vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, manoslykos, giorgoscr, th3ofilos, Doubt, Ηρακλης, 2Fdeal

Twitter

Vaporesso SWAG mod

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 13:22 »
Όντως, σ' αυτή τη ρύθμιση κι εμένα μου φαίνεται ίδιο με το pico 25, αλλά και με το απλό pico (περίπου). Στο high είναι η διαφορά, αλλά και η μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.
Φυσικά, στο CCW μπορείς να ρυθμίσεις την χρονική ράμπα των watts και να αλλάξεις τον τρόπο του αρχικού "αρπάγματος" (που έχει η αρχική ρύθμιση) και να το κάνεις πιο ομαλό (αν θες) ή να το κάνεις "τριγωνικό" που αποδίδει πιο "χαλαρό" άτμισμα (έχει να κάνει και με το υγρό που χρησιμοποιείς φυσικά).

Δες από το 6:05 και μετά:

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2017, 13:31 από alexoyiorgis »

Αποσυνδεδεμένος michael19849

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 15:10 »
Kυρ  alexoyiorgi   χιλια ευχαριστω! 

Το swag κοιτουσα, μετα ειδα το τελευταιο βιντεακι που ανεβασατε και ΜΠΑΜ.!!! 

Εχοντας εγκαταστησει το arctic fox στο πικακι μου ποτε δεν ασχοληθηκα περαιτερω με τις λειτουργιες του μεχρι τωρα,, το χα απλα γιατι ειναι παραλυτο το μανισιο οσων αφορα χρησιμες πληροφοριες. 

Ο τυπος στο βιντεακι εξηγει το τριγωνικο curve σε λειτουργια watt και σε 5 λεπτα μεσα εχω φτιαξει ενα ανεβοκατεβασμα τι να σας λεω!!! πανευτυχης!!! ειχα κατι να με αποτρεπει απο το chain vaping...Τωρα πλεον μιλαμε για αποκαλυψη!!! saturation και evaporation σε μαγικο balance!!! 8) 8)

Να ειστε καλα!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 16:56 »
Παιδιά τώρα μετά από πολλές μέρες χρήσης πλέον πως σας φαίνεται;;;

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Silky21

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 22:07 »
καλησπερα σε ολους.
καθοτι αρχαριος ατμιστης (nobacco click n go) θελω να ανεβω κατηγορια.
εχω δει το swag,μου αρεσει πολυ.
η ερωτηση μου ειναι η εξης:
με τι μπαταρια/ατμοποιητη να το συνδυασω (δεν εχω τρελες απαιτησεις)
επειδη μενω επαρχια,τι ανταλλακτικα πρεπει να προμηθευομαι και ποσο συχνα (πχ αντισταση).
υγ.εχω καταστημα nobacco στην περιοχη μου.μπορω να παρω τον ατμοποιητη απο εκει?θα κανει?
σας ευχαριστω.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2017, 22:15 από Silky21 »

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 22:18 »
Ναι μπορεις να παρεις ενα ατμο Nautilus 2 και αντιστασεις θελεις καθε 20-30μλ αναλογα ποσο ατμιζεις και τι υγρα.

Μπαταρια μια απ τις sony vtc6 η samsung 30q

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 22:20 »
Και άλλα καταστήματα έχεις, google it. 

Πάντως και από αυτό α) μπορείς και β) θα σε διαφωτίσουν αναλόγως. 

Όσον αφορά τι ανταλλακτικά θες:

α) Το μόντ θέλει φορτιστή μπαταριών και μπαταρίες
β) Ο ατμοποιητής θέλει τις αντίστοιχες αντιστάσεις του, τις οποίες αλλάζεις όταν έχεις την παραμικρή αλλοίωση γεύσεως.
γ) Όλα αυτά θέλουν τα υγρά που θα καταναλώνεις.

Ειδικότερα απάντησε πιο γρήγορα από μένα ο cloak

Αποσυνδεδεμένος Silky21

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 22:54 »
https://www.ilektronikotsigaro.eu/index.php?route=product/product&product_id=119

https://www.ilektronikotsigaro.eu/index.php?route=journal2/quickview&pid=120


αυτος ο ατμοποιητης θα κανει?
αυτες ειναι οι αντιστασεις του?

αλλιως κατι απο nobacco..
https://www.nobacco.gr/el/nobacco-l-300.html


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 23:21 »
Παιδιά τώρα μετά από πολλές μέρες χρήσης πλέον πως σας φαίνεται;;;

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
το μοντακι είναι υπέροχο μέχρι στιγμής όλα καλά ..
προσωπικά ότι καλύτερο για όποιον βαρέθηκε τα βαριά και μεγάλα μοντακια , αλλά θέλει δύναμη και την ευκολία - πρακτικότητα  που προσφέρει η 18650 .
αξιόπιστο ακόμα δεν ξέρω , ο χρόνος θα δείξει , εγώ πάντως χτύπησα και ένα δεύτερο και είμαι οκ. 
 
είναι μαγεία η CCW λειτουργία που  μπορείς να ρυθμίσεις την χρονική ράμπα των watts . δηλ  να ορίσεις εσύ από την στιγμή που θα πατήσεις το κουμπί  , κάθε μισό δευτερόλεπτο τη watt θα βγάζει στον ατμοποιητη το μοντακη με μέγιστο τα 5 δευτερόλεπτα  .
 36 ευρώ  έδωσα και τα αξίζει μέχρι δεκάρας . :bye:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 23:37 »
https://www.ilektronikotsigaro.eu/index.php?route=product/product&product_id=119

https://www.ilektronikotsigaro.eu/index.php?route=journal2/quickview&pid=120


αυτος ο ατμοποιητης θα κανει?
αυτες ειναι οι αντιστασεις του?

αλλιως κατι απο nobacco..
https://www.nobacco.gr/el/nobacco-l-300.html
και ο Κ3 και ο L300 μπαίνουνε στο μοντακι , απλός  ο κ3 δεν έχει τόσα ντουμάνια όσο ο L300 . για αρχή μια χαρά είναι ο Κ3 η αντιστάσεις είναι αυτές  άρα σωστά .

Αποσυνδεδεμένος Silky21

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 23:53 »
https://www.ilektronikotsigaro.eu/mods/Vaporesso-SWAG-With-NRG-Tank-SE-3.5ml

ετσι ετοιμο απο τη μαμα αξιζει?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2017, 10:54 από Silky21 »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 23:55 »
Το δικό μου συχνά misfires (με την αναβάθμιση 1.02).
Εξακολουθεί να παλαντζάρει εύκολα, παρά τις διορθωτικές παρεμβάσεις μου στο "ίσιωμα" του αλουμινένιου τμήματος της βάσης του, το οποίο επανέρχεται (!) στην αρχική του θέση μετά από κάμποση ώρα (!).
Αυτά τα δύο θέματα ίσως δείχνουν προβλήματα ποιοτικού ελέγχου.

Αν εκμεταλλευτείς τις αρχικές ρυθμίσεις του, για να πάρεις την λειτουργία που "εντυπωσιάζει" ως προς τα ρεύματα, σου εξαντλεί γρηγορότερα την μπαταρία (εύλογο;).

Φυσικά, το πολύ μικρό βάρος του είναι κάτι που το κάνει να ξεχωρίζει στην κατηγορία των κοντόχοντρων mods.

Τα όποια άλλα, που μπορούν να ειπωθούν σχετικά με το SWAG, αφορούν προσωπικές εντυπώσεις του καθενός.

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 11:38 »
Καλημέρα, ευτυχής κάτοχος εδώ και μια βδομάδα, το έχω λατρέψει λόγω του μικρού βάρους γιατί συνήθως είναι τσέπη... Αλλά έχω ένα θέμα. Όταν βάζω τον doggy πάνω, τερματίζει στο βιδωμα, αλλά μετά ο πόλος του Μοντ παίζει δεξιά αριστερά. Ελάχιστα μεν αλλά κουνιεται... Το κάνει και στα δικά σας;;; Ή να το πάω πίσω;

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 11:49 »
Να τον πας πίσω

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 14:07 »
Καλημέρα, ευτυχής κάτοχος εδώ και μια βδομάδα, το έχω λατρέψει λόγω του μικρού βάρους γιατί συνήθως είναι τσέπη... Αλλά έχω ένα θέμα. Όταν βάζω τον doggy πάνω, τερματίζει στο βιδωμα, αλλά μετά ο πόλος του Μοντ παίζει δεξιά αριστερά. Ελάχιστα μεν αλλά κουνιεται... Το κάνει και στα δικά σας;;; Ή να το πάω πίσω;

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Επειδή ο πόλος του doggy έχει λίγο πιο μακριά βίδα από τα συνήθη, δοκίμασε πρώτα κι έναν άλλο ατμοποιητή κι αν δεις ότι και τότε κουνάει, φυσικά και το πας πίσω χωρίς δεύτερη σκέψη.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 15:51 »
Το πηρα και γω επειδη δεν μπορουσα να καταληξω σε καποιο του 50αρικου που ειχα σαν μπατζετ..Σπαστικο μενου αλλα το ειχα διαβασει εδω κ το ειχα δεδομενο.Κατα τ αλλα ειναι πουπουλο το μοντακι κ πιο ομορφο απ το πικο.Αυτα ζητουσα,δεν ειμαι κ τοσο ψαγμενος.Επισης νοιωθεις οτι κανεις καναδυο βατ παραπανω απο αυτα που οριζεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8405 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12