vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

237 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, Buliwyf

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #210 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 21:59 »
Περιμένουμε εντυπώσεις!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #211 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 22:03 »
Την σοφια την ανεφερα εγω αλλα δεν το δειγματιζαν σε σοφια απλα ο υπαλληλος ατμιζε το castle long reserve σε σοφια και μου εδωσε να δοκιμασω να δει αν θα καταλαβω διαφορες

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #212 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 22:18 »
Με σοφία το έκανε ο Στράτος στην vapeland Καλλιθέας (..στα 1.4 ohm και με μηχανικό mod, αν θυμάμαι καλά).

..επειδή το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο σετάρισμα (με την σοφία) ..όπως επίσης και σε driper, apolo και σε nautilus με bvc 1.8 και1.6 ohm ...πουθενά μα πουθενά αυτό το υγρό δεν αποδίδει καλύτερα, από έναν καλοσεταρισμένο kayfun (..τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα)!!

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #213 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 00:31 »
Εμενα μου αρεσε καλυτερα στο apollo rda πολυ καλη αποδοση γευσης και αλλα δυστυχώς "βαραει" και δεν ειναι για πολυ για μενα τουλαχιστον το 12αρι που δοκιμασα καθως κανω 6αρι,στο 6αρι μπορει να το αντεχα περισσοτερο στο ντριπερ.το παιδι που ειχε την σοφια και τον απολο μου ειπε οτι για αυτον παντα το καστλ αποδίδει καλυτερη γευση στη σοφια.φυσικα θεμα γουστων ειναι.οταν τα αποκτησω ολα αυτα θα σας πω σε μενα ποιο μαρεσει καλυτερα.συνεπως σε 2-3 χρονια θα σας πω :ρ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #214 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 10:26 »
Το Castle Long, απλό και Reserve, έχουν αρκετά έντονο χτύπημα και ακούω ότι οι χρήστες επιλέγουν συνήθως μία σκάλα πιο κάτω. Γνωρίζω προσωπικά έναν ο οποίος είναι φανατικός 18ρης, και δεν το πάλεψε. Αυτά τα δύο τα πήρε σε δωδεκάρια.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #215 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 11:56 »
Πάντως το caslte long για μενα είναι από τα λίγα υγρά που κατάφερα να ατμίσω σε 6άρα, παρ΄ ότι κάνω μηδενική 3 μήνες περίπου.
Νομίζω οτι το δυνατό του άρωμα κάνει το χτύπημα πιο απαλό, προσοχή όχι πιο αδύναμο, αλλά πιο ανεκτό.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #216 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 13:30 »
Συμφωνω σε αυτο.απο τα ελαχιστα που εχω καταφέρει να ατμθσω σε 12αρι ενω κανω 6αρι

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #217 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 17:50 »
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, καθώς ενώ είμαι στα 6 - 9mg νικοτίνης, το reserve το ατμίζω άνετα στα 12.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #218 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 18:04 »
Το Castle Long, απλό και Reserve, έχουν αρκετά έντονο χτύπημα και ακούω ότι οι χρήστες επιλέγουν συνήθως μία σκάλα πιο κάτω. Γνωρίζω προσωπικά έναν ο οποίος είναι φανατικός 18ρης, και δεν το πάλεψε. Αυτά τα δύο τα πήρε σε δωδεκάρια.
Πάντως το caslte long για μενα είναι από τα λίγα υγρά που κατάφερα να ατμίσω σε 6άρα, παρ΄ ότι κάνω μηδενική 3 μήνες περίπου.Νομίζω οτι το δυνατό του άρωμα κάνει το χτύπημα πιο απαλό, προσοχή όχι πιο αδύναμο, αλλά πιο ανεκτό.
Συμφωνω σε αυτο.απο τα ελαχιστα που εχω καταφέρει να ατμθσω σε 12αρι ενω κανω 6αρι

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, καθώς ενώ είμαι στα 6 - 9mg νικοτίνης, το reserve το ατμίζω άνετα στα 12.



Νομίζω επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά το γεγονός οτι ο καθένας έχει τα δικά του όρια στα αισθητήρια και πως αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς να γνωρίζεις στα σίγουρα αν σου αρέσει ένα υγρό ή όχι, αν σου δίνει χτύπημα και πόσο...

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2014, 18:20 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #219 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 10:58 »
Εχω δοκιμασει αρκετα απο Five Pawns, αλλα "επαθα" οταν δοκιμασα το Queenside  :respect:
Μολις παρελαβα κι αλλα  ;D

Το Castle Long οταν το πρωτο-ανοιξα και το δοκιμασα αμεσως μου ηρθε μια "αηδια" και το παρατησα...ΑΛΛΑ μετα απο κανα μηνα που το ξαναδοκιμασα μου αρεσε πολυ.
Το συγκεκριμενο βεβαια το συνδυαζω με Ουισκο-κατανηξη και παρατηρησα οτι "βαραει" περισσοτερο το Ουισκι αν ατμιζω Castle Long. Ισως το Bourbon ενισχυει την ολη κατασταση.
Ισως γι αυτο εχει και δυνατο χτυπημα (οινοπνευμα)

Θελω να δοκιμασω και το Reserve οπωσδηποτε  :thumpup:

Κι ολα αυτα παρολο που δεν εχουμε παρει απαντηση για διακετυλιο κτλ
Τετοια πορωση  ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #220 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 11:18 »
Αρκετά ποστ πίσω, ο Tem αναφέρει μια επικοινωνία του με την εταιρεία, η οποία συνοψίζεται στο ότι τα υγρά τους δεν περιέχουν αυτές τις ουσίες. Δεν πρόκειται για επίσημες αναλύσεις αλλά για επικοινωνία μέσω mail.

Προσωπικά τώρα, για 2-3 της εταιρείας που με έχουν τρελλάνει, δεν με νοιάζει ακόμα και αν έχουν μέσα ουράνιο!

Χιουμοριστικά πάντα!

Αποσυνδεδεμένος vagnest

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #221 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 13:09 »
Αγόρασα και γώ πρίν 3 μέρες το castle long.. Και αφού είχα την υπομονή να τελειώσω το άλλο μου υγρό στον καυφούν σήμερα ήρθε η μεγάλη στιγμη... Στήσιμο 1.5 ωμ στον καυφούν στα 10 με 11 watt και αυτό ήταν... Δέν περιγράφω άλλο... Κάθε τζούρα την παίρνω με τα μάτια κλειστά... :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #222 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 08:07 »
Έχω πάθει κοκομπλόκο με το castle long.
Ενώ έλεγα οτι θα προσπαθήσω να το ατμίζω σε ειδικές περιστάσεις, το ατμίζω νυχθημερόν στον κλωνοmagma σαν εξαρτημένος με μικρά διαλείματα για τα άλλα μου υγρά. Το καλό της υπόθεσης είναι οτι με γεμίζει σαν γεύση οπότε δεν χρειάζεται να το έχω πιπίλα.
Σε μία εβδομάδα έχω κάτι κάτι λιγότερο από το μισό μπουκάλι. Αν με βγάζει ένα 30μελο κάθε 2 εβδομάδες κάτι γίνεται γιατί σταμάτησα να αγοράζω το έτοιμο υγρό που έπαιρνα (wanted - shooting star) και ήθελα ένα 30μελο τη βδομάδα, άρα δίνω λιγότερα χρήματα τώρα  :thumpup:
Αν ανεβώ σε κατανάλωση, θα πρέπει να πάω σε κέντρο απεξάρτησης five pawns anonymous γιατί το βαλάντιο μου δεν είναι για τέτοια. Προς το παρόν, απολαμβάνω και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #223 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 09:44 »
Μια καλή λύση είναι και η αραίωση με κάποια ατμιστική βάση. Γιατί το Castle Long είναι αρκετά εθιστικό....

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #224 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 10:14 »
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πριν αλλά υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να έχει τα συγκεκριμένα υγρά για δοκιμή ;

Sent from LG G2


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem