vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire K3 Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 25, 2018, 01:07 »
 
έχει πάρει το μάτι σας επισκευάσιμες BVC για τον K3?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 25, 2018, 04:12 »
Για τον Κ3 όχι, Τάκη. Για τον Ναυτίλο έβγαιναν παλιά (τώρα σταμάτησε η παραγωγή), όχι από την Aspire αλλά από ανεξάρτητο κατασκευαστή από Βρετανία μεριά.Στον Κ3 όμως δεν ταίριαζαν. Μπορείς να βρεις βιντεάκια, αλλά το μέγεθος της κεφαλής ήταν παίδεμα. Πιό γρήγορος τρόπος να ανοίξεις και να επισκευάσεις την μαμίσια. Και ακόμα πιό εύκολη η αγορά επισκευάσιμου. Σήμερα έβλεπα κάτι προσφορές των €15- 30.

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 25, 2018, 04:21 »
 
pm me
βαρέθηκα να αγοράζω αντιστάσεις για τον Κ3 κ τον Melo

Συνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 25, 2018, 08:51 »
Παρε ενα doggystyle clone.Πολυ κοντα σε γευση,ευκολο στησιμο,μικρη καταναλωση σε σχεση με αλλους επισκευασιμους.Κι εγω κολλημενος με τον K3 ημουν.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 25, 2018, 09:35 »
Ακριβώς μία από τα ίδια και για μένα, Αχιλλέα. Ξεκίνησα διερευνητικά με ό,τι απλούστερο και φθηνότερο (Κ3) και κάτι τα 3ευρα/εβδομάδα για κεφαλές, κάτι η ενημέρωση και εξοικείωση με το νέο μου χόμπυ, με οδήγησε στον doggy σαν επόμενο ατμιστικό βήμα. Σχολή ο αφιλότιμος. Πανεύκολος, πάμφθηνος, πανάλαφρος, διακριτικό μέγεθος, δεν καταναλώνει πολύ, δεν σε κατουράει, δεν σου δίνει καμμένα, όλα τα συγχωρεί μέχρι να μάθεις.Ο τέλειος all-rounder (φτου σε λάθος νήμα τον σχολιάζω ;) ; )  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 25, 2018, 09:48 »
 Για να μην υπαρχει μονο η μια γνωμη,θεωρω τον Κ3 ενα κακο φθηνο προιον. Δεν θα τον συστηνα σε κανενα.  
 Αν ειναι να παει καποιος σε τοσο φθηνιαρικη αγορα,καλυτετα fumytank or Gstank.
 Γενικα απο ατμο της aspire ικανοποιημενος εμεινα μονο απο τον Χ που χρησιμοποιω καθημερινα. Κ3, Nautilus 1 και 2,τα θεωρω μουφες,με τους δυο τελευταιους απλα να εχουν καποια θετικα.

Συνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 25, 2018, 10:17 »
Εγω παρολο που πλεον ασχολουμαι κυριως με επισκευασιμους τους κ3 μου δεν τους εχω παροπλισει.Κεφαλες nautilus εχει μονιμα προσφορα το vapormarket 11 ευρω οι 5 για αγορα απο το καταστημα και ειναι γνησιες.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 25, 2018, 10:29 »
Πέτρο, το χρήσιμο είναι να αιτιολογούμε τις κακές, καλές ή αδιάφορες κρίσεις μας. Το να σου πω δίκην δόγματος "το τάδε είναι κακό και φτηνό προϊόν και δεν θα το σύστηνα σε κανέναν" δεν προσφέρει κάτι, όπως και το "στην θέση του προτείνω αυτό".
Εγώ φερ ειπείν, όπως και οι προηγούμενοι σχολιαστές, είμαστε ή ήμασταν στο ξεκίνημά μας, ικανοποιημένοι με αυτά που προσφέρει. Ενώ από την άλλη, αυτούς που προτείνεις εγώ μεν προσωπικά δεν τους γνωρίζω, ενώ από την άλλη κάποιος έχει σχολάσει αρνητικά μία από τις προτάσεις σου.
Επειδή ακριβώς δεν έχουμε όλοι τα ίδια στάνταρ, γούστα, ανάγκες και προτιμήσεις, τουλάχιστον ας παραθέτουμε αιτιολόγηση για την όποια κρίση μας. :thumpup:

[member=19199]axilleaspro[/member], εγώ πλέον τον έχω φουλαρισμένο με σκέτη βάση, για εκείνες τις δύσκολες μέρες (vaper s tongue). :laugh1:  Και πάλι όμως, τις εργοστασιακές κεφαλές του τις ανοίγω και τις επισκευάζω. 

Συνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 25, 2018, 10:46 »
   Και πάλι όμως, τις εργοστασιακές κεφαλές του τις ανοίγω και τις επισκευάζω.
Η επισκευη τους μου φαινεται πολυ δυσκολη, κατι σα χειρουργειο.Μπραβο παντως που τα καταφερνεις!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 25, 2018, 11:13 »
 Την γεύση την θεωρώ κακή,αποδίδει τα υγρά,μονοδιάστατα, με μια χαρακτηριστική "σκληρότητα", παρουσίασε τακτικές υπερτροφοδοσίες,ρύθμιση αέρα ανύπαρκτη.
ΟΚ κάνει 10 Ευρώ,αλλά για εμένα δεν αξίζει,ούτες για εμπειρο ατμιστή,ούτε για νέο που πιθανόν να τον απογοητεύσει.
Οι άτμο που έχω είναι
K3
Naytilus mini,2,X(4μλ)
GS Tank
Fumytech Fumytank 3

 Με εξαίρεση τον X,οι άλλοι έχουν να χρησιμοποιηθούν αιώνες. Γράφω και την αντίθετη άποψη,γιατί ως νέος ατμιστης, την πάτησα πολλές φορες(και σε mod με αυτά τις eleaf) με σούπερ ουαου κριτικές. Αυτά.
 Υ.Γ. Ποιος σχολίασε αρνητικά κάποια πρόταση μου? Δεν το έχω δει. Αν οδήγησα άνθρωπο σε λάθος αγορά,λυπάμαι πολύ.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 25, 2018, 11:28 »
Oki doki τώρα! Φυσικά, περί ορέξεως κολοκυθόπιττα, γι αυτό και δεν έχω να πω κάτι παραπέρα.
*** Για το υστερόγραφό σου, μηδέν άγχος. Κάπου παραπίσω στο νήμα υπάρχει σχόλιο αντίστροφο του δικού σου, όσον αφορά τον Κ3 σε σχέση με τον GS. Τα...της κολοκυθόπιττας που λέγαμε.

[member=19199]axilleaspro[/member], δεν είναι δυσκολότερος ο χώρος που σου δίνει η εργοστασιακή κεφαλή της Aspire για να δουλέψεις από το deck του Kayfun Lite, πίστεψέ με το ίδιο γρήγορα στήνονται.

 

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 25, 2018, 11:42 »
 Να το διευκρινησω πως και τον gs tank δεν τον θεωρω μια καλη προταση,απλα αν το μπατζετ ειναι 10 ευρω,καλυτερα εκει.

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 31, 2018, 13:37 »
Σήμερα παρέλαβα τον Κ3 απο το vapour smok-e πακετακι με το iPV D2 καθώς και δωράκι 2 μπουκαλάκια lemon tart dinner lady .
 Η εμπειρία μου είναι σχεδόν ανύπαρκτη και το μέτρο σύγκρισης είναι το joyetech ego AIO που έχω καθώς και ένα istick με τον Ναυτίλο τον πρώτο επάνω που τον δοκίμασα για ένα 3ήμερο. Σαν πρώτη εντύπωση με παραξένεψε πολύ η αεράτη τζούρα του αλλά δεν με χαλάει . Το γέμισμα του θέλει προσοχή για να μήν τα κάνει όλα χάλια . Πάντως με την 1.8 που έχει επάνω το χτύπημα στον λαιμό είναι αρκετά καλό και το ντουμάνι ικανοποιητικό για τα δικά μου γούστα . 
Δέν ξέρω κατα πόσο φταίει το lemon tart που δοκίμασα πρώτο άλλα κάνοντας αλλαγή υγρού και έχοντας καθαρίσει καλά το tank συνεχίζω εδώ και αρκετή ώρα να έχω ακόμα γεύση απο το lemon tart και όχι απο το υγρό που έχω βάλει . 

Συνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 31, 2018, 20:48 »
Αν χρησιμοποιεις την ιδια αντισταση λογικο ειναι να παιρνεις γευση απο το προηγουμενο υγρο αφου το βαμβακι ειναι ποτισμενο με αυτο.
Για να χρησιμοποιησεις την ιδια αντισταση πρεπει ενδιαμεσα να ατμισεις σκετη βαση μεχρι να εξασθενισει η γευση του πρωτου υγρου.
Depeche Mode  :thumpup:.

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Aspire K3 Clearomizer
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 01, 2018, 06:42 »
Και εξαρτάται τι γεύση ήταν το προηγούμενο υγρό. Κάτι φήμες διαβάζω ότι υπάρχουν γεύσεις που δεν φεύγουν ποτέ. Π.χ. κάτι ΝΕΤ, κάτι μέντες...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 38 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238450 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro