vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, paulxan, Jorge, Buliwyf, lounik

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #585 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 23:20 »
παει το πρωτο ( και με σπασιμο ακομα βασης )
 ειμαι στο μεθυστικο CLR  και με ενα 10μελο απο το αλλο για δυσκολους καιρους .. αφου να σκευτεις εχω σπασει και το μισο μισο απο το πρωτο πρωτο με πολυ vg  για να το ατμισω και αυτο .... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


τι μου το θυμησες εκανα παλι τραμπα ατμο ... ειχα πει σημερα να μην το ατμισω το βραδυ αλλα .... :angel: :angel: :angel: δεν αντεξα παλι ...

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #586 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 23:24 »
Εσυ το εθιξες...πιπιλα τωρα...χαχα

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #587 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 01:10 »
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24682.msg810632.html#msg810632
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2015, 01:42 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #588 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 01:40 »
Ακριβώς αυτο.
Έντονη γεύση κρεμας με λιγο απο μηλοπιτα. (Δοκιμή σε KFL+ -KF4 - Magma)
Απο οσα εχω δοκιμασει παντως (Castle Long-Gambit-Bff-Grandmaster) θεωρω για τον δικο μου ουρανισκο το Grandmaster ως το απολυτο υγρο.
Ειλικρινα οτι καλυτερο εχω ατμισει (και εχω δοκιμασει πολλα υγρα αναπληρωσης).
Δυστυχως η τιμη τους τα κανουν ειδος πολυτελειας. Οποτε κανω κρατει και το ατμιζω σε special περιπτωσεις  :))

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #589 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 01:44 »
Μια απο τα ίδια και εδώ.Το Grandmaster το έχω για καθημερινό,βέβαια τελευταίο 2ήμερο έχω κάνει
το εξής και φαίνεται να μου έχει αποδώσει καλά,στον ουρανίσκο μου.


Ατμίζω υγρά στα 6mg,ούτε πάνω ούτε κάτω.Στην τελευταία μου παραγγελία,απο λάθος μου ήρθε 12mg,
μαζί βέβαια είχα πάρει και μια βάση UMAMI 50-50 μηδενική.Οπότε λέω δεν το δοκιμάζω; Είχα δοκιμάσει
με την Suave της UMAMI που ειναι μονο γλυκερίνη,αλλά μου έπνιγε την γεύση τελείως.


Βάζω λοιπόν σε ένα μπουκαλάκι 2ml Grandmaster 12mg και 2ml UMAMI Media (50-50) 0mg.Μπορώ να
πω πως έτσι θα συνεχίσω και σου το προτείνω να το δοκιμάσεις και εσύ.Η τιμή της βάσης είναι πραγματικά
πολύ χαμηλη (ούτε 2€ τα 100ml).


Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις τίποτα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #590 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 01:46 »
Ευχαριστω, σιγουρα θα το δοκιμασω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #591 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 16:23 »
Δοκίμασα σήμερα για πρώτη φορά το gambit. Τρομερό υγρό, σαν να τρώς την καλύτερη μηλόπιτα. Το άρωμα από το υγρό, ακόμα και οταν το μυρίζεις στο μπουκάλι είναι εξαιρετικό.
Δεν αντιστάθηκα και πήρα ένα μπουκάλι, το στάζω στον dripper pro και είναι απόλαυση.
Γιατί να μην είμαι πλούσιος? :)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #592 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 16:27 »
Όταν κάτι είναι σε αφθονία χάνει την αξία του,ακόμη και όντας το καλύτερο.Οπότε μην ζηλεύεις τίποτα...
Αυτό έπαθα με το Castle Long και έφτασα στο σημείο να μην το θέλω ξανά...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #593 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 16:27 »
Γιαννη ποσο θελεις να μας τρελανεις  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: μας ανοιγεις καλα την ορεξη και μετα τιποτα .... σου ευχομαι να γινεις πλουσιος :yes:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
εγω τον CL clone το έχω  :baby: δεν το βαριεσε βρε παιδι μου απλα ξεχνιεσαι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #594 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 17:53 »
χαχα, το έχω ξαναπεί, ευτυχώς που υπάρχουν οι κλώνοι γιατί αλλιώς δεν παίζει... Πιπίλα πιο πολύ και από τα 3 παιδιά μου μαζί  8)
δεν μου έχει μεινει ουτε ml από τα αρωματάκια που είχα πάρει για να φτιάξω το κλωνοlong.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #595 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 18:31 »
CL CLONE

4 parts 3.1% KY BOURBON TFA
3 parts 2.3% TOASTED ALMOND CAPELLA'S
3 parts 2.3% COCONUT FA
1 part .77% SIMPLY VANILLA CAPELLA'S
1 part .77% MADAGASCAR VANILLA FW
1 part .77% BROWN SUGAR EXTRA TFA

Αλλα βλεπω εδώ κάποιες διάφορες και σίγουρα θα σας ταράξει το τελευταίο συστατικό

ky bourbon - 6%
vanilla bourbon - 2%
AP - 3%
toasted almond - 3%
vanillin - 2%
brown sugar extra - 2%
coconut extra - 2%
red oak - 3%

Ο πρώτος εχει κάνει το κλασικό που το βλεπω συνέχεια αυτόν τον κλονο αλλα ο 2ος εχει προσθέσει και red oak τύπου ξύλο το οποίο συνήθως παλαιώνουν τα ουίσκι με αυτό το υλικό και μου κίνησε το ενδιαφέρον να το δοκιμάσω εαν εχει κάποιος κάποια διαφορά να προτείνει την περιμένω να την δω.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #596 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 18:40 »
με το red oak  φτοιαχνεις το CL Rezerve ...  ετσι για να ξερεις περί τίνος προκειτε το τελευταίο συστατικο

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #597 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 18:50 »

Το Gambit,είναι προς στιγμής ένα ευχάριστο διάλειμμα,αλλά όχι στον καυφούν μου,καθώς δεν ξέρω γιατί,μου τόνισε
αρκετά κάποιες γεύσεις και κυρίως αυτήν της κρέμας,σε σημείο να μου φανεί μπουχτιστικό απο τις πρώτες κιόλας τζούρες.
Προς στιγμήν λοιπόν έχω στον Dripper Pro το Gambit και το διάλειμμα είναι πραγματικά εξαιρετικό,διάλειμμα απο την καθημερινή
και ολοήμερη πιπίλα μου με το GrandMaster.


Να συμπληρώσω μιας και δεν ξέρω αν το έχω κάνει εδώ,πως το Grandmaster,το τελευταίο τουλάχιστον μπουκαλάκι που έχω (3ο στην σειρά τώρα)
το έχω πάρει σε 12άρι έναντι του 6mg που ατμίζω και το αραιώνω με UMAMI MEDIA 50-50 0mg και έτσι ατμίζω λίγο πιο άνετα.
Με την συγκεκριμένη βάση δεν έχω καμία μα καμία απολύτως αλλοίωση γεύσης σε σχέση με την SUAVE 100%VG που είχα
δοκιμάσει και μου έπνιγε αρκετά την γεύση.


Ορίστε και το "δοκιμαστήριο" μου  :D






Μια μικρή ανακεφαλαίωση απο τα όσα έχω δοκιμάσει,βάζω με σειρά προτίμησης τα εξής:


Castle Long Reserve + Grandmaster > Castle Long > Gambit > Black Flag Fallen.




Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #598 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 02:17 »
Δοκίμασα σε Magma το Grandmaster το Castle Long και το Lucena. Το πιο ευχάριστο ήταν το Lucena για μένα. Το Castle Long αρκετά ιδιαίτερο, ενώ το Grandmaster μου άφησε απορία. Πως γίνεται ένα τέτοιο υγρό, να έχει τόσους φανατικούς...

Πριν συνεχίσω, να επισημάνω πως δεν έχω ιδιαίτερα σκαλώματα στις γεύσεις. Δεν υπάρχει γεύση που την απεχθάνομαι, απλά υπάρχουν οι προτιμήσεις.


- Lucena, όσο μοσχοβολούσε από το μπουκάλι άλλο τόσο στο άτμισμα. Είναι το ροδάκινο και στο τέλος μου ερχόταν μια απαλήηηη κανέλα και μάλλον έφταιγε το spiced rum που υπόσχεται η εταιρία. Το φουντούκι δεν το κατάλαβα, ίσως όμως είναι εκεί για να συγκρατήσει την ένταση της οξύτητας του ροδάκινου. 9/10



- Castle Long, ιδιαίτερο... Ιδιαίτερο και θα έλεγα πως είναι αρκετά ιδιαίτερο άρωμα.  :D  Πέρα από την πλάκα, ίσως μου έκανε την εντύπωση όλο αυτό το υπόβαθρο του «αλκοόλ» καθώς δεν είχα δοκιμάσει ξανά υγρό που μιμείται χαρμάνι από οινοπνευματώδη ποτά. 8/10

- Grandmaster, δεν έχω πολλά λόγια. Έχω να προτείνω μια φθηνή λύση για τους λάτρεις... Βρείτε μια καλή μπανάνα (υγρό αναπλήρωσης εννοώ) αγοράστε από American Stars το Easy Rider και τέλος μια καραμέλα με έμφαση την καμένη ζάχαρη... βλ. Cotton Candy. 8/10

35-40% Μπανάνα
45-50% Easy Rider
20-10% Καραμέλα


Συμπεράσματα:

Απογοητεύτηκα γιατί δεν κάλυψε τις προσδοκίες που είχα από αυτές τις τιμές. Αν υπολογίσω την τιμή και το τι κυκλοφορεί εκεί έξω από αρώματα, μάλλον οι βαθμολογίες θα έπεφταν 2 με 3 μονάδες.

Θεωρώ πως το Marketing της εταιρίας,  είναι αντίστοιχο της Apple. Αξιόλογα προϊόντα σε εξωφρενική τιμή.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2015, 02:23 από Μάνος ο ατμιστερός »

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #599 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 07:53 »
Οκ  πολύ  καλά  υγρά  2-3  κωδικοί………..  άλλα  ……….απο  ότι   φαίνετε   η   όλη  ευχαρίστηση  του  ατμιστή  είναι  σε  αυτό  που πληρώνει   και  όχι  σε  αυτό  που  ατμιζει :hmmm:
 
Τώρα  σε μια  χωρά  με 50%  ανεργία    πως   πέρασαν  τον  ελληνικό  εναέριο  χώρο  ……..και  δεν  κατατριφθήκαν  από  ελληνικά   f16  είναι  απορίας  άξιο   :hmmm: 

Στην Ελλάδα  του  ‘’15     το  πιο  ακριβό  υγρό θα  έπρεπε  να  είναι  το    hangsen :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2015, 09:16 από tt.ss »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem