vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Five Pawns

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #570 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 13:09 »
5 μπουκάλια = free shipping. Άλλα δεν έρχονται πόρτα πρέπει να π ας να τα πάρεις.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #571 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 13:10 »
Αν παραγγείλεις από το site της εταιρείας, στα 5+ τεμμάχια δεν πληρώνεις μεταφορικά.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #572 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 13:35 »
Απλά τα έξοδα αποστολής ειναι παρά πολλα σχεδόν τα διπλάσια απο το υγρό. Επιπρόσθετα, Chris όταν έχεις τόσο όρεξη για ένα πράγμα που πραγματικά σε έχει σταματήσει το κάπνισμα θα δώσεις και κάτι παραπάνω για το καλό σου και αυτό που θα δείχνει το χέρι σου κάτι παραπάνω απο το καλό.
Συμφωνώ ότι ειναι πανάκριβα ολα αυτά που αγοράζουμε αλλα σκέψου κάτι εμενα και εσένα και όλους εδώ μέσα δεν τους ξανά κάνει η μάνα τους όποτε σκέψου την υγεία παρά οτιδήποτε άλλο στο λεω γιατι εχω περάσει πολλα και όταν είδα ότι το πρωί δεν εβυχα και είχα τέλεια γεύση και ανέπνευσα ξανά πίστεψε με ότι τέλος αυτό το πράγμα που κάνει 3.5€/ημέρα το λιγότερο και ας δώσω και 10€/ημέρα για τα υγρά. Απλά το τράβηξα λίγο, αλλα θέλω να πω ότι υπάρχουν 10ml μπουκαλάκια τα οποία ειναι σε γυαλί και φυσικά εχω αγοράσει και έχουν καλύτερη γεύση ολα μου τα υγρά. Αυτά απο εμενα φιλικά πάντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν διαφωνώ σε κάτι απο τα λεγόμενα σου και απορώ αν κάτι τέτοιο κατάλαβες απο μένα.Δεν κατακρίνω το κόστος
ούτε συσκευών αλλά ούτε και υγρών.Το να ατμίζεις όμως υγρό των 28,90€ και να το βάζεις σε πλαστικό μπουκαλάκι
το θεωρώ "εγκλημα".Μάλλον κάτι λάθος κατάλαβες απο το προηγούμενο ποστ μου.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #573 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 13:39 »
Το να αποθηκεύεις υγρό σε πλαστικό μπουκάλι, δεν είναι και το καλύτερο.
Το να χρησιμοποιείς ένα πλαστικό μπουκαλάκι και να βάζεις μέσα την ημερήσια ποσότητα που καταναλώνεις, δεν επιφέρει αλλοίωση στο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #574 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 13:48 »
Θα με συγχωρέσεις αλλά μέσα στα 29€ του κόστους των Five Pawn πληρώνω και το γυάλινο μπουκαλάκι,
γιατί να το βάλω σε πλαστικό; Το σταγονόμετρο του είναι τέλειο,γεμίζεις άνετα τον καυφουν.Για το μέγεθος;
είναι κάτι που δεν θα σχολιάσω.Ωστόσο θα σεβαστώ το γούστο του καθενός για το που θέλει να κουβαλάει
τα υγρά του και αν τα πλαστικά φέρουν αλλοίωση στην γεύση,ιδίως αυτά τα κινέζικα με τη βελώνα απο πάνω[size=78%].[/size]




Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #575 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 15:07 »
Συμφωνώ με αυτά που λες, αλλά είχα γράψει μερικά ποστ πιο πριν γιατί βάζω σε πλαστικό.
Στην αρχή έπαιρνα όλο το γυάλινο μπουκάλι μαζί μου.
Κατά την χρήση όμως, όπως το έβγαζα για να στάζω στον dripper, κόντεψε 2-3 φορές να μου πέσει κάτω το μπουκάλι και να σπάσει και μετά με φαντάζομαι να γλύφω τα πατώματα :'(
Με το πλαστικό δεν έχω τέτοιο φόβο. Βάζω 4-5ml σε ένα πλαστικό και τα καταναλώνω σε 5-8 ώρες. Δεν νομίζω ότι προλαβαίνει να αλλοιωθεί τίποτα.
Τα μπουκαλάκια τα ανακυκλώνω συχνά.
Κάποιος που δεν στάζει και δεν χρειάζεται συχνά να βγάζει το μπουκάλι και δεν φοβάται μήπως του πέσει και σπάσει, μπορεί να χρησιμοποιεί το γυάλινο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2015, 15:15 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #576 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 15:18 »
Δεν θα εκφέρω άποψη για το τι είναι σωστό, λάθος κλπ, αλλά θα σας πω πως τους συμπεριφέρομαι εγώ.

Τα δικά μου λοιπόν, βρίσκονται μονίμως στο δικό τους μπουκαλάκι και μέσα στο χαρτονένιο κύλινδρο. Δεν βγαίνουν επ' ουδενί από το σπίτι εκτός από μια φορά που πήρα μαζί μου το Grandmaster σε μια ατμοσυνάντηση για να το δοκιμάσω σε ΙΑΤΤΥ.

Τα ατμίζω μόνο στο σπίτι, στις δικές μου χαλαρές στιγμές. Αν έχω προγραμματίσει να ατμίσω εκτός οικίας, πχ βράδυ παραμονής Πρωτοχρονιάς με το CLR, ένα γέμισμα ατμοποιητή και κομπλέ. Έτσι κι αλλιώς, δεν τα έχω για χόρταση.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #577 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 15:35 »
Εκτός από το γεγονός οτι τα απολαμβάνεις σπίτι, δεν χρησιμοποιείς και dripper.
Εγώ με τους dripper, υπολόγισε πόσες φορές βγάζω / βάζω το μπουκάλι από την τσέπη για να στάξω τα 4-5ml τη μέρα και αντίστοιχα τι κίνδυνο διατρέχει να μου πέσει κάτω. Δεν μιλάω μόνο για αυτό, αλλά για όλα τα υγρά που χρησιμοποιώ.
Το original μπουκάλι με το υγρό και εγώ το έχω στην συσκευασία του, σε χώρο με ελάχιστες αυξομειώσεις θερμοκρασίας / υγρασίας όπως και όλα τα άλλα υγρά μου.

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #578 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 16:09 »
Καλησπέρα..
Αγόρασα χτες κ ένα black flag fallen.O υπάλληλος κ ένας πελάτης που βρισκόταν στο κατάστημα μου είπαν πως πριν το ατμίσω καλό θα είναι να το ανοίξω κ να το αφήσω ανοιχτό για 1-2 μέρες.. Στο Castlelong δεν είχα ακούσει κάτι τέτοιο...
Τι λέτε? Καλό είναι να γίνει?Σε όλα τα υγρά η΄μόνο σε αυτό? Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #579 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 16:18 »
Αν μείνει ανοιχτό ένα υγρό, λογικά εξατμίζονται τα πτητικά του συστατικά, πχ κάποια αρώματα κτλ.
To συγκεκριμένο υγρό, το ωριμάζουν για 90 μέρες σε ατσάλινο βαρέλι.
Δεν έχω διαβάσει πουθενά οτι συνιστάται να το αφήσεις ανοιχτό, και μάλιστα για τόσο μεγάλο διάστημα. 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #580 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 16:58 »
ΟΧΙ.

Επ' ουδενί μην το κάνεις για το συγκεκριμένο υγρό, όπως και για κανένα της εταιρείας. Αυτή η διαδικασία, ακολουθείται για υγρά τα οποία περιέχουν οινόπνευμα, όπως πχ Halo. Και πάλι, 1-2 μέρες, με τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #581 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 22:40 »
Λόγο του ότι οι δικές μου αισθήσεις το BFF το αναγνώρισαν ως ένα πολύ έντονο γευστικά και αρωματικά υγρό,
το άφησα για ένα 8ωρο με το καπάκι του μισάνοιχτο.Το αποτέλεσμα με δικαίωσα (μπορεί να είναι ψυχολογικό)
και η μυρωδιά και η γεύση έγιναν πιο ήπια.Βέβαια αυτό που με ενόχλησε πιστεύω δεν ήταν το πόσο έντονο ήταν
αλλά ο συνδυασμός τους που δεν κάθισε σωστά σε μένα.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #582 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 22:45 »
Χρηστο την επομενη φορα βαλε κανα τανκακι απο BFF  και στειλτο απο εδω για  κανενα τεσταρισμα ... :laugh1: :laugh1: :laugh1: μπορεις να το στηλεις και με το περιστερι δεν εχω προβλημα ....
τωρα που ειμαι σε φαση ολη μερα με CL  ε μια μαυρη σημαια θα ριξω που θα παει :yes:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #583 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 23:15 »
χαχα, το έχεις κυριολεκτικα εξατμίσει Κώστα...

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #584 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 23:18 »
Το ρουφηξε που λένε στο χωριο μου . Χαχα
Εμεις το κρατάμε τσιμα τσιμα και ο κωστας με το 10μελο !! :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix