότε..

edit: @tearsforfear Αν εννοείς το γεγονός ότι μπαίνει stand by όταν μείνει για κάποια ώρα χωρίς να ατμίζεις, οπότε μετά πρέπει να κάνεις το πάτημα και να περιμένεις, δεν μπορείς να το παρακάμψεις. Είναι ακριβώς η ίδια συμπεριφορά που μου κάνει στο γνήσιο DNA 30. Θα μου πεις αυτό το κάνει λιγότερο εκνευριστικό; Όχι, αλλά πατάει στις ίδιες αρχές απλά, και στον ίδιο χρόνο.

Το κανει σε ολους τους ατμοποιητες και τωρα ξεκινησε και αλλο τροπαριο...εκει που δινει ρευμα κανονικα ξαφνικα το κοβει...αναρωτιεμαι μηπως εχει να κανει με τις κολησεις του κουμπιου  :hmmm: θα το ανοιξω να δω τι παιζει  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 29, 2014, 23:31 »
εκει που δινει ρευμα κανονικα ξαφνικα το κοβει...
Επειδη περασε απο τα χερια μου ενας κλωνος μαλλον ειναι γενικο το κακο, αλλα δεν ασχοληθηκα να το ψαξω οποτε τωρα που το λες θα του ριξω μια ματια μηπως φταιει καποια κολληση που δεν το νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 30, 2014, 00:32 »
@kokalo Το έχω διαβάσει κι εγώ αυτό, πράγμα που μου φαίνεται περίεργο αφού έχει τον ίδιο χρόνο reset από stand by με το κανονικό.

@tearsforfear θέλει χρονόμετρο ακριβείας, μου φαίνονται ίδια τι να σου πω τώρα.. 1 δευτερόλεπτο..; Είναι σπαστικό, χρειάζεται να το συνηθίσεις, την παλεύω προς το παρόν. Δε χρειάζεται ακριβώς διπλό κλικ. Θέλει να ατμίσεις 1-2 δευτερόλεπτα μετά το πάτημα, είτε κάνεις ένα "μακρύ" πάτημα, είτε τρία συνεχόμενα.

@Doukakos1 Όταν λες "κόβει το ρεύμα" τι εννοείς; Ρωτάω μηπως την πάτησες με το reset του, όταν δε φτάνει η δύναμη (ή φόρτιση, ίδιος παράγοντας είναι) της μπαταρίας να δώσει το ρεύμα, κλείνει και ξανανοίγει. Έχεις προσέξει να γράφει εκείνη την ώρα ξανά evolv DNA; Γιατί αν ναι, κι αυτή την ενοχλητική ιδιότητα έχει επίσης κληρονομήσει από τον προκάτοχό του.

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 30, 2014, 00:50 »
6spathi υ
φιλε μου εχω κολλησει με ατο το κουτακι τι να πω εκατσε στο χερι μου και απο την αλλη δεν εχω την αυξομειωση  τασης του μηχανικου αλλα αυτο με τα κλικ καθε λιγο σπασημο νευρων πραγματικα.
αντε αναμονη για παραλαβης της πλακεττας sx350 να δουμε τι στραβω θα τς βρω και αυτης.
τελικα μπας και εγω ειμαι ο ιδιοτροπος :hmmm: :hmmm: :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:29
από Antiprosopos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12627 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem