vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 3 χρήστες
kyrgiannis, manoslykos, Jorge

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 05:20 »
Τελικά δεν έχω μείνει ευχαριστημένος όσο θα ήθελα.
Το Τανκ είναι πολύ βολικό αλλά οι κεφαλές......
Την 1ohm την έκαψα σε 24 ώρες και περίπου 10 ml υγρού 70/30.
Η 0,5 ohm παρέδωσε στην αρχή του δεύτερου γεμίσματος!!!!
Τώρα έχω την 1,5 και ελπίζω να πάει καλύτερα.


Νομίζω ότι έχουν πρόβλημα στην τροφοδοσία, ειδικά στις απανωτές τζούρες.


Η γέυση είναι απλά καλή αλλά τα ίδια υγρά στον Triton2 είναι απλά αλλού.
Περιμένω σήμερα και τον Cleito για σύγκριση.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 14:27 »
Καμια σχεση ο ενας με τον αλλον. Και διαφορα να δεις, δεν μπορεις να πεις οτι δοκιμαζεις 2 παρομοια προϊοντα.


Ο Cubis ειναι για ατμισμα σε πιο χαλαρο προφιλ. Ο Cleito ειναι για να κανεις ντουμανια.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 14:58 »
O Cubis μαλλον εχει προβλημα με την τροφοδοσια , η , τις κεφαλές...
Μου φαίνεται ότι πεταξα τα  λεφτά μου >:(

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 15:11 »
Η CLR έχει 8mm διάμετρο, αυτή έχει 12mm. Καλά είναι.

Ναι, αλλά στην CLR τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα στο στήσιμο γιατί απλά σπρώχνεις τα ποδαράκια του πηνίου και τα στραβώνεις στο κάτω μέρος.
Πλέον τις CLR τις στήνω με κλειστά μάτια σε 0 χρόνο.
Επίσης δεν ψάχνεις να βρεις μικροσκοπικές τρυπούλες και κατσαβιδάκι για να βάλεις τα ποδαράκια της αντίστασης στην RBA του Cubis. ;)

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 15:13 »
O Cubis μαλλον εχει προβλημα με την τροφοδοσια , η , τις κεφαλές...
Μου φαίνεται ότι πεταξα τα  λεφτά μου >:(
Μάλλον έχει πρόβλημα τροφοδοσίας που προέρχεται από τις κεφαλές.Το έγραψα και σε προηγούμενο post ότι δεν θέλει πολύ σφίξιμο με το που θα τον βιδώσουμε δεν τον "καργάρουμε" γιατί έχω την αίσθηση ότι δεν "ανασαίνει".
Το φαινόμενο της υπερτροφοδοσίας που παρουσιάζεται με το άνοιγμα κλείσιμο του τανκ (και όχι απαραίτητα με το γέμισμα) λύνεται σε μεγάλο βαθμό αν μετά το κλείσιμο τον αφήσουμε ξαπλωμένο για 5-10 λεπτά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2016, 15:20 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 16:56 »
Το πρόβλημα της πλημμύρας σε μένα λύνεται εύκολα είτε κλείνοντας την τρύπα του drip tip την ώρα που βιδώνω το πάνω καπάκι είτε κάνοντας αυτό που είπε ο camber, δηλαδή να τον αφήσω ήσυχο 2-3 λεπτά. Το άλλο πρόβλημα που του βρήκε ο Busardo, το ότι τρέχει υγρό από τα σπειρώματα την ώρα που βιδώνεις δηλαδή, δεν μου έχει τύχει ποτέ ως τώρα και ομολογώ πως δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να συμβεί.
Έχω βέβαια θέματα μαζί του. Κατ’ αρχάς δεν τρελαίνομαι κιόλας με την γεύση του. Δεν είναι κακός αλλά και να τον έδινα αύριο μάλλον δεν θα μου έλειπε πολύ. Το δεύτερο είναι η διάρκεια της κεφαλής. Δεν τον έχω καιρό είναι αλήθεια αλλά η καινούργια κεφαλή 1,5 που έβαλα την Δευτέρα, μετά από περίπου 12 ml μάλλον στα τελειώματα είναι. Το τελευταίο και πιο σοβαρό πρόβλημα είναι το ότι κάνει σκασίματα και μου πετάει υγρό στο στόμα (υγρά 70/30 (PG/VG) και 9-10 watt). Και το κάνει πιο πολύ αν τον έχω αφήσει στην άκρη για καμιά ώρα. Θα δοκιμάσω και το rba ελπίζοντας να λυθούν τα δικά μου θέματα μαζί του...

ΥΓ. Όλοι μαζί παραλάβαμε, ε;  :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 17:35 »
Παιδιά με αυτά που διαβάζω καταλαβαίνω πως μάλλον δεν έχουν ρολλάρει ακόμα καλά τα χέρια των κινέζων και δεν έχουν σταθερή ποιότητα οι κεφαλές. Εγώ πέρα από τη -  σπαστική, δε διαφωνώ - υπερτροφοδοσία στα γεμίσματα, δε συνάντησα στις 2 κεφαλές που δοκίμασα πρόβλημα. Ούτε στις ίδιες δυο του δεύτερου Κουμπή που πήρα. Λόττο μάλλον. Και διάρκεια φυσιολογική μου έχουν (πάνω στην εβδομάδα τις αλλάζω έτσι κι αλλιώς πάντα), και γεύση μια χαρά. Για εργοστασιακό...
Ανυπομονώ για την επισκευάσιμη. Τώρα που είμαι άνεργος, έχω λίγο χρόνο παραπάνω για παιχνίδι...

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 17:45 »
Πέρα από τις κεφαλές που δεν κρατάνε καθόλου, άλλα προβλήματα δεν έχω.
Η 1,5 φαίνεται μάλιστα να τα πηγαίνει καλύτερα. η Η γεύση καλή αλλά κατώτερη του παλιού καλού Ναυτίλου με τις νέες clapton κεφαλές όμως.
Με την Joyetech και τις κεφαλές είχα πρόβληματα και με το egrip. 1 στις 3 ήταν κακή και εκεί. :idiot1:


Με τα τανκ τις aspire έχω περισσότερη τύχη.


Ο cleito μοιάζει αρκετά στον cubis και αν βγάλουν μια καλή 1,8 ή 1,5 κεφαλή δεν βλέπω το λόγο να μην συγκρίνεται με τον cubis.

Αποσυνδεδεμένος methisos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 17:51 »
 Toν πείρα σημερα, προς το παρών αριστες εντυπώσεις, ειχα τον subtank mini και μου ειχε σπασει τα νευρα με τις πλημύρες ηθελα μαζι ενα ρολο χαρτι, τωρα ο cubis δεν σου δινει την γευση που σου δινει ο subtank αλλα δεν με πειράζει, το χτύπημα του αρκετά καλό, σχεδιασμός άψογος..
 

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 18:28 »
Το πρόβλημα της πλημμύρας σε μένα λύνεται εύκολα είτε κλείνοντας την τρύπα του drip tip την ώρα που βιδώνω το πάνω καπάκι είτε κάνοντας αυτό που είπε ο camber, δηλαδή να τον αφήσω ήσυχο 2-3 λεπτά.
Το δοκίμασα και αυτό και φίμωσα το drip tip με λαστιχο, έκλεισα τον αέρα και το βίδωσα από το drip tip για να μην ανοίξει η εισαγωγή αέρα. Αποτέλεσμα, η υπερτροφοδοσία μου έκανε  :tongue_move_02: Το μόνο που λειτούργησε είναι που τον άφησα ξάπλα για καμια δεκαριά λεπτά.
Έχω βέβαια θέματα μαζί του. Κατ’ αρχάς δεν τρελαίνομαι κιόλας με την γεύση του. Δεν είναι κακός αλλά και να τον έδινα αύριο μάλλον δεν θα μου έλειπε πολύ.
Στο θέμα γεύση στην αρχή δεν ξετρελάθηκα αλλά μετά από μια ημέρα η γεύση έγινε αξιοπρεπής.
Το δεύτερο είναι η διάρκεια της κεφαλής. Δεν τον έχω καιρό είναι αλήθεια αλλά η καινούργια κεφαλή 1,5 που έβαλα την Δευτέρα, μετά από περίπου 12 ml μάλλον στα τελειώματα είναι. Το τελευταίο και πιο σοβαρό πρόβλημα είναι το ότι κάνει σκασίματα και μου πετάει υγρό στο στόμα (υγρά 70/30 (PG/VG) και 9-10 watt). Και το κάνει πιο πολύ αν τον έχω αφήσει στην άκρη για καμιά ώρα. Θα δοκιμάσω και το rba ελπίζοντας να λυθούν τα δικά μου θέματα μαζί του...

ΥΓ. Όλοι μαζί παραλάβαμε, ε;  :)
Όσο αφορά τη διάρκεια της κεφαλής δεν μπορώ να σου απαντήσω μιας και την έχω από τη δευτέρα το βράδυ, κάνοντας ένα τανκ τη μέρα. Ακόμη δουλεύει. Όσο αφορά τα σκασίματα. Έχει και είναι έντονα. Υγρό στο στόμα πετάει όταν ανοίξεις κλείσεις  το τανκ και πάρεις αμέσως τζούρα. Περιμένω την επισκευάσιμη και θα δούμε.
Ναι όλοι μαζί παραλάβαμε :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 18:45 »
εχω την εντύπωση ότι κάποιες κεφαλές τα φτύνουν γρηγορότερα λόγω υψηλού vg σε σχέση με 50/50 ας πούμε. παίζει ρόλο και ο τρόπος λειτουργίας από την άλλη.

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 19:39 »
Τις κεφαλές με τι τις δουλεύεται?


Τον έχω μερικές μέρες αλλα με το βτσ μινι και το ρχ200 σε σσ λειτουργιά δεν παίζουν καλά.κατευθείαν χτυπάει protection αλλα χωρις να ατμοποιεί καθόλου.


Η μόνη λύση μέχρι τώρα είναι είτε να τις παίζω σε βαττ είτε τώρα που έβαλα το tcr 0195 που είδα το έχουν πολύ σε άλλο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 20:32 »
Ένα πράγμα δεν κατάλαβα στην vertical το βαμβάκι πως το βάζουμε; Θα υπάρχει ανταλλακτικό έτοιμο;Επίσης οι αντιστάσεις θα είναι και αυτές έτοιμες ή θα τις φτιάχνουμε, γιατί μου φαίνεται λίγο δυσχρηστο με τις γωνίες που έχει. :hmmm:

Κινείται στη φιλοσοφία του Ναυτίλου με τις BVC. Έχω επισκευάσει εργοστασιακή κεφαλή BVC του Ναυτίλου, αλλά είναι λίγο μανίκι (όχι τόσο στην κατασκευή, όσο στην τοποθέτηση). Πιστεύω ότι μιας και είναι επισκευάσιμη αυτή η κεφαλή, τα πράγματα θα είναι πιο εύκολα. Κατά τη γνώμη μου, οι BVC αποδίδουν πολύ καλύτερα από τις κλασικές οριζόντιες αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 20:45 »
μετα απο μερικες μερες συμβιωσης μαζι του


1.τα χαλια με τις διαροες που δειχνει ο Βουσαρδος δεν τα εχω, και οπως καταλαβα και μας ειπε, πειραμε ολοι τον 1ο ενω εχει βγει και revision 2 στο οποιο δεν εχει γυαλινο drip tip.Τι αλλες αλλαγες ειχε δεν μας ειπε.


2.Η clapton 1.5 για χαλαρο mouth to lung ειναι οτι πρεπει, οι των πνευμονικων δεν θα τον χαρειτε.


3.Μπουρπουληθρες και υπερτροφοδοσιες γιοκ, μπορει και να ετυχε ομως.


5.Για back up ατμο στο τσαντακι μου ειναι οτι πρεπει αλλα (λογω ιδιαιτερης αγαπης) nautilus δεν ειναι.


6.Νισαφι με τις ss316, και βαλανε και δυο μεσα, μερικοι δεν τις θελουμε λεμε !!!


edit. αυτο το ζουζουνι εχει αναστατωσει πολυ κοσμο ...  :))

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 21:12 »
E ρε μπουρμπουληθρα κ κακο,πρωτη μερα σημερα εβαλα την 1ωμ γεμισα υγρο και ξεκινησε η καταδυση ...σαν δυτης ενιωσα  :)) :))
Τον αφησα δυο λεπτα και ισιωσε,πολυ ωραια κατασκευη ρε παιδια,τον γουσταρω με χιλια που γεμιζει απο πανω τοσο ευκολα,αν δεν ειχε αυτο το κουσουρι με τις μπουρμπουληθρες  >:(
Γευση ...ας μην πω δεν εχω κανει ουτε ενα μλ αλλα οσο κλεινεις την εισαγωγη αερα τοσο καλυτερη γευση βγαζει.
Εφαγα και λιγο καμμενο στα πολλα watt  >:(
Αντε να δουμε και αυτες τις επισκευασιμες ,αλλα καπως περιεργο το κοβω το θεμα με το στησιμο..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix