vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 10:23 »
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να εξαλείψεις την υπερτροφοδοσία μετά το γέμισμα. Για μένα ο πιο απλός και λιγότερο ψυχοφθόρος να αφήνεις 1-2 λεπτά τον ατμοποιητή στην ησυχία του. Φεύγει από μόνο του το πλεονάζον υγρό και μετά ατμίζεις κανονικά από την 1η τζούρα. Τουλάχιστον στην 1.5 clapton που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής.


Ειναι αληθεια αυτο, σχεδον σε ολες τις κεφαλες τις Joytech που εχω δοκιμασει κατα καιρους, εχουν αυτο το θεμα υπερτροφοδοσιας μετα απο γεμισμα. Αν ομως τις αφησεις στην ησυχια τους κανενα δεκαλεπτο, μετα ξαφνικα ειναι λες και αλλαξες αντισταση. Επισης οταν κουμπωνετε τον εκαστοτε ατμοποιητη μετα απο γεμισμα να φροντιζετε οι αεριδες να ειναι κλειστοι.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 15:35 »
1)Εαν ειναι γεματος και τον αφησεις στο πλαι η ξαπλα κατω εχει διαροη υγρου απο το airflow η απο καπου αλλου ?
2) Εχω τον triton 2 αλλα με "κουραζει" για ολη τη μερα αξιζει να παρω το κουμπι (cubis) για τσιγαρισιες ανετες οχι πολυ σφιχτες και απο θεμα γευσεις με βαση τον triton 2 τι παιζει ?
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 19:37 »
Σχετικά με διαροή υγρού,δε θα έχεις κανένα θέμα με το Cubis.Δεν χάνει καθόλου.
Σε σχέση με τον triton δεν έχω γνώμη μιας και δεν τον είχα ποτέ τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 19:45 »

Ειναι αληθεια αυτο, σχεδον σε ολες τις κεφαλες τις Joytech που εχω δοκιμασει κατα καιρους, εχουν αυτο το θεμα υπερτροφοδοσιας μετα απο γεμισμα. Αν ομως τις αφησεις στην ησυχια τους κανενα δεκαλεπτο, μετα ξαφνικα ειναι λες και αλλαξες αντισταση. Επισης οταν κουμπωνετε τον εκαστοτε ατμοποιητη μετα απο γεμισμα να φροντιζετε οι αεριδες να ειναι κλειστοι.

στον cubis ο αέρας κλείνει ούτως ή αλλως στο ξεβίδωμα εαν δεν απατώμαι. πάντως βάσανο η μπουρμπουλήθρα όντως, τον έχω και εγώ δύο μέρες και βασανίστηκα ομολογώ. ούτε με φυσήματα ούτε με πυροδοτήσεις διορθώθηκε, θέλει να τον αφήσεις όρθιο στην ησυχία του αρκετή ώρα για να στρώσει.
Τουτέστιν για απρόσκοπτη λειτουργία πρέπει να χρησιμοποιείται σαν δεύτερος secondary ατμοποιητής και όχι σαν μοναδικός.

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 20:02 »
Προσπάθησε να τον βιδώσεις με κλειστό αέρα και κρατώντας τον από την βάση του επιστομίου.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 21:40 »
Πρώτη μέρα σήμερα με τον cubis και πρώτη επαφή με tc, με την ss 1,0Ω.
Πρώτο δείγμα θετικό, παίζει στο vtc mini, 12w 240C.
Δεν έχει τα "ζουμιά" του ego one mega, ο οποίος με τον καιρό δακρύζει όλο και περισσότερο, αλλά δεν έχει και τη γεύση της clr κεφαλής, για την ακρίβεια απέχει παρα πολύ.
Δοκίμασα και την ίδια αντίσταση σε μπαταρία ijust2(power mod δηλαδή) :thumpdown:
Καμένο κάργα.
Στο vtc mini & power mod παίζει καλά στα 10w.

Σχεδιαστικά ενδιαφέρων ο cubis, ελπίζω σε επισκευάσιμη κεφαλή επιπέδου clr για να γίνει και γευστικά ενδιαφέρων.

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 23:53 »
Προσπάθησε να τον βιδώσεις με κλειστό αέρα και κρατώντας τον από την βάση του επιστομίου.

δεν έχω βρεί ακόμα άμεση λύση, μέχρι τώρα όταν αδειάζει τον γεμίζω και τον αφήνω στην άκρη και ατμίζω τον ατλαντις. μέχρι να τον ξαναπιάσω ειναι κομπλέ. πολύ καλές εντυπώσεις ακόμα, προς το παρόν με την 1,00 αντίσταση τοχω δουλέψει γιατί με βολεύει η οικονομία καταναλωσης σε σχέση με την ρουφήχτρα τον ατλαντις χαχα. γευστικά πολύ ευχαριστημένος και απο τα δυο

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Πρώτη μέρα σήμερα με τον cubis και πρώτη επαφή με tc, με την ss 1,0Ω.
Πρώτο δείγμα θετικό, παίζει στο vtc mini, 12w 240C.
Δεν έχει τα "ζουμιά" του ego one mega, ο οποίος με τον καιρό δακρύζει όλο και περισσότερο, αλλά δεν έχει και τη γεύση της clr κεφαλής, για την ακρίβεια απέχει παρα πολύ.
Δοκίμασα και την ίδια αντίσταση σε μπαταρία ijust2(power mod δηλαδή) :thumpdown:
Καμένο κάργα.
Στο vtc mini & power mod παίζει καλά στα 10w.

Σχεδιαστικά ενδιαφέρων ο cubis, ελπίζω σε επισκευάσιμη κεφαλή επιπέδου clr για να γίνει και γευστικά ενδιαφέρων.

φιλε στο power mode δοκιμασε στο ευρος 12 με 15w μεγιστο. δεν πήρα ποτέ καμένο και γευση πολύ καλή.
στη θερμοκρασία ποσους βαθμούς το δουλεύεις;

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 13:22 »
Κάτοχος εδώ και λίγες ώρες.
Δουλέυω αρχικά την 1ohm κεφαλή.
Είναι όμορφος, λειτουργικός και εύκολος στο γέμισμα. Καμία διαρροή ή άλλα προβλήματα.
Από γεύση (Charlies Chalk Dust 70/30 υγρό) δεν εντυποσιάστικα.
Ο Triton 2 δίνει πολύ καλύτερη και νομίζω και ο Ναυτίλος με την clapton κεφαλή. Θα δω με την 0,5 και την 1,5 αργότερα.[size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 17:03 »
Πριν από λίγες ώρες παρέλαβα και εγώ τον cubis. Αφού τον έπλυνα έβαλα υγρό να τον ατμίσω. Κλασσικό πρόβλημα η υπερτοφοδοσία. Λύνεται με αύξηση των watt (τουλάχιστον αυτό δούλεψε σε μένα ,τα έκανα όλα όσα προαναφέρθηκαν). Έβαλα την 1.5 Clapton. Η τζούρα είναι αεράτη ακόμη και με κλειστό το airflow (τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα) αλλά παλεύεται. Ποσότητα ατμού αρκετή. Γεύση, περίμενα περισσότερα. Έχω την αίσθηση ότι είναι πιο υποτονική από τον Aerotank Mega με τις VOCC κεφαλές των 1.5 ohm. Επειδή υπάρχει περίπτωση να μην έχει στρώσει ακόμη η κεφαλή θα βάλω ένα ερωτηματικό και θα επανέλθω. Θέλω να δω και την αντοχή της κεφαλής αλλά σαν πρώτη εντύπωση δεν είναι αυτό που περίμενα. Δεν είναι κακός αλλά.......
Θα δείξει.
Να συμπληρώσω ότι το Evic Vtc Mini μου διαβάζει την αντίσταση από 1.3 - 1.43 ohm.
Επισης οταν σφιγγω το τανκ αφου γεμισω ειναι σα να μπλοκαρω τις εισαγωγες της κεφαλης που βρισκονται κατω και δεν τραβαει σχεδον καθολου δινοντας υποψια καμενου . Μολις ξεσφιξω αρκετα βγαινουν απο την εισαγωγη της κεφαλης φυσαλιδες που σημαινει οτι ξεκινησε να αναπνεει και ολα καλα ..μεχρι την επομενη φορα που θα γεμισω . Τι να πω .. δεν μπορω να πω οτι εχω μεινει κ ικανοποιημενος απο την στιγμη που το κυριοτερο κριτηριο αγορας του ηταν οτι εψαχνα κατι σαν το ναυτιλο .. απροβληματιστο . Μονο γεμισμα και κεφαλή . Εχετε παρατηρησει κατι παρομοιο ?
Συγγνωμη αν κουρασα απλα θεωρησα οτι πρεπει να το μοιραστω μιας και ειναι καινουριο μοντελο
Αυτό μου το έκανε και μένα και σε κάποια στιγμή πήρα και υποψία καμμένου. Το ξέσφιξα λίγο και επανήλθε. Ευτυχώς δεν έκαψα την κεφαλή. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι για να δουλέψει σωστά δεν το καργάρεις και με το που σφίξει το αφήνεις αλλιώς σε αφήνει η κεφαλή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2016, 11:27 από ambient »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 12:46 »
http://www.joyetech.com/product/bf-rba-head/

Η επισκευάσιμη κεφαλή για τον CUBIS:




Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 14:37 »
Ένα πράγμα δεν κατάλαβα στην vertical το βαμβάκι πως το βάζουμε; Θα υπάρχει ανταλλακτικό έτοιμο;Επίσης οι αντιστάσεις θα είναι και αυτές έτοιμες ή θα τις φτιάχνουμε, γιατί μου φαίνεται λίγο δυσχρηστο με τις γωνίες που έχει. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 17:20 »
Πρώτη μέρα σήμερα με τον cubis και πρώτη επαφή με tc, με την ss 1,0Ω.
Πρώτο δείγμα θετικό, παίζει στο vtc mini, 12w 240C.
Δεν έχει τα "ζουμιά" του ego one mega, ο οποίος με τον καιρό δακρύζει όλο και περισσότερο, αλλά δεν έχει και τη γεύση της clr κεφαλής, για την ακρίβεια απέχει παρα πολύ.
Δοκίμασα και την ίδια αντίσταση σε μπαταρία ijust2(power mod δηλαδή) :thumpdown:
Καμένο κάργα.
Στο vtc mini & power mod παίζει καλά στα 10w.
Σχεδιαστικά ενδιαφέρων ο cubis, ελπίζω σε επισκευάσιμη κεφαλή επιπέδου clr για να γίνει και γευστικά ενδιαφέρων.
Μετά από 3 μέρες μάλλον έγινα fan του cubis. Οικονομικός στην κατανάλωση, "στεγνός"(καιρός είναι να απαλλαγούμε από αυτή την παιδική ασθένεια του vaping) και με απόδοση ενός πολύ καλού εργοστασιακού. Αν και η rba έρχεται στην ίδια καλή τιμή (3 ευρώ και κάτω) και προσφέρει γεύση και αντοχή, προβλέπω μεγάλο σουξέ.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 20:09 »
Αυτό που με ανησυχεί είναι το μικροσκοπικό της κεφαλής. Χωρίς να είμαι κι ο πιο έμπειρος μάστορας, το βλέπω δύσκολο να μπορέσει κανείς να φτιάξει αντιστάσεις πάνω από 1,0 Ohm. Ίσως γι αυτό και η Joyetech να προτείνει 25-70 watts για την κάθετη αντίσταση και 25-50 για την οριζόντια (φαίνεται στην φωτο που πόσταρε ο Tem). Επίσης αυτές οι ορθές γωνίες του σύρματος (δείτε την φωτο από κάτω) είναι σίγουρα έξω από τις δικές μου δυνατότητες!

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 22:06 »
Απλα πειτε μου που την εχουν να παω να την παρω!  ;D

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 22:20 »
 Η CLR έχει 8mm διάμετρο, αυτή έχει 12mm. Καλά είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix