vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Joyetech CUBIS

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 17:12 »
Εν τέλει τον απέκτησα και εγώ. Οι απαιτήσεις μου σα νέος ατμιστής που διαφέρουν αρκετά από έναν πιο πεπειραμένο καλύφθηκαν απόλυτα. Έχω Κ γω τα θέματα με τις μπουρμπουλήθρες και τις λάθος τροφοδοσίες κάθε φορά που γεμίζω αλλά αντιμετωπίζονται και εξαλείφονται πανεύκολα με τους τρόπους που έχουν προαναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες οπότε δε με πειράζει.

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 17:21 »
Aυριο λογικα θα εχω την επισκευασιμη κεφαλη ,να δουμε πως θα τα παει o cubis με την bf rba,αλλα και εγω μαυτην  ;)

Αποσυνδεδεμένος giugiaro

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 00:53 »
Καλησπερα.Εχω τον Cubis 10 μερες.Εχω και εγω τα ιδια θεματα με τις κεφαλες,με υπερτροφοδοσιες κτλ αλλα αρχισα να τα λυνω σιγα σιγα.Σημερα δοκιμα τον Tribeca με BF clapton 1.5 σε wv και εχω καποια θεματα.Η γευση ειναι σιγουρα υποκειμενικη αλλα με κανει εντυπωση οτι πανω απο τα 9 watt μυριζει σαν πλαστικο.Το εχω δοκιμασει μεχρι τα 20 watt που αντεχει και οσο πιο πολυ τοσο χειροτερο.Η αντισταση ειναι καινουργια την εβαλα σημερα.Ειναι το γνωστο θεμα με τις περιεργες κεφαλες η ετσι ειναι ο Tribeca?Το ειχα δοκιμασει κι σε ενα αλλο καταστημα πριν τον αγορασω πρωτη φορα και νομιζω οτι δεν μυριζε ετσι.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 01:18 »
Το Tribeca είναι ένα από τα best seller υγρά με πολύ καλές κριτικές από όλους όσους το δοκίμασαν.
Δύσκολα θα βρεις κάποιον να σου πει αρνητικά σχόλια (τουλάχιστον που να σχετίζονται με γεύση πλαστικού κλπ.)
Άρα κάπου αλλού πρέπει να ψάξεις για το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος stefan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 01:26 »
Καθε νεα κεφαλη ειναι σαν το αμαξι , την στρωνεις σε χαμηλα watt  και μετα απο 2 μερες ανεβαινεις λιγο . Ας δουμε ομως το επισκευασιμο κομματι πως κουμπωνει και συμπεριφερεται

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giugiaro

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 10:05 »
Το Tribeca είναι ένα από τα best seller υγρά με πολύ καλές κριτικές από όλους όσους το δοκίμασαν.
Δύσκολα θα βρεις κάποιον να σου πει αρνητικά σχόλια (τουλάχιστον που να σχετίζονται με γεύση πλαστικού κλπ.)
Άρα κάπου αλλού πρέπει να ψάξεις για το πρόβλημα.


Την κεφαλη την εβαλα πρωτη φορα με τον Tribeca,με 4-5 σταγονες στην αντισταση και εχω γεμισει 3 φορες μεχρι τωρα αλλα το ιδιο.Ρωτησα για τον Τribeca γιατι εχω ακουσει κι εγω τα καλυτερα και μου φαινεται περιεργο να εχει τετοια γευση οντως.Με αλλα υγρα αρωματικα κυριως δεν μου φανηκε κατι περιεργο.Δεν εχει γευση καμενο για να σκεφτω μηπως εχει παθει κατι η αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 10:09 »
Πόσο καιρό ατμίζεις..?? Μήπως καπνίζεις κι όλας ταυτόχρονα..?? Το λέω γιατί μου φαινεται πολύ πιθανό όπως το ακούω , απλά οι γευστικοί σου κάλυκες να μην δουλεύουν σωστά..

Αποσυνδεδεμένος giugiaro

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 10:45 »
Μπορει να εχεις δικαιο φιλε γιατι σκεφτομαι μηπως ειναι στο μυαλο μου.Απλα οταν τον ειχα δοκιμασει σε ενα καταστημα σε αλλο ατμοποιητη νομιζα οτι ειχε αλλη γευση αλλα κι γω εχω αρχισει να σκεφτομαι οτι ιδεα μου ειναι.Δεν εχει πολλες μερες που ατμιζω ειναι η αληθεια.Ισως να μην ειναι ο συγκεκριμενος στα γουστα μου και να μην εχει να κανει με τις αντιστασεις του.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #188 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 10:52 »
Γνώμη μου, επειδή το υγρό σου είναι καλό και ακριβό, μην το πετάς τσάμπα.. Αστο στο ντουλάπι , άτμισε κάτι άλλο πιο simple και ξαναπιασ το σε κανένα μήνα που θα έχουν αρχίσει οι γευστικοί σου κάλυκες να δουλεύουν πιο καλά.. Βασική προυπόθεση , να μην καπνίζεις και κ.τ ταυτόχρονα..

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 11:02 »
Ειχα δοκιμασει και εγω μια κεφαλη απο το πακετο με τις τρεις  που ερχεται και εβγαζε μια αλλοιωση στην γευση,ενω με την αλλη δεν ειχα θεμα(δεν θυμαμαι ποια απο τις δυο 0.5 η 1.0) εκτος βεβαια απο τις μπουρμπουληθρες.
Γενικα δεν εχω ασχοληθει πολυ μαζι του ,αντε να χω κανει συνολο 10 ml με τις 0.5 και 1.0 ωμ αντιστασεις.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #190 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 12:27 »
Επισκευάσιμη παρελήφθη... Τι να σας κάνω όμως που έχω μια φλεγμονή στο λαιμό, δε βγαίνει μιλιά και δεν μπαίνει ούτε υγρό μηδενικής νικοτίνης.


Αποσυνδεδεμένος giugiaro

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 14:03 »
Γνώμη μου, επειδή το υγρό σου είναι καλό και ακριβό, μην το πετάς τσάμπα.. Αστο στο ντουλάπι , άτμισε κάτι άλλο πιο simple και ξαναπιασ το σε κανένα μήνα που θα έχουν αρχίσει οι γευστικοί σου κάλυκες να δουλεύουν πιο καλά.. Βασική προυπόθεση , να μην καπνίζεις και κ.τ ταυτόχρονα..
Βασικα να το κανω στην ακρη αποκλειεται γιατι ειχα παρει το Voodo πριν 4-5 μερες και εχει ακομα 26ml μεσα και ΔΕΝ προκειτε να το κανω ποτε,πηγε τσαπα το 20αρικο.Παντως εχεις δικαιο οσο το καπνιζω τοσο καλυτερο μου φαινεται αλλα σε χαμηλα watt.Δεν κανω κανονικο τσιγαρο πλεον.Thanks.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 22:51 »
Λοιπον η επισκευασιμη μπηκε σε λειτουργια ,ερχεται ετοιμη με καθετη την αντισταση και τυλιχτο βαμβακι οπως εχουμε δει και στα βιντεο,φωτο εχει απο πανω και βλεπετε οτι εχει το σετ στα 5 ευρω καλη τιμη απο Ελλαδα.
Την εβαλα κατευθειαν χωρις να την λυσω και να στησω δικη μου αντισταση,δουλευει αψογα ,χωρις τις υπερ η υποτροφοδοσιες των εργοστασιακων αντιστασων του πακετου και εχει καλυτερη γευση απο αυτες ,σιγουρα με δικα μας βαμβακια θα ανεβασει επιπεδο σε γευση.
Οταν την λυσω και στησω δικη μου αντισταση βαμβακι τα ξαναλεμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος stefan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 22:54 »
Αυτο περιμενα για την επισκυεασιμη

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 11:49 »
Κάπου αλλού επισκευάσιμη Εκτός από ecig? Κλείνουν νωρίς σήμερα  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 107 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix