vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

611 επισκέπτες, 4 χρήστες
treloneritis, fotis3d, Harris, dkostas

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1215 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 01:29 »
Πάρε  αυτή  είναι  οικονομική  και  καλή  http://www.vapesin.com/diy-ygra/diy-vaseis/umami-media-50-vg-50-pg-100ml-atmistiki-vasi-0mg.html

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1216 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 14:19 »
Γειά σας παιδιά. Εκεί που ήμουνα με έναν Cubis (τον παλιό), βρέθηκα με τρεις !!! Έναν Mini Pro που παρήγγειλα με το Evic Basic και έναν Pro που κέρδισα σε διαγωνισμό. Επειδή μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την Clapton 1.5Ω και οι Pro έρχονται με την LVC, θα ήθελα να ρωτήσω ποιός είναι ο ρόλος της LVC και ποιά η βέλτιστη ρύθμισή της.
Επισυνάπτω και μια συγκριτική φώτο του Basic με VTC Mini-Ναυτίλο.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1217 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 14:21 »
Απλά,  όσο και το ποσοστό της vg το πάω εγώ.

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1218 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 14:50 »
Δηλαδή, εμένα που τα υγρά μου είναι 50/50 το ρυθμίζω στη μέση? Και όσο ανεβαίνει το ποσοστό της VG ανοίγουμε περισότερο?

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1219 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 15:41 »
Σωστά, έτσι το δουλεύω εγώ, και δεν έχω θέματα. Άλλοι την έχουν τέρμα ανοιχτή συνέχεια. 

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1220 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 14:30 »
καλησπερα! αθτην την αντισταση την εχει δοκιμαση κανεις? λει τπτ? 
http://www.smartsmoke.gr/atmopoihths-hlektroniko-tsigaro/antistasi-coils/joyetech-coils/cubis-ni200-coils

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1221 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 15:30 »
Κακά τα ψέματα , ΑΥΤΟ το νήμα , του CUBIS , μ' έχει μπερδέψει περισσότερο απ΄ όλα!
Διαβάζοντας τις εμπειρίες των παιδιών ,δεν μπορείς ούτε να τον αγοράσεις με σιγουριά ,
ούτε να τον απορρίψεις ντεφάκτο... Από άψογος έως... τινάγματα και μπουρμπουλήθρες.
Τον δοκίμασα μια φορά αλλά όπως ξέρουμε , δεν βγάζεις ασφαλή συμπεράσματα έτσι.
Έχω πελαγώσει.
Εκτός κι αν με τις νέες clapton 1,5 αντιστάσεις , όλα διορθώνονται.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1222 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 15:53 »
Ο πρώτος ήταν μέτριος σε γεύση και ιδιότροπος. 
Ο pro είναι σχεδιαστικά άριστος (για βραβείο) και με την lvc 1,5 είναι μια χαρά ατμοποιητής για τσιγαρίσιες. Οι υπόλοιπες κεφαλές δεν είναι του στυλ μου, απλά. 
Θα δοκιμάσω και την 0,6 προσεχώς. 

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1223 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 17:27 »
Το μεγαλο θετικο του ειναι το θεμα των διαρροων που ειναι απλα μηδενικες.
Απο κει και περα ως κατοχος 2 τετοιων μπορω να πω οτι με βολεψαν αφανταστα για εξω αλλα απο γευση καπου χανει.
Για να μη μπερδευω μιλαω για το πρωτο μοντελο,  το δευτερο δε το ξερω αλλα ετσι οπως το ειδα δε δειχνει να χει και τιιις διαφορες.
Επισεις η επισκευασιμη κεφαλη δεν ειναι το οτι καλυτερο (ουτε το οτι χειροτερο).
Επισεις πρεπει να ειναι ο πιο θορυβωδης ατμοποιητης που εχει βγει... δε θα παραξενευομουν αν η επομενη Version εχει και τουρμπο!

Με λιγα λογια, τον θεωρω ατμοποιητη που ειναι λιγο απ ολα αλλα σε τιποτα πραγματικα καλος, ομως η πρωτοποριακη του σχεδιαση σιγουρα αξιζει να γινει βαση για την επομενη γεννια ατμοποιητων.
Το σημαντικοτερο ατου του ειναι οτι πρακτικα ειναι σχεδον αδυνατο να υπαρξει διαρροη, και επι πλεον ειναι αρκετα στιβαρος ωστε να μη σπασει σε ενα τυχαιο πεσιμο.


Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 17:52 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος Manifesto

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1224 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 18:12 »
Καλησπέρα!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει να δοκιμάσω τις lvc κεφαλές. Να πω την αλήθεια δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι στιγμής με τις απλές 1,5 clapton, αλλά βλέποντας κατασκευαστικά τις lvc με τις τρύπες στα πλαινά νομίζω ότι τροφοδοτούντε καλύτερα.

Και κάτι άλλο λίγο άσχετο όταν κλειδώνω μια κεφαλή σε έλεγχο θερμοκρασίας για παράδειγμα την 1Ω ss316, μπορώ να την εναλλάσω και σε power mode ή είναι καλύτερα να την χρησιμοποιώ μόνο σε έλεγχο θερμοκρασίας; 

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1225 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 19:45 »
Κακά τα ψέματα , ΑΥΤΟ το νήμα , του CUBIS , μ' έχει μπερδέψει περισσότερο απ΄ όλα!
Διαβάζοντας τις εμπειρίες των παιδιών ,δεν μπορείς ούτε να τον αγοράσεις με σιγουριά ,
ούτε να τον απορρίψεις ντεφάκτο... Από άψογος έως... τινάγματα και μπουρμπουλήθρες.
Τον δοκίμασα μια φορά αλλά όπως ξέρουμε , δεν βγάζεις ασφαλή συμπεράσματα έτσι.
Έχω πελαγώσει.
Εκτός κι αν με τις νέες clapton 1,5 αντιστάσεις , όλα διορθώνονται.

Θα στο πω με απλά λόγια για να το καταλάβεις: Είναι καλός απλά δεν δουλεύει πάντα. Προσωπικά έχω Ναυτίλο, Melo 2, Gs tank, K3, K1 και είχα και τον Cubis (τον παλιό). Τον έδωσα γιατί μου έσπασε τα νεύρα. Όλα του καλά αλλά αν φάει κώλυμα σου σπάει τα νεύρα. Όσοι λένε πως είναι απροβλημάτιστος εννοούν πως τα προβλήματα λύνονται, αλλά υπάρχουν. Αλίμονο αν βιάζεσαι να φύγεις από το σπίτι και ο Cubis κάνει μπουρμπουλήθρες.... Τον καινούργιο δεν τον έχω, αλλά διστάζω να τον πάρω. Υπάρχουν αρκετές αξιόπιστες επιλογές σε τσιγαρίσιους. Αν θέλεις καλή γεύση πάρε Ναυτίλο, Αν θες ευκολία χρήσης πάρε Melo 2 (με τις Aspire 1,8 ή τις 0,75 ohm της Eleaf). Αν θες φτηνό ατμοποιητή με φτηνές κεφαλές αλλά με καλά χαρακτηριστικά (ρύθμιση αέρα, 3ml χωρητικότητα κλπ) πάρε gs tank.   

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1226 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 20:30 »
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει να δοκιμάσω τις lvc κεφαλές. Να πω την αλήθεια δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι στιγμής με τις απλές 1,5 clapton, αλλά βλέποντας κατασκευαστικά τις lvc με τις τρύπες στα πλαινά νομίζω ότι τροφοδοτούντε καλύτερα. Και κάτι άλλο λίγο άσχετο όταν κλειδώνω μια κεφαλή σε έλεγχο θερμοκρασίας για παράδειγμα την 1Ω ss316, μπορώ να την εναλλάσω και σε power mode ή είναι καλύτερα να την χρησιμοποιώ μόνο σε έλεγχο θερμοκρασίας;
Εγω αυτον τον καιρο ατμιζω με lvc κεφαλη, εχω κανει σιγουρα πανω απο 10,κοντα στα 20 και ακομα η κεφαλη δεν επαθε τιποτα και υποψιν την πιεζω στα 16 watt με μακροσυρτες. Μπορεις την 1ohm ss316 να την εναλλασεις και σε power mode. 
Αυτον τον ατμοποιητη αν τον μαθεις  προβληματα δεν θα εχεις, το πιθανον ειναι να κανει καμια φορα μπουρμπουλήθρες, αν τον τιναξεις αναποδα και τραβηξεις 2-3 καλες τζουρες στρωνει αμεσως

Αποσυνδεδεμένος Zvoudas

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1227 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 10:27 »
παιδια καλημερα,

σημερα το πρωι αποφασισα να χρησιμοποιησω τον κλασσικο cubis με high vg υγρο. συγκεκριμενα, βαζω μια καινουρια clapton 1,5 (την κλασσικη) και γεμιζω με την pink mule 80vg (γκρι). μετα το απαραιτητο βουλωμα με χαρτι και τιναγμα για να φυγουν οι σταγονες και αφου ειχα διαβρεξει την αντισταση ξεκινω να ατμιζω στα 9 watt εχοντας κλεισει τελειως τον αερα. μετα τις 4-5 πρωτες υποτονικες τζουρες, ο ατμο ζεσταθηκε και ξεκινησε να βγαζει το ντουμανακι του χωρις μπουρμπουληθρες παρα μονο με τον γνωστο συριγμο που κανει ο cubis. η ερωτηση μου ειναι η εξης: υπαρχει περιπτωση να παιρνω καμμενο (υποτροφοδοσια) και να μην το καταλαβαινω;η βαση ειναι χωρις αρωμα και εχω μια αμυδρη αισθηση μεταλλου...μπορει αυτο να εκλειφθει ως μη σωστη τροφοδοσια του 80vg υγρου; 

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1228 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 11:10 »
Oχι, αρκεί να μην έσφιξες πολύ,  φύσα και καμιά δύο αντίστροφα,  να φύγουν τυχών φυσαλίδες αέρα,  και σε μερικά μλ θα φύγει και η μεταλλική γεύση 

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1229 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 11:13 »
καλημερα....θα παιδευτεις ...εμενα "επιανε¨και το εξης οταν αλλαζα αντισταση τον αφηνα καμια ωρα χωρις να ατμισω δλδ (σοβαρη εξηγηση δεν εχω να σου γραψω απλα μετα λειτουργουσε καλα) ...βαλε την lvc να τα λυσεις ολα... η μεταλλικη γευση παντως φευγει....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172191 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364