vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

99 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, manoslykos, antiklitos140, mathimatikos1966, maprix

Twitter

Dani Box [Προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Dani Box [Προεπισκόπηση]
« στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:28 »
Για τους γνώστες των Dicodes,το νέο Dani Box.






Χαρακτηριστικά
  • Απόδοση σε watt : 5-60 watt
  • Μπαταρία λειτουργίας Τύπου 18650
  • Ρυθμιζόμενος πόλος
  • Οθόνη τύπου OLED
  • Έλεγχος θερμοκρασίας με τους παρακάτω τύπους συρμάτων
  • Dicodes Resistherm NiFe30
  • Nickel
  • Titaniu
  • Stainless steel
  • Εύρος λειτουργίας ατμοποιητή : Από 0.05ohms έως 5ohms
  • Λειτουργία ως μηχανικό Mod
  • Προστασία από ανάποδη τοποθέτηση μπαταρίας
  • Menu λειτουργιών εύκολο στην χρήση
  • Διαθέσιμο σε τέσσερα χρώματα : Titan - Μαύρο - Πράσινο - Κόκκινο
  • Διαστάσεις : 80mm x 24mm x 49mm
  • Βάρος : 175gr
Εγγύηση 2 χρόνια απο την ημερομηνία αγοράς
H λιανική του τιμή στην Ελλάδα είναι στα 199€.
Όλα τα προϊόντα του Dicodes στην Fabvape εδώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2015, 10:45 από ChRiS82 »

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:49 »
Με το χέρι έτοιμο για order
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:51 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:53 »
Δεν βλέπω θύρα USB για φόρτιση ή αναβάθμιση  :dontknow: :hmmm:


Πανέμορφο όμως και με την πλακέτα Dicodes  :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 13:03 »
Θύρα usb δεν θα έχει ούτε για φόρτιση ούτε για upgrades.... αλλά θα βγάλουν φορτιστή που αν δεις στη βάση του Mod στην τελευταία φωτογραφία που έβαλε ο φίλος παραπάνω,  έχει κάποιες ειδικές υποδοχές που θα κουμπώνει το Mod στον φορτιστή που θα βγάλουν και θα φορτίζει με την μπαταρία μέσα και μάλιστα από ότι διάβασα θα φορτίζει στα 3Α

Στάλθηκε από το SM-P905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 13:15 »

δεν αναβαθμιζεται να υποθεσω ετσι? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 13:18 »
Όχι με τον κλασσικό τρόπο θύρας usb όμως και στους σωλήνες δεν είχε αλλά  έστελνε κάποιος αν ήθελε  το Mod το Dani extreme v2 και του το έκαναν v2+ με το αντίστοιχο κόστος....

Στάλθηκε από το SM-P905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 13:19 »
Κοίταξε, αν σκεφτείς ότι πράγματα που τα είχε βάλει η dicodes στο firmware, αλλοί τα βάζουν την 4η - 5η αναβάθμιση, ίσως και να μην χρειάζεται. Αν, και κατά την ταπεινή μου γνώμη, καλό θα ήταν να υπάρχει η δυνατότητα αυτή. Έχει ξαναπεράσει η dicodes θέμα με αποστολές mod για αναβάθμιση και επαναποστολή. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να προκύψει μελλοντικά, οπότε η δυνατότητα αυτή θα γλυτώσει κόσμο από ταλαιπωρία.

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 13:22 »
Πραγματικά για τα τώρα δεδομένα ,αυτά που προσφέρει η πλακέτα της νομίζω όπως είπε ο φίλος δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω αλλά επειδή τα πράγματα στο χώρο τρέχουν καλό θα ήταν να έχει μια θύρα usb για μελλοντικά updates χωρίς κόπο. ..Αλλά κάτσε μην με την βάση-φορτιστή που θα βγάλουν μην τυχόν και δίνουν από εκεί τη δυνατότητα update...EDIT " The docking station is for charging only" Όπως μου απάντησαν στο FB
Από την σελίδα τους στο FB https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1221456141203384&substory_index=0&id=498606816821657 λένε στα σχόλια στα Γερμανικά και διαστάσεις όπως και απάντησαν για τη βάση φορτιστή και θέμα USB φόρτισης "@ Willoughby Chase: For design aspects we decided against a USB; But we will offer soon a kind of docking station, where you can charge the box externally; however, replacing the battery is easy and done in a very short time"

Στάλθηκε από το SM-P905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2015, 13:42 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 14:02 »
σωστα και στα σχολια απ οτι διαβαζω σε ερωτηση για upgrade,
η παπαντηση ηταν αρνητικη.
''What about upgrades? With this docking station it will be available to do feature updates maybe?

Dicodes
The docking station is for charging only''

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 14:06 »
Χαχαχαχα Αυτό ήταν το δικό μου σχόλιο - ερώτηση Πάντως δεν μπορώ να το καταλάβω να έχουν βγάλει μια τόσο καλή πλακέτα και να μην την υποστηρίζουν με usb update... Αλλά αν κρίνω από τα tubes υπάρχει εξήγηση και λέγεται στείλε το με 35 Euro στο κάνω update...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2015, 14:15 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 14:09 »
 :)) :)) :)) Γιαννη μας μπερδεψες  :laugh1: :laugh1:
ωραιος! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 14:12 »
..και το dicodes no6 (..με μπαταρία 26650):









Χαρακτηριστικά :

 
  • Απόδοση σε watt : 5-60 watt
  • Μπαταρία λειτουργίας Τύπου 26650
  • Ρυθμιζόμενος πόλος
  • Οθόνη τύπου OLED
  • Έλεγχος θερμοκρασίας με τους παρακάτω τύπους συρμάτων
  • Dicodes Resistherm NiFe30
  • Nickel
  • Titanium
  • Stainless steel
  • Εύρος λειτουργίας ατμοποιητή : Από 0.05ohms έως 5ohms
  • Προστασία από ανάποδη τοποθέτηση μπαταρίας
  • Λειτουργία ως μηχανικό Mod
  • Menu λειτουργιών εύκολο στην χρήση
  • Διαθέσιμο σε τέσσερα χρώματα : Titan - Μαύρο - Πράσινο - Κόκκινο
  • Διαστάσεις : 81mm x 31mm x 54mm
  • Βάρος : 175gr
.........................................................................

Παρόλο που δεν έχουν usb θύρα για φόρτιση - αναβάθμιση, θεωρώ ότι είναι στην αιχμή της τεχνολογίας (..και με την επιπλέον βάση φορτιστή .."μπροστά" θα είναι ...έστω και με το επιπλέον κόστος).

{..όσο για το τσίπ του, θεωρώ ότι είναι από τα κορυφαία (..και ίσως "μπροστά" από άλλα) και παραιτέρω αναβάθμιση, είναι σχετικά δύσκολο να κάνεις σε υπάρχον τεχνολογία {..εκτός και αλλάξεις τσίπ, που την δέχεται (..δες sx mini m class ..που δεν μπορούν να δώσουν όλες τις αναβαθμίσεις που δίνουν τώρα στο ml) ....άρα τι να την κάνεις την θύρα}.

Περιμένω να τα δώ σε ελληνικό μαγαζί (..και δη στην fabvape), αλλά από ότι με βλέπω ..μάλλον πάλι σε έξοδα θα μπούμε..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2015, 12:23 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 14:14 »
Για τυχόν ενημέρωση ή απορίες προς το παρόν απο την σελίδα τους στο Facebook εδώ.
Το Dani Box σύντομα θα βρίσκεται στην Fabvape.Προς το παρόν,δεν έχει ενημερωθεί και η σελίδα απο όσο γνωρίζω.

Πάντως,για την συγκεκριμένη πλακέτα που φτιάχνεται απο τους ίδιους έχω ακούσει μόνο τα καλύτερα,μιας και
εγώ όμως δεν είμαι τόσο του "σωλήνα" το συγκεκριμένο φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 14:19 »

σιγουρα σε τετοια τιμη υποθετω οι πλακετες βρισκονται σε πολυ υψηλο τεχνολογικα επιπεδο,οι βελτιωσεις ισως να μην ειναι απαραιτητες,


απλα επειδη βελτιωσεις παντα γινονται και θα γινονται,θα εκανε  περισσοτερο χαρουμενο τον χρηστη αν υπηρχεκ σαν επιλογη.


τα Dani βρισκονται και αισθητικα σε πολυ υψηλο επιπεδο τα ατιμα!και μονο που τα κοιτας ηδη στο πισω μερος του μυαλου σου εχει εγκατασταθει η λεξη''εξοδα''. :)) :wall:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 14:24 »
{..όσο για το τσίπ του, θεωρώ ότι είναι από τα κορυφαία (..και ίσως "μπροστά" από άλλα) και παραιτέρω αναβάθμιση, είναι σχετικά δύσκολο να κάνεις σε υπάρχον τεχνολογία {..εκτός και αλλάξεις τσίπ, που την δέχεται (..δες sx mini m class ..που δεν μπορούν να δώσουν όλες τις αναβαθμίσεις που δίνουν τώρα στο ml) ....άρα τι να την κάνεις την θύρα}.
Δεν το συζητώ είναι απίστευτη η πλακέτα τους μπροστά από πολλά παγιωμένα μέχρι τώρα Hi end mods κατά τη γνώμη μου από όσα έχω δει και διαβάσει!!

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Σύμπτυξη μεγάλης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2015, 15:55 από ATMISTHS »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499296 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy