vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

VOOPOO Drag

Αποσυνδεδεμένος 1984teris

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 23, 2017, 15:19 »
Καλησπέρα σε όλους   έχω δύο μέρες που ανοίγω το mod μολις πατάω να ατμισω μου βγάζει μια ενδείξεις off και δεν σβήνει, πρέπει να βγάλεις της μπαταρίες και ξανα το ίδιο συνέχεια.... Ξέρει κάνεις  τι μπορεί να παίζει.....

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 23, 2017, 16:52 »
έχω το drag ενάμιση μήνα τώρα και το χρησιμοποιώ καθημερινά.
Κουτί το λες και με το παραπάνω. Αλλά πιάνεται εύκολα στο χέρι χωρίς προβλήματα. Αν κάποιος έχει θέμα με γωνίες να μην μπει καν στην διαδικασία σκέψης για αγορά. Προσωπικά δεν έχω θέμα, γιατί μην ξεχνάμε ότι κυκλοφορούν πάρα πολλά κουτιά ειδικά όσα είναι squonk.
Το μόνο που με χαλάει είναι ότι αργεί να ανοίξει... κλασικό πενταπλό fire-click και περιμένεις να περάσει 2 logo για να μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις. Πέρα από αυτό... ούτε πορτάκια κουνιούνται ούτε τίποτα. Το mod τα σπάει

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 24, 2017, 19:47 »
      VooPoo Αpp
 


 
Προσπερνάμε τα "Welcome Page", "Device Information" και "ROM Update", για να εστιάσουμε στο "Customize".
Το πρώτο υπομενού είναι το "Display".
 

 
Μπορούμε να αλλάξουμε τις οθόνες με δικές μας, είτε φωτογραφίες ή κείμενο.
 

 
Για την σύγκριση με το Theme Designer του DNA75C, θα χρησιμοποιήσω παράδειγμα, μπας και γίνω κατανοητός.
Πηγαίνουμε στο Detecting Coil και αλλάζουμε το καθιερωμένο NEW COIL? YES(+) NO(-), με κάτι άλλο.
 

 
Η λειτουργία "από κάτω" δεν αλλάζει.
Θα περιμένει να πατήσουμε + ή – για νέο ή παλιό πηνίο.
Στο Theme Designer ορίζουμε και την λειτουργία που θα κάνουν τα + και -.
Έως να μας πάνε σε άλλο menu.
 
 
Επόμενο υπομενού, το "Parameters".
 

 
Εδώ ορίζουμε το υλικό κατασκευής του πηνίου, την φωτεινότητα της οθόνης και τον cutoff χρόνο της τζούρας.
Έχει προεπιλεγμένα SS, Ni, Ti, με ελάχιστα και μέγιστα tc για το καθένα.
Η  τελευταία επιλογή (TCR) μας δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσουμε ότι σύρμα θέλουμε.
Με tc από 100 (0.0001) έως 7000 (0.007).
Τα νούμερα είναι συμβατά με το SteamEngine.
 

 
Το 100 είναι λίγο μικρότερο από NiCr, το 7000 λίγο μεγαλύτερο από Ni200.
Το βήμα αλλαγής tc είναι 1 (0.000001)
Αν μπορεί να "επεξεργαστεί" τόσο μικρές αλλαγές, είναι θέμα hardware.
Αν μπορεί (-φατσούλα που έχει πέσει κάτω και κωλομπιστιέται από το γέλιο-), μιλάμε για 3 εκατοστά του βαθμού του Κελσίου ή 5 εκατοστά του μίλι του Ωμ, σε Ni200.
Η προτελευταία επιλογή είναι η NC.
NiCr πρέπει να είναι, αλλά ξεκινάει από 200, το οποίο είναι μεγάλο για Ν80 και ψιλομεγαλούτσικο για Ν60.
Μπορεί να είναι για τις SSOCC NC κεφαλές της Kanger.
 
Ο χρόνος διακοπής τζούρας ρυθμίζεται από 3 έως 10 δευτερόλεπτα.
 
 
Τα 2 τελευταία υπομενού είναι το "Temperature Lines" και το "Power Lines".
 

 
Με 5 μνήμες έκαστο.
Με "κλειδωμένο" χρόνο 1 δευτερόλεπτο ανά αλλαγή, δεν μπορεί να συγκριθεί με τα Power Boost και Heater Protection της Dicodes, ούτε με το ανά 0.1 δευτερόλεπτα του ArcticFox.
Μπορεί όμως να κάνει προσομοίωση μηχανικού μοντ σε TC.
 

 
Και στις 2 επιλογές, με το μαγικό "Smoothing", μπορείς να κάνεις τα ρεύματα όσο κορυφαιότερα ταιριάζουν σε εσένα.
 

 
 
 
Το όλα τα λεφτά είναι το "Log".
 

 
Δουλεύει σε όλα τα μενού.
Καταγράφει κάθε αλλαγή που κάνουμε, με ημερομηνία, ώρα, χιλιοστό του δευτερολέπτου.
Θέλει εμπειρία και πολλές ατμοώρες πειραμάτων για να φανεί χρήσιμο.
Αν φτάσεις να σου χρησιμεύσει, είναι αναντικατάστατο.
 
 
 
Κονκλούζιον
Μπορεί να μην έχει τις δυνατότητες του ArcticFox και του EScribe, πλην όμως είναι καλό.
Είναι εύκολο και η περιορισμένη παραμετροποιησιμότητα, είναι πλεονέκτημα για τον αρχάριο.
Η ενασχόληση μαζί του, μπορεί εύκολα να γκρεμίσει μύθους όπως τα κορυφαία ρεύματα και η εισαγωγή της εσωτερικής αντίστασης του μοντ.
Θα το θεωρούσα πολύ καλή επιλογή για κάποιον που θέλει να επιχειρήσει με σύνδεση μοντ σε PC.
 
 
 
Διευκρινήσεις
Το δοκίμασα σκέτο, χωρίς κάποιο μοντ της VooPoo.
Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν επιπλέον λειτουργίες που εμφανίζονται αν συνδεθεί με μοντ.
Στο site της VooPoo είδα για τα μοντ της, λειτουργίες Super mode, Power compensation mode, Powerful PWM, LOVE mode, MOS module, VV.
Δεν τα είδα στο software, εκτός αν οι βαρύγδουποι τίτλοι κρύβουν αυτονόητες λειτουργίες, ως είθισται.
Δεν γνωρίζω και το σημαντικότερο, ποιες λειτουργίες γίνονται στο μοντ και για ποιες πρέπει να συνδεθεί με PC.
Θεωρώ δεδομένο ότι θα εμπλουτιστεί συν το χρόνο.
 
Ευγενικός από κούνια, δεν θα γράψω τίποτα για το όνομα της εταιρείας.
Στο φινάλε θέλει θάρρος για να βγεις στη πιάτσα με τέτοιο όνομα.
 
 
 
Αν σου άρεσε η παρουσίαση, να το δεις, όσο το αφήνεις τόσο χειροτερεύει.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 24, 2017, 21:41 »
ο συνάδερφος σου ο busardo μας έδειξε κάποιο άλλο mod που έχει αυτό το love mode αλλα i πλακέτα φαίνεται να είναι διαφορετική και τα ρεύματα δεν είναι ίδια με του Drag (που από ότι κατάλαβα την πλακέτα του Drag έχεις εσύ)  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 24, 2017, 23:29 »
Ο συνάδερφος έχει το Alpha One.
Ο Buliwyf έχει το Drag.
Εγώ έχω τα ... γνωστά μου και πνίγω τον καημό μου στα απλικέσια.
App ξεροσφύρι :'(

Αποσυνδεδεμένος framefreeze

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 15:40 »
νέο φρεσκότατο update  7/9/17      http://en.voopootech.com/download-support

ας ενημερώσει οποιος πειραματιστει πρωτος γιατί εγω λαπ τοπ νο  την περίοδο αυτη ..... να μας δώσει πληροφορίες για το τι νεότερο παιζει. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2017, 21:51 »
Πέρασα τη νέα έκδοση στο δικό μου και η μόνη διαφορά που εντόπισα εδώ και τρεις μέρες είναι ότι το mod κλείνει μόνο του όταν μείνει για κάποια λεπτά (γύρω στα 5 υποθέτω ) σε αδράνεια. Σπαστικό κατ'εμέ αφού θέλει αρκετές φορές το κλασσικό "5-κλικ" στο fire μέσα στη μέρα για να ανοίξει η συσκευή. Επίσης δεν φαίνεται να υπάρχει κάπου η απενεργοποίηση της λειτουργίας αυτής οπότε και επέστρεψα στην ομορφότατη V1.0.0.1.  ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 10:46 »
Επειδή είναι αρκετά δημοφιλές mod στις μέρες μας να ενημερώσω οτι η 1.0.0.2 έκδοση του λειτουργικού μόνο προβλήματα έχει.Εκτός οτι κλείνει μόνο του μετά απο λίγο το mod και πρέπει να περιμένεις τον εύλογο χρόνο που κάνει για να ανοίξει και να ατμίσεις,κάτι έχουν κάνει στον έλεγχο θερμοκρασίας του SS και δεν δουλεύει καλά για κανένα λόγο όσω και και να το παίδεψα.
Παιδευόμουν με τα μοντάκια 2 συναδέλφων απο χθες το πρωί.
Μείνετε με την 1.0.0.1 όσοι την έχετε ή αλλιώς ξαναπεράστε την και το mod θα δουλεύει μια χαρά και πάλι.Τους την πέρασα πάλι και όλα κομπλέ

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 11:31 »
Προς κατοχους drag. Σκεφτομαι να το παρω αλλα εχω ατμοποιητες 24 και 25 μονο. Φαινεται πολυ ασχημο, ειναι ενοχλητικο το κρεμασμα με αυτα τα mm?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 11:57 »
Με 24άρηδες που χρησιμοποιώ δεν έχω τίποτα να με ενοχλεί εμένα. Υπάρχει ένα μικρό "ξεχείλισμα" βέβαια ανάμεσα σε ατμοποιητή και mod αλλά το συνολικό πάχος του drag στο μεγαλύτερο μέρος των πλευρών του το καλύπτουν πολύ καλά οπτικά. Θα πρέπει δηλαδή το μάτι να καρφωθεί κάτω απ' τον ατμοποιητή για να το δει καθαρά.
Άλλοι ενοχλούνται, άλλοι το συνδυάζουν ακόμα και με 25αρηδες χωρίς ενδοιασμούς. ;)

Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 09, 2017, 09:08 »
Καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους, Απο διαχειρηση μπαταριας πως τα παει?
Εχω ενα Scar με 26650 και μου βγαζει 3-4 μερες στα 18watt (ναι ξερω ατμιζω λιγο) να περιμενω κατι αναλογο?

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 09, 2017, 09:22 »
Ναι, κάτι ανάλογο και μπορεί και κάτι παραπάνω.

Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 09, 2017, 09:38 »
Μαλιστα, ευχαριστω.
Σε 18650 αυτη την εποχη παμε στις Sony ετσι?
Γιατι πριν κανα χρονο ηταν ακομα στη "μοδα" οι Lg οι καφε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2017, 14:14 από Tony Lens »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 09, 2017, 09:47 »
Ναι, γιατί όχι???

(εγώ πάντως, δεν έχω καθόλου τέτοιες, με τις LG το δουλεύω)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: VOOPOO Drag
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 09, 2017, 10:28 »
Είναι η εποχή των Sony; Παναΐτσα μου! Ξεχάστηκα! Πάω για σοδειά!

Να συμπληρώσω και εγώ την εμπειρία μου περί της διαχείρισης. Με "πιπίλα" που γενικότερα εξαντλεί μία 18650 (Sony νέας εσοδείας), η μπαταρίες του Voopoo κρατάνε αρκετά παραπάνω από 2 μέρες.

Αυτό που έχω παρατηρήσει όμως είναι ότι δεν είναι αναλογική η μείωση του δείκτη των μπαταριών.

Την πρώτη μέρα μου φεύγει μία γραμμή στην ένδειξη της μπαταρίας. Στην δεύτερη μέρα φεύγουν 3 γραμμές χωρίς να αυξήσω την κατανάλωση ή τα βάττ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63115 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3719 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem